اشتباهات رایج در رمان های مذهبی

موضوع چقدر براتون جالب بود؟

• مجموع رای دهندگان
    9

ریحانه سادات

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
152
امتیاز واکنش
1,108
به نام خدا
سلام :)
یه چند وقتی هست که می خوام این تاپیک رو بزنم ولی هی نشد تا اینکه دیگه امروز طاقت نیوردم و این تاپیک رو زدم.

هدف این تاپیک هم همون طور که از عنوان مشخص تصحیح اشتباهایی هستش که نویسنده های رمان های مذهبی توی رمان هاشون می کنن و باعث پایین اومدن سطح رمانشون می شه.
چندتا نکته هستش که همین اول می گم
اولیش اینه که من قصدم از زدن این تاپیک توهین کردن ومسخره کردن کسی نیست و فقط برای بالا بردن سطح رمان های مذهبی این تاپیک رو زدم.
دوم این که خواهش می کنم که هیچ پستی تواین جا ارسال نکنید واگر مطلبی بود که شما احساس می کنید لازم هستش و من به اون اشاره نکردم یا اینکه یکی از مطالبی که گفتم از نظر شما درست نبوده توی صفحه ی پروفایلم بهم پیام بدید و من مطالب مورد نظرتون رو اینجا می زارم.

مطلب دیگه ای نمونده که بهش اشاره کنم و از پست بعدم شروع می کنم

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ریحانه سادات

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    152
    امتیاز واکنش
    1,108
    تو یکی از رمان هایی که خوندم یه مطلبی رو دیدم که درست نبود اونم این بود که تو روزعید قربان روزه گرفتن منم تصمیم گرفتم نظر مراجع تقلید رو در این زمینه بزارم.
    نظر مراجع در زمینه روزه گرفت در روزعید قربان:

مسأله 1739- روزه عيد فطر و قربان حرام است. و نيز روزي را كه انسان نمي داند آخر شعبان است يا اول رمضان1، اگر به نيّت اول رمضان روزه بگيرد حرام مي باشد.2

1-شبیری زنجانی: اگر بخواهد روزه بگیرد باید به نيّت ماه شعبان روزه بگیرد و...

2-شبیری زنجانی: همچنین اگر نيّت کند که اگر ماه شعبان باشد روزه مستحبی و اگر ماه رمضان باشد روزه واجب می گیرم

منبع:توضیح المسائل مراجع(این کتاب مطابق با فتوای16نفر(
    امام خمینی(ره)،امام خامنه ای، آیت الله خوئی، آیت الله گلپایگانی، آیت الله اراکی، آیت الله فاضل لنکرانی، آیت الله تبریزی، آیت الله بهجت، آیت الله سیستانی، آیت الله وحیدخراسانی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله شبیری زنجانی، آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله نوری همدانی، آیت الله مظاهری و آیت الله سبحانی) از مراجع تقلید است.)
    نکته:متن اصلی این توضیح المسائل از رساله امام خمینی (ره)است و در صورت مغایرت فتوای یکی از مراجع با فتوای امام خمینی(ره) شماره گزاری شده و در پایین توضیح داده شده است.

ریحانه سادات

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    152
    امتیاز واکنش
    1,108
    یکی از چیز هایی که توی رمان ها وجود داره موضوع صیغه است ویک سری اشتباهاتی وجود داره که من تو این پست درباره ی قسمتیش توضیح می دم
    نظر مراجع در زمینه صیغه:

(مسأله 2425) زني كه صيغه شده حقّ همخوابي ندارد و از شوهر ارث نمي برد و شوهر هم از او ارث نمي برد1.
    این مسأله در رساله آیت الله بهجت نیست.
    1- اراكي: مگر در صورتي كه ارث بردن را شرط كنند.
    خوئي، تبريزي، وحید: مگر در صورتي كه ارث بردن را شرط كرده باشند كه در اين صورت هر كه شرط كرده ارث مي برد.
    سيستاني: و چنانچه ارث بردن را –از يك طرف يا از هر دو طرف- شرط كرده باشند صحت اين شرط محلّ اشكال است ولي مراعات احتياط ترك نشود.
    زنجاني: مگر در صورتي كه حقّ همخوابي را شرط كرده باشند، و نيز اگر ارث بردن را شرط كرده باشند، هر كس ارث بردن وي شرط شده، ارث مي برد.

مكارم: مسأله- [همسر ازدواج موقّت] از شوهر ارث نمي برد و شوهر هم از او ارث نمي برد و حقّ واجب همخوابي نيز ندارد.
    مظاهری:مساله: زن و مرد در ازدواج موقّت هيچ حقّى جز لذّت جنسى به يكديگر پيدا نمى‏كنند، بنابراين زن بدون اجازه شوهر مى‏تواند از خانه بيرون برود، و از شوهر ارث نمى‏برد و شوهر هم از او ارث نمى‏برد و نفقه هم ندارد گرچه آبستن شود.

منبع:توضیح المسائل مراجع(این کتاب مطابق با فتوای16نفر( امام خمینی(ره)،امام خامنه ای، آیت الله خوئی، آیت الله گلپایگانی، آیت الله اراکی، آیت الله فاضل لنکرانی، آیت الله تبریزی، آیت الله بهجت، آیت الله سیستانی، آیت الله وحیدخراسانی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله شبیری زنجانی، آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله نوری همدانی، آیت الله مظاهری و آیت الله سبحانی) از مراجع تقلید است.)
    نکته:متن اصلی این توضیح المسائل از رساله امام خمینی (ره)است و در صورت مغایرت فتوای یکی از مراجع با فتوای امام خمینی(ره) شماره گزاری شده و در پایین توضیح داده شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا