رواج صحنه های سادیسمی و مازوخیسمی در رمانهای اینترنتی

• شروع کننده موضوع Atosa96
  • بازدیدها 11,742
  • پاسخ ها 66
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Viaana

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
19
امتیاز واکنش
118
قطعا من هم چنین وقتی ندارم و فقط به خاطر احترام به شما تا کنون پاسخ دادم. به هرحال دوست عزیزم مبنای دسته بندی علوم را باید در منابع آکادمیک مطالعه بفرمایید نه سایت بهشتی یا فردوسی. اگر اینگونه است شما هم زحمتی بکشید و به سایت انجمن روانشناسی امریکا(APA) سری بزنید. در آنجا سخنانی که گفتم تایید شده اند دوست عزیزم. ضمننا کتابی که برایتان صفحه ای از را ارجاع دادم توسط روانشناسان معتبر آن هم بعد از تایید توسط هیات نظارت در کتب درسی چاپ شده است و قطعا بسیار معتبر است. بعدا اگر وقت کردید می توانید به کتب پایه مثل زمینه روانشناسی هیلگارد مراجعه بفرمایید.
موفق باشید

• پیشنهادات
  • مادر سه فرشته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    678

عجیب است که شما مراکز آکادمیک کشور خودمان را قبول ندارید.و دانشگاه فردوسی و بهشتی را جزو مراکز آکادمیک به حساب نمی اورید.
    من امروز مجبور شدم به احترام شما به این بحث ادامه دهم و امیدوارم از این به بعد عزیزان دیگری که وقت بیشتری دارند نظرات خودشون روبر اساس مطالعات دینی و علمی شون بذارند و پاسخگوی شما باشند.
    موفق و موید باشید .

مادر سه فرشته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    678
    روانشناسی مورد تایید است که نظرات خود را محدود به رفتار ظاهری انسان نکند بلکه تمام مسایل انسانی را ( فردی و اجتماعی)بر اساس فطرت ، اخلاق و ارزش های انسانی تحلیل کند و در ارایه راهکارها به تمام ابعاد وجود انسان از قبیل عواطف ، نیازها ی جسمی،عقل،حافظه،وجدان،روح وروان و غیره توجه داشته باشد .
    آزار رسانی به خود و دیگران ،یکی از رذایل اخلاقی و عامل مهم برهم زدن تعادل در زندگی فردی و اجتماعی تمام بشریت است. از نظر قران آزار رساندن در قالبهای مختلفی مثل عیب جویی،تمسخر ،استهزا(مثل شوخی های زننده)،تهمت،تجسس،غیبت،دادن القاب زشت و شکنجه ی جسمی و ...بیان شده است(سوره احزاب آیه 58،آیات 11و12سوره حجرات و...).
    پیامبر اسلام (ص) می فرمایند:
    دو خصلت ناپسند است که بدتر از آنها نیست :شرک به خدا و آزار بندگان خدا.
    روانشناسی غربی که تمام اصول آن بر پایه ی تجربی قرار دارد و ابعاد انسانی را در تحلیلهای خود مورد توجه قرار نمی دهد و حتی معیار شاخص اراده که انسان و حیوان را از هم مشخص میکند را در تحلیلهایش حذف کرده نمی تواند پاسخگوی انسان باشد.
    سادیسم یعنی وارد کردن رنج و آزار جنـ*ـسی و روانی به شخص دیگر برای حصول لـ*ـذت ولی مازوخیسم یعنی یک انسان از عذاب و شکنجه وارد شدن به خودش لـ*ـذت می برد.
    حال با توجه به تعریف سادیسم و مازو خیسم آ یا می توانیم آنرا یک گرایش طبیعی فرض کنیم و برای |پیشگیری از شیوع آن در جامعه هیچ اقدامی نکنیم ؟
    آیا باید همیشه قربانیانی چون اهورای کوچک وجود داشته باشند تا ما به فکر بیفتیم؟
    یا باید آنرا به عنوان یک بیماری ببینیم ونه یک گرایش طبیعی تا سعی در مهار آن کنیم ؟
    آیاروانشناسی که فقط بر پایه ی علوم تجربی بنا شده و این امر را عادی میداند می تواند راهکار درستی برای مهار آن بدهد؟
    باید بگویم تعریف روانشناسی اسلامی و غربی از دگر آزاری و خود آزاری بسیار متفاوت است و چون نظر من در باره موضوع تایپیک بر اساس روانشناسی اسلامی بود لازم دانستم که حتما قبلش چکیده ای از نوع نگرش هردو نوع تفکرات را بیان کنم
    تلاش بنده این بود حاصل مطالعات خودم رو در مورد فرق بین روانشناسی غربی و اسلامی به ساده ترین زبان بیان کنم تا تمام گروهها ی سنی بتوانند از آن استفاده کنند .
    در پناه حق باشید.

آخرین ویرایش:

Viaana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    19
    امتیاز واکنش
    118
    خواهر عزیزم معمولا وقتی به یک پست که از من نقل قول گرفته شده پاسخ نمیدهم یعنی فرد را مناسب یا شایسته گفتمان نمی بینم و ادامه بحث را بیهوده می بینم ولی پست آخرتان باعث شد تذکر بدهم که پست شما کاملا به موضوع تایپک بی ارتباط است و مقوله ای جداگانه در باب فلسفه روانشناسی است و آن را باید در تایپکی جداگانه ارسال بفرمایید وگرنه به نوعی مرتکب اسپم شدید. به همین دلیل پست آخرتان را در یک تایپک جداگانه مطرح بفرمایید و این پست را حذف بفرمایید تا نظم و ارتباط این تایپک حفظ شود.
    موفق باشید خواهر عزیزم.

Moonlight

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,151
    امتیاز واکنش
    16,207
    دوست عزیز پست ایشون بیهوده و اسپم نیس
    بلکه پست شما بیهودس...
    ایشون کاملا روشن و واضح درمورد بیماری سادیسم و مازوخیسم توضیح دادن
    طوری که هر منطق و عقلی کاملا از مضرات این بیماری اگاه میشه...

Viaana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    19
    امتیاز واکنش
    118
    درود بر شما
    دوست عزیزم هر پستی که نامرتبط به بحث اصلی باشد اسپم محسوب می شود. ایشان از عناوینی همانند روانشناسی غربی و روانشناسی اسلامی(که هیچکدام هم وجود خارجی ندارند) صحبت کرده اند که نامرتبط به بحث ماست. اگر مایل هستند درباره این موارد بحث کنند باید تایپکی جداگانه ایجاد کنند وگرنه اگر من هم اینجا درباره همانندسازی DNA صحبت کنم کاری جز اسپم گویی نکرده ام. وقتی ایشان نمی دانند منبع آکادمیک یعنی منابعی که به شکل کتاب و مقاله توسط متخصصین در یک حوزه نشر شده و انقدر این منابع اعتبار داشتند که در دانشگاه های معتبر تدریس می شوند یعنی اطلاع چندانی از اصول پایه ای روش تحقیق ندارند. به جای اینکه به بنده از کتاب مرجع صفحه ایکس ارجاعی بدهند از سایت یک دانشگاه به من ارجاع می دهند من هم در مقابل از سایت یک بنیاد بسیار معتبرتر(سازمان روانشناسی آمریکا) می توانم به ایشان ارجاع بدهم ولی هیچکدام از این دوتا منبع آکادمیک نیستند. بقیه صحبت های ایشان به عنوان مضرات در چند صفحه قبل تر با ارجاع پژوهش های یک ژورنال درباره تیپ شناسی شخصیت BDSM پاسخ داده شده که ایشان هیچ پاسخی به این پژوهش ها ندادند و فقط شروع به نفی روانشناسی کردند و دوباره صحبت های قبلشان را تکرار کردند. می توانید با برگشت به صفحات قبل آن را مطالعه کنید. ضمن اینکه لفظ بیماری یک عنوان ساینتفیک است که در حوزه پزشکی کاربرد دارد. مشخص کردن بیماری بودن چیزی در حوزه روان به عهده روانپزشکان می باشد که همانطور قبلا اشاره کردم در مرجع اختلالات روانی یعنی دی ای اس ام 5 گرایش BDSM تا زمانی که شرایط ذکر شده که قبلا توضیح دادم را داشته باشد اختلال یا بیماری محسوب نمی شود. لذا از شما خواهشمندم اصطلاحات علمی را سرسری استفاده نکنید. اینکه چیزی بیماری باشد یا نه به عهده شما نیست به عهده دانشمندان علوم پزشکی است.
    موفق و پیروز باشید خواهر عزیزم

مادر سه فرشته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    678
    خواهر محترم شما نظرتون رو براساس روانشناسی غربی که خودتون هم به آن اشاره کرده بودید بیان نمودید فرمودید :متاثر هستید که عده ای به روانشناسی مثل مقوله ی هنر و علوم انسانی نگاه می کنند و بنده با صبر و ادب به نظر شما احترام گذاشتم و چون نظر شما در راستای نظر بنده قرار نداشت بی ادبی نکرده و نظر شما را اسپم ندانسته و تقاضای حذف انرا نداشتم و فقط از ادامه بحث انصراف دادم . اکنون هم فقط نوع نگاه روانشناسی غربی و اسلامی را درباره خود آزاری و دگر ازاری بیان کردم و این پست کاملا در راستای موضوع تایپیک می باشد . حال اگر شما انرا نمی پسندید و دیدگاه دیگری دارید دلیل نمی شود من از بیان آن انصراف دهم .

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا