رواج صحنه های سادیسمی و مازوخیسمی در رمانهای اینترنتی

• شروع کننده موضوع Atosa96
  • بازدیدها 11,742
  • پاسخ ها 66
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sinless_13

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
42
امتیاز واکنش
355
دقت کردین اینجور چیزا تو همه رمانا هست و حتمن شخصیت های اصلیش خیلی خوشگل و جذابن و پسره هم خیلی مغروره و چشم و ابرو مشکی و پولداااار و خوش هیکل و.قوی دختره هم خیلی ناز و شوخ و.شیطون و البته ب موقش مظلوم دو س تا دوست خل و چلم دور و.برشونن و اینکه واژه نوشیدنی ب وفور داره دیده میشه تو اکثر رمانها انکار ن انگار مسلمونیم هه...دختره تا خرخره مـسـ*ـت میکنه و بعدها بلیط سفر ب مشهد میگیره چون دلش برای امام رضا تنگ شده ...واقعن مسخرست ...لطفا دین و مذهبتونو فراموش نکنین
و در آخر شما رو ب خوندن رمانم دعوت میکنم خخخخخ

• پیشنهادات
  • zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    ببخشید میون کلامتون .
    بهتره یه طرفه بهش نگاه نکنید . این بحث همیشه بوده که چرا همچین رمانایی باب شده ...موضوعای کلیشه که بی بند و باری رو جذاب و عادی جلوه میده .

موضوع باب رمانای اینترنتی ، با فرض این که داره غیر رسمی منتشر میشه ، شخصیت نویسنده مجازیه و قرار نیست بابت نوشته اش پاداش مادی بگیره یا اتفاق بدی بیوفته ، خیلی دست و بالش بازه.

تا حالا از خودتون پرسیدین چرا با وجود این حجم از تنوع توی سبک نگارش رمان ، نویسنده ها دوست دارن شخصیت های این چنینی که حالا مازوخیست هستن رو رواج بدن ؟

یک سره محکومشون نکنید ، چون فکر خاصی پشتشون نیست . مثل خیلی سرگرمی های دیگه ، یه مدت بازیچه ی مردمن و بعد فراموش میشن . چیز بد تری که وجود داره اینه که این رمانا بازتاب جامعه هستن .
    شاید خوشایند این سایت نباشه که درباره ی مسائل اجتماعی حرف زده بشه . ولی به نظرم اصلا ربطی به دین و سیاست نداره . مربوط به طرز فکره .

رمان نوشتن یه هنره . جلوشو نمیشه گرفت .
    نویسنده دوست نداره محدود باشه . حتی نمیشه به طرز فکری که داره و فرهنگی که میخواد شخصیتاش باهاش پروار شن ایراد گرفت . ولی وقتی همراه باهاش یه ناهنجاری رو رواج میده ، واقعا یه باگی وجود داره .
    مازوخیست اصطلاح مشترک همه ی روانشناساست ، با هر دین و فرهنگی .

منم از این سبک رمانا بدم میاد . ولی واقعا چجور میشه به یه نویسنده ی جوون که راهی به جز انجمنای رمان برای نشون دادن خودش نداره فهموند که داره بیخود وقتش رو تلف میکنه و نوشته اش ارزش ادبی نداره ؟

از طرفی به همون اندازه که همچین رمانایی وجود داره ، خواننده هایی هستن که طالب این طور نوشته ها هستن . سیر نمیشن .

چیزی که حس میکنم توی انجمنای تایپ رمان کمه ، مطالب مربوط به رمان نویسیه . حتی توی وبلاگ و سایتای فارسی مطالب جذابی وجود نداره .

سبکای رمان خیلی متنوع هستن . ولی مقاله هایی که این سبکا رو با همه ی زیر و بمشون به نویسنده های اینترنتی معرفی کنه کم هستن .

من پیگیر وضعیت رمانای اینترنتی هستم و بهشم خوشبینم . حتی با وجود باب شدن رمانای بی مایه و کلیشه ، خیلی دوست دارم ببینم که سایتایی مثل نگاه دانلود روز به روز پر رونق تر و حرفه ای تر میشن .
    ایده ای که به ذهنم میرسه اینه ، الان که درباره ی محتوای رمانا اطلاع داریم ، نسبت به این طور رمانا ، جبهه ای نگیریم که انگار دو نقطه ی مقابل هم هستیم .

Star2002

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    495
    امتیاز واکنش
    7,832

نه ما اینجا جبهه نمیگریم داریم به سر فرهنگ سازی میکنیم بحث سر این که ما باید این طور رمان هارو ازشون استقبال نکنیم و به نویسنده محترم هشدار بدیم و از همه مهم تر به افرادی که این طور رمان ها رو دوست دارن واقعیت رو نشون بدیم نظر شما خیلی هم متینه واقعا مطالب تایپ رمان کم هستن تشکر

مادر سه فرشته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    678
    سلام دوستان عزیز با اینطور نوشته ها بسیار مواجه شدم و به عنوان یک مادر که نوجوان دارم نگرانی زیادی داشتم چون تاثیر مخرب این داستانها رو در همکلاسیهای فرزندم که به عنوان معرفی کتاب به فرزندم از این کتابها معرفی کردند به وضوح دیدم من در جایگاه یک مادر از همه نویسندگان میخواهم که کمی فکر کنند که واقعا هدفشون از نوشتن فقط نوشتن است یا ارتقای فرهنگ و شعور جامعه باید بدانند که در مقابل نوشتشون حتی اگر نظارتی نباشه مسولند و به وجدان خودشون مراجعه کننددر رمانها شون واقعیت رو وارونه جلوه ندن هنر نویسنده اینه که درنوشتهاش خلاقانه جامعه را اسیب شناسی کند نه خودش باری بر جامعه و خانواده ها اضافه کند مگر چند درصد مادران مثل من میتوانند در کنا رفرزندشون به نقد این کتابها بپردازند و فرزندشون رو اگاه کنند همه مادران دنیادست به سوی شما دراز میکنند که کمک اونها باشید برای تربیت انسانهای متعالی ونه در مقابل اونها برای از بین بردن ثمره عمرشون عزیزان قصد توهین به هیچ کس رو نداشتم و با وجدان بیدار قضاوت کنید این دلنوشته من را با تشکر از همه شما دوستان عزیز

Atosa96

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    211
    امتیاز واکنش
    1,925

بله حق با شماست. این رمانها روی ذهن آیندگان ما بخصوص نسل نوجوان و دختر تاثیر بسزایی داره و بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را مثبت جلوه میدهد.

*taraneh*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3
    امتیاز واکنش
    14
    سلام دوستان من خودم یک نوجوان زیر پانزده سالم دروغ چرا ولی خود من خیلی دنبال همچین رمانایی میگردم همه چی از خوندن رمان آبنبات چوبی شروع شد. بعد از پایان اون رمان من شیفته چنین رمانایی شدم.وقتی در نگـاه دانلـود شخصی دیگری رو کتک میزنه نمیدونم من حس خوبی رو پیدا میکنم.خیلی برای خودم نگرانم واز این میترسم که کارم به روانپزشک بکشه.از تحقیر یا کتک و..... شخص درون رمان به شدت لـ*ـذت میبرم حالا باید چیکار کنم؟

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595

نه نوشتن این جور رمانا اشکال داره و نه خوندش عیبه ، رمان یه جور هنره و رمانای اینترنتی که توی قالبای آزاد تری هستن ، دارن شخصیت و مشکلات و ایده آل های نوجوون ها رو نشون میدن . که خیلی از نویسنده ها هم ، هم سن و سال خواننده شون هستن .
    اصلا تقصیر نویسنده نیست که جامعه شخصیت دخترو محدود بار آورده و ازش خواسته مظلوم و حقیر باشه که ایده آلاش توی رمان اینطوری ظاهر بشه .
    توی رمانی که داره روزمره رو نشون میده ، شخصیت یه دختر توی محیط جامعه ی ما چجور میتونه شادی و خوشحالیشو ابراز کنه ؟ یا معاشرتاش توی چه قالبی باشه ؟ ابراز علاقه اش و کلا چیزایی که دوست داره تجربه کنه ؟
    یا رمانی که روی وضعیت مالی و چهره ی شخصیت میچرخه ، خب چون نویسنده دیده که جامعه فقط به همچین آدمایی فرصت خوشحالی میده . نمیگم همه اینطورن ولی خب قبول داری معیار عامه ی مردم همین چیزاست . و رمان عامه پسند هم (یعنی بیشتر رمانایی که این روزا میبینیم ) داره شخصیت عامه ی مردمو نشون میده .
    من این حرفای فمنیستی درباره ی این که زن باید شخصیت خودشو پیدا کنه و محدود به جامعه نشه رو خیلی شعاری میدونم ، چون اینطور محدودیتا ربطی به زن و مرد بودن نداره . در واقع پسرای جامعه هم یه سری رفتارای نابهنجار دارن که کلیشه شده ، اینقدر که دیگه کسی به فکر راه حلش نیست .
    تنها راهش اینه که لومپن نباشی ، نبینی مردم چجور رفتار میکنن تو هم همونطور رفتار کنی . خودت راهتو پیدا کن . نذار هر کی از راه رسید طرز فکرشو بهت قالب کنه .
    لـ*ـذت بردن از زجر کشیدن بقیه ، به خاطر احساس حقارتیه که از بیرون به آدم تحمیل میشه . نوشتن اینطور رمانا و خوندنشون فقط مدام این چرخه رو تکرار میکنه.

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    ببخشید که خیلی طولانی شد ولی نویسندگی فقط به این نیست که مجموعه ی زیادی از کلمات و آرایه های ادبی و آدمای فانتزی رو کنار هم جمع کنی و به خورد بقیه بدی . گره های الکی ، پیچ و تابای بیخود و روزمره مخصوص رمانای عامه پسنده . یه مدت میان ، تشویق میشن و دوباره سرگرم کننده ترشون میاد . فرقی نمیکنه تو فضای مجازی منتشر شه یاچاپش کنی ، این چیزا رمانو موندگار نمیکنه .
    نویسنده ی خوب اونیه که عمیق به مسائل نگاه کنه و واقعا یه دغدغه ای غیر از مشهور شدن و لایک خوردن یا چاپ شدن و درآمد کسب کردن داشته باشه .

Marya 1381

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,547
    امتیاز واکنش
    22,065
    خخخخخخ
    خب این که توی نوشتن این مسائل زیاده روی بشه اصلا خوب نیست
    واسه جذاب بودن رمان راه کار های دیگه ای هم هست

مادر سه فرشته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    678
    سلام به دختر گلم عزیزم منم دختری هم سن شما دارم که علاقه زیادی به خوندن رمان داره ولی من یک سوال ازش پرسیدم که آیا در دوره دبستان میتونست درس شیمی داشته باشه و به راحتی مثل الان اون درس رو بفهمه و راحت باهاش کنار بیاد بعد از چند روز جوابش به من این بود اشنا شدن با هر مسئله ای زمانی داره و لازمه ی داشتن درس شیمی در این پایه خوندن علوم در دبستان بود و الان با کمک من فقط رمانهایی رو میخونه که براش مناسبه شما هم در مورد سوالم فکر کن. موفقیت شما و بهترین زندگیها آرزوی پدر و مادرهاست

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا