z.a701

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
453
امتیاز واکنش
2,057
اگر روزی بمیرم تمام کتاب هایی را که دوست دارم با خودم خواهم برد.
قبرم را از عکس کسانی که دوستشان دارم پر خواهم کرد و خوشحال از اینکه اتاق کوچکی دارم بی آنکه از آینده وحشتی داشته باشم. دراز می کشم
سیگاری روشن می کنم و به خاطر همه دخترانی که دوست داشتم در آغـ*ـوش بگیرم گریه خواهم کرد اما درون هر لـ*ـذت، ترسی بزرگ پنهان شده است .
ترس از اینکه صبح زود کسی شانه ات را تکان بدهد و بگوید:
_ بلند شو سابیر!
باید برویم سر کار…

سابیر هاکا
میترسم بعد از مرگ هم کارگر باشم

• پیشنهادات
  • z.a701

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    453
    امتیاز واکنش
    2,057
    اولین کوهنورد نابینای صعودکننده به اورست :

شاید این یک تعصب باشد
    ولی من باور نمیکنم که انسانی علت صعودش به قله را دیدنِ منظره ی اطراف بیان کند!
    هیچ کسی سختی کوهستان را برای دیدنِ یک منظره تحمل نمی‌کند! ، قله تنها جایی بر کوهستان نیست
    قله در قلب و ذهن ما جای دارد

قله پاره ای از یک رویاست که به حقیقت میپیوندد و مدرکی مسلم بر این است که زندگیمان بامعناست

قله نشانی از آنست که می‌توانیم باقدرت اراده و توان جسممان ، زندگی را به آنچه میخواهیم و آنچه دستانمان قدرت خلق آن رادارند تبدیل کنیم ....

اریک واینمایر ـ لمس بام‌ دنیا
    #تکه_کتاب

Raha._.om

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    29
    امتیاز واکنش
    242
    انسان هرگز نمیتواند از رویاهای خود دست بکشد. رویا خوراک روح است. همانطور که غذا خوراک تن است. در زندگی بارها رویاهامان را فرو ریخته، و تمناهامان را ناکام می بینیم، اما باید به دیدن رویا بپردازیم. اگرنه ، روحمان میمیرد.

خاطرات یک مغ - پائولو کوئیلو

Printemps

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    13,218
    اینجا براتون پاراگراف های خاص و زیبا از رمان های معروف جهان رو میزارم...
    هر روز یا چند روز یکبار نگـاه دانلـود ...
    خوب اولین رمان :​
    غرور و تعصب اثر جین آستین​
    496624_108.jpg

... خودخواهی و غرور، دو چیز متفاوتند، هر چند که معمولا مترادف گرفته می شوند. ممکن است کسی مغرور باشد اما خودخواه نباشد. غرور بیشتر به تصور ما از خودمان بر می گردد، خودخواهی به چیزی که دیگران درباره ما می گویند...!
    *
    *
    *
    ...ممکن است بدون قصد بدخواهی برای دیگران بدی کرد و میتوان از روی سهو و خطا سبب بدبختی دیگران شد. بی فکری، عدم توجه به احساس دیگران و عدم تصمیم باعث چنین کارهایی میشود...!
    *
    *
    *
    از عیب و ایراد های کسی که قرا است عمرت را با او سر کنی هر چه کمتر بدانی بهتر است.
    *
    *
    *

در هر دلبستگی و علاقه ای هم قدردانی وجود دارد و هم خودبینی.​
    *​
    *​
    *​
    نفست را بگیر تا بتوانی آتشت را فوت کنی.​
    *​
    *​
    *​
    هر احساسی را باید تابع عقل کرد.​
    *​
    *​
    *​
    شخصیت های بغرنج تر قابل تامل ترند . لااقل این یک حسن را دارند.​
    *​
    *​
    *​
    اگر فکر آدم به سرعت خوانده شود لطفی ندارد ، حتی باعث تاسف است.​
    *​
    *​
    *​
    شعر خوراک عشق است.​
    *​
    *​
    *​
    تسلیم شدن بدون اعتقاد ، معنی اش تفاهم نیست.​
    *​
    *​
    *​
    نفرتی که از بین نرود ،عیب است.​
    *​
    *​
    *​
    در هر شخصیتی نوعی گرایش به چیزهای بد وجود دارد ، نوعی عیب و نقص مادرزاد ، که حتی با بهتر ین تعلیمات هم از بین نمی رود.​

دومین رمان:
    تربیت اروپایی اثر رومن گاری

496625_360.jpg

...اشک راه خیال را نمی بندد ، بلکه به آن میدان می دهد...!
    *
    *
    - معلوم است تو دیگر مرا دوست نداری.
    - چطور می‌توانی این حرف را بزنی؟ چرا؟
    - چون که غصه می‌خوری. وقتی کسی را دوست داشته باشی، هرگز غمگین نمی‌شوی...!
    *
    *
    چیزهای مهم هیچ وقت نمی میرند و نابود نمی شوند
    *
    *
    هر چیزی که آدم به اش معتقد است و به خاطرش حاضر است جانش را فدا کند بالاخره یک روزی به قصه و افسانه بدل می شود .
    *
    *
    - ازشان متنفرم . دلم می خواهد همه شان را بکشم .

+ یک تنه که نمی شود همه را کشت .​
    - دلم می خواهد ازمایش کنم . دلم می خواهد برای شروع کار ، یکیشان را بکشم .​
    + ارزشش را ندارد . بالاخره یک روزی خودشان می میرند .​
    - آره ، اما در این صورت نمی دانند برای چه مردند . دلم می خواهد بدانند چرا می میرند . من پیش از آنکه بکشمشان به شان می گویم چرا آنها را می کشم .​

Printemps

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    13,218
    سومین رمان:
    بابا لنگ دراز / جین وبستر
    496626_883.jpg

... من رمز خوشبخی واقعی را یافته ام. باید حال را دریابی، نه اینکه همیشه افسوس گذشته را بخوری و فکر آینده باشی. باید قدر لحظاتی را که در اختیار داری بدانی. مثل کشاورزی: آدم، هم می تواند در یک زمین پهناور بذر بپاشد، هم می تواند کشاورزی خود را به یک قطعه زمین کوچک محدود کند و از همان نقطعه ی کوچک نهایت استفاده را ببرد. من هم میخواهم کشت و کارم را به یک قطعه ی زمین کوچک محدود کنم. میخواهم از لحظه لحظه ی عمرم لـ*ـذت ببرم و بدانم که دارم لـ*ـذت می برم. بیشتر مردم زندگی نمی کنند، فقط می دوند. آنها سعی می کنند به هدفی دور و دراز دست بیابند، اما در وسط راه چنان از نفس می افتند و خسته می شوند که اصلا مناظر زیبای محیط آرام اطراف خود را نمی بینند. وقتی به خود می آیند که پیر و فرسوده شده اند و دیگر فرقی نمیکند به هدفشان برسند یا نه...!
    *
    *
    *
    ... آیا به آزادی اراده عقیده دارید؟ من که دارم بی چون و چرا.
    من با فیلسوفانی که فکر میکنند اعمال ما جبری است و از عواملی غیر ارادی ناشی میشود، مخالفم و و این عقیده را غیر اخلاقی میدانم. اگر این را قبول داشته باشیم، نباید کسی را به خاطر کارهایش سرزنش کنیم. اگر آدم به قضا و قدر معتقد باشد، باید دست روی دست بگذارد و بگوید:« خواست خدا هرچه باشد،همان می شود.» و آنقدر سرِ جایش بنشیند تا بمیرد. من به آزادی اراده و همت برای رسیدن به خواسته هایم اعتقاد کامل دارم. این اعتقاد کوه را جابه جا میکند...!​

Printemps

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    13,218
    چهارمین رمان:

دیوان شرقی / یوهان ولفگانگ گوته

496627_656.jpg

ای حافظ،
    سخن تو همچون ابديت بزرگ است،
    زيرا آن را آغاز و انجامی نيست.
    كلام تو همچون گنبد آسمان، تنها به خود وابسته است
    و ميان نيمه ی غزل تو با مطلع و مقطعش فرق نمی توان گذاشت،
    زيرا همه‌ی آن در حد جمال و كمال است...!
    *
    *
    ... اگر هم دنيا به سر آيد، ای حافظ آسمانی، آرزو دارم كه تنها با تو و در كنار تو باشم و چون برادری، هم در شادی و هم در غمت شركت كنم. همراه تو باده نوشم و چون تو عشق ورزم، زيرا اين افتخار زندگی من و مايه‌ی حيات من است...!

(از بخش حافظ نامه)

Printemps

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    13,218
    پنجمین رمان:

بی بال و پر / طنزهای وودی آلن

496628_402.jpg

... راستی آدم بهتر است دل داده باشد یا دل دار؟ اگر کلسترول تان بالای ششصد است، هیچ کدام. البته مرادم از عشق، عشق رمانتیک است، عشق بین زن و مرد، نه بین مادر و فرزند، یا پسر بچه و سگش، یا بین دو سر پیشخدمت. نکته ی شگفت آور این که وقتی کسی عاشق است، ویر آواز خواندن دارد. باید به هر قیمتی شده دربرابر این کشش مقاومت کند. همچنین مراقب باشد که حرف های عاشقانه اش توسط جوانان خون گرم بصورت تصنیف در نیاید.
    *
    *
    مسلما دوست داشته شدن با ستایش شدن فرق دارد. آدم ها را می شود از دور هم ستایش کرد، اما برای اینکه کسی را واقعا دوست داشته باشی، لازم است با او در یک اتاق باشی و پشت پرده ها قوز کنی.
    *
    *
    برای عاشق خوب بودن باید قوی و مهربان بود. می پرسید: چقدر قوی؟ گمانم بلند کردن یک وزنه پنجاه پندی کافی است. درضمن یادتان باشد که برای عاشق، معشوق همیشه زیباترین چیز قابل تخیل است. اگر چه برای یک غریبه ممکن است فرقی با یک پرس خوراک ماهی آزاد نداشته باشد. زیبایی بستگی به چشم بیننده دارد اگر بیننده چشم هایش ضعیف باشد، می تواند از بغـ*ـل دستی اش بپرسد کدام دختر خوشگل تر است. (درواقع، زیباترین دخترها تقریبا همیشه کسل کننده ترین شان هستند، و برای همین هم هست که بعضی ها احساس می کنند دنیا حساب و کتاب ندارد)...!

Printemps

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    13,218
    ششمین رمان:

باران یعنی تو برکی گردی / نزار قبانی

496629_957.gif

دوستم‌ داشته‌ باش‌!
    از رفتن‌ بمان‌!
    دستت‌ را به‌ من‌ بده‌،
    که‌ در امتدادِ دستانت‌
    بندری‌ست‌ برای‌ آرامش‌...!

Printemps

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    13,218
    هفتمین رمان:

جامعه شناسی خودمانی / حسن نراقی

496630_139.jpg

... سال ها پیش از زبان شیرین مرحوم دکتر رضازاده شفق شنیدم که می گفتند:
    انتـــــــــقاد ورزش ملی ایرانی هاست. هرکس صبح که از خواب برمی خیزد دریک صف طولانی از مردم قرار می گیرد و با باز کردن دستهای خود به دو طرف همۀ کسانی را که پیش روی هستند مورد انتقاد قرار می دهد. غافل از اینکه عده زیادی پشت سر او ایستاده اند و با دست به او اشاره می کنند. اما متأسفانه باید بدانیم که این ورزش ملی جامعه را سالم تر نمی کند چون لبه تیز عیب جویی هرگز متوجه خود انتقاد کننده نمی شود و افزون بر این متأسفانه مردم انتقاد را جانشین اقدام به حساب می آورند...!

Printemps

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    13,218
    هشتمین رمان:

به سلامتی خانم‌ها (100 داستان و طنز کوتاه) / آنتوان چخوف

496631_850.jpg

به نظر من زن همه چیز ماست! ... بدون زن، دنیا هیچ فرقی با ویلون‌زن بدون ویلون، مگسک بدون تفنگ یا سوپاپ بدون قره‌ نی نداشت ... ما به جرات می‌تونیم بگیم که هیچ مساعده‌ای برامون جای زن رو نمی‌تونه بگیره. از آقایون شاعر سوال می‌کنم: چه کسی الهام‌بخش شما بود در اون شب‌های دلنشین مهتابی ... شما چی آقایون طنزپرداز؟ آیا واقعا موافق نیستید که بدون حضور زن‌ها، داستان‌های شما نه‌ دهم جذابیت خودشون رو از دست می‌دادن؟ مگه بهترین لطیفه‌ها اونهایی نیستن که همه نمک‌شون توی دم دراز و فنر دامن‌ها مخفی شده؟ ... به آقایون نقاش هم دیگه نیازی نیست یادآوری کنم که خیلی از آنها فقط به این دلیل اینجا نشستن که بلدن خانم ها رو تصویر کنن...!

برخی موضوعات مشابه

بالا