اخبار سینما و تلوزیون معرفی ونقدسریال پایتخت 3 | سیروس مقدم

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 2,995
  • پاسخ ها 30
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
مهران احمدی: دخترم عاشق «پایتخت» است

مهران احمدی بازیگر نقش شکیب در «آوای باران» که نام دختر خودش هم باران است، میگوید انگار بچهها بعد از این سریال از او میترسند و به علاقه دختر و همسرش به سریال «پایتخت» اشاره میکند.

2014031312190331.jpg

به گزارش سينما خبر مهران احمدی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره بازی در سریال «پایتخت 3»گفت: با توجه به آن بخشی از داستان که من خواندهام و بخشهایی از فیلمنامه که در اجرای آن نقش داشتم، به نظرم باید نوید یک سریال جذاب، دوست داشتنی و پر و پیمانتر از دو پایتخت دیگر را بدهم.

وی ادامه داد: شخصیت بهبود که آن را من بازی میکنم، 5، 6 قسمت در «پایتخت 2» حضور داشت ولی اینجا نقشم گستردهتر شده و بهبود تا پایان کار همراه خانواده «معمولی» خواهد بود. ماجراهای بسیاری برای این شخصیت اتفاق میافتد که چون لو میرود نمیتوانم به آن اشاره کنم.

این بازیگر درباره چگونگی تداوم حساش با گذشت یک سال از سریال اظهار کرد: کافی است شخصیت در تو جا افتاده باشد و با قرار گرفتن در محیط، تمرین و یادآوری اتفاقات خود به خود حس کار در تو جاری میشود.

احمدی سالی که گذشت را پرکار و سخت ارزیابی کرد و افزود: خواسته و ناخواسته سال 92 پرکارترین سال زندگی من بود. در مجموع از این روند راضی هستم اما سال دیگر این گونه پرکار نخواهم بود. خیلی خوب نیست یک بازیگر همیشه در چشم باشد و تماشاچیها حق دارند آدمهای دیگری را هم ببینند. بنابراین من نباید خودم را به آنها حقنه کنم.

وی یادآور شد: امسال چهار ماه خانه نبودم و بقیه روزها هم 10شب به خانه میرسیدم. این موضوع خیلی هم خوب نیست و سختیهای خاص خودش را دارد. اما درباره «پایتخت» خانوادهام مرا برای حضور در سریال ترغیب میکردند. چون دخترم باران و همسرم علاقه زیادی به پایتخت دارند.

بنابر گزارش مهر احمدی تأکید کرد: من به عنوان بازیگر به بازپروری نیاز دارم و فکر میکنم این اتفاق در تئاتر برایم رخ خواهد داد. امیدوارم بتوانم با حضور در صحنه یک تئاتر خوب، روح و جسمم را بازپروری کنم.

بازیگر نقش شکیب در «آوای باران» درباره شخصیتسازی نقشهایش گفت: ریشه تئاتری، تحصیلات دانشگاهی و زحمتی که مثل یک کارگر میکشم و عرق میریزم، کمک میکند شخصیتهای متفاوتی را شکل بدهم.

احمدی ادامه داد: بعد از «آوای باران» انگار وقتی بچهها من را میبینند میترسند حتی بچههای مدرسه دخترم هم همین واکنش را داند، اما به هر صورت هم مسئولان مدرسه و هم دوستان باران محبت زیادی دارند. خوشحالم که باعث افتخار دخترم هستم و او همیشه مرا به دوستانش نشان میدهد.

وی در پایان گفت: سال 93 سال اسب است و امیدوارم سال نجیبی برای همه هموطنان من باشد و آرزو میکنم دروغ از این مملکت بیرون برود.

از آنجایی که آثار سیروس مقدم همواره برگرفته از موضوعات روز اجتماعی است، شخصیت بهبود در این سریال محیط بانی است که شکارچیها به او حمله کردهاند؛ اتفاقی که اخیرا رخ داد و خبرساز هم شد.

• پیشنهادات
  • hiva-shz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,931
    امتیاز واکنش
    622
    خلاصه داستان اولین قسمت پایتخت ۳ +تصاویر

[h=1]خلاصه داستان اولین قسمت پایتخت ۳ +تصاویر[/h]
    [h=2]سریال «پایتخت۳» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری از پنجشنبه شب ۲۹ فروردین ساعت ۲۲:۲۰ روی آنتن میرود.[/h]

در اولین قسمت این سریال میبینیم که مراسم عقد کنان ارسطو برقرار است اما به ناگاه اتفاقی باعث برهم خوردن عروسی و پریشان شدن نقی میشود.
    در «پایتخت۳» نیز همانند پایتختهای یک و دو علیرضا خمسه، محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، سارا و نیکا فوقانی اصل ، مهران احمدی، نسرین نصرتی، بازیگران اصلی هستند و هومن حاجی عبدالهی و جمعی از بازیگران تئاتر از دیگر بازیگران این سریال نوروزی هستند.
    در خلاصه داستان سری سوم «پایتخت» آمده است: در شب عروسی ارسطو، حادثه‎ای روی می‎دهد که باعث میشود نقی که از چند ماه قبل بیکار است، پریشان و افسرده شود. او با تشویق خانواده به ورزش کشتی که در جوانی به آن مشغول بوده روی میآورد و پا در مسابقات کشتی پیشکسوتان می‎گذارد، اما ماجرایی در خلال کشتی پیش میآید که نقی و خانواده‎اش را وارد ماجراهایی تازه تر میکند.
    محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، سارا و نیکا فوقانی اصل و علیرضا خمسه بازیگران اصلی این سریال هستند.
    همچنین هنرمندانی چون مهران احمدی، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبدالهی و جمعی از بازیگران تئاتر به عنوان بازیگران مهمان در این اثر حاضر شده اند.
    iu3lb3cw60bombu8kfal.jpg
    3n7wbfdt4ztq00xgnkk4.jpg
    fmp3im0qgg9pxrcy6gux.jpg
    rptctqs6od8nyosfrokc.jpg
    31pp0ozqxnbprv39.jpg
    ihsc26dtz3tqagpmbkw.jpg

مهر​

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    پايتخت3 و سه ستاره پر بيننده ترين هاشدند

ويژه برنامه "سه ستاره "و مجموعه "پايتخت 3" بيشترين مخاطب را در بين برنامه هاي نوروزي رسانه ملي به خود جلب كردند.

2014032210095596.jpg

به گزارش سينما خبر به نقل از روابط عمومي رسانه ملي ، طبق نظراتي كه در بخش ارتباطات مردمي سازمان صدا و سيما ثبت مي شود ، مجموعه تلويزيوني "پايتخت 3" موفق شده بيش از ديگر برنامه هاي نوروزي مخاطبان را پاي تلويزيون بنشاند . مخاطبان از بازي بازيگران اين مجموعه ، فيلم نامه و روند طنز آن ، كارگرداني و زمان پخش آن نسبت به ديگر مجموعه هاي نوروزي بيشتر اظهار رضايت داشته اند . بسياري از سوالاتي كه در باره پايتخت 3 از كارشناسان مستقر در سامانه 162 مي شود نيز ، زمان تكرار آن بوده است . برخي تماس هاي انتقادي هم به تداخل ساعت پخش سريال هاي نوروزي مربوط بوده است .

همه مجموعه هاي نوروزي تلويزيون در دو نوبت ديگر در همان شبكه ها روي آنتن مي روند .

بتا بر اعلام واحد ارتباطات مردمي روابط عمومي (سامانه 162) تماس هاي مردمي حاكي است بسياري از مردم ساعات پاياني سال را به تماشاي برنامه "سه ستاره " با اجراي احسان عليخاني نشسته اند . آنان از ميهمانان دعوت شده به اين برنامه و روند برنامه نيز اظهار رضايت كرده اند . سه ستاره توليد شبكه سه ، با اجراي احسان عليخاني در ساعات پاياني سال 92 و تا لحضات اوليه سال 93 روي آنتن رفت .

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    «بهبود» تا پايان قصه همراه پايتختي ها است

مهران احمدي كه در مجموعه «پايتخت 2» در نقش «بهبود» حضور داشت، از همراهي «بهبود» تا پايان «پايتخت 3» خبر داد.

20140323105529IMG18162592.jpg

مهران احمدي بازيگر نقش «بهبود» در مجموعه «پايتخت 3» كه به مناسبت سال نو از شبكه يك سيما پخش مي شود ، در گفتگو با خبرنگار سينما خبر گفت : مجموعه «پايتخت 3» به نظر من از سري هاي 1 و 2 جذاب تر خواهد بود و نقش من هم در اين سري پررنگ تر است و «بهبود» تا پايان قصه، خانواده «نقي معمولي» را همراهي مي كند.

وي در خصوص فعاليت حرفه اي خود در سال 92 ادامه داد: در سالي كه پشت سر گذاشتيم بسيار پركار بودم و فكر نمي كنم سال آينده اينگونه باشم.

در خلاصه داستان مجموعه «پايتخت 3» آمده است : در شب عروسي ارسطو ، حادثه اي رخ مي دهد كه باعث مي شود نقي كه از چند ماه قبل بيكار است پريشان و افسرده شود. او با تشويق خانواده به ورزش كشتي كه در جواني به آن مشغول بوده روي مي آورد و در مسابقات كشتي پيشكسوتان مي گذارد ، اما ماجرايي در خلال كشتي پيش مي آيد كه نقي و خانواده اش را وارد ماجراهايي تازه تر مي كند.

گفتني است «پايتخت 3» مانند «پايتخت هاي 1 و 2» عليرضا خمسه ، محسن تنابنده ، احمد مهرانفر ، ريما رامين فر ، سارا ونيكا فوقاني اصل ، مهران احمدي و نسرين نصرتي بازيگران اصلي هستند و هومن حاجي عبداللهي در سري سوم اين مجموعه حضور دارد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    سیروس مقدم از «پایتخت 3» میگوید / تنابنده مغز متفکر این سریال است / «پایتخت» حسن نیتش را نشان داده

سیروس مقدم می گوید سریال«پایتخت»اگر به سراغ قومیت خاصی رفته است هدفش احیا و بازسازی فرهنگ آن منطقه بوده است.

بهناز شیربانی:چند سالی است که سیروس مقدم آنتن نوروزی سیما را در اختیار دارد و توانسته است با سهگانه «پایتخت» تماشاگران نوروزی سیما را سرگرم کند. حالا خانواده نقی معمولی برای همه مخاطبان تلویزیون نامها و چهرههای آشنایی هستند و بسیاری این روزها با حوادث و اتفاقات «پایتخت» همراه میشوند. سریال «پایتخت» روزهای پایانی تصویربرداریش را در تعطیلات نوروز ادامه میدهد و همزمان هم در حال پخش است.مقدم این روزها سرگرم به سرانجام رساندن«پایتخت3»است اما امیدوار است که دو سریالی را که سالها در فکر ساختشان هست را بزودی مقابل دوربین ببرد،صحبت های سیروس مقدم را درباره چگونگی ساخت«پایتخت3»می خوانید:

امسال هم سریال «پایتخت» در شتاب زمانی به آنتن نوروزی تلویزیون رسید، اما به نظر می رسد در همین مدت کوتاه از پخشش ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کرده است. از نظر شما دلیل موفقیت این سریال در سه فصل چیست؟

اگراین موفقیت که شما به آن اشاره کردید صحت داشته باشد، در وهله اول بابت همکاری تیم خوب این سریال است، در این گروه تفکیک وظایف به این معنی که هر کسی فقط باید کار خودش را انجام بدهد نیست، همه چیز بر حسب هم اندیشی و هم فکری گروه پیش میرود، به همان اندازه که من درباره بازیگری، تصویربرداری، طراحی صحنه و... نظر میدهم، تک تک اعضای این گروه هم میتوانند نظراتشان را بگویند. به نظر من تا زمانی که این سنت در گروه ما پا برجا است، مطمئن باشد فصلهای دیگر «پایتخت» هم اگر ساخته شود باهمین کیفیت خواهد بود. ولی اگراین همفکری، مشورت و با انگیزه بودن آدمها سست شود و بین ادمها فاصله بیفتد رجعت به گذشته خواهیم داشت و درجا میزنیم.

ظاهرا امسال برای دور هم جمع کردن گروه خصوصا محسن تنابنده و احمد مهرانفر پروسه تولید کمی طولانی شد؟

واقعیت این است که محسن تنابنده بنیان گذار و مغزمتفکر «پایتخت» است. علتش هم این است که نطفه اولیه «پایتخت» برگرفته از ذهن آقای تنابنده وبراساس طرحی از تورج اصلانی بود. محسن تنابنده این شخصیتها راخلق کرده و پرورانده است و با کمک سایر دوستان شخصیتهای «پایتخت» به جایی رسیده است که الان میبینید. بنابر این سهم محسن تنابنده در شکل گیری «پایتخت» بسیار زیاد است به همین میزان آقایان احمد مهرانفر، علیرضا خمسه، مهران احمدی، خانمها ریما رامین فر، نصرتی و همه به همین میزان کمک کردهاند «پایتخت» شکل بگیرد. حتما در جریان هستیدکه ما برای پیوستن احمد مهرانفر به گروه زمانی را صبر کردیم . با سریال «شاهگوش» رای زنی و هماهنگی کردیم تا بتواند در این فصل از «پایتخت» هم حضور داشته باشد. دو قلوهای ما از سوئد برای این سریال به ایران آمدند. این نشان میدهد این تیم کنار هم موفق است وسرنوشت خوبی در انتظارش است. ما کار را دیر شروع نکردیم، طرح این فصل از سریال از سال گذشته اغاز شد، منتها ما نیاز به یک جرقه و ایده داشتیم که بر اساس آن درام «پایتخت ۳» را شکل بدهیم. سفرهای زیادی کردیم و روی سوژههای زیادی متمرکز شدیم تا رسیدیم به این چیزی که الان میبینید ولی بعد از اینکه سوژه پیدا شد، سریال روال عادی خودش را شروع کرد.

دلیل منتفی شدن لوکیشنهای خارج از ایران «پایتخت» چه بود؟

دلیلش این بود که ساخت «پایتخت» با این کیفیت و امکاناتی که ما در داخل کشورمان داریم،در کشورهای دیگر برای ما تقریبا نشدنی بود. مثلا هماهنگ کردن یک سالن کشتی وهنرور که یکی از ویژگیهای «پایتخت۳» محسوب میشود قطعا در خارج از ایران وجود ندارد. از طرف دیگرقصه «پایتخت» به شدت وابسته به رویدادها و اتفاقات روز جامعه است. شاید به این دلیل است که از طرف مردم پذیرفته میشود و با انها ارتباط برقرار میکند. مثلا اگر درباره مذاکرات ژنوحاشیههایی اتفاق میافتد آن را در «پایتخت۳» میبینیم و یا اگر مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی است، گوشهای از آن در سریال نمود پیدا میکند. اگر یکسال پیش فیلمنامه «پایتخت۳» را میبستیم، قطعا کهنه میشد و مسائل روز جامعه را از دست میدادیم. از طرف دیگرهزینههای سر سام آورکار کردن در خارج از ایران بود که با توجه به مسائل صدا و سیما و در واقع هرینه سنگینی که فیلمبرداری در خارج از کشور داشت، دست به دست هم داد که تمام لوکیشنهای سریال در ایران باشد.

به هزینههای سریال اشاره کردید، استفاده از اسپانسر در سریال هم راهکار شما برای به سرانجام رساندن سریال «پایتخت۳» در شرایط بحرانی تلویزیون بود؟

ما این شانس را داشتیم که در لحظات آخر کلید خوردن سریال، شرکت«اطلس مال» با مدیریت روش بین و روشنفکری که داشت و علاقهای که به «پایتخت ۱ و۲» داشتند از همکاری با پروژه استقبال کردند و اگر حمایتهای آنها و شبکه نبود «پایتخت» با این کیفیت ساخته نمیشد. این سریال پروژه به شدت سنگینی است و برای ساخته شدن آن ورود و حضور اسپانسر قوی نیاز بودو «طلس مال» پیشقدم شد و به بهترین شکل از این سریال حمایت کرد.

حضور اسپانسرها در تلویزیون به نظر من اشکالی ندارد، مشکل از جایی شروع میشود که بخش اسپانسر در اکثر سریالهای ما یک چیز نچسب ار آب درمیاید، اما در سریال «پایتخت» حضور اسپانسر در قصه تنیده شده و آزار دهنده نیست و به زور کالایی را تبلیغ نمیکنیم.

سرانجام ساخت سریال «صدام» به کجا رسید؟

چند پروژه است که امیدوارم قبل از اینکه عمرم تمام شود و تا وقتی سرپا هستم بتوانم آنها را بسازم. به دو موضوع احساس دین میکنم یکی از انها پروژه «صدام» است که علیرضا نادری آن را نوشته است و متن نیاز به بازنویسی دارد و در واقع باید شرایط تولیدش فراهم شود. پروژه عظیم و بین المللی است و نمیتوان به همین سادگی برای ساختش بیگدار به آب زد و پروژه دیگر ساخت سریالی بر اساس خاطرات سید ناصر جسین پور به نام «پایی که جایی ماند» است. دوست دارم کاری برای جنگ و آزادهها انجام بدهم. بارها اعلام کردم من دوست دارم این کار را بسازم و در این مدت دوستان دیگری هم ظاهرا برای ساخت این سریال اعلام آمادگی کردند و من به نفع دوستان کنار کشیدم اما در این مدت دیدم که هیچکس کاری نکرد اما من دوست دارم این سریال را بر حسب علاقهای که به این معقوله دارم بسازم.

ظاهرا از رفتن به سینما هم که فعلا خبری نیست؟

هنوز به فیلمنامهای نرسیدیم که بگویم یک سر و گردن از فیلمنامههایی که در تلویزیون کار کردم بالاتر است، به مراتب فیلمنامههایی که در تلویزیون ساخته میشود شریفتر است.

این اواخر بار دیگر شاهد اعتراضات قومی به سریال «سرزمین کهن» بودیم و این نگرانی برای بسیاری از کارگردانهایی که سریالهایی با محوریت روایت قصهای در یک خطه خاص یا استفاده از گویشی خاص در سریالهایشان وجود دارد هست که شاید در حین پخش با اعتراض مواجه شود، این نگرانی برای شما هم وجود دارد؟

واقیعت این است که تیم پایتخت طی دو سری قبل حسن نیتش را در عمل نشان داده است و اثبات کرده اگر سراغ قومیت خاصی رفته است، هدفش احیا و بازسازی و زنده کردن ان فرهنگ بوده. شخصیتهای «پایتخت» بسیارمحبوب هستند و وقتی چنین اتفاقی برای شخصیتهای یک سریال رخ میدهد نشان میدهد که سریال توانسته است ویژگی های مثبت یک قوم را نشان دهد.در «پایتخت» ضمن حفظ حترام به لهجه، گویش و قومیت قصد داشتیم تا برخی از سنتهای فراموش شده این قوم را احیا کنیم. چیزهایی که شاید در این مدت کمی مهجور بوده است. مثلا در «پایتخت ۲» هنر و صنعت گنبد و گلدسته سازی را نشان دادیم که خاص مازندان است اما کسی از آن یاد نمیکند. یا «پایتخت ۳» بحث کشتی پهلوانی و لوطیگری و اینکه یک کشتی گیر با یک شکست نباید دنیا برایش به آخر برسد و با تلاش میتواند به قهرمانی برسد را بازگو کردیم. خوشبختانه در این سه فصل بیشترین بازخورد مثبت مربوط به هموطنان مازندرانی ما بوده است ومشتاقانه سریال را پیگیری میکنند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    «پایتخت 3» حذفیات نداشته است

تهیهکننده سریال «پایتخت 3» تاکید کرد: تا این لحظه هیچ ممیزی در «پایتخت 3» صورت نگرفته است و صحنههای این سریال به طور کامل از تلویزیون پخش شده است.

