... نظرتون در مورد مرگ شخصیت رمان چیه؟ ...

Ardavan_b

کاربر اخراجی
ارسالی ها
23
امتیاز واکنش
202
نظر دوستان خیلی خوبه ولی من یک بار که داشتم با یه مولف و منتقد صحبت می کردم بهم گفت که همه ی رمان ها آخرشون پایان خوش دارن و این یه چیز کلیشه ای شده . معمولا پایان خوش رمان های عاشقانه یک جوره و شخصیت های اصلی تا آستانه ی جدایی و مرگ میرن و بعدش دوباره میان کنار هم و داستان تموم میشه ولی وقتی یه مرگ در پایان داستان اتفاق بیفته هم محتوا جالب تر میشه و هم میتونه پایان های متفاوتی داشته باشه . من توی همه ی رمانم از مرگ استفاده به سزایی می کنم . این هم نظر من بود شاید نظر بقیه متفاوت باشه.

• پیشنهادات
  • دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224

آدم برفی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,013
    امتیاز واکنش
    9,544
    اگه دوست خیلی مهربون شخصیت اصلی بمیره؟
    خب به نظرم اینجور چیزا بستگی به روند رمان دارن ولی به نظرم اگه در موقعیت مناسی بمیره باعث میشه رمان جالب بشه من که به شخصه اینجوری بیشت دوست دارم

اگه یه نفر که کلی بلا سرش اونده وتازه داره خوشبخت میشه بمیره چی؟خب در این مواقع بازم به نظرم دوحالتداریم که بازم به نظرم بستگی به جو رمان داره اما در بیشتر موارد رمان رو خراب میکنه چون در کل رمان تبدیل به یه جای پر از بدبختی میوفته و ادم بی انگیزه میشه برای خوندش چون هنش پر از بدبختیه

اگه کسی که اول مثبت بوده و بعد خــ ـیانـت کرده حالا هم پشیمونه بمیره چی؟؟به نظرم میتونه جذاب باشه و رمان رو متفاوت کنه مثلا تو اغوش دوستش بمیره یا بعد از کلی عذاب دادن برای نجات دوستش بمیره یا ...

اما درباره شخصیت اصلی
    خب چون شخصیت اصلیه قصعا باید اخر رمان بمیره درسته که مخاطب غمگین میشه ولی خیلی رو رمان تاثیر میزاره و اینکه اگر به خاطر چیزای بیخود(مثلا همینجوری الکی صبح پاشی ببینی مرده)شخصیت اصلی بمیره رمانو بد میکنه و باعث نیشه پایان خوبی نباشه

درکل میشه گفت بیشار این مهمه که طرف چجوره میمیره تا این که کی باشه

Elif

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    238
    امتیاز واکنش
    2,991
    جوابم خیلی تکراریه ها ولی دلم نیومد نگم
    درسته خیلی ناراحت کنندست ولی گاهی اوقات نشانه قدرت و توانایی نویسندس من با اینکه گریه هم میکنم براشون ولی بازم دوست دارم اگه کلا به محتوای داستان گند نزنهHanghead

PARISA-R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    182
    امتیاز واکنش
    1,532
    اگه شخصیت اصلی بمیره ؟ژانر رمان غمگین میشه و شاید بعضی از خواننده های رمان از این موضوع خوششون نیاد...
    اگه دوست خیلی مهربون شخصیت اصلی بمیره؟ قشنگ میشه اگه رمان معمایی باشه و یه مرگ غیر عادی داشته باشه
    اگه یه نفری که کلی بلا سرش اومده و تازه داره طعم خوشبختی رو میچشه بمیره؟ بازم غمگین میشه ..
    اگه شخصیت منفی که اولش مثبت بوده و بعدش به دوستش خ*ی*ا*ن*ت کرده بمیره؟ ( توجه کنین این شخصیت منفی از کارش پشیمونه )شاید ب خاطر خیانتی که ب دوستش کرده کسی ناراهت نشه

دوستان به این نکته هم توجه داشته باشین که یه مرگ خوب و تاثیر گذار میتونه
    قدرت نویسنده و
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!
    رو ثابت کنه. نظر شما در موردش چیه؟
    نظری ندارم

Hanie.Gl

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    11
    امتیاز واکنش
    96
    خوبه مخالفتی نیس حتی شخصیت اصلی هم بمیره!
    اماااا بستگی به موضوع رمان داره و اینکه صحنه ی مرگ نباید بیش از حد تراژدی یا اینکه خیلی عادی جلوه بشه و اینکه اگه کارکتری که فوت میکنه جز شخصیت های اصلیه گـه گاهی باید یادی ازش بشه نه اینکه به کل خاطرش محو شه چون توی زندگی واقعی هم وقتی یکی ازنزدیکای آدم فوت میکنه تا مدت ها به یادشیم

N..sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,471
    امتیاز واکنش
    17,064
    میخوام بدونم نظر خواننده ها نسبت به مردن یه شخصیت
    چیه؟ واکنش من به شخصه خیلی بده :/ دیگه هیچوقت نمیتونم به اون نویسنده و قلمش اعتماد کنم و وقتم و برای خوندن داستانها و آثارش بذارم... البته اگر شخصیت منفی بمیره که خوشحال هم میشم!.

نظرتونو در مورد هرکدوم لطفا بنویسید :) خیلی ممنون میشم
    اگه شخصیت اصلی بمیره ؟ روی روحیۀ من که خیلی اثر گذاره...به احتمال زیاد تا چند روز افسرده میشم!
    اگه دوست خیلی مهربون شخصیت اصلی بمیره؟ بنظر من رمانها همه مثل ما آدم ها می مونن... اونها هم با نویسنده ها شون زندگی میکنن و کامل میشن....درست مثل نویسنده ها که موقع نوشتن اثرشون لذّت میبرن و کیف میکنن.... پس بهتره که این اتفاق نیفته چون کلاً مرگ تلخه.....حقیقتی تلخ ولی واقعی
    اگه یه نفری که کلی بلا سرش اومده و تازه داره طعم خوشبختی رو میچشه بمیره؟ وای نه اینکه دیگه تـــــه تــــه نامردی و بیشعوری ( با عرض معذرت) اون نویسنده ست!.
    اگه شخصیت منفی که اولش مثبت بوده و بعدش به دوستش خ*ی*ا*ن*ت کرده بمیره؟ ( توجه کنین این شخصیت منفی از کارش پشیمونه ) نه... اونم نه!. چرا مرگ؟...خب میتونه با معذرتخواهی از دوستش همه چی به خوبی و خوشی تموم شه!

دوستان به این نکته هم توجه داشته باشین که یه مرگ خوب و تاثیر گذار میتونه
    قدرت نویسنده و
    رو ثابت کنه. نظر شما در موردش چیه؟ نظر من منفیه.... تا وقتیکه به پوچی محض برسم و افسرده بشم و به همه چیز تلخ نگاه کنم...
    من حتی میتونم با پایان باز و منطقی کنار بیام....حتی با رفتن و نا پدید شدن یکی از شخصیتهای اصلی داستان هم میشه کنار اومد چون میشه حداقل این امید و به خودت بدی که شاید اون شخص یه روزی برگرده ولی با مرگ همه چیز تموم میشه و ادامۀ اون جریان میرسه به روز قیامت!.

فرزانه رجبی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    927
    امتیاز واکنش
    12,139
    اگه شخصیت اصلی بمیره ؟ رمان باید به چیزاییش قابل هضم باشه؛همیشه خوشی که نمیشه،پس زیادم بد نیست!
    اگه دوست خیلی مهربون شخصیت اصلی بمیره؟ اینو دوست دارم،خوبه!
    اگه یه نفری که کلی بلا سرش اومده و تازه داره طعم خوشبختی رو میچشه بمیره؟ نه واقعا حقش نیست!
    اگه شخصیت منفی که اولش مثبت بوده و بعدش به دوستش خ*ی*ا*ن*ت کرده بمیره؟ ( توجه کنین این شخصیت منفی از کارش پشیمونه )
    اتفاقا این آدما باید بمونن!

با توجه به موضوع و سیر رمان،گاهی بد نیست شخصیت اصلی بمیره،اگه نویسنده واقعا نویسنده باشه می دونه چطوری باید اینکارو بکنه که شامل من نمیشه!

بهار قربانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    136
    امتیاز واکنش
    897
    در مورد مرگ شخصیت ها باید موقعیت رو سنجید بر حسب ریتم داستان این کار را کرد. گاهی هیجان ایجاد میکند و گاهی خواننده رو دلسرد میکند همین رمانی که خودم در دست تایپ دارم خیلی از دوستانم بعد از مرگ نرگس درست اول داستان از خوندن دست کشیدن.
    در مورد سوال هایی که پرسیدی مردن شخص مهربان و دوست شخصیت اصلی داستان تکراری شده مثل رمان روزهای شیرین نیما که حمید بیچاره مرد و دل ما رو سوزوند.
    فکر میکنم اون شخصیت پیچیدهء مثبت و منفی بمیره نکته تازه و جدیدی باشه تا بعدا جای خالیش رو با یه سری اتفاقات پر کنیم و یادش کنیم و بگیم اونقدرها هم بد نبود.
    کشتن شخصیت گاهی واقعا لازمه اما باید توجه داشت که تلخی امضای یک نویسنده نباشد.
    برای مثال مودب پور نویسنده فوق العاده ای است تمام طول داستان چنان خواننده رو به خنده می اندازه و با احساسات خواننده بازی میکنه که دیگه نمیشه از اون کتاب دست کشید اما همه میدونن که آخر تمام داستان هاش یه جوری تمام شخصیت ها رو به خاک سیاه میشونه و با قلم قوی که داره باعث شکستگی قلب و حتی افسردگی تو بعضی خواننده ها میشه و منی که چند تا داستان ازش خوندم میبینم تو بعدی و بعدی و بعدی هم داره همین کار رو میکنه و کار تازه اش رو نمیخونم چون میدونم با تمام آموزندگی که داستانش داره با تمام آدرنالینی که تو خونم میریزه با همهء طنزهای جالبش آخر داستان قراره نا امید برگردم.
    نظر شخصیه . . .

برخی موضوعات مشابه

بالا