کیک و شیرینی اموزش انواع شیرینی و دسر های فانتزی

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,912
امتیاز واکنش
1,416
#فرنی_دو_رنگ 😋

🔸دو قاشق غذا خوری سر پر آرد برنج و چهار قاشق غذاخوری شکر رو در دو لیوان شیر خوب مخلوط میکنیم تا گلوله های آرد باز و شکر حل شه.روی حرارت ملایم میذاریم و مدام هم میزنیم تا فرنی مون یکدست بشه.کمی که غلیظ شد چهار قاشق غذاخوری گلاب میریزیم و باز هم میزنیم تا به غلظت مناسب برسه.شعله رو خاموش و یک قاشق پر خامه میریزیم و باز مدام هم می زنیم تا یکدست شه. نصف مواد رو با کمی زعفران دمکرده غلیظ مخلوط کردم و نصفش ساده!

توی دو تا سس خوری ریختم و همزمان با هم از دوطرف توی ظرف ریختم
╭☆─┅═🥗═┅☆╮

• پیشنهادات
  • Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    ‌‌کی کاپوچینو دوست داره ؟😍
    ‌‌
    🍴مواد لازم🍴
    برای ده فنجان
    ‌‌
    نسکافه پودری و فوری (از این ها که درسته ورق بزنید تو عکس گذاشتم از قهوه یا کافی میکس اصلا استفاده نکنید فقط همین مدل نسکافه درشت باشه)نصف لیوان
    شکر نصف لیوان
    آبجوش یک سوم لیوان
    شیر داغ به میزان لازم
    ‌‌
    🔥طرز تهیه🔥
    ابتدا شکر و نسکافه و آبجوش رو مخلوط و با همزن دور تند میزنیم اینقدر باید بزنید تا حالا کرمی و کاملا سفت پیدا کنه مثل خامه من قدرت همزن زیاده دو یه دقیقه شد ممکنه تا پنج دقیقه هم طول بکشه
    بعد از کرم که درست شد یک قاشق غذاخوری در فنجان میریزیم و شیر کاملا داغ رو از کنار فنجان اضافه میکنیم تا شکل کرم بدست اومده خراب نشه.
    بعد مثل من می تونید با سس شکلاتی تریین کنید
    من شکلات صبحانه رو کمی رقیق کردم و با قیف روش ریختم و با خلال دندان کشیدم.
    بعد هم تا داغ نوش جان کنید.
    ‌╭☆─┅═🥗═┅☆╮

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    از کیک اسفنجی هم استفاده کنید).بیسکوییت ها رو کف ظرف پیرکس میریزیم و خوب فشرده میکنیم تا صاف و یکدست بشه ، نیم ساعت داخل یخچال قرار میدیم.اگر عجله داشتید داخل فریزر بزارید.
    در این فاصله ، روی ژلاتین مقداری آب سرد میریزیم ده دقیقه زمان میدیم تا حالت پفکی پیدا کنه و بعد روی حرارت کتری قرار میدیم تا کاملا حل و شفاف بشه. پنیر ماسکار پونه رو همراه پودر قند، با همزن میزنیم. بعد خامه رو به پنیر اضافه کرده و یک دقیقه با همزن میزنیم و در آخر ژلاتین رو.سپس مواد رو روی بیسکوییت ها ریخته و یک ساعت داخل یخچال قرار میدیم
    ژله انار رو هم با یک لیوان آب جوش کاملا حل کرده و بعد نصف لیوان آب سرد میریزیم، کنار میزاریم تا خنک بشه.
    .سپس ژله ای که کاملا خنک شده رو، روی مواد ریخته و یک ساعت داخل یخچال قرار میدیم.بعد ازین مدت قالب فلزی مورد نظر رو کمی خیس میکنیم و چیزکیک رو قالب میزنیم،بعد از هر قالب زدن قالب رو شسته و ادامه میدیم.
    *اگر قالب فلزی کوچک در دسترس نبودمیتونید چیزکیک رو با چاقو برشهای مربع شکل بدید

😍😋🥰

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    ‍ ‍
    #ژله_بستنی_رنده

🍮🤩😋طرز تهیه

ژله ی بلوبری و تمشک رو هر کدوم با یک و نیم لیوان آب جوش حل و بن ماری کردم و گذاشتم سرد شد و بعد یخچال تا صبح که کاملا سفت بشه
    رنگ خوراکی هم به هر کدوم موقع بن مار اضافه کردم.بعد ژله ی پرتقال رو با یک ونیم
    لیوان آب جوش حل و بن ماری کردم رنگ خوراکی اضافه کردم و گذاشتم سرد بشه بعد دو تا بستنی لیوانی بهش اضافه کردم و خوب مخلوط کردم و اون دوتا ژله ی تو یخچال رو رنده کردم
    بهش اضافه کردم و خوب مخلوط کردم وریختم تو قالب.
    🍮🤩😋

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    از کیک اسفنجی هم استفاده کنید).بیسکوییت ها رو کف ظرف پیرکس میریزیم و خوب فشرده میکنیم تا صاف و یکدست بشه ، نیم ساعت داخل یخچال قرار میدیم.اگر عجله داشتید داخل فریزر بزارید.
    در این فاصله ، روی ژلاتین مقداری آب سرد میریزیم ده دقیقه زمان میدیم تا حالت پفکی پیدا کنه و بعد روی حرارت کتری قرار میدیم تا کاملا حل و شفاف بشه. پنیر ماسکار پونه رو همراه پودر قند، با همزن میزنیم. بعد خامه رو به پنیر اضافه کرده و یک دقیقه با همزن میزنیم و در آخر ژلاتین رو.سپس مواد رو روی بیسکوییت ها ریخته و یک ساعت داخل یخچال قرار میدیم
    ژله انار رو هم با یک لیوان آب جوش کاملا حل کرده و بعد نصف لیوان آب سرد میریزیم، کنار میزاریم تا خنک بشه.
    .سپس ژله ای که کاملا خنک شده رو، روی مواد ریخته و یک ساعت داخل یخچال قرار میدیم.بعد ازین مدت قالب فلزی مورد نظر رو کمی خیس میکنیم و چیزکیک رو قالب میزنیم،بعد از هر قالب زدن قالب رو شسته و ادامه میدیم.
    *اگر قالب فلزی کوچک در دسترس نبودمیتونید چیزکیک رو با چاقو برشهای مربع شکل بدید

😍😋🥰

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    ‍ ‍
    #ژله_بستنی_رنده

🍮🤩😋طرز تهیه

ژله ی بلوبری و تمشک رو هر کدوم با یک و نیم لیوان آب جوش حل و بن ماری کردم و گذاشتم سرد شد و بعد یخچال تا صبح که کاملا سفت بشه
    رنگ خوراکی هم به هر کدوم موقع بن مار اضافه کردم.بعد ