ضعف زنان در رمان ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

yeganeh83

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
174
امتیاز واکنش
8,348
نه نه نه دوست عزیز راستش رو بخوای من بهت می گم که ۹۰ درصد اون هایی که قد بلند تر رو دوست دارن واشه تیپ طرفه و این جور چیز ها اینو الکی نمی گم اینو باشناختی که از جنس خودم دارم می گم.و اینکه متاسفانه بله اون ده درصد دیگه که دنیا آتیش زدن اونایی هستن که دوست دارن یه مرد تمام‌حرکات اون هارو زی نظر بگیره و مراقبشون باشه.که خدا رو شکر این کم کم داره کم میشه و این به لطف اون پسر هایی هستش که به دخترا یاد دادن بابا اگه ساده باشی دیگه خود دانی؟
و خوب اینجور پسرا نگو که کم هستن نه اصلا به خصوص تو این چند سال اخیر اما خوب این دوستانی که معمولا هم تو رماناشون ۱۰ سال اختلاف سن بین پسره و دختره هست افراط می کنن و اون چیز هایی که فک می کنن به دل می شینه رو می نویسن اونم بی خبر از اینکه پسرا به دلیل همین لوس بازی های تو نوشته ها نمیان و رمان نمی خونن...
و خوب من نمی دونم چرا دخترا فقط دوس دارن تو بحث بیرون رفتن و مسافرت و اینا فرقی بین دخترا و پسرا نباشه؟؟؟
مگه اینا نمی دونن که وقتی می گن زن و شوهر مکمل همن یعنی مرد مکمل زن و زن مکمل مرد نه اینکه مرد به تنهایی زن رو کامل کنه و خودش پوچ بمونه؟؟؟
و یه چیز دیگع اینکه منم دوس دارم مرد بلند تر از زن باشه و قوی تر اما نه برای اینکه ازم محافظت کنه
من از اینجور تیپا خوشم میاد و راستش رو هم می گم و خوب از لحاظ اقتصادی به شدت باهات موافقم چرا وقتی همه چیز بارابر باید یه مرد به تنهایی نون آور باشه؟؟
این اشتباه ما برای خورمونم که شده باید استقلال مالی داشته باشیم

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    دقیقا از کجا می گی نود درصد؟ با نود درصد افراد صحبت کردی؟ منم دقیقا با تعداد خیلی زیادیشون صحبت کردم و با تحلیل های روانشناختی متوجه علتی که گفتم شدم.قد قراره دقیقا چه ارتباطی به تیپ داشته باشه؟ :) اگه بخوای بعدا بهت می تونم چند تا مقاله در زمینه روانشناسی فرگشتی بدم که درباره همین بحث گرایش زنان به مرد قد بلندتر از خودشون صحبت شده. این علت گرایششون به خاطر تیپ نیست به خاطر چیز دیگه ای هست که بالاتر گفتم.

yeganeh83

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    174
    امتیاز واکنش
    8,348
    ببین خوب منم عین تو خیلی درگیر این موضوع بدبخت شدن دخترا به دست خودشون هستم و باید بگم که این آمار همشون توی خیلی از حرف های اطرافیانم یا افراد دیگه که می تونم باهاشون صحبت کنم بوده.درسته قدزتمند بودن مرد خوبه اما نه دربحث اینکه آره اون مراقب باشه و اون همه ی کارو رو بکنه نه به هیچ وجه...و اینکه خیلی از دخترا دارن می گن که مردا از تکیه کردن دخترا به اونا خوششون میاد تو که یه پسری همچین چیزی رو می پذیری نه معلومه که خیلی هاتون این رو دوس ندارین همون طور که خیلی از ما ها دوس نداریم کسی بهمون وابسته شه یا تکیه کنه که البته این از اون نگاهی هست که توبه تکیه گاه نگاه می کنی و گرنه باور مت یه چیز دیگس و یه سوال دیگه مگه خیلی از‌پسر ها بر اساس تیپ یه دختر تصمیم نمی گیرن؟خوب ما دخترا هم همین طور هستیم من‌نمی گم که من قد بلند دوس ندارم و سن بالا دوس ندارگ‌چرا دوس دارم اما این نهایت اشتباهه که این رو به تمایل به برتر بودن مرد بدونیم .و اینکع این برداشتت از تکیه گاه اشتباهه ما ها منظورمون از تکیه گاه چیزی نیس که وزن چربی هامون رو تحمل کنه منظور چیزیه که وقت غصه اون ما کمی از درد هاش کم کنیم و اون موقع غصه ما کمی از درد های مارو کم کنه و این نیاز به دیده شدن حالا تو هر زمانی تو ذات آدم‌گذاشته شده

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    قدرتمند بودن مرد خوب نیست برابر بودن زن و مرده که خوبه.
    توی بحث بالاتر یه نفر ادعا کرد اینکه مردا دوست دارند تکیه گاه باشند توی ذاتشونه. من مثال نقص زدم که اگه این توی ذات مردها بود پس همه مردها همچین علاقه ای داشتند. در اصل ذاتی بودنشو نفی کردم.
    اما در مورد قد و سن، باز برگشتیم خونه اول. تو به من بگو چرا دوست داری قد شخص اقای ایکس ازت بلندتر باشه یا سنش ازت بیشتر باشه؟ علتش چیه؟ علتش رو ذکر کن. گفتی به تیپ ربط داره ولی وقتی ازت پرسیدم ربطش به تیپ چیه هیچ دلیلی نیاوردی.

yeganeh83

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    174
    امتیاز واکنش
    8,348
    دلیل من شاید فقط به درد خودم بخوره اما اینو من بیشتر از هرچیزی بهش اهمیت می دم بابا من نمی تونم کنار یه مرد کوتاه تر از خودم راه برم وقتی گروهی هنوز به این اعتقاد دارن که من باید کوتاه تر از یه مرد باشم و مرد قدش بلند تر باشه...و ما هزچه قدر عربده می زنیم که ما هیچ فرقی با مرد ها نداریم کسی گوشش بده کار نیست
    آره خوب اگه من یه نفر رو از ته دل دوس داشته باشم برام مهم‌نیس کوتاه باشه یا ازم‌کوچیک تر باشه اما وقتی زیاد بهش دلبسته نیستم‌ نمی تونم حرف مردم راجب اینکه یه پسر بچه رو خام کرده بپذیرم
    ببین این مشکل طبق حرف خیلی از افراد مورد اعتبار تو تاریخ ریشه انداخته و تا زمانی که نسل قدیم عوض نشه حل نمی شه...اینکه من هر روز جنگ اعصاب داشته باشم که چرا همسرم ازم یه سال دوسال سه سال یا حتی ۱۰ سال کوچیک تره‌ برام مقبول نیست اما در صورتی که هیچ دلبستگی به طرف مقابل نداشته باشم اگه داشته باشم برام‌مهم نیست حرف دیگران. اما دقت کن می گم‌دلبستگی و نمی گم‌وابستگی چون قبول دارم که وابسته بودن یه چیز مسخرست که باعث پایین اومدن شان یه زن یا مرد میشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    خب اول گفتی به خاطر تیپ هستش الان می گی به خاطر حرف مردم هستش؟ -__- تو به من گفتی این دو تا ویژگی رو توی یه مرد دوست داری نگفتی به خاطر اینکه جامعه این دو تا ویژگی رو توی مرد دوست داره تو هم این دو تا ویژگی رو دوست داری. یعنی اگه جامعه روی این دوتا ویژگی تمرکزی نداشت اونوقت تو برات اهمیتی نداشت یا بازم یه مرد بلندتر با سن بیشتر رو ترجیح می دادی؟ :)

yeganeh83

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    174
    امتیاز واکنش
    8,348
    خوب تیپ جای خودش تو خودت موقعی یه مرد قدبلند و ورزش کاری می بینی از تیپ اون خوشت نمیاد؟. بعدشم دلیل اولم واسه این‌بود که خواستم بهت بفهمونم همه ی حرف هات درست نیستو یه جورایی کم بیاری:aiwan_light_blumf: .که خوب فک کردم تو هم مثل خیلیا زود قانع می شی و اولش از سر بیکاری اومدم اینجا اما بعد که جوابت رو کاملا منطقی دیدم فهمیدم که بحث جدیه و دلیل اصلیم رو بهت گفتم‌ که اگه دقت کنی پست دومم با منطق نوشته شده و پست آخرم باز از اون بیشتر چون می فهمیدم‌که تو تو بحث جدی هستی و مثل خیلی ها تو همون پست اول از اینجا محو نشدم با جواب های درستت که شاید بعضی ها لحنت بهشون برخورده باشه

آخرین ویرایش:

z.a701

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    453
    امتیاز واکنش
    2,057
    به نظر من با وجود ادعای مدرن بودن و گذشتن دوره ی مرد سالاری ...و ادعای برابری زن و مرد ،باز هم در بطن جامعه زن هارو ضعیف ونیازمند و متکی به یک اهرم که پدر خانواده یا همسره میدونند و حتی تو قانون هم جریان داره ...پس عجیب نیست .هر چقدرم جبهه بگیریم باز هم در ناخوداگاهمون هست و از طریق افکار به نوشته ها منتقل میشه و حتی خواننده ها هم اکثرا جذب اینجور شخصیت ها میشن
    این طرز تفکر فقط بخاطر فرهنگ عمومی ماست

فائزه بانو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    113
    امتیاز واکنش
    3,830
    سلام
    اول اینکه من اصلا فکر نمی کنم برابری بین زن و مرد توی کشور ما وجود داشته باشه جامعه ی ما یه جامعه ی مرد سالاره نمونه اش اینکه مردها حق دارند تا دیروقت بیرون بمونن و نهایتا خانواده کمی ناراحت می شن و روز بعد هم فراموش می کنن اصلا پسره شب دیر اومده ولی دخترا کنترل می شن اصلا اگه کارشون به شب بکشه حتی ممکنه تا چند وقت روشون حساس هم بشن. توی یه جر وبحث ساده پسره برمی گرده به دختره می گـه حیف که زنی وگرنه ال می کردم بل می کردم. اینا برای من اتفاق نیافتادن ولی خب بین همکلاسی هام برای خیلی هاشون این مسائل و حتی بدتر پیش اومده.خب این جواب اینکه گفتید به برابری جنسیتی اعتقاد دارید یا نه؟ نه من اصلا به برابری جنسیتی اعتقاد ندارم.
    دوم اینکه شما می گی چرا زنـ*ـا توی رمانا ضعیف ترن؟ خانم ها توی رمان ها ضعیف نشون داده می شن چون برابری جنسیتی وجود نداره( البته من با هر نوع صعیف نشون دادنی موافق نیستم بعضی هاشون واقعا اغراق آمیز و دور از تصوره مثلا توی رمان پسره روانیه مریضه بی دلیل می گیره دختره رو سه سیر کتک می زنه بعد دختره عاشقش می شه و اونو به عنوان مردش قبول می کنه و این واقعا توهین به شعور خواننده ست.) و این چیزیه که واقعا توی جامعه ی ما هست و اینو خانم ها درک می کنن نه آقایون به همین دلیل خانم ها این ضعیف بودن رو توی رمان شون نشون می دن.
    سوم اینکه توی یه سری از خصوصیات آقایون باید سر باشن و توی یه سری از خصوصیات هم خانم ها، خب شما گفتید چرا مرد باید قد بلند باشه پولدار باشه و غیره حالا من یه سوال دارم چرا از نظر آقایون زن باید خوشگل باشه؟ وضع مالی خوب خانم ها هم در انتخاب آقایون دخیله چرا؟ پس این بحث وابسته بودن یا نبودن نیست بحث ملاک های پرطرفداره ممکنه یه مرد قد بلند و پولدار و خوشتیپ و غیره باشه ولی متعهد نباشه و همچنین یه خانم ممکنه زیبا و حالا هرچیز دیگه ای داشته باشه ولی متعهد نباشه. حالا آقایون که اکثریت خانم خوشگل می خوان به خاطر اینکه فکر می کنن به خوشگلی اون خانم وابسته ان و با اون موجودیت پیدا می کنن؟ مسلما نه در مورد خانم ها هم همینه چنین ملاک هایی دارن ولی ربطی به وابستگی نداره و به این فکر نمی کنن که با اون موجودیت پیدا می کنن فقط به این ویژگی ها علاقمندن.
    در واقع من دو کلمه ی تکیه گاه و وابستگی که گفتید رو مرتبط با بحث تون نمی دونم به دلیل اینکه:
    مرد باید تکیه گاه زن باشه زن هم باید تکیه گاه مرد باشه. هم زن و هم مرد یه ضعف هایی دارن که طرف مقابل شون این ضعف هاشو می پوشونه و اینطوری می تونن به هم تکیه کنن. وابستگی دو طرفه ست یعنی هم مرد به زن وابسته است هم زن به مرد وگرنه دلیلی برای تشکیل خانواده وجود نداره. در واقع مرد و زن به همدیگه نیاز دارن که تکیه گاه هم می شن و وابستگی بین شون به وجود میاد در نتیجه این موضوع وابستگی و تکیه گاه بودن یک طرفه نیست بلکه دو طرفه ست. حالا شما ممکنه بپرسی: شما گفتی به برابری شخصیتی اعتقاد ندارم پس اینا چی بود گفتید؟ مگه همون برابری نبود؟ خب جوابش اینکه ممکنه خانم ها مردو تکیه گاه شون بدونن یا خودشونو وابسته به مرد بدونن ولی این موضوع ربطی به ضعیف بودن یا نبودن شون نداره ربطی به برابری جنسیتی نداره اینا یه سری نیازن که بین زن و مرد مشترکه. پس من این دو کلمه رو دوتا کلمه ی بی ریط به سوال مطرح شده تون می دونم.
    نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه اگه نتونستم که ببخشید.

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    خوشگلی چه ارتباطی به قدرتمندتر بودن فرد داره؟ هیچ ربطی. قد بلندتر بودن شخص مورد نظر از شما ربطی به قدرتمندتر بودنش داره؟ خیلی زیاد. اصولا با افزایش وزن و قد قدرت بدنی یه شخص هم بالا می ره. یعنی هر چقدر شخص بلندتر باشه قوی تر هم می شه. اینجا بحث من صرفا بر سر بلند قدی نیست بحث بر سر انتخاب مردیه که قد بلندتر از خودت باشه که این گرایش حتی توی زنای خیلی بلند هم دیده می شه. در حالی که من معکوسشو یعنی تمایل به انتخاب زن بلندتر توی مردا چندان نمی بینم. خب وقتی علت علاقه مندی خانم ها به قد بلندتر بودن شخص اینه که احساس محافظت کنند،احساس کنند شخص قوی تر از اوناس و.. این یعنی یه موجود وابسته هستند. من این رو چند بار توی پست های قبلیم توضیح دادم و کسایی که میان این موضوع رو نقد کنند حتی با دقت پیام های من رو نمی خونند و باز حرفای تکراری می زنند. شما به عنوان یه زن می تونی دنبال مرد خوش قیافه باشی من این رو هیچ ربطی به وابستگی نمیدم ولی وقتی دنبال یه فردی هستی که ازت قد بلندتر باشه یعنی دنبال فردی هستی که ازت قوی تر باشه و این ضعف رو هیچ جوره نمی تونی توجیه کنی :)

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا