چرا تمام رمان های نوشته شده پایانی عاشقانه دارند؟

چرا تمام رمان ها پایانی عاشقانه دارند؟

• مجموع رای دهندگان
    55

Masome.B

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
481
امتیاز واکنش
7,538
وقتی خودم به شخصه یه رمان زیاد از حد تخیلی میخونم که واقعا معنی نداره و معلوم نیست توش چی به چیه،مثلا یارو جن میبینه،خب میبینه که میبینه بقیه این ماجرا کو؟چرا بازش نمیکنی؟چجوری یهو خون آشام شده طرف؟ اگه نویسندشو پیدا کنم باید باهاش یه صحبتی بکنم
همه ی ژانر ها خوبن اما در کنار هم
یه رمان زیاد عاشقانه میشه حالت تهوع
یه رمان زیاد تخیلی میشه مغز معیوب
یه رمان زیاد اجتماعی میشه تغییر زندگی(اونایی که روشون تاثیر داره)
یه رمان زیاد غمگین میشه افسردگی

• پیشنهادات
  • فرزانه رجبی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    927
    امتیاز واکنش
    12,139
    متاسفانه هر چقدرم بخواییم رمان رو عاشقانه تموم نکنیم خواننده به محض متوجه شدن ادامه نمیده،انگار باب شده که حتما باید پایان خوبی داشته باشه
    شاید بخاطر از دست ندادن مخاطب!

فاطمه تاجیکی

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,423
    امتیاز واکنش
    47,929

ayda7rain.girl

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    39
    امتیاز واکنش
    855
    به نظر من هم دیگه تکراری شده پایان های عاشقانه بعضی رمانا که قسمت بندی شدن یع سری ازدواج اجباری یه سری کلکلی که از هم بدشون میاد بعد عاشق میشن یه سری گروهی مث چن تا دوست با چن تا دوست دیه کلکل دارن بعد عاشق هم میشن و چن تا نمونه دیگه الان دیگه باید سبکا واقعا عوض بشه داستان های جدید با موضوع های جدید ک خاننده رو به خودش جلب کنه همون طوری ک رمان های با با پایان عاشقانه قبلا خاننده هارو به خودش جلب کرد الان باید تنوع باشه

asraid70

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    187
    امتیاز واکنش
    4,005
    سلام دوستان ...
    دقیقا بحث به اینجا کشیده میشه ... که خوانندگان محترم رمان‌هایی رو که پایان عاشقانه ندارن اصلا به پایان نمیرسونن حتی اگه کلی وقت روش گذاشته باشن یا اگر هم به پایان برسونن در آخر توی قسمت نظرات کلی بابت پایان غیر عاشقانه نویسنده رو بازخواست میکنن و گاهی اوقات یه نویسنده با یه ایده‌ی جدید به خاطر همین موضوع از نوشتن صرف نظر میکنه ...
    شاید یکی از دلایل اصلی این موضوع رده‌ی سنی مخاطبان باشه که شاید به زور میانگینشون به پونزده تا بیست سال برسه و بخاطر اقتضای سنیشون محتوا و پایان عاشقانه رو بیشتر می‌پسندن ...
    به نظر من بهتره این عادت رو که به خودمون دیکته میکنیم باید یه رمان با پایان عاشقانه و خوش تموم بشه ، از ذهنمون حذف کنیم و در عوض به دنبال موضوعات جدید بگردیم نه یه سری موضوع که واقعا کلیشه شدن ...
    تاپیک جالبی بود ... ممنون :)

ayda7rain.girl

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    39
    امتیاز واکنش
    855
    به نظر من خاننده ها به رمان های عاشقانه عادت کردن و اینکه سن شاید تاثیر داشته باشه اما نه اونقدر کسی ک رمان های زیادی خونده باشه درک اینو داره ک رمان های ک غیر عاشقانه هستن بعضی وقتا ارزش اون خیلی بیشتر از عاشقانه هاست

cinder

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,447
    امتیاز واکنش
    35,494
    سلام ممنون از تاپیک خوبتون
    ببینید هر کسی میتونه پایان رمانش رو عاشقانه بزاره ولی هر کسی نمیتونه عاشقانه ای هیجانی ترسناک و.... غیر تکراری بسازه که این به دلیل قوه ی تخیل نویسنده اس و ربطی به چیز های دیگه نداره پایان عاشقانه ی غیر تکراری یه چیز جدید خیلی زیباست ولی به شرط غیر تکراری بودنش بیشتر نویسنده ها از روی نویسنده ی دیگه پایان رمان رو کپی می کنن و اسم های شخصیت های خودشون رو میزارن این کار دلیلش داشتن باور های نادرست نویسنده اس

آدم برفی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,013
    امتیاز واکنش
    9,544
    سلام!
    خب منم نظر خودمو بگم.به نظرم،مشکل اصلی عاشقانه بودن یه رمان نیست،بلکه تکراری بودن موضوعاته.یه نویسنده میتونه یه عشق رو جوری توی لایه های رمانش بزاره که خواننده لـ*ـذت ببره.اما گویا همه یا بیش تر نویسنده ها قصد کردن دخترا رو زبون دراز و پسرارو مغرور کنن از این موضوع های کلیشه ایه ازدواج اجباری و ....شایدم به خاطر نداشتن موضوعه که اینطور پیش میرن چون ایده ی دیگه ای ندارن!
    البته ژانر عاشقانه هم خوبه به شرطی که نویسنده واقعا عاشقانه نویس باشه!و چند تا صحنه ی جداشده و تکراری رو بهم سنجاق نکنه

setayesh-26

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    416
    امتیاز واکنش
    5,046
    سلام نظر من اینه درسته همه ی رمان ها نباید عاشقانه باشه اول یه نویسنده باید بفهمه توی چه موضوعی توانایی نوشتنش بیشتره اون موقع شروع کنه به نوشتن اینقدر روی موضوعشفکر کنه که بتونه از یه موضوع تکراری یه موضوع جدید خلق کنه البته باید بگم باید به نویسنده هام حق داده بشهطرفدار ها بیشتر رمان های عاشقانهواحساسی رو می پسندن و رمانی که آخرش تلخ باشه مطمئنن خواننده رو نسبت به موضوع سرد میکنه اصلا خود من یه رمان با موضوع عاشقانه رو دارم می خونم اگه بفهمم آخرش تلخه بدون معطلی اونو ول می کنم چون داری لحظه شماری میکنی که بفهمی پایان این ماجرای عاشقانه چی میشه چه طور بهم می رسن اما وقتی آخر رمان شخصیت اصلی بمیره هیجان و اون شوق رمان از بین میره ولی بازم میگم هر کس نظر و عقیده خاص خودشو داره ممنون از تایپکت گلم

بشارت

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    743
    امتیاز واکنش
    10,589
    خب دوست عزیز اولین دلیلش اینه که زندگی بدون عشق معنی نداره.هر چند عشق تو زندگی مثل مرگ تدریجی میمونه ولی خب هم درد و هم درمان...

دومین دلیلش اینه که تو دنیای واقعی تقریبا بیشتر عشق ها به سرانجام نمیرسن و آدم ها هم به نحوی به دنبال پر کردن خلا های زندگیشون هستن...

سومین دلیلش هم بازم فرار آدم ها از دنیای پر از جنگ و نفرت و رو اوردنشون به دنیای عشق هرچند غیر واقعی هست...

برخی موضوعات مشابه

بالا