ضعف زنان در رمان ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
31
امتیاز واکنش
265
بله این سوگیری و تعصب توی آقایون هم هست ولی مقدارش خیلی کمتر از زن ها هستش. منکر اینکه نمی شی؟ اگه می شی پس برات یه مقاله در این زمینه توی پروفایلت می فرستم(چون بحثی که مطرح کردی کمی از موضوع تایپک خارجه). من اون مردی رو هم که به خاطر بلندتر بودن زن ازش ازدواج نمی کنه رو هم محکوم می کنم چون اون هم دچار خود برتر بینی شده و می خواد از این طریق سعی کنه نشون بده که قدرتمندتره. من اصلا چنین مواردی رو تایید نمی کنم. انسان مدرن نیاز به یه جامعه مسالمت آمیز برابر داره نه یه جامعه که یه جنسیت سعی کنه خودشو قدرتمندتر و یکی دیگه سعی کنه خودشو ضعیف تر نشون بده. اون مساله هم قطعا تاثیرگذاره ولی ببین دقت داشته باش این علاقه به مرد قدرتمندتر فقط مختص کشورهایی مثل ایران که جامعه سنتی داره نیست. من این گرایشات مثل مرد بلندتر و قوی تر رو توی کشورهای توسعه یافته هم مثل فنلاند،دانمارک و آمریکا هم می بینم. وقتی دیدی یه همچین چیزی انقدر الگوی مشابه و فراگیری داره بهتره به این شک کنی به جای اینکه این موضوع ریشه فرهنگی داشته باشه احتمالا بیشتر ریشه زیست شناختی داره. شامپانزه ماده هم شامپانزه نری رو معمولا انتخاب می کنه که از نرهای دیگه بلندتر و قوی تر باشه و علت این انتخاب توی شامپانزه ماده فرهنگ شامپانزه ها نیست بلکه دلایل زیست شناختیه که وجود داره. من خودم دلیل این گرایش زن ها رو به این انتخاب می دونم ولی هدفم اینه که با برجسته کردن ضعفی که انتخاب جنـ*ـسی توی فرگشت انسان پدید آورده واکنشی که نشون میدن رو بسنجم.

• پیشنهادات
  • arshin_s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    140
    امتیاز واکنش
    3,096
    واقعا براتون متاسفم شما بهتره اول رسم بحث و گفت و گو رو یاد بگیرین یعنی چی که جواب هاشون بی اهمیته خب بگین جوابی براش نداشتین دیگه
    بعدشم شما خودتون و کشتین تا بگین یه خانم اگه سراغ مرد قد بلند و بزرگ تر از خودش بره خیلی ضعیفه در صورتی که همین صفات و اخلاق رو خود شخص شما دارین به گفته خودتون رفتین سراغ یه خانم قد بلند تر ، بزرگ تر، قدرتمندتر از خودتون
    پس اگر استدلالی که دارین درست باشه شما دنبال یه بادیگارد هستین به شدت ضعیفین و هیچ استقلالی ندارین
    لطفا دفعه بعد یا بحث نکنین یا بی احترامی نکنین

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    وقتی یه فرد چیزی رو می گـه که توی پست اولم،پست دومم و پست سومم سه بار اون موضوع رو جواب دادم و باز اون شخص یه جمله تکراری رو تکرار می کنه واقعا باید وقت بذارم و بهش جواب بدم؟ اگه یه نفر ازت پرسه دو به علاوه دو چند می شه بهش بگی چهار، دوباره یکی دیگه کنارش بیاد بپرسه دو به علاوه دو چند می شه دوباره بگی چهار و دوباره یه نفر دیگه بیاد همون سوالو بپرسی از پاسخ دادن پرهیز نمی کنی؟ اگه جوابی نداشته باشم با کمال میل به طرف مقابلم میگم که پاسخش منطقی بوده و قانع شدم ولی وقتی بهش جواب نمیدم یعنی جواب دارم ولی به قدری پرسشش تکراری و بی اهمیته که نیازی به پاسخ نمی بینم. دقیقا مثل قضیه دو به علاوه دو.
    من نگفتم اگه یه زن سراغ یه مرد قدبلندتر از خودش بره کار اشتباهی کرده، اکثر مردها از اکثر زن ها بلندترند و این طبیعیه که اکثر زوج ها هم مرد توشون بلندتر باشه. من با این مشکلی ندارم بلکه من گفتم اگه یه خانوم معیارش این باشه که شخص مقابل ازش بلندتر باشه معیار مغلوبانه ای داره. اگه یه مرد هم معیارش این باشه که زن ازش بلندتر باشه معیار مغلوبانه ای داره و هیچ فرقی نداره ولی من هیچوقت همچین معیار کودکانه ای نداشتم که قد شخص مقابلم از من کوتاه تر یا بلندتر یا هم قدم باشه. اینکه قد شخص مقابلم از من بلندتره صرفا بر اساس شانسه نه اینکه من انقدر ضعیف باشم که دنبال یه زن بلندتر از خودم باشم و اگه کسی که دوستش دارم از من کوتاه تر بود بازم عاشقانه دوستش داشتم. من کسی رو که دوست دارم فرقی برام نداره ازم ضعیف تر باشه یا قوی تر،بلندتر یا کوتاه تر،زیباتر یا زشت تر، اگه عشقم رو با همچین مفاهیم سطحی محدود می کردم می شدم یه انسان ساده لوح مثل اکثر انسان ها.

