چرا اجبار؟

برنو

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
305
امتیاز واکنش
4,502
سلام دوستان
من هر وقت توی تاپیکهای مخصوص جستجوی رمانهای ناشناس و بی نام میرم میبینم بیشترین موضوعات مربوط میشه به ازدواج های زورکی واجباری .
حالا سوالم اینه که چی توی داستان هست که باعث میشه دو نفر مجبور به وصلت ناخواسته بشن ؟
اینو باید اضافه کنم که تا وقتی رضایت قلبی نباشه دو طرف شرعا به هم محرم نمیشن .
اگه موضوع چیزی مثل وصیت یه ننه قمر یا پدربزرگ دیکتاتوره بازم الزامی نیست که بهش عمل بشه .
توی وصیت نامه نوشتن اگه اشتباه نکنم فقط یک سوم مال رو میشه به دیگری بخشید و مابقی حق فرزنده .
تا وقتی فرزند هست اولویت با اونه نه نوه .
پس لطفا دور این قلم رو خط بکشید .
موضوع بعدی پلیس های صیغه ای که تکلیفشون معلومه و یکی از دروغ های مسخره و روتین رمانهای ژانر مثلا پلیسیه
تا جایی که ما خبر داریم کم پیش میاد خانمها اسلحه بدست بگیرن چه برسه به ماموریت های خفن و نفوذ به فلان باند !
خانمها گویا بیشتر تو بخش های اداری و آزمایشگاهی فعالیت دارن .پس دست سر کچل پلیس های زحمتکش کشورمون بردارین.
منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستم .سپاس

• پیشنهادات
  • رزمین رولینگ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    770
    امتیاز واکنش
    13,290
    اولین بار مریم ریاحی رمان همخونه رو نوشت و با استقبال مواجه شد.رمانی که از حق نگذریم از رمانهای الان خیلی بهتر و سطح بالاتر بود و نویسنده لااقل با "کلام" و"روایت" آشنایی داشت چون لیسانس ادبیات فارسی داشت.رمان همخونه ای داره رسیدن یک اجبار به عاشقانه ای پرشور رو بیان میکنه.روندی که اگر از کلیشه ها خارج بشه میتونه دلچسب هم باشه اما متاسفانه می بینیم که رمانها دارن فقط از روی هم کپی برداری میشن.رمانهایی رو که میبینیم که همونطور که مستحضرید بدون کوچکترین پژوهشی نوشته میشن.نمونه ش سریال شهرزاد هست.من خودم چندان پیگیر سریال نبودم.طرفدارش هم نیستم.اما توی فرم روایی فیلمنامه میبینیم که حسن فتحی و نغمه ثمینی چطور ازدواج اجبار شده به شهرزاد رو اونقدر زیبا بیان کردن که قباد برای همه تبدیل به یکی از برندهای شهرزاد شد.پرداخت و ساخت داستانها با هم فرق داره.برای همین سطح طرفداری کردن از اون ها هم فرق داره.

sarah stud

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    524
    امتیاز واکنش
    12,385
    سلام!
    تاپیک جالب توجهی رو ایجاد کردین.
    درواقع رمانهای اجباری و همخونه‌ای، نوشتنشون برمیگرده به اوایل شروع به کار سایتهای رمان و رمانهای مجازی!
    الآن مخصوصا توی انجمن نگاه دانلود، موضوعات کلیشه‌ای و داستانهای آبکی و بدون تحقیق و به قولی از روی هوا، کمتر دیده میشه و امیدوارم که به حداقل برسه.
    ولی خب متاسفانه همچنان این جریان ادامه داره و ذهن، طرز فکر، زندگی و رفتار عده ی زیادی از نسل جوان رو درگیر و متاثر کرده.
    این روزا، مایه‌ی خوشحالیه که میبینم دوستان از همدیگه سوال میپرسن، کتاب میخونن و تحقیق میکنن تا یه داستان ناب، متفاوت و جذاب رو ایجاد کنن!
    در مورد داستانهای پلیسی هم باید عرض کنم که عدم آگاهی و تکیه بر فانتزیهای شخصی، موجب ایجاد چنین داستانهای ضعیفی میشه که حداقل اگه با ژانر فانتزی و در یک لوکیشن خارق العاده نوشته میشد، چه بسا میتونست موفقیت زیادی هم داشته باشه!

