به عنوان یک خواننده... | صدای خوانندگان

White Moon

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,744
امتیاز واکنش
20,639
به نام خدا
وقتتون بخیر
از شما به عنوان یک خواننده، کسی که مخاطب هزاران تفکر و سلیقه و متن و... هست، می خوام که بیاید اینجا و اینجا یه کمی نظر بدید.
1- به عنوان یه خواننده خوندن در مجازی رو ترجیح می دید یا چاپ؟ چرا؟ مشکل کجاست و راه حلش؟

2- چه مشکلاتی بوده که مانع از خوندن رمان توسط شما شده؟ چرا؟ راه حلش؟
3- چقدر پایان رمان براتون مهمه؟ چرا؟ چجور پایانی رو می پسندید؟
4- به عنوان یه خواننده نویسندگان رو نقد کنید.

5- فاکتور های یه رمان حرفه ای از نظرتون چیه؟
6- رمان خوندن محدودیت سنی داره؟
7- از نظرتون چه چیزی قلم نویسنده رو شیوا و دلنشین می کنه و منظور رو به درستی به شما می رسونه؟

8- برجسته ترین اثری که خوندید؟ چرا از نظرتون بهترینه؟
9- نظرتون راجب به جمله "باید خوند تا نوشت" ؟
10- ژانر مورد علاقه تون؟ چرا؟
11- یه انتقاد نرم از هر چی الان به ذهنتون می رسه. (درباره سایت یا کتاب ها یا رمان ها و...)
12- پیشنهادی کاربر
@aida-nayebi : خب من خیلی دوست دارم بدونم کاربرا برای تقویت قلمشون چه کارهایی انجام می دن یا چجوری انقدر عالی می نویسن.
13- یه سوال بگید که دوست دارید جوابش رو از بقیه بخونید.

سوال ها رو که جواب دادید، اولا حسابی ممنون، دوما اشخاص مورد علاقه تون رو هم تگ کنید تا جواب بدن. :aiwan_lggight_blum:

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • همـــرآز

ماه دلها
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    814
    امتیاز واکنش
    5,810
    1-هر دوش -چون بعضی رمانها هستن در نسخه چاپی اموزنده و سرگرم کننده تر هستن و بالعکس- من مشکلی ندارم والله :aiwan_ligsdht_blum:
    2-چرت و پرت نویسی یا کلیشه ای بودن
    3-پایانش مهمه چون وقت گذاشتم میخوام یه پایان خوب داشته باشه- ترجیحا باز یا تلخ
    4-وی همه ی نویسندگان را دوست می دارد هنگامی ک رمانی مراد دلش باشد :aiwan_lightsds_blum: به دور از شوخی نویسنده ها قلم و نوشتن رو دست کم نگیرن بعضی وقت ها نویسنده ها متنی می نویسن ولی نمی دونن همون یک متن چه تاثیری بر روی زندگی خواننده می زاره!
    5-ایده ی ناب- خلاقیت - واقع بینانه بودن
    6-صد در صد . یه بچه ی ده ساله رو چه به خوندن رمانی ک به قول برخی صحنه داره . و صد البته بسیار رمان هایی هستن که درخور درجه سنی 15سال نیستن
    7-تجربه و قلم نویسنده - مطالعه و داشتن ذهن باز
    8-برجسته..... خب تا به حال کتابی مطالعه نکردم که بهترین باشه متاسفانه همشون معمولی بودن
    9-واقع معجزه می کنه. وقتی هیچی نخونی نه تحقیق کنی راجبش نمی تونی یک خط بنویسی من به این جمله از صمیم قلبم باور دارم
    10-اجتماعی،جنایی،عاشقانه،تراژدی- چون دوست دارم دیگه نمی دونم ولی دوست دارم وقتی رمانی با این نوع ژانر می خونم میرم تو خلسه
    11-انتقاد دارم نسبت به خودم ولی نمی گم وگرنه همه چی عالیه@_@

12-سوال..... خب من خیلی دوست دارم بدونم کاربرا برای تقویت قلمشون چه کارهایی انجام می دن یا چجوری انقدر عالی می نویسن

اِلارا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    441
    امتیاز واکنش
    23,034
    1- به عنوان یه خواننده خوندن در مجازی رو ترجیح می دید یا چاپ؟ چرا؟ مشکل کجاست و راه حلش؟
    عموماً رمان‌های چاپی.
    چون بار معنایی خیلی بیشتری داره.
    به نظرم مشکلی نیست، چون اکثرا فضای مجازی رو یه تمرین می‌دونن برای قوی شدن قلمشون.
    اما از این مسئله بگذریم، فکر میکنم مشکل اون دسته که مجازی رو به عنوان راه داعمی انتخاب کردن، مطالعه‌ی کم، تحقیق کم، پردازش کم، کم اهمیت شمردن نوشتن.
    راه حلش هم عمل کردن بر خلاف تمام مواردی که ذکر کردم؛ یعنی مطالعه‌ی زیاد، تحقیق زیاد، پردازش زیاد و پر اهمیت دونستن نوشتن.

قلم ضعیف، غلط املایی یا تایپی فراوان، نبود توصیقات یا بیش از حد بودنش و...
    فکر کنم دلیلش واضح باشه:aiwan_light_sddsdblum:
    مطالعه مداوم، ویرایش مداوم.

خیلی زیاد.
    چرا؟ چون رمان بدون پایان منطقی مثل در بدون لولا می‌مونه.
    بران فرقی نداره، اما اگه نویسنده منطقی بنویسه و پایان خوش باشه، قاعدتاً اون رو ترجیح میدم، پایان باز هم همینطور و پایان تلخ هم همچنین.

تنها نقدم این که نویسنده‌ها در ژانری که بهش علاقه دارن بنویسن نه ژانری که فکر می‌کنن پر طرفدار هست.
    نمیشه فاکتور خاصی در نظر گرفت اما فکر میکنم قلم روان یه حسن برای یه رمان به حساب بیاد.
    بله، اگه نداشت نباید دسته بندی به نام رمان نو جوان هم وجود می‌داشت.
    7- از نظرتون چه چیزی قلم نویسنده رو شیوا و دلنشین می کنه و منظور رو به درستی به شما می رسونه؟
    صادقانه نوشتن، وقتی چیزی بنویسی که خودت قبول نداری چطور میشه انتظار داشت که اون قدر خوب در بیاد که خواننده قبولش کنه؟
    مجموعه‌ی آرتمیس فاول
    خلاقیت بکر و نو آوری خالص.

کاملا درسته.
    توی یه کارخونه تا وقتی مواد اولیه نباشه، محصولی هم در کار نخواهد بود.
    پس اگه نویسنده ورودی نداشته باشه خروجی قابل توجهی هم نخواهد داشت.

10- ژانر مورد علاقه تون؟ چرا؟
    فانتزی_تخیلی
    می‌تونه از دنیای پر از تشویش واقعی برای چند ساعتی دورم کنه.

11- یه انتقاد نرم از هر چی الان به ذهنتون می رسه. (درباره سایت یا کتاب ها یا رمان ها و...)
    انتقاد خاصی ندارم.
    12- پیشنهادی کاربر @aida-nayebi : خب من خیلی دوست دارم بدونم کاربرا برای تقویت قلمشون چه کارهایی انجام می دن یا چجوری انقدر عالی می نویسن.
    نوشتن آزاد، تمرینات مکرر، مطالعه‌ی زیاد از هر نوع متنی، حتی خود من دایره‌المعارف در مورد همه چیز میخونم، از کهکشان، بدن انسان، تاریخ و دوران باستان تا عجایب زمین، گیاهان و حیوانات...
    13- یه سوال بگید که دوست دارید جوابش رو از بقیه بخونید.
    چرا نظر دادن برای خواننده‌ها این قدر سخته؟:aiwan_light_sddsdblum:

BlueBird

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    189
    امتیاز واکنش
    779
    هردو به نوع خودش، کتاب و بوش معرکه است و حس و حالشم عالی
    مجازی برای وقتی که نمیتونم با خودم کتاب ببرم

یه مدت که مشغول تحصیل بودم نتونستم بخونم ولی دیگه مشکلی نبوده
    پایان رمان فوق العاده مهم و اثر گذاره
    پایانی دوست دارم که وقتی کتابو میبندم بگم واقعا ارزش خوندنشو داشت،یک نویسنده زمان خلق اثرش میدونه چجور پایانی رمانش احتیاج داره و کافیه فقط به صدای قلبش گوش بده

احتیاج داریم به رمان هایی با موضوعات متفاوت تر و واقعی تر و جذاب تر
    ۱-قلم نویسنده، ۲-کاور زیبا و حرفه ای رمان متناسب با موضوع ۳-نام رمان(ارتباطش با داستان )۴- ایده پردازی نویسنده ، ۵-حس آمیزی و فضا سازی و انتقال احساسات و استفاده از آرایه۶- نحوه ی شروع و پایان داستان...فاکتور های زیادی وجود داره
    قطعا هر رمان فیلم و داستانی محدودیت سنی داره و هر فردی در هر سنی به یک خوراک علمی و تفریحی احتیاج دارد
    تجربه اش
    هری پاتر ، اثار شکسپیر و تولستوی ، دیگه همه میدونند اینا بهترینند
    به نظرم لازمه هم از سبکی که یک زمانی خیلی مطرحه باخبر میشی برای نوشته هات ، باعث کسب تجربه هم میشه
    10- ژانر مورد علاقه تون؟ چرا؟همه ژانری کتاب زندگیخ

لطفا به تاثیر نوشته هاتون روی افرادی که میخونند هم فکر کنید و بعد نشرش بدید
    12- (پیشنهادی کاربر
    @aida-nayebi : خب من خیلی دوست دارم بدونم کاربرا برای تقویت قلمشون چه کارهایی انجام می دن یا چجوری انقدر عالی می نویسن

من خودم مینویسم میخونمش چند بار ویرایشش میکنم ، از بقیه میخوام نقدم کنند ، کتاب زیادد میخونم ،نقدهای دیگران برای کتاب های دیگرانو میخونم با نویسنده ها مشورت میکنم و ازاین قبیل

13- یه سوال بگید که دوست دارید جوابش رو از بقیه بخونید
    ممنون

برخی موضوعات مشابه

بالا