آخرین ویرایش:

arshin_s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    140
    امتیاز واکنش
    3,096
    تا اون جایی که من خوندم همه نظرشون و گفتن شاید نظراتشون شبیه هم بوده باشه اما کسی سوالی تکراری نپرسیده که بخواین جواب تکراری بدین و خسته بشین در نهایت اگر هم این طور بود که شما میگین جواب ندادن کفایت میکرد کلماتی مثل بی اهمیت خارج از ادبه اینکه شما درگیر مسائلی شدین از قبیل قد و سن و قدرت و فکر میکنین تمام مشکلات ما حول محور اینا می چرخه باید بگم من و کاملا به فکر فرو می بره که چرا؟ شاید به خاطر اینکه خودتون دقیقا همین مشکل رو دارین و یه جورایی سرخورده شدین نمیدونم. یادتون باشه ( اکثریت) خانواده ها یه خانم هر چقدر کوتاه قد و لاغر باشه وقتی همسر میشه از اون مهم تر مادر میشه به تنهایی ستون خونه میشه به طوری که نبودش میتونه اساس خانواده رو بهم بزنه و اون مرد به اصطلاح قدرتمند بمونه که باید چه کار کنه و در نهایت دست به دامن یه زندگی دیگه میشه اما بر عکس اگر مرد نباشه همون خانم هم پدر میشه هم مادر شما یه دختر مجرد خام و با یه مادر مقایسه نکن یه کتاب روانشناسی خوندین اومدین درباره همه خانم ها نظر میدین

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    تو پیامای منم خوندی ولی فکر کردی که من همسر قد بلندتر از خودم رو ترجیح میدم(با اینکه همچین چیزی نگفتم) پس وقتی دقت کافی در این موارد ساده به خرج ندادی چطور قراره تکراری بودن رو تشخیص بدی؟ من دقیقا چه مشکلی دارم؟ :) کسی که من دوستش دارم براش مهم نیست که سن من ازش کمتره، براش مهم نیست که قد من ازش کوتاه تره(حتی از مردای قدبلندتر از خودشم خوشش نمیاد) پس از چی باید سرخورده شده باشم؟ شاید از این سرخورده شدم که خیلی زنـ*ـا می خوان خودشونو پایین تر از مردشون ببینند. وقتی سن و قد و قدرت و.. همه اینا به جنسیت گرایی ارتباط دارند نباید سرشون بحث کنم؟ پس بله اگه سرخوردگی به این معنا باشه قطعا سرخورده شدم، من از خشونت علیه زنان توی کشورهای جهان سومی هم به شدت سرخورده شدم. من تمرکزی روی مساله قد و سن نداشتم. چند نفر ایراد گرفتند منم بهشون پاسخ دادم و حاضر نشدم سر پاسخشون که غیرمنطقی بود کوتاه بیام. باید از اونا بپرسی چرا اینقدر روی این مساله مانور می دادند؟
    کی گفته اگه یه مرد یه زن رو از دست بده دیگه نمی تونه بچه رو بزرگ کنه؟ بر اساس کدوم مطالعات و مشاهدات؟ قرار نیست من بر اساس ادعاهای بدون پشتوانه چیزی رو قبول کنم و حتی اگه این درست هم باشه کوچک ترین ربطی به بحث ما نداره. بحث من بر سر ضعف زنانه نه بر سر توانایی بچه بزرگ کردن، بله اگه اینطور باشه آقایون هم توانایی زیادی در قدرت بدنی نسبت به زنـ*ـا دارند ولی این ربطی به بحث ما نداره.
    یادم میاد یه بارم توی یه بحث مدام با اینکه افراد چاق رو مسخره می کردند مخالفت می کردم و از مواضعم کوتاه نمیومدم آخر سر چند نفر نتیجه گرفتند که حتما خودت چاقی که انقدر ازشون دفاع می کنی و نکته بامزه اینجاست که من نه تنها چاق نیستم بلکه به قدری لاغرم که کمبود وزن هم دارم. پس فکر نکن وقتی کسی از چیزی دفاع می کنه یا سرش بحث می کنه حتما به معنای داشتن مشکل در خودشه. زندگی خصوصی و ویژگی های روانشناختی من قرار نیست مورد بحث اینجا باشه.

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا