چرا همه سمت رمان های تخیلی رفته اند ؟

feuer

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
76
امتیاز واکنش
1,487
عزیزم من منظورم همه نبود اگر هم سوء تفاهمی پیش اومد معذرت
منظورم یکسری نویسنده ها بود که رمان هاشون رو از روی فیلم ها و کتاب ها تقلید میکنن بود و قصدم زیر سوال بردن قلم هیچ نویسنده ایی نبود:aiwan_light_tender::aiwan_light_heart:

• پیشنهادات
  • ranger will

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    326
    امتیاز واکنش
    23,925
    چون رمانای عاشقانه به عرش رسیده تعدادشون مردم میرن به یه چیز دیگه گیر میدن!

Yona sharifym

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    11
    امتیاز واکنش
    41
    چون تو رمان های تخیلی که دست نویسنده بازه وبه رمان هیجان میده رمان های عاشقانه همه یه سبک پیش میرن ولی بازم دست تمام نویسندگان درد نکنه :aiwan_lggight_blum::aiwan_light_kiss2:

Saghi16

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23
    امتیاز واکنش
    162

DESPINA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    377
    امتیاز واکنش
    8,196
    برای فردی که میخواد یه رمان عاشقانه بنویسه محدودیت های زیادی وجود داره همینطور نویسنده ی رمان عاشقانه باید با یک ایده ی جدید رمان رو شروع کنه بیشتر رمانهای عاشقانه کلیشه ای شدن و پایان همه به یک چیز ختم میششه اما تقریبا در رمانهای تخیلی هر چیزی ممکنه خورشید به راحتی و با یک حرکت دست میتونه از مغرب طلوع کنه و هر چیز دیگه ای که فکرشو بکنین مغز انسان در این مورد هیچ محدودیتی نداره و هر لحظه ممکنه ایده جدیدی به فکر نویسنده برسه در این زمانه که نویسنده رمان میتونه یکم چاشنی عشق بهش اضافه کنه و رمان رو جذاب تر کنه

asal_m

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    116
    امتیاز واکنش
    1,186
    توی رمان های تخیلی نویسنده میتونه هر چیزی که توی ذهنش هست رو روی کاغذ بیاره ولی توی رمان های عاشقانه یا سبک هایی توی همین مایه ها نویسنده مجبوره محدودیت های دنیا رو بنویسه و نمیتونه اونجوری که میخواد داستان رو توی ذهنش پرورش بده و از سبک های عاشقانه و طنز و..... توی رمانش استفاده کنه تا قشنگ تر بشه و حوصله ی خواننده رو سر نبره

amitis2007

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    154
    امتیاز واکنش
    3,273
    من طرفدار هر سبک رمانی هستم به شرطی که اولا تکراری نباشه، دوما قلم خوبی داشته باشه. صرفا چیزی که توی ذهنمون میاد رو نباید رو کاغذ بیاریم(البته اینجا می شه کیبورد!) که البته کار هر کسی نیست و نیاز به پختگی ذهن و پختگی قلم داره. (خودمم هنوز به این مرحله از پختگی قلم نرسیدم و کار خیلی سختیه!) کلا شاید رمان هایی که در اون حد هستند انگشت شمار باشند.
    خودم الان درحال نوشتن رمان اجتماعی/معمایی/تخیلی هستم که شباهتی به رمان های تخیلی دیگه نداره. خبری از موجود تخیلی خاصی نیست اما بعضی از مسائلِ رمانم درواقعیت وجود نداره و زاده ی تخیل منه.
    پس به نظرم نمی شه همه رمان تخیلی ها رو توی یک دسته قرار داد و همه رو باهم مقایسه کرد.
    از طرفی، به نظر من کمبود کتاب ها و فیلم های ایرانیِ تخیلی، این علاقه به رمان و داستان های تخیلی رو برای بعضی جوون ها ایجاد کرده.

آراشمیدا19

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6
    امتیاز واکنش
    57
    منم رمان تخیلی مینویسم وافتخارم میکنم چون رمان تخیلی خیلی دوست دارم.نوشت رمان تخیلی خیلی دشواره چون توذهن هرنویسنده یه چیزایی هست باجزییاتش که فهموند اون مطالب به مخاطب کار خیلی سختیه مثلا اگه بگم آسمان نقره فام توی ذهن همه شما یه اسمون معمولی شکل میگیره که کمی نقره ایه ولی توی ذهن وتخیل من یه اسمون رویایی که مهتاب درونش مثل نقره براقه ومیدرخشه .حالا فهمیدین منظورمو؟منم خیلی دوست دارم همه چیرو اون جور میخوام به مخاطب بفهمونم اما گاهی اوقات وقتی قلم دستم میگیرم جور دیگه ای نوشته میشه خودمم نمیدونم چرا؟

B.S

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    150
    امتیاز واکنش
    548
    رمان عاشقانه که مشخصه یا طرف تو لج و لجبازی عاشق میشن یا تصادف یا ... و تهشم به هم میرسن و موضوعاشون هم تکراریه ولی تخیلی اینطوری نیست

برخی موضوعات مشابه

بالا