چرا تمام رمان های نوشته شده پایانی عاشقانه دارند؟

چرا تمام رمان ها پایانی عاشقانه دارند؟

• مجموع رای دهندگان
    55
  • پیشنهادات
  • Samira.Aroom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,476
    امتیاز واکنش
    16,498
    سلام.
    با پوزش فراوان من اصلا عنوان تاپیک، برچسبها و نظر سنجیتونو قبول ندارم.نظرسنجیتون فقط مال مخالفای این قضیس. نظرسنجی باید همه جانبه و چند سویه باشه و مخالفا و موافقا رو در بر بگیره نه اینکه دوحالت از یه جبهه رو نشون بده.
    شما میگید پایان عاشقانه نباشه. پس چی باشه؟تلخ؟
    من به شخصه از پایان تلخ متنفرم. قبلا میگفتم اگه یه روز بنویسم تلخ مینویسم. بعد دیدم نه. خوندن رمان با پایان تلخ ذهن و روح آدم رو آشفته میکنه و تاثیر منفی میزاره.همونطور که ژانر عاشقانه توقع مخاطبای کم سنوبرای داشتن یه همسر و زندگی رویایی و عاشقانه رو بالا میبره و توصیه میشه که تو اون رنج سنی نخونن،رمانهای تلخ هم ناامیدی از زندگی میاره.
    نزدیک1سال1سالو نیم پیش من یه رمان خوندم با پایان تلخ،هنوزم که هنوزه وقتی یادم میوفته اعصابم میریزه بهم. تلخی تو روال قصه هم همینطوره.
    من نمیدونم جدیدا چه فازیه که همه تاکید دارن رمانهای متفاوت بنویسن. به جای نوشتن رمان متفاوت و ابداع، هنرمند باشیم و ژانرها و سبکهای قدیمیو نو و جدید و متفاوت بنویسیم. ایرانیای همیشه خواهان تغییر چیو میخوان تغییر بدن؟ماهیت اصلیه رمان رو؟ شما که میگید رمان عاشقانه ننویسیم، میدونی معنای رمان چیه؟ رمان از واژه romance به معنای داستان تخیلی عاشقانه گرفته شده. یعنی داستان بلنده عاشقانه ای که از خیال و ذهن نوشته شده باشه.عشق یا خیال از رمان حذف بشه که دیگه نوشتتون رمان نمیشه. تنوع خوبه اما تغییر ماهیت نه. امکان نداره کسی مدام فقط یه ژانر،مثلا ترسناک بخونه. چون دلو میزنه. اگه میبینید مداوت تو تعقیب یه ژانر هست واسه عاشقانه هاییه که توشه.
    ماها انقدر تو زنگی روزمرمون تلخی و بدبختی و غم و غصه داریم ه خودش یه کتابه.واسه دیدینشون لازم نیست وارد دنیای کتاب بشیم. کافیه نگاهی به اطرافمون بندازیم. این غمهادر آینده با درک بیشتر از زندگی بیشتر هم میشه. زندگی هایی که اکثرا بدون عشق و برپایه منافعمون تشکیل خواهیم داد میتونه دلیل خوبی واسه خوندن این سبک رمانها باشه تا لااقل روحمون ارضـ*ـا بشه.

SETAYESH_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    2,204
    به نظر من ماها معنی کلمه رمان رو اشتباه درک کردیم. بعضی ها هستند که فکر میکنند رمان یعنی داستان بلند عاشقانه.درصورتی که رمان ژانر های متفاوتی میتونه داشته باشه.برای همین اونایی که اولین رمانشون رو مینویسن ژانرشون رو عاشقانه انتخاب میکنن. نمیگم تعداد کمی چون خودمم اولین رمانم عاشقانه و بسیار مضخرف بود25r30wiبعد که دست برداشتم از این رمان نوشتن دیدم که رمانم بسیار آبکی بوده و بی تجربگیم رو نشون میداده.نباید زیاد هم دلمون رو خوش کنیم چون قرار نیست همه داستانا پایانشون خوش باشه و عشق ها هم به هم برسن.:aiwan_light_boast:

Littlefinger

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    78
    امتیاز واکنش
    994
    خب این ژانر طرفدار زیاد داره و نویسنده ممکنه فکر کنه آگه این ژانر رو نظر نگیره رمانش خونده نمیشه ویا برای خواننده جذابیت نداشته باشه هرچند خیلی از رمان های عاشقانه واقعا روابط نادرست و یک نوع سوءاستفاده احساسین و خیلی کلیشه ای شدن ولی فعلا چیزیه که طرفدار داره و بسته به سن هم نیست بسته به طرف مخاطب و زندگی خودش داره شاید

Samira.Aroom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,476
    امتیاز واکنش
    16,498
    نه گلم من همچین فکریو نمیکنم. اگه سوابق رمانهای بزرگ جهان، از آناکارنیا بگیر تا دیوید کاپرفیلد وببینی، از سوشون تا گندم و... رو ببینی متوجه میشی رمان از عشق میاد. اصلا اینا هیچی. معنای رمان رو به انگلیسی و فارسی سرچ کن، نتیجه رو ببین بعدش بگو که اشتباه منوجه معنای رمان شدم یانه‌.

matina.z

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    40
    امتیاز واکنش
    838
    خواهر من نمیگم که تهش تلخ باشه مثلا طنز باشه ولی ازین عشقای ابکی نباشه اوکی؟

Samira.Aroom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,476
    امتیاز واکنش
    16,498
    درسته عشق آبکی نه.هسچکس رمانهای آبکی رو نمیخونه(فرقی نداره ژانرش چی باشه. منتهی نه عنوان تاپیک و نه نظر سنجی و نه برچسب ها و حتی نظرات اینو نشون نمیده که منظورتون تو اون سبک باشه. شما کل رمانها رو درنظر گرفتین.

matina.z

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    40
    امتیاز واکنش
    838

Samira.Aroom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,476
    امتیاز واکنش
    16,498
    اما رمانهای خیلی خوب هم تو سایت هست. اینکه قسمت نشده شما بخونید دلیل بر ضعف نیست. من برای مثال رمان عاشقانه یکی از بچه ها رو بهتون معرفی میکنم. "ماهی سفید"قطعا اگه منظورتون تو سایت باشه این رمان دیدتون رو عوض میکنه. اما اگه منظورتون تمام رمانهای مجازی تو سایتهای مختلف هست، زدن این تاپیک اشتباه محض بوده. چون رمانهای عاشقانه عالیه زیادی وجود دارن

برخی موضوعات مشابه

بالا