2014032412161624.jpg

به گزارش سينما خبر؛ الهام غفوری با نادرست خواندن اخباری مبنی بر حذف هر شبی بخشهایی از سریال «پایتخت ۳»، همچنین توضیح داد: سریال «پایتخت 3» مثل همیشه جزء به جزء و سکانس به سکانس پیش میرود و تا این لحظه هیچ حذفیاتی روی آن انجام نشده است.
    پایتخت3

وی سپس نسبت به اخباری که درخصوص حذف هر شبی بخشهایی از سریال «پایتخت ۳» منتشر شده، اظهار بیاطلاعی کرد و گفت: من نمیدانم این اخبار از کجا منتشر میشود؛ اگر واقعا حذفیاتی صورت گرفته بگویند چه سکانسهایی حذف شده است.

غفوری در پایان با اشاره به پایان تصویربرداری سریال «پایتخت 3» یادآور شد: گروه تولید همچنان مشغول به کار هستند و فکر میکنم نهم - دهم فروردین ماه تصویربرداری «پایتخت 3» به پایان برسد. در حال حاضر مشغول ضبط صحنههایی از قسمت پایانی این سریال هستیم.

به گزارش ایسنا، سریال نوروزی «پایتخت 3»، به کارگردانی سیروس مقدم هم اینک هر شب از شبکه اول سیما پخش میشود.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    محسن تنابنده: به شدت خسته ام، ولی بخاطر رضایت مردم «پایتخت» را رها نمیکنم

محسن تنابنده گفت: به شدت خستهام،ولی بخاطر رضایت مردم و لبخندشان، همچنان «پایتخت» را مینویسم و آن را رها نمیکنم.

2014032614222513.jpg

به گزارش سينما خبر محسن تنابنده، سرپرست نویسندگان و بازیگر سریال نوروزی پایتخت3 افزود: آنچه که باعث انگیزه کار در من میشود، رضایت مردم و خنده ای است که بر لب آنها در طول تماشای سریال، مینشیند.

تنابنده با بیان اینکه سال سختی را پشت سر گذاشته است، گفت: در پایتخت 3 به عنوان نویسنده، بازیگردان، مشاور کارگردان و بازیگر فعالیت کرده و بشدت خسته شده ام ولی رضایت مردم از سری اول و دوم باعث شد که بازهم به این سختی تن بدهم.

بنابر گزارش نسيم، وی همچنین با بیان اینکه سریالی که اخیرا در آن بازی داشته است از نظر مالی او را تامین می کند گفت: عشق من به مردم باعث می شود که همه سختی ها را به جان بخرم و با این مجموعه، همراه شوم.

تنابنده در ادامه گفت: تا آنجا که این سریال کشش داشته باشد و مردم آن را طلب کنند با پایتخت باقی خواهم ماند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    توضيحات تهيه كننده «پايتخت 3» درباره حذفيات سريال

تهيه كننده مجموعه تلويزيوني «پايتخت 3» گفت: حذفياتي كه در اين سريال شده، مثل هميشه است و ما را غافلگير نكرد.

2014032711051685.jpg

به گزارش سينما خبر؛ «الهام غفوري» گفت: حذفيات سريال پايتخت 3 به معناي سانسور آن نبوده است.

وي ادامه داد: همه سكانسها پخش شده ولي مواردي كه حذف شده خيلي زياد نبوده است. مثل همه سريالهاي ديگري است كه روي آنتن ميرود و حذفياتي را با خود به همراه دارد.

غفوري تصريح كرد: برخي موارد جهت كم و زياد شدن كار انجام شده و چند مورد پرش تصوير كه ما از بابت اين موارد غافلگير نشديم. هر سريالي كه روي آنتن ميرود، حذفيات اندكي دارد كه پايتخت ? نيز از اين قاعده مستثني نبوده است.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    نویسنده «پایتخت ۳»: بی انصافی است که لحظات شاد سریال را با جوک های اس ام اسی یکی بدانیم

ایسنا نوشت:

حسن وارسته که با همکاری خشایار الوند نویسندگی سریال «پایتخت ۳» را برعهده داشته است، درباره برخی انتقادات نسبت به این سریال گفت: هجمههایی که در برخی از سایتها علیه «پایتخت ۳» نوشته شده به طور عجیبی بزرگنمایی شده است چرا که وقتی در واقعیت با کار روبرو میشویم، نسبتهایی که به این سریال داده شده منصفانه نیست.

نویسنده «پایتخت ۳» در ادامه بیان کرد: ما برای لحظه لحظه این سریال فکر کردهایم، من و آقای الوند قبل از اینکه وارد نگارش قصه شویم و به قول نویسندهها به قصه حمله کنیم، درباره تم کار فکر کردیم و هر جا احساس میکردیم دیالوگ ما رنگ و بوی توهین دارد بدون اینکه حتی کسی به ما بگوید آن را حذف میکردیم، ضمن اینکه هر قصه سه - چهار بار نوشته و بازنویسی شده است.

او اظهار کرد: اما متاسفانه من دیدم که در جایی نوشته بودند «پایتخت» یک سری جوک است که کنار هم گذاشتند و این سریال تمسخر گویش مازنی است ولی اینطور نیست ما در قصهی اول میبینیم که خانهی نقی میریزد و علت آن عدم تدبیر یک نفر است که باعث شکست او میشود و در قسمت مربوط به شکست نقی در کشتی میبینیم غرور کاذب یک فرد است که باعث شکست وی میشود.

همچنین این نویسنده خاطرنشان کرد: ما به عنوان نویسندگان سریال هر بار که دیدیم کار به طرف هجو و هزل میرود جلوی آن ایستادیم، سکانسها را عوض کردیم و حتی کل یک قسمت را دور ریختیم و اینها بخاطر حفظ حرمتها بود؛ به عنوان مثال بینندهها در جای جای قصه میبینند که نقی برای پدرش میمیرد یا سکانسی که نقی سر قبر مادرش با او حرف میزند واقعا تاثیرگذار است و تاکید بر این موضوع است که مادر و بوی چادر نماز مادر برای خانواده ارزش و حرمت دارد و ما سعی کردیم این را با ظرافت در کار بگنجانیم.

وارسته ادامه داد: ما در «پایتخت ۳» با ژانری به نام کمدی و موقعیتهایی رو برو هستیم که کمدی فاخر ایرانی است، کمدیای که مردم وقتی میبینند میگویند در قصه دیده شدیم و قصه را حس کردیم و این بیانصافی است که لحظات شاد این سریال را با جوکهای اساماسی یکی بدانیم چون یکی از مسایل مهم مورد نظر ما در نگارش فیلمنامه مسایل مربوط به مهارتهای زندگی و آسیبهای ناشی از بیتوجهی به آن بود مثل اینکه بیتدبیری نقی باعث فروریختن خانهاش شد یا غرور بیجایش باعث باخت در کشتی و مسایل بعد از آن شد.

نویسنده سریال « پایتخت ۳» در پایان گفتگوی خود دربارهی انتخاب داستانکهای این سریال نیز گفت: ما قصه کلی که همان داستانکهای مربوط به مشکلات نقی و خانوادهاش بود را داشتیم و قصه مربوط به کشتی نقی هم یکی از همین داستانکها بود اما وقتی آقای الوند به کار اضافه شد این ایده را داد که تم اصلی بر روی کشتیگیر بودن نقی باشد و الحق و الانصاف حضور آقای الوند در «پایتخت ۳» نعمت بود و تجربه ایشان که سابقه طولانی در کمدینویسی دارند مانند نگارش آثاری چون «نقطه چین»، «ویلای من»، «قهوه تلخ» و ... باعث پیشرفت کار شد و من هم در کنار ایشان تجربه کسب کردم.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    مراسم هتک حیثیت محیط بان در سریال پایتخت ۳

محمدعلی اینانلو

یکشنبه شب ۱۰ فروردین ۹۳، بازیگران و هنرمندان سریال پایتخت بازی هنرمندانهای را در هتک حیثیت نام محیط بان ارائه دادند که حضور مقامات رده بالای سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این بازی هنرمندانه نقش پررنگی داشت. پیام ریاست محترم سازمان خوانده شد و معاون محترم محیط طبیعی سازمان نیز در تمام مدت مراسم بازی هنرمندانهای ارائه داد.

داستان سریال پربیننده پایتخت با آن جا رسید که محیط بان مجروح با هر زحمتی بود خود را به مراسم رونمائی پیراهن تیم ملی فوتبال با نقش یوزپلنگ ایرانی رساند. نطق پرسوز و گدازی ارائه کرد که همه تحت تاثیر قرار گرفتند تا جاییکه مجری برنامه چند بار با دست عرق و اشک محیط بان را پاک کرد.

طبق داستان این سریال محیط بان آدمی است لاف زن که از خودش داستان جعل میکند که نجات دهنده پلنگ مازندران لقب گیرد و طی ماجرایی مشکوک تیر میخورد آن هم از کجا؟ از پشت و باسـ ـن! یعنی که به هر صورت رو به شکارچی خلافکار نبوده و به وسیله «ساچمه» زخمی میشود که به درد شکار پرندگان میخورد. یعنی که داستان نجات پلنگ میتواند از بیخ دروغ باشد و پس از زخمی شدن نیز مدتها دمر میخوابد و زنش دائم برایش آب پرتقال میگیرد و موقع نشستن نیز روی مبل باد شده نرم مینشیند. طبق این داستان محیط بان مربوطه موجودی است بسیار ترسو که حتی از آمپول هم به شدت میترسد. در ضمن از بهره هوشی بالایی هم برخوردار نیست و به راحتی میتوان به او دروغ گفت و سرش کلاه گذاشت.

واقعا با این اوصاف جواب «آنادُردی» محیط بان گلستان را چه میشود داد که تیر از فاصله سه متری مستقیما به سینهاش خالی شده و یا «سعیدی» محیط بان شاهرود را و یا محیط بانان دیگر را که کمترین آمپولشان نیش زهرآلود گرزه مار است و یا انتخاب نام «فریبا» برای محیط بان که پس از این در جوامع روستایی چه شوخیها که با محیط بانان خواهد شد. واقعا نمیدانم که این انواع و اقسام «دیدهبانان فیس بوکی» در کجا دیدهبانی میکنند که این چیزها را نمیبینند؟ آیا پس از این «فریبا» که ساچمه به لمبرش خورده و از آمپول میترسد، میتواند ترس در دل خلافکاران ایجاد کند؟

طبق داستان زمانی که این قهرمان پوشالی به مراسم میرسد و فرصت چند دقیقه صحبت پشت میکروفن پیدا میکند حرفهای بی سر و تهی همراه با گریه میگوید که بیشتر مسخره کردن نام محیط بان است تا حفظ آبرو. ما در میان محیط بانان، جوانان تحصیلکردهای داریم که میتوانند ساعتها حرفهای پخته علمی بزنند و تلفنهای چند تن از همین محیط بانان باعث نوشتن این مطلب شد.

و اوج داستان زمانی است که اصولا اصل موضوع لوث میشود. عدهای زحمت کشیده و تا مرحله نقش یوز روی پیراهن تیم ملی پیش رفتهاند که فرهنگسازی کنند که بگویند یوز ایرانی حیوانی است دشتزی که به دلیل برهم خوردن اکوسیستم در حال انقراض است. آنگاه داستان، محیط بانی را از جنگلهای مازندران به مراسم میآورد که از پلنگ دفاع کرده است و رئیس سازمان هم پیام میدهد و معاون سازمان هم با حضور در کل مراسم و بازی در فیلم و کف زدنهای مداوم آن را تایید میکند، آیا باید این چنین برداشت کنیم که روسا و معاونین و مشاورین اندرونی پردیسان علاوه بر اینکه فرق میان محیط بان و جنگلبان را نمیدانند، اصولا فرق میان یوز ایرانی و پلنگ را هم نمیدانند؟ فیلم که اینگونه میگوید؛ به نظرم باید به قول جوانهای فیسبوکی بیخیال محیط زیست و فوتبال بشویم و به جای مارادونا، غضنفر را بگیریم.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    1
    بازدیدها
    229
    پاسخ ها
    6
    بازدیدها
    1,754
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها