آهای نویسنده انجمن! چرا رمان می نویسی؟

چرا می نویسی؟

• مجموع رای دهندگان
    52

Fatemeh-D

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
ارسالی ها
1,624
امتیاز واکنش
60,983
نویسنده ای که رمان کامل شده یا در حال تایپ داری، واقعاً چرا می نویسی؟ صادق باش خواهشاً. اگر نمی خوای حرف واقعیتو بزنی اصلاً شرکت نکن. فقط دروغ تو کارمون نباشه. چون بعضیا واسه شهرت می نویسن و بازم ادعا های دیگه ای دارن.
1-برای شهرت تو فضای مجازی؟
2-برای این که به نوشتن علاقه داری؟
3-برای این که می خوای پیشرفت کنی؟
4-برای این که استعداد داری وگرنه علاقه چندانی نداری؟
5-برای دل خودت می نویسی؟ اگه اینطوره چرا گذاشتی فضای مجازی؟
6-دیگران بهت اصرار کردن؟
7-حیفت میاد ایده هایی که به ذهنت می رسن رو ننویسی؟
8-آیا دینی به گردن داری؟ (مثلاً می خوای زندگینامه شخصی رو بنویسی.)
9-برای فرهنگ سازی؟
10-...

خودم اعتراف می کنم... اگر برای پیشرف قلمم می نویسم برای شهرت تو فضای مجازی هم می نویسم. چون آرزومه یه روزی هی نویسنده معروف بشم با آثار قوی که همه آثارشو دوست دارن و می خونن. و البت گاهی ایده هایی به سرم می زنه که واقعاً می گم حیفه از دست بره...

• پیشنهادات
  • معصومه ایرانپور

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    200
    امتیاز واکنش
    2,079
    نه من سعی می کنم توی رمانم، خواننده رو آگاه به بعضی مسائل کنم. مسائلی که تو جامعه ی امروز هست و وجود داره ولی هیچکس اون رو مهم نمی دونه. می خوام به خواننده حرفهای دلم رو منتقل کنم. که بفهمه همه چیز زندگی، فقط و فقط خوشگذرونی نیست :)

آیدا.ف

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,830
    امتیاز واکنش
    35,457
    من بیشتر واسه دل خودم می‌نویسم. چون دلم می‌خواد وسط این همه درس و استرسی که دارم، یک چیز دیگه ذهنم رو درگیر خودش کنه، یک شخصیتی یک داستانی خلق کرده باشم که ذهنم درگیرش بشه و برای یک لحظه از توی خودم بیام بیرون و انقدر نگران درس و امتحان و پرسش فرداها و فرداهای دیگه نباشم. تابستون هم که واسه سرگرمی بیش‌تر می‌نویسم.
    ولی راستش توی رمان نوشتن هم حرص می‌خورم، چون مدام فکر می‌کنم رمانم یک مشکلی داره و قشنگ نیست و شخصیت‌هاش مشکل دارن، خواننده نتونست این قسمت رو درک کنه، واسه همین خیلی درگیر رمان میشم.
    برای پیشرفت هم می‌نویسم که شاید یه روزی بدردم بخوره یا بتونم رمانی چاپ کنم.

فائزه بانو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    113
    امتیاز واکنش
    3,830
    به نویسندگی علاقه دارم ولی استعدادنویسندگی فکر نکنم داشته باشم با این حال بازم نمی تونم بی خیال نویسندگی بشم یه جورایی تفریحمه شاید هم بهش عادت کردم. تا حالا خیلی برام پیش اومده که به خاطر بی استعداد بودنم خواستم قیدشو بزنم ولی عملا نتونستم.
    میشه گفت واسه دل خودم می نویسم انتشار دادنش هم واسه اینکه بدونم پیشرفتی داشتم یا نه.

ghazal-m

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    959
    امتیاز واکنش
    9,572
    من معمولا ایده هایی رو انتخاب می کنم که زنده ان و نفس می کشن...
    ایده هایی که کمتر دیده شدن و در حقشون ظلم شده و به خوبی بهشون پرداخته نشده!
    دوست دارم از چیز هایی بنویسم که آزارم می ده... تک تک ایده های من و رمانای من حرفی برای گفتن دارن. من بدون محتوا حرفی نمی زنم. دوست دارم اگاه کنم کسایی رو که تو این جامعه زندگی می کنن از مشکلاتی که هست؛ و راهی بهتر از نوشتن سراغ ندارم!
    ایده های من زمانی توی ذهنم جرقه می زنن، که چیزی رو می بینم و بدجور دلم رو میسوزونه! تک تکِ رمان های من - چه اونایی که می نویسم و چه اونایی که قراره بنویسم - همه بر اساس واقعیتن!

_ماهی_

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    51
    امتیاز واکنش
    845
    به نام خدا
    سلام
    راستش با سواد بودن نویسنده در نویسندگی یک اصل بسیار مهمه...به طوری که اون فردی که داره دست به قلم میشه خودش باید انقدر کتاب خونده باشه تا با قلم نویسندگان بزرگ آشنا باشه و یا انقدر توی جامعه ی حال حاظر نقش پررنگی داشته باشه تا بتونه درد مردم و گیر و گور های حال حاظر اجتماع رو در بیاره و درنهایت از اون یک داستانی بسازه که ما بهش بگیم رمان....
    اگر آدمی گوشه گیر و خلوت گزینی هم باشه باید در رابـ ـطه با اون چه که می خواد بنویسه تحقیق کنه و حداقل دوبار رمانش رو روی کاغذ بیاره تا عیب و ایراداتش برطرف بشه...
    من می نویسم...زیاد هم می نویسم و شاید از دید خیلی ها که از نزدیک من رو می شناسن خوب هم می نویسم،اما هرگز به خودم جرئت ندادم که نوشته هام رو که در نهایت به رمان تبدیل میشن رو در جایی نشر بدم...چون احساس می کنم خیلی با اونچه که دیگران به اون نویسنده میگن فاصله دارم...
    دلیل اینکه رمان می نویسم علاقه است و شوقی که برای نوشتن دارم...حس خوبی که هرگز نمی تونم در درونم سرکوبش کنم...گاهی با نوشتن احساس می کنم در این دنیای زشت و آلوده زندگی نمی کنم و خودم رو می برم پیش خانواده ی دوست داشتنی ایی که توی رمانم خلق کردم...گاهی اونقدر می نویسم و اونقدر توی داستان خیالی خودم غرق می شم که زمان از دستم در میره و چه بسا ساعت ها بی حرکت نشسته بودم و مشغول سیر کردن توی رویاهام.
    آره یک جورایی نوشته های من همون رویاهام هستن.....چون من کوچک تر از اونم که بخوام درد مردم جامعه رو به خودشون بازگو کنم...یا اینکه بخوام مخاطب جذب کنم...
    من رمان ها و نوشته ها و شعرهای خودم رو می خونم و از خوندشون لـ*ـذت می برم...هیچ حسی بالاتر از این نیست که نتیجه ی کارتو ببینی و ازش لـ*ـذت ببری...هیچ چیزی نمیتونه جاش رو بگیره...نه شان اجتماعی نه شهرت نه ثروت و نه هیچ چیز و هیچ چیز دیگه ایی..

زهرابهاروند

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    592
    امتیاز واکنش
    62,180
    من عاشقِ نوشتنم، درست از وقتی که یادم میاد!
    بنظرم نوشتن و انتشارش باعث می‌شه جرات نویسنده بالا بره و در ضمن باعث پیشرفت می‌شه، چون هر نوشته ای تجربه ای به همراه داره که باعث بالاتر رفتن کیفیت کار بعدی می‌شه.
    منکر این نمیشم که شهرت رو دوست دارم، اما بیشتر دلم میخواد خواننده هایی که رمانام رو میخونن راضی باشن حتی اگه اسمم رو بعدا یادشون بره اما وقتی رمان رو تموم کردن لبخند بزنن نه این‌که بگن اَه! وقتم رو هدر دادم.

مروارید 781

نویسنده سطح یک
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    549
    امتیاز واکنش
    66,897
    من از همون بچگیام عاشق نوشتن بودم. خیلی خیلی معتقدم که باید وقتی می نویسم حرفی برای گفتن داشته باشم. به نظر من کسی که حرفی واسه گفتن نداره اصلا نباید دست به قلم ببره و وقت دیگران رو تلف کنه! پس یه جورایی میشه گزینه های دینی که به گردنم دارم و فرهنگ سازی. معمولا آدمای رمانم تلخن و از دل جامعه و سعی می کنم جوری بنویسم که در آخر خواننده یه نتیجه ای بگیره. و آخرین موردم شهرته! یعنی به نظرم تمام کسانی که سراغ نوشتن میان شهرت رو دوست دارن.

hanie18

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    204
    امتیاز واکنش
    2,687
    کتاب نوشتن رو دوست دارم، کتاب خوندن رو دوست دارم، تو وضعیت فعلیم بخاطر موقعیتام زمانم این اجازه رو نمیده وقتمو کامل براش بزارم و در حد تفریحاتمه فعلا! و خب بهم این اجازه رو میده که ذهنمو خالی کنم، واسه مدتی از دنیای واقعی فاصله بگیرم و خودم باشم و خودم. به یه چیزی اعتقاد دارم، اونم اینه که دنیای درون ما هزار بار بزرگ تر از بیرون ماست، و خوب از نظرم لـ*ـذت بخشه اون دنیا رو با بقیه هم به اشتراک بزاری.
    ولی هنوز خودمو نویسنده نمیدونم و رمان نوشتنم فعلا استپ کردم، چون وقتی شروع کردم فهمیدم فقط با علاقه و قدرت تخیل کارت پیش نمیره،
    اینم بگم که اینکه بقیه ام قلمت رو بپسندن، شناخته شده باشی، برا همین برای شهرت هم می نویسم ولی خب خیلی کم رنگتره نسبت به علاقه.

برخی موضوعات مشابه

بالا