ضعف زنان در رمان ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Melika_mghzi

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
898
امتیاز واکنش
26,280
درسته، من حرفایِ شما رو قبول دارم!
اول، جناب توجه کنید به بقیه‌یِ حرفایِ من! شما چرا گیر دادی به قد؟! من هیچ وقت منظورم این نبود که خودتون این ضعف رو دارید و دارم حرفی در رابـ ـطه با زندگی شخصیتون میزنم، خیر. من پیشگو نیستم!
دوم، در ضمن، سنِ بنده انقدری نیست که دانشجو باشم! در حدِ سنم حرف زدم، امیدوارم درکِش رو داشته باشید.
سوم، من در رابـ ـطه با موضوعِ تایپکتون حرفی زدم که امیدوارم عملی بشه و حداقل در زمینه‌یِ " ضعفِ زنان در رمـان‌نویسی " اینجا بحث بشه؛ نه اندازه‌یِ قدِ مردان و علایقِ دیگران به اندازه‌یِ قد!

• پیشنهادات
  • ^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    خب از اولین پست توی صفحه اولم اینو توضیح دادم. دلیلش اینه بحث قد قوی ترین ضعفیه که اکثر زنان دارند و بهت قول میدم اکثرشون هم نمی تونند از این ضعفشون کوتاه بیان چون اکثرشون گرایش زیادی به جفت قدرتمندتر دارند. اگه تو گرایش به جفت قدرتمندتر رو نشانه ضعف نمی دونی که خب دیگه بحثی نمی مونه. البته من گیر زیادی به قد ندادم. توی پست اول دو خط دربارش توضیح دادم اما کسایی که به اون موضوع واکنش دادند خیلی زیاد بودند و من رو مجبور کردند سر اون موضوع بحث کنم. پس باید بپرسی چرا اکثر کسایی که اینجان انقدر روی مساله قد فوکوس کردند که من رو مجبور به بحث دربارش کردند؟

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    "فاطمه د" نمی دونم چرا نمی تونم از پستت نقل قول بگیرم. پس بدون نقل قول بهت پاسخ میدم.
    "آخه بحث مذهبی نداریم. اینا درس های زندگی خدا به من مسلمون هستن. چه ربطی داره؟"
    درس های دینیت قرار نیست اینجا هم بیان بشه. یه مسیحی یا یهودی هم نباید توی تالاری که قراره بحث بر اساس استدلال جلو بره باورهای مذهبیش رو با استدلال عقلانی مخلوط کنه.
    " اگر مردش ضعیف تر از خودش باشه که دیگه نیازی بهش نداره."
    من متوجه شدم نگاهی که تو به مرد داری یه بادیگارده. اگه انقدر نگران حفظ سلامتی هستی می تونی یه بادیگارد استخدام کنی. چه نیازی به یه مرد هست وقتی یه بادیگارد می خوای؟ من هیچ توهینی به تو نکردم ولی تو بدون اینکه متوجه بشی از پست اولت به من توهین کردی :) من هم سنم نسبت به کسی که باهاش در ارتباطم کمتره،هم قدم کوتاه تره، هم هیکلم کوچیکتره و حتی قدرت بدنیمم کمتره. این یعنی اون شخص الان به نظر تو باید من رو ول کنه و با من رابـ ـطه نداشته باشه چون من در نقش بادیگارد نیستم؟ همین باورهای عجیب و غریب اشخاصی مثل تو(که اکثرا هم زن هستند) باعث می شه که نگاه منفی نسبت به من داشته باشند تازه جالب تر اینجاست این نگاه منفی هم نشات گرفته از ضعفیه که دارید نه ضعفی که من داشته باشم. هیچ بایدی وجود نداره که مرد باید قوی تر باشه یا نباشه. اگه من بر اساس باید تو عمل می کردم باید زنی رو که از هر زن دیگه ای توی دنیا بیشتر دوست داشتم رد می کردم. چرا؟ چون فقط از نظر جسمی ازش ضعیف تر بودم |:

Melika_mghzi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    898
    امتیاز واکنش
    26,280
    تا حالا توجه کردید اگر به یک فردِ پُر رو، توجه کنید؛ پُر رو تر میشه؟!
    " قصدِ توهین به هیچ یک از افرادی که در این بحث شرکت کردند رو ندارم و ایجاد کننده‌‌یِ این تایپک "
    توصیه می‌کنم، خودِ شما که می‌گی بقیه گیر به قد دادند، به عامیانه بگم؛ قفلی زدند رو قد!
    شما خودت دیگه این بحث رو پیش نکِشی و درباره‌یِ ضعف‌هایی از جمله «احساسی کردنِ زیادِ رمان، بال و پر ندادن به شخصیت‌ها، توصیف بیش از حد و کمتر از حد، خود نویسنده پنداری، طول دادنِ صحنه‌هایِ بی‌اهمیتِ رمـان و ...» بپردازید. ممنون!