برنو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    305
    امتیاز واکنش
    4,502
    دوستان منظور من از ایجاد این تاپیک این بود که اول مثال بزنید که نویسنده چجوری داستان رو پیش میبره که دو نفر مجبور به ازدواج بشن ؟و بعد ببینیم چقدر دلیلشون منطقیه ؟.من اول تاپیک دو تا مثال زدم و ازتون میخوام مثال وچیزایی که من جا انداختم رو شما کامل کنید .سپاس

sarah stud

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    524
    امتیاز واکنش
    12,385
    بابای دختره مجبورش میکنه!
    و پسره هم بخاطر پول، منفعت یا هرچیزی که باباش قراره بهش بده، رضایت میده به این ازدواج.
    البته بنظرم دیگه دورانی نیست که کسی فرزندشو مجبور به ازدواج کنه.... با اینحال، این دلایل به عقیده ی من منطقی تره!
    مورد بعدی، ازدواج به سبک خون بسه!
    گرچه آثار بسیار بسیار قشنگی در این زمینه خوندم، ولی بازم بعضی رمانا هستن به شیوه‌ای احمقانه و غیرقابل باور، به این مسئله و معضل اجتماعی پرداختن. این مسئله، در گذشته میان طوایف، روشی برای حل مشکلات بوده که از طرف بزرگترها و ریش سفیدها مطرح میشده! البته همچنان در استانهایی مثل سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ... دیده میشن.
    در هردو موردی که من ذکر کردم، دلایل میتونن منطقی و قابل باور باشن... به شرطی که اصولی و با تحقیق در موردشون پرداخته بشه!

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    نمی دونم وقتی که دختر برای به آزادی رسیدن دست به یه ازدواج فرمالیته می زنه هم اجباری حساب میشه یا نه!

ولی می دونم که بعضیا از شدت فقر دخترشونو به بعضی آدما که از قضا پیرهم هستن می فروشن. که همین باعث میشه دختره ازدواج اجباری داشته باشه.

یه مورد رمان خونده بودم... افتضااااح بود. طوری که هر کاری می کنم از ذهنم پاک نمیشه.. مثل انگل چسبیده به خاطراتم.
    اینطوری بود که پسره به دختره ... کرد و بعد از اون دختره که دید چاره ای نداره، برای اینکه دیگه مرتکب گـ ـناه نشه با پسره ازدواج کرد /:
    و در آخر اونا به خوبی و خوشی زندگی کردن!

دیگه موردی به ذهنم نمیرسه، ولی می دونم وقتی که ته همه رمان های ازدواج اجباری، خوب تموم میشه، تصوری که مادران نسل آینده از این نوع ازدواج دارن اصلا هم بد نیست
    و تازه می تونه براشون ماجراجویانه هم باشه! مثل بعضی دخترای امروزی که دوست دارن شوهرشون کتکشون بزنه.

sarah stud

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    524
    امتیاز واکنش
    12,385
    نسترن جان یکی از بزرگترین معظلات نوشتن این قبیل داستانا، همین تاثیر نامطلوبیه که رو ذهن نسل جوان میذاره!
    و اون مورد آخری که گفتی، نمونه‌ای از رفتار مازوخیستی هست و باید بگم نوعی مشکل روانیه که منشأ اون برمیگرده به کودکی فرد و باید درمان بشه. متاسفانه روز به روز، داره به تعداد این اشخاص افزوده میشه!

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    من خودم به شخص در طی چندسال گذشته عاشق این نوع رمان بودم اما الآن حدود یه سالی هست که سمتشم نرفتم! رمانایی که ازدواج اجباری داره، نشون میده که چقدر دختر ضعیفه و بخاطر ضعفش اونو می‌فروشن. (مثلا پدره به پسره بدهکاره، دخترشو میده معمولا هم پدره معتاده!)
    یا به جز اون رمان‌های همخونه‌ای! کدوم پدری اجازه میده دخترش با یه پسر نامحرم و غریبه و صد البته خوشگل (چشمهای بنفش آسمونی داره دیگه پسره) تو یه خونه ازدواج کنن و در ضمن بیشتر اوقات با هم تنها باشن. من واقعا نمیدونم اینا دارن از عقده‌هاشون می‌نویسن یا از استعداداشون!

A..M..A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    93
    امتیاز واکنش
    153
    نمیدونم والا

برخی موضوعات مشابه

بالا