چرا به تازه کارها بها نمیدیم؟

نظرتون در رابـ ـطه با این تاپیک:

• به درد نخور

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    15

'maede'

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
291
امتیاز واکنش
4,819
سلام دوستان!
من اومدم با یه تاپیک جدید با این مضمون که چرا به رمان های نویسندگان تازه کار بها نمیدیم؟ چرا یاد گرفتیم فقط رمان های نویسندگان مشهور رو بخونیم؟
البته من اینو تو یه انجمن دیگه دیدم گفتم تو انجمن خودمونم باشه. ولی کپی نکردم فقط از زبون خودم بازگویی کردم.
در واقع سوال من اینه: چرا به نویسندگان تازه کار اجازه نمیدیم که خودشون رو نشون بدن؟
مثلا ما تو این انجمن خودمون رمان هایی رو داریم که تعداد تشکراشون بیشتر از 3-4 تا نیست. اونوقت چطور از اون نویسنده میتونیم انتظار داشته باشیم که رمان مورد قبولی بنویسه؟ البته من قبول دارم که ممنکه سطح کیفی رمانش خیلی هم خوب نباشه اما همین حمایت های ما باعث میشن که اون نویسنده انگیزه بگیره برای تلاش بیشتر.
چطوره که یکم از رمان های نویسندگان تازه کار حمایت کنیم؟ حالا با تشکر، نظر، نقد یا هر چیز دیگه ای. اینطوری اونام انرژی میگیرن و رمانشون رو بهتر مینویسن. و بالا رفتن سطح کیفی رمان های انجمن برابره با بالا رفتن سطح کیفی انجمن...

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • masoomeh.y

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,367
    امتیاز واکنش
    10,549
    چون که حتما نویسندگان مشهور رمان هاشون خوبه که اونقدر طرفدار دارن و این که هر کی یه نظری داره شاید اون رمان هایی که میگین تشکر هاش کمه رو دوست نداشته باشن

HєƖƖιση

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    435
    امتیاز واکنش
    1,833
    من خیلی رمان های بدون تگی رو دیدم که اثر اول نویسندس و به طور کاملا عجیبی زیبا و پر محتوا بودن ولی تعداد بازدید هاشون کم ، تعداد لایک هاشون کم بودن...این عادت ماست دوست داریم بدون اینکه به خودمون زحمت بدین اثار نویسنده های تازه کار انجمنمون رو بخونیم دنبال رمان های نویسنده های مشهور میگردیم یه رمان کاملا حرفه ای با قلم پخته میخونیم بدون اینکه بدونیم شاید همین همین نویسنده ی تازه کار یه روزی در انجمن به عنوان یه نویسنده ی برجسته شروع به نوشتن اثارش بکنه.../

SaraW

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    41
    امتیاز واکنش
    211
    من اونجوری نیستم چه بسا رمانایی خوندم که شاید رمانای اولشون باشه من زیاد به اسم نویسنده دقیق نمیشم به محتوا و میزان کششم به اون رمان رو انتخاب میکنم.

'maede'

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    291
    امتیاز واکنش
    4,819
    منم قبول دارم ممکنه زیاد خوب نباشن اما همین بها دادن ما باعث میشه اون نویسنده بیشتر تلاش کنه
    نویسندگی شاید یه مقدارش ذاتی باشه اما بیشترش با تمرین و تجربه بدست میاد و کسی که امیدی برای ادامه کارش نداشته باشه تجربه ای هم بدست نمیاره
    همه نویسندگان معروف با یه اثر خیلی خوبشون یهو معروف شدن درحالی که رمانای قبلیشون زیاد جالب نبودن پس شاید کسی الان اثر قابل توجهی نمی نویسه بعدا با تلاش ادم معروفی بشه نباید دلسردش کنیم

Sara yavarian

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    710
    امتیاز واکنش
    39,168
    من اینجوری نیستم،رمان اول هر شخص پر از مشکل هست اما با گذر زمان و کسب تجربه بیشتر فرد میتونه رمان حرفه ای تری و در اختیار خوانندگان قرار بده.
    تمام نویسندگان معروف دیگه هم بالاخره از یک اثر متوسط حالا به این جایگاه رسیدن.
    تشویق نویسندگان تازه کار باعث افزایش توانایی اونها میشه.

مهرناز موسوی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8
    امتیاز واکنش
    322
    با سلام
    من که اصلا هیچ نویسنده ایو نمیشناسم:campe45on2:
    و بیشتر به محتوی دقت می کنم... به قوله دوستان خیلی ها بودن که رمانه اولشون بوده و فوق العاده بودن...
    بها میدیم ولی به اونایی که خوب مینویسن
    به نظر من ادم باید بره اول تجربه کسب کنه بعد شروع کنه رمان نوشتن که ازرده نشه برای تشکر ها و نظراته کم
    خیلی ها با داستان های کوتاه شروع کردن...دقت کنید رمان ها از یه جایی به بعد دیگه کشش لازم رو نداره و فقط میخونیم که ببینیم اخرش به چیزی میرسیم یا نه...
    و خب اونایی که بها نمیدیم ببینن خودشون دارن چی مینویسن...ادم باید به مخاطب احترام بذاره و خوب بنویسه و نگه من کاره اولمه و غیره...
    این نظره من بود نمیدونم درست گفتم یا نه ولی خودم قبولش دارم...
    با تچکر:aiwan_light_blumf:

O_Q

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,641
    امتیاز واکنش
    25,428
    من زیاد به اسم نویسنده نگاه می کنم و به موضوعش اهمیت می دم
    ولی نویسنده های تازه کار به نظرم رمانایی زیاد خوب نمی نویسن که بعد ما بگیم چه رمان قشنگی و اینا
    اونها اون رو زود تموم می کنن چون حوصله ی ادامه شوندارن
    البته همه نه اما بیشتر چرا
    ولی خوب به نظرم نویسنده های مشهور به دلیل زیاد رمان نوشتن قلم قوی ای پیدا کردن البته باز همه نه

me_myself

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,122
    امتیاز واکنش
    6,836
    خوب بعضي نويسنده هاي تازه كار رمان هاي تكراري مي نويسن ولي از اوش كه بگذريم خلاصه هاشون جوري نيست كه ادمو جذب كنه

برخی موضوعات مشابه

بالا