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    من تقریبا به سه چهار نفر دیگه که توی این پست شرکت کردند و به من جواب دادند جواب ندادم چون جواب هاشون تکراری و بی اهمیت بود و قبلا جواب داده بودم. پس اینطوری نیست به هرکسی جواب بدم. انسان ها از نقطه ضعفاشون یا چیزی که بهش علاقه دارند بیشتر دفاع می کنند. مثلا احتمالا سن نقطه ضعف تو نیست وگرنه باید متوجه می شدی من روی سن هم به قول خودت قفلی زدم :)
    پس نه، تا زمانی که احساس کنم یه بحث نیاز به ادامه داره ادامش میدم. چیزاییم که تو گفتی نقطه ضعف زنان توی رمان ها نیست بیشتر نقطه ضعف های نویسندگی داستانیه که باید یه تایپک جدا براش ایجاد کنی و به موضوع بحث ما زیاد ربطی نداره. این بحث رو هم دیگه ادامه نده چون اسپم محسوب می شه و از بحث تایپک خارج می شه.

Melika_mghzi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    898
    امتیاز واکنش
    26,280
    قطعا من هیچ کاری به این داستان ندارم!
    با توجه به رمان‌ها و داستان هایی که با قلمِ اقا و خانم خوندم دارم نظرم رو میگم و قطعا نظرات متفاوته و با یک دلیلِ منتطقی میشه نظرات رو تغییر داد:)
    توصیه می‌کنم نگاهی به بخشِ نقد و تالارِ منتقدین بندازید، همینطور بخشِ تایپِ رمـآن!
    نظرمو گفتم، موفق باشید.

Fatemeh-D

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    60,983
    آخه آقا جان. اینو گفتم به خاطر این که موضوع رمان ها توجیح بشه و ایده آل خانما بیان بشه. من به بادیگارد نیاز ندارم. خودم رزمی کارم آقا. حرفایی که زدم دقیقا حرفاییه که تو جمع دخترانه بیان می شه. اینی که من گقتم دلیل این بود که چرا خانوما مرد قوی تر از خودشون می خوان و "بخشی" از دلیل ازدواج. ازدواج دلایل دیگه ای هم داره. فقط مسئله امنیت زن نیست. برای رسیدن به کمال و تجربه احساس عشق هم هست.
    این چیزایی که گفتم فانتزی دختراست. این که یه مرد قوی ازشون حفاظت کنه و بتونه از حمایت کنه. این که چرا بیشتر دخترا به سمت افراد هیکلی گرایش دارن. چون واقعا از نظر جسمی نسبت به مردا ضعیف ترن. اما واقعیت همیشه فرق می کنه. شما شاید از لحاظ جسمی ایده آل نباشین ولی حتما معیارای دیگه رو برای اون شخص دارین. در ضمن من طی همه حرفام نسبت بیان می کردم. شما حتما نسبت به خیلی دخترا بلندتر و قوی تر هستین. من که هنوز خیلی بچم برای گفتن این چیزا اما اگر مردی با جثه کوچکتر از من به خواستگاریم بیاد، کمی بیشتر به شک میفتم. اما اگه خصوصیات خیلی خوبی داشته باشه، قبولش می کنم. چون لزوما لازم نیست قوی تر باشه. درسته که با فانتزی هام فرق می کنه ولی روی واقعیت چشم نمی بندم. پرسیدین چرا دخترا اینطوری می نویسن منم بر اساس تفکرات دخترا جواب دادم. بایدی مطرح نکردم و اگر کردم حتما حواسم به جمله بندیم نبوده. مثل این می مونه که من بگم چرا پسرا زیبایی افسانه ای می خوان شما بگید زن مظهر زیبایی و لطافته. باید خوشگل باشه. من بگم یعنی چون من زشتم نباید کسی منو بگیره و شما بگین خوشگلی مهمه اما چیزای مهم تر هم هست. مثل نجابت!
    در ضمن عشق همیشه تمام معادلات آدمو به هم می زنه. در جریان هستین که؟ پدر من یه زن معلم با اختلاف سنی پنج سال می خواست اما آخر با یه زن دیپلمه که ده سال از خودش کوچیکتر بود ازدواج کرد. عشق می تونه معیارا رو عوض کنه.
    در ضمن من نگفتم درس دینی. گفتم درس زندگی. همه دستورات خداوند هم منطقی و با حکمته فقط ما نمی تونیم بفهمیم. شما هم دیگه این بحث رو تموم کنین دیگه منم جواب در این مورد نمی دم.

آخرین ویرایش:

AREZOO.F

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    543
    امتیاز واکنش
    16,186
    آقا شروین به نظر من بهتره این تایپک بسته بشه
    شما این تایپک رو زدید برای چی ؟
    میگید قصد توهین ندارم اما بعد میگید من پاسخ ندادم چون اهمیتی نداشت یا اینکه گفتید به هر کسی جواب نمی دید.این یک توهین به منیه که اومدم و نظر گذاشتم.اگر نظر افراد بی اهمیته پس لطفا این تایپک بسته بشه.
    قبل از زدن هر تایپکیم دقت کنید به کسی توهین نکنید
    دقت کنید بیشتر خانم های که جوابتون رو دادن مخالف صحبت و بحث های شمان.هر کسی یک نظر و تفکری داره.حالا شما می خوای زن ها رو عوض کنی؟نظرات و اعتقاداتشون رو عوض کنی؟
    روز خوش

آخرین ویرایش:

BaHaR sHaYgAn

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    849
    امتیاز واکنش
    48,449
    این چیزیه که خیلی وقتا روی مخ خواننده ها و به خصوص خود من راه می ره. یک شخصیت، اونقدر ضعیف هستش بعد از اون همه بلایی که شخصیت مرد سرش آورده، بازم با یک جمله "دوست دارم" طرف نرم می شه! توجیح نویسنده؟ کلام شخصیت مرد پر بوده از عشق و محبت! چند تا دلیل می تونه وجود داشته باشه.
    ۱ ـ نویسنده دوست داره پایان رمانش خوش باشه و برای رسیدن به این هدف، کاری جز بخشیده شدن شخصیت مرد ـ اونم به سادگی آب خوردن ـ پیدا نمی کنه!
    ۲ ـ نتیجه تفکراتی که از کودکی به نویسنده تحمیل شده!
    ۳ ـ نویسنده، نگـاه دانلـود رو می خونه و وقتی اون موضوع احتمالا کلیشه ای، نظرش رو جلب کرد، دست به قلم می شه و همون رمان رو توی یک قالب متفاوت می زاره!
    و نتیجه همه اینا، می شه نگـاه دانلـود با موضوعاتی که خود شما بهش اشاره کردین! سرشار از کلیشه و رویای خام! مگه تو دنیای واقعی چند درصد مردا قد بلند و ورزشگاه رفته هستن؟ نویسنده نمی تونه واقعیت رو بپذیره و اون فانتزی که توی ذهنش هست رو توی رمانش نقش می ده و بهش هم افتخار می کنه!

yeganeh83

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    174
    امتیاز واکنش
    8,348
    آقای شروین من یه سوال از شما پرسیدم‌که هرچه قدر توی پست هاتون‌می گردم‌جوابی واسش نیست.
    زنها به تنهایی باعث به وجود اومدن این تفکر نشدن منم خیلی از مرد های اطرافم موقعی که می بینن قد یه زن ازشون بلند تره اصلا طرف اون زن بابت ازدواج نمی رن.چرا؟؟واقعا چرا؟خوب این یعنی خیلی از مرد ها هم این احساس قدرت رو دوس دارن دیگه...و سوالم وقتی که از بچگی به یه دختر‌یاد میدن‌که آره تو باید سایه سر داشته باشی و نمی دونم‌فلان.یا تو نباید تنهایی جایی بری در صورتی که اون دختر می بینه که برادرش هر وقت که دوس داشته باشه به تنهای جایی میره و حتی بعضی شب ها خونه نمیاد؟خوب آیا اون به این باور نمی رسه که لابد اون‌ازش قوی تره که شبا می زارن اون‌تنهایی جایی بره؟؟خوب خواسته یا ناخواسته دوست داره که اونهم اون قدرت رو داشت باشه و یه جورایی شیفته ی اون قدرت میشه :)

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا