بحث آزاد: موضوعات استفاده شده رمانها

_best_

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
176
امتیاز واکنش
1,832

من نه تنها اينجا بلكه تو صفحه هاي مجازي ديگه هم نه عكسي قرار مي دم كه خودم رو زير سوال ببرم و نه جمله اي مي نويسم كه بعدها بخوام ازش خجالت بكشم. من چندتاشون رو گزارش كنم ؟ اينجا انجمن هست و يه محيط دوستانه به نظر من بايد براي انجمن يه فيلتر قرار بدن تا هر كسي كه رمانش تموم شد از اون فيلتر رد بشه و بعد به صورت فايل كامل روي سايت بره. شايد خيلي ها اگر راهنمايي بشن بتونن با قلمشون اثر موندگاري خلق كنن.
حتي ميشه تعدادي از دوستان رو انتخاب كنن و براي هر كدوم تعدادي رمان در نظر بگيرن كه در طي رمان اگر موردي بود همون لحظه تذكر بدن. مطمئنا وقتي دوستان ببينن كه نمي تونن هر چيزي رو بنويسن براي نوشتن مشكل پسند ميشن و هر چيزي رو نمي نويسن. يا خيلي ها كه موضوع بدرد بخوري ندارن و فقط به خاطر اين مسائل مي نويسن با ديدن اين نوع برخورد ديگه نمي يان براي خودشون رمان بنويسن

• پیشنهادات
  • f.k

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,249
    امتیاز واکنش
    224,239
    بله متوجه هستم ولی شما فرض کنید تو یه کشتی هستید اگه یکی سوراخش کنه همه غرق میشن...
    فرقی هم نداره که شما سوراخش کردین یا نه.
    اینجا هم همینطور...شما بد نمینویسی ولی اگه ببینید یکی بد مینویسه و گزارش ندید همه ما مسئول میشیم.
    و ممکنه حتی رمان ما رو هم پاک کنن و یا ببندش.
    پس گزارش هم ب ای خودمونه هم ب ای کمک به مدیران

هنگامه ندیم کار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    807
    امتیاز واکنش
    14,850
    سلام باتشکر از زدن این تایپک خب میدونیم که تقصیر شما نیس و قوانین حفاظت از سایت اینه ولی برای کسایی که رمان هاشون توی دو فرهنگ مختلف و متفاوت اتفاق می افتن باز کردن بخش کوچیکی از مسایل باید اجازه داده بشه مثلا رمان خود بنده در باره یه پسر آمریکایی و یه دختر ایرانی هستش خب بین اینا باید یه تفاوتی باشه من فقط هدفم اینه که تفاوت دوفرهنگ جدا رو به نمایش بزارم ولی خب اخطارم خوردم من هنوز نفهمیدم چطوری تفاوت این دو فرهنگ مختلف رو به صورت پوشش داده شده به نمایش بزارم لطفا راهنمایی کنید

_best_

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    176
    امتیاز واکنش
    1,832

به نظر من از فلش بك استفاده كنيد. حتما احتياجي نيست همه مثال باز بشه از كارنوالهاي اون ور يه توضيح كلي بدين يا جايگاه خانواده و دوستان و ... خيلي موارد هست كه شما مي تونيد با استفاده از اونها تفاوت دو فرهنگ اون هم آمريكا و ايران رو توصيف كنيد

هنگامه ندیم کار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    807
    امتیاز واکنش
    14,850

tabassom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    151
    امتیاز واکنش
    4,148
    خداروشکرمن تاحالاازاین چرندیات وارد رمانم نکردم!!:campe545457on2::campeon4542:

_best_

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    176
    امتیاز واکنش
    1,832
    روابط عاشقانه تو همه جاي دنيا يه شكله مگه آمريكايي و ايراني داريم؟؟!! اگر منظور شما محدوديت و روابط باز هست كه اون رو ميتونيد سربسته هم نشون بديد. اينكه ايشون اونور دوستان مجردي داشتن و ... حتما قرار نيست همه چي بيان بشه كه خواننده منظور شما رو متوجه بشه.

❤ɳεɠα૨

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    212
    امتیاز واکنش
    1,729
    من بااین تایپک موافقم

والا ادم رمان میخونه علم غیب نداره که بونه ازاین جور چیزها هست یانه؟:aiwan_light_unknw:
    حالا یه کسی ازت میخواد بهش رمان معرفی کنی...چه زیر چه بالا18.....باید 1ساعت رمان هارو مرور کنی تا ببینی از اینجور مسایل داره یانه که روی اون بچه باز شه نه ادم خجالت بکشه:aiwan_light_pardon:
    ولی نویسندها اگه بدون اینا نمیتونن بنویسن خیلی بازززززززز مسایل رو ننویسن :aiwan_light_treaten:

ولی این مسایل (نوشیدنی غیرمجازو.......)تو دنیایی واقعی هس وبعضی دخی یا پسرا واقعا ابرویی ایران ها واسلام رو زیرسوال بردن:aiwan_light_treaten:

_best_

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    176
    امتیاز واکنش
    1,832
    يه نكته اي و بگم شايد دوستان يكم تفكرشون عميق تر بشه. فكر نمي كنم تو اين سايت كسي باشه كه رمان " قرار نبود هما پور اصفهاني " رو نخونده باشه. اگر هم باشه تك و توك. من يه مصاحبه از ايشون مي خوندم كه سوال اين بود : آيا شده از حرفي يا جمله اي كه تو رمان هات استفاده كردي پشيمون شده باشي و جواب ايشون هم اين بود : آره. من وقتي قرار نبود رو نوشتم سنم كم بود اما اگر الان قرار بود اون رمان رو بنويسم خيلي از قسمت هاش رو نمي نوشتم چون اصلا لزومي نداشت كه انقدر وارد جزئيات بشم و الان پشيمونم.
    ما از آينده خبر نداريم شايد قلم ما هم قوي شد و خواستيم كتاب هامون رو چاپ كنيم وقتي خيلي وارد جزئيات شده باشيم همه رمان رو از اينترنت گرفتن و خوندن و فقط اينطوري با آبروي خودمون بازي كرديم. خيلي از مسائل اصلا دليلي نداره نوشته بشه يا ميشه از مسائل جايگزين استفاده كرد. كافيه وقت بذاريم و فكر كنيم

*نونا بانو*

مشاورِ نویسندگی
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,861
    امتیاز واکنش
    49,905
    من تا اونجایی که نظرات رو خوندم موافق همه ام.
    واقعا یه رمان رو هیچ وقت از یادم نمیره. نویسنده اونقدر یه قسمت از رمان رو -با عرض پوزش از خواننده ها- مزخرف و در حد آشغال نوشته بود که واقعا یه لحظه خودم خجالت کشیدم که:
    1. من چرا سرچ نکرده این رمانو شروع کردم؟
    2. نویسنده واقعا با چه رو و آبرویی اون رو نوشته؟
    3. من به شخصه از جانب بقیه دخترها خجالت کشیدم که نویسنده ی -ببخشید- واقعا بی درک و عقل اون رمان, اون چرندیات رو در مورد رابـ ـطه ی نامشروع یه دانش آموز دختر و استادش اونم تو ایران نوشته بود. یعنی اونقدر حالم بد شد که همونجا کاتش کردم و حذف.
    بعضی از نویسنده ها واقعا توجه نمیکنن که مخاطب رمانها صرفا دختر ا نیستن بلکه پسرا هم ممکنه اونو بخونن؟ که با نوشتن اینجور مضامین شخصیت بقیه رو هم زیر سوال قرار میبرن ؟و بعضی انحرافات اجتماعی خیلی خیلی شایع که الان دیگه واقعا واسه خودش یه فرهنگ اصیل شده!

خودم من توی رمان سلحشور فقط توی یه قسمت از واژه ی نوشید*نی استفاده کردم و بقیه جاها رو عبارت آب انگور گذاشتم. با درج این نکته که کلا فضای داستانی من خارج از کشوره و اصلا ربطی به اسلام و ایران نداره. ولی با این حال هیچ نکته ای -بخش های ممنوعه که خودتون میدونین!- رو باز نکردم.

یه اثر صرفا واسه سرگرم کردن نیست و یا تحـریـ*ک. خیلی از آثار چه ایرانی چه خارجی هستن که به فضاحت بعضی رمانای ما نوشته نشدن و برترین آثار جهانن. و از طرف دیگه شاید بعضی آثار خارجی قسمتهای خلاف عرف ما رو داشته باشن ولی ویراستار و مترجم اون اثر اونقدر کار رو عالی و بدون هیچ نکات منفی انجام داده که خود خواننده بدون اینکه مستقیم اون بخشها رو بخونه, متوجه میشه.

خب خیلی حرف زدم ولی نظر من این بود.:campe545457on2:

برخی موضوعات مشابه

بالا