نقد و بررسی فیلم خارجی معرفی ونقدسریال The Vampire Diaries

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 1,649
  • پاسخ ها 11
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
سریال دفترچه خاطرات خوناشام ("The Vampire Diaries")

74102593523582231362.jpg

- شبکه پخش : CW
- تهیه کننده: کوین ویلیامسون
- ژانر سریال: رومانتیک ، حادثه ای ، ترسناک
- شروع پخش: سپتامبر 2009
- کارگردان : مارکوس سیگا
- بازیگران سریال:

نینا دوبرف در نقش الینا گیلبرت و کاترین
پاول وسلی در نقش استفن سالواتوره
ایان سامهالدر در نقش دیمن سالواتوره

داستان اصلی :
فیلم پیرامون الینا گیلبرت که یک دختر دبیرستانی و دو برادر خوناشام به نامهای استفن و دیمون سالواتره و روابط میان این سه تن می باشد.

این سریال برگرفته شده از سری کتابهای "خاطرات یک خوناشام" البته نام درستش میشه "دفترچه های خاطرات خوناشام" نوشته ی ال جی اسمیت (L J Smit) که در سال 1991، 4 کتاب اون به انتشار رسید و بعد از 18 (2009) سال کتاب 5 اون منتشرشد. این داستان کلا 7 کتابه که تا الان 5 کتاب اومده و کتاب 6 اون هم قراره که 16 می 2010 بیاد. البته باید بگم که سریال تقریبا با کتاب تفاوتهای زیادی داره و به گفته ی کسانی که کتابها رو خوندن (من هم یکمشون رو خوندم) سریال داره از داستان توی کتاب ها فاصله می گیره و راه خودش رو میره و به همین دلیل هستش که هیچ کس نمی تونه حوادث داخل سریال رو پیش بینی بکنه و این جذابیت سریال رو دو چندان کرده.
واقعا با سریال های دیگه تفاوت های اساسی داره و البته اینم بگم که طرفدارهای زیادی داره و الان هم داره توی 31 کشور جهان پخش میشه.

اگه از طرفدارای سری فیلم تویلایت باشین این سریال رو توصیه می کنم.

سیر روایت داستان سریال به سرعت پیش میره و خسته کننده نیست
سریال دارای صحنه های اکشن زیادی که با دقت خیلی زیاد روشن کار شده و به جذابیت فیلم دو صد چندان افزوده.

لوکیشن اصلی سریال:

- شهر میستیک فالز در ایالت ویرجینیا جایی که این سریال افسانه ای در اون ساخته می شود.

- این شهر افسانه ی در مقدمه ی سریال ، شهری کوچک در ویرجینیا و عجیب و غریب ، زیبا وبدیع توصیف می شود و البته این شهرها دارای تاریخچه ی از خوناشام ها نیز می باشد.

- برخی از این افسانه ها:

1- جنگ ویلو کرک (Willow Creek) در اواخر جنگ های داخلی امریکا در نزدیکی میستیک فالز رخ داد.(از روی تخته سیاه کلاس اقای تانر (مرحوم) می شه فهمدید.)

در این جنگ به گفته آقای تانر 346 تن نظامی کشته شدند ولی استفن گفته های او را تصحیح کرد و گفت سربازان متفقین کلیسا رو با حضور 27 تن از افراد غیرنظامی داخل ان به اتیش کشیدند و استفن ان شب رو این طور نامید "a night of great loss."

در طی این جنگ 27 خوناشام از جمله کاترین (عشق دیمن) نیز در کلیسا به دام افتادند و کلیسا به آتش کشیده شد اما کاترین به کمک یکی از نگهبانان از ان محل رهانیده شد.
قبل از اینکه کلیسا به اتش کشیده بشه دیمن معامله رو با امیلی انجام داد ، امیلی جادوگری قدرتمند بود . طی این معامله امیلی تمام خوناشام های داخل کلیسا رو در مقبره ی زیر ان پنهان کرد و با طلسمی بر در ان مقبره قفلی افکند. این طلسم از ستاره دنباله داری که تا سال 2009 اشکار نمی شد قدرت می گرفت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    10 دليل جذابيت های اين فيلم

1- دیمن سالواتوره:
    حضور ایان سامرهالدر در نقش یک خوناشام با پیچیدگی شخصیتی و غیرقابل پیشینی بودن رفتار ، حرکات و اجرا ، شوخ طبعی و خشونت طبیعی و قابل لمس

2- اتفاقات عجیب و غریب:
    تقریبا هر هفته شاهد رازها و اتفاقاتی عجیب هستیم که داستان رو پیچیده تر و مرموز تر می کنه و پاسخی براشون پیدا نمی کنیم ولی با گذر از اپیزود ها وقتی به جواب می رسیم چیزی خلاف انتظار و قابل پذیرش بر می خوریم که جذابیت رو چند برابر می کنه.

3- چیزی بیشتر از عشق:
    برخلاف بیشتر سریال ها و فیلم ها ، عشقی که در داخل سریال وجود داره عشقی واقعی است نه از سر خیال و التماس تخیل جاودانگی و ... عشقی قابل لمس و دارای معادل در زندگی ما

4- ترس و وحشت:
    ترس و وحشتی که در اون افراطی و اغراق وجود ندارد . صحنه های از خوشونت که تمی سازگار با هر روحیه ای دارد.

5- استفان سالواتوره:
    شاید در نگاه اول شخصیتی شبیه به ادوارد در گرگ و میش و یا بیل در خون واقعی داشته باشد اما پیچیدگی های شخصیتی و حس مبارزه طلبی ذاتی استفن باعث ایجاد تفاوتی در این میان شده. استفن عشقی کامل در وجود خود دارد اما بخشی از وجود او شیطانی است که ...

6- استفاده از افسانه
    بهره گیری از افسانه های کهن در لوکیشنی جذاب و پرده برداری از رازهای افسانه ای به زیباترین شکل

7- وجه انسانی
    سریال با وجودی که از افسانه ها و تخیل سرچشمه گرفته ولی به زیبایی شخصیت ها و روابط بین انسانها رو به تصویر کشیده و می تونیم انسانها و حتی خوناشام ها !! رو معادلشون در کنار خود احساس کنیم.

8- دشمنان و شخصیت ها
    در ابتدای سریال فقط با حضور دو برادر یکی خوب و یکی بد مواجه بودیم اما با گذشت زمان حضور و وجود دشمنانی متفاوت و با قدرت های متفاوت باعث ترکیب شدن شخصیت ها خوب و بد در کنار هم برای مقابله با دشمنی بزرگ تر شد

9- فاصله گرفتن از کتاب
    سریال بر پایه ی رمان 5 جلدی "دفترچه خاطرات خوناشام" نوشته ال . جی . اسمیت می باشد ولی خوشبختانه سریال از کتاب در حال فاصله گرفتن می باشد و داستانی متفاوت رو بیان می کنه و کسی قادر به تشخیص اتفاقات ان نخواهد بود.

10- نینا دوبرف
    حضور نینا در دو شخصیت کاملا متفاوت ، یکی الینای خوش قلب و مهربان و دیگری کاترین بدخو و قاتل

البته در آخر نظر خودم اینه که درحال حاضر وتو فصل پنجم این سریال از آب بستن به سریال گذشته وبه دریا واقیانوس رسیده!!!!!!!

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    حقایقی درباره ی سریال خاطرات یک خون آشام

1- Zach Roerig و Michael Trevino وPaul Wesley ...(بازیگر نقش مت / تایلر و استفن) هر سه نفر اول برای نقش دیمن درخواست داده بودن بعد برای نقش های حال حاضرشون انتخاب شدن

2-نینا دوبرو در واقعیت شش ماه از استیون مک کویین کوچیکتره در حالی که داخل سریال النا دو سال از برادرش جرمی بزرگتره !!!

3- Alexandra Chando شش بار برای گرفتن نقش النا درخواست داد اما موفق نشد

4-اولین انتخاب شبکه ی CW برای نقش النا اشلی سیمپسون بود !!!

5-موهای بانی در کتاب فر و قرمز رنگه

6-در فیلمنامه اصلی کسی که به ویکی با چوب خنجر میزنه خوده جرمی بود که سعی میکنه خواهرش رو نجات بده اما اونا بر میگردن و دوباره فیلمبرداری میکنن و به جاش استفن قهرمان میشه و ویکی رو برای نجاتجون النا میکشه

7-استفن همیشه 17 ساله میمونه !!!استفن در 1846 به دنیا اومده و 6سال از دیمن کوچیکتره و اون ساله 1864 با وجود خون کاترین در رگ هاش مرد که این یعنی حدود 17 سالش بوده!!

8-کاترین همیشه 16 ساله میمونه سال 1476 به دنیا اومد1492 خون آشام شد

9- نینا دوبرو میخواست نقش بلا رو در توایلایت بازی کنه

10-وقتی کت گراهام 17 ساله بود یه برق لب از مغازه ی آرایشی دزدید !

setare ha

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    28
    امتیاز واکنش
    5
    معرفی سریال خاطرات یک خون آشام vampire diaries

سریال خاطرات خون آشام که از سال 2009 از شبکه سی دبلیو (CW) آغاز به پخش شد، در حال حاضر محبوبترین سریال تلویزیونی برای رده سنی نوجوان (۱۴-۱۹) محسوب میشود. این سریال پنجشنبه ها ساعت 8 شب به وقت محلی و جمعه ها ساعت 4 صبح به وقت ایران از این شبکه پخش می شود.​

این سریالِ درام، تخیلی و ترسناک، ساخته شده از روی کتابی به همین نام اثر ال. جی اسمیت می باشد و در حال حاضر فصل پنجم آن در حال پخش است.

داستان سریال درباره خون آشامی به اسم استفن و انسانی به نام الیناست که هردو خاطرات خود را یادداشت می کنند. استفن سالواتوره با ورود به شهر میستیک فالز به دختری به نام الینا برمی خورد و عاشقش می شود. اما پس از مدتی سر و کله ی برادر استیفن، دیمن پیدا می شود و مشکلاتی را ایجاد می کند.
    داستان فیلم در ابتدا عاشقانه و رمانتیک به نظر می رسد اما پس از گذشت چند قسمت متوجه می شوید که با سریالی پر از سورپرایز مواجه هستید.

بازیگران:

نینا دوبرو (الینا گیلبرت)
    پاول وزلی (استفن سالواتوره)
    ایان سامرهالدر (دیمن سالواتوره)
    استیون آر.مک کوئین (جرمی گیلبرت)
    کت گراهام (بانی بنت)
    کاندیس آکولا (کارولاین فوربز)
    مایکل تروینو (تایلر لاک وود)
    متیو دیویس (الاریک سالتزمن)

view;_ylt=AwrTcYMHqQhTFXgAmxyJzbkF;_ylu=X3oDMTIzZ2V1cnFpBHNlYwNzcgRzbGsDaW1nBG9pZANlNTk1MTcxN2RkNDE1NTUwYTYwMmViZmU5NmUxYzllYQRncG9zAzMwBGl0A2Jpbmc-

view;_ylt=AwrTcYMHqQhTFXgAmxyJzbkF;_ylu=X3oDMTIzZ2V1cnFpBHNlYwNzcgRzbGsDaW1nBG9pZANlNTk1MTcxN2RkNDE1NTUwYTYwMmViZmU5NmUxYzllYQRncG9zAzMwBGl0A2Jpbmc-

• لایک
    واکنش ها: he.s

Sana756

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    42
    امتیاز واکنش
    55
    واییییب من عاشق این سریالم از وقتی که گذاشتن من میدیدمش الان هم دارم جز پنجشو میبینم و سریال the originals درمورد کلاوس و الایجا و ربیکا سریالش خیلی قشنگ و خاطرات یک خون آشام خیلی قشنگ شده و الا منتظر حلقه های بعدیشم

BAD CAT-1

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,989
    امتیاز واکنش
    550
    من نمیفهمم همه عاشق چیه دیمن ان....در حالی که نظر سنجی کرده بودن تو خارج، استیفن طرفدارش بیشر بود
    من که استیفنو بیشتر دوس دارم

sue 1

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    4
    وواااااااییییییییییییی من عاشق دیمن هستم

MaӇTaB

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    93
    امتیاز واکنش
    46
    من هر 2شون رو دوس دارم:AxPiX28:
    ولی فک میکنم دیگه خیلی سریال رو کش دادن داره لوس میشه

parisa rz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    154
    امتیاز واکنش
    13
    من دیمن و کلاوس و الایژا رو خیلی دوست دارم
    به نظرم سریال اصیل ها 100 برابر قشنگ تر از خاطرات خون اشامه

みム∂ł:のムЯⓥɨŋ

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    316
    امتیاز واکنش
    4,778
    فوق العادس.هم کتاب خوندم هم فیلم رو دیدم.فیلم ی چیز دیگس
    من به شخصه اگه دختر بودم با دیمن ازدواج میکردم!!!خوشتپیب و جذاب و شوخ طبع.اگه دیمن تو فیلم نبود نگاهش نمیکردم.این استفن استخونی مظلوم چیه؟

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    1
    بازدیدها
    229
    پاسخ ها
    6
    بازدیدها
    1,754
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها