حرفه ای ها بهترین رمانی که خوندین چی داشته که بهترین شده

وضعیت
موضوع بسته شده است.

نیوتیش

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
57
امتیاز واکنش
832
کوات شاه کش :
بهترین کتابیه که تو عمرم خوندم ،در جهاتی حتی این کتاب رو بالاتر از اربـاب حلقه ها ارزیابی می کنم .درباره یک افسانه است درباره داستان های قدیمی درباره حقیقتی که در عمق خاک نهفته .داستان انسان افسانه ای که اشتباه ها حقیقت ها و شرح درست داستانش رو میگه سطح بالای داستان همراه با راوی مرموز و بد نام داستان اون رو به یک اثر فوق العاده تبدیل می کنه. با اینکه رگه هایی از جادو داره به شدت واقعی و منطقی به نظر میرسه در واقع داستان داره روی یک راه باریک بین افسانه و حقیقت و روشنایی و تاریکی و تخیل و واقعیت راه میره از برجسته ترین نکات خوب داستان میشه به فضای قابل تحسینش در برملا کردن حقیقت های یک افسانه،شخصیت پردازی خوب که به ویژه شامل شخصیت اصلی داستان (کوات)میشه این شخصیت با اینکه به عنوان یک جادوگر بدنام شناخته میشه اما اهدافش از انجام کار ها قابل تامله و تغییرات این شخصیت از کودکی تا میانسالی اش نفس هر خواننده ای رو میبره ،و در اخر دنیای متفاوت این داستان:با اینکه جادو نقش به ویژه و کمی پلید از دید عوام رو در این داستان می بینیم اما به شدت این جارو با چیز هایی شبیه شیمی فیزیک و صنعت دنیای امروزی در هم امیخته و دنیایی بر پایه ی فکر و اندیشه فروان نویسنده شکل داده ،و واقعیت هایی که در قالب خواندن نام باد و غیره در این داستان گنجانده شده اگر چه خواندن نام و تاکید نویسنده بر قدرت ان ها واقعی است و من ردش رو در چندین داستان و مقاله زدم اما در هم امیختنش با این داستان و ارائه ان با قالبی جدید باز هم تحسین بر انگیزه از دیگر نکات داستان میشه به عشق عجیب و غیر قابل پیش بینی کوات و دنا اشاره کرد و در اخر کتابیه که رگه هایی از فلسفه هم داره و به واقع بهترین کتاب عمرم بود

• پیشنهادات
  • deimos

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,092
    امتیاز واکنش
    118,349
    پنجمین نفر
    تخیلی بودنش
    خلاقیت زیاد و در عین حال قلم خوبش

HASTI-L

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    190
    امتیاز واکنش
    1,507
    بهادر یکی از بهترین رمان هایی بوده که خوندم . اصولا رمان هایی که یک پند و اندرز در خود دارن رو دوست دارم .

ANDREA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,712
    امتیاز واکنش
    68,494
    رمان اشراف زادگان۱ ( ربودن اشیلا) | نازنین
    خیلی ایده ی قوی داشت با این حال نویسنده ادامه اش نداده ، نزدیک به یک سال هنوز نتونستم به این رمان فکر نکنم Boredsmiley
    رمان در امتداد باران ، رمان فانوس ، رمان در همسایگی گودزیلا
    :NewNegah (1):دیگه یادم نمیاد

گیله دخت

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    84
    امتیاز واکنش
    216
    خارجی:عقاید یک دلقک!:چون تفکرات و عقایدی که شخصیت اصلی داشت،متشابه عقاید من بود و چقدر قطبه خوردم به نویسنده که خیلی راحت تونست یک داستان رو که در اون زمان زیاد با هنجار های مد جامعه همخوانی نداشت،بنویسه و به تصویر بکشه.
    ایرانی:پانتی بنتی :درسته که تو قالب ازدواج اجباری بود اما خیلی خیلی متفاوت بود.از تعصبات دینی که سبب مرگ برادر فرهاد شد و اون فیصلی که با بدبخت کردن نامزد فرهاد داشت با پول های یدو عشق و حال میکرد تو دوبی.
    رمان ورود عشق ممنوع هم بدددک نبود.

Sogolkhanum

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    537
    امتیاز واکنش
    20,073
    به نظرم نویسنده با تجربه میتونه رمان های خوبی بنویسه مثل خانم پگاه،خانم پور اصفهانی و... عزیز رمان های خیلی خوب زیاد هست که همین نویسندگان گل نوشتند،اما من امسال بعد دو سه سال یه رمان خوب خوندم اونم رمان عبور از غبار بود.

Kurd74

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    349
    امتیاز واکنش
    1,409
    زیر شلاق زمستان بخاطرداستان های کوتاه جالبی که تو کتاب استفاده شده و همچنین هماهنگی این نوشته ها با متن خود رمان که فوق العاده است.قتل کیارش به خاطر غیر قابل پیش بینی بودنش.کوچ و بهادر که با خوندنشون حس خیلی خوبی به من میدن

*NAZI*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    45
    امتیاز واکنش
    242
    جدید ترین رمانی که خوندم عالی بود لانه ی ویرانی
    بخاطر اینکه پراز راز بود و واقعا رازهاش غیر منتظره و عالی بود

hani98sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    63
    امتیاز واکنش
    206
    رمان های خانم محرابه سادات قدیری(رهایش) به دلیل پختگی قلم و موضوعات متفاوتی که در رمانها استفاده شده به طوری که خواننده رو جذب میکنه
    وهمین طور رمانهای خانم مدیا خجسته و سان داتر و معصومه آبی وپگاه و.......خیلی رمانها دیگه که قلم خوبی دارن

SaharBanoOo

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    14
    امتیاز واکنش
    97
    خب رمان یچیز سلیقه ایه....اما من خودم رمان های یاسمین منصوری رو خیلی دوست دارم.مخصوصا رمان زوال اطلسی ها.کلا رمان هایی رو دوست دارم که قلم هنری خوبی داشته باشن...مثلا نوشته های ادبی کوتاهی رو برای بیان احساسات شخصیت های رمان در بعضی قسمت ها نوشته بشه خیلی جذابه برام.و اینکه همه چیزو از گذشته تا حال پشت سر هم از اول داستان ردیف نکنن!ینی رمان در زمان حال هست بعد چند پارت درزمان گذشته بین اون نوشته میشه...و چهارچوب کلی داستان هم مهمه....این روزا همه نویسنده شدن و رمان مینویسن درحالی که نه قلم خوبی دارن نه داستان جالبی!تکراری هم هستن:/کلا رمان ها با متن های پیچیده و دوست دارم...دوست دارم جمله هایی رو که درباره احساسات شحصیت داستان میخونم چند ثانیه تجزیه و تحلیلش کنم...
    دیگه نمیدونم چجوری منظورمو برسونم ولی رمان نبض تپنده و رمان زوال اطلسی ها معیارهای یه رمان خوب رو از نظر من دارن...اما خب سلیقه هامتفاوته:)

آخرین ویرایش:
    وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

تاپیک بعدی
    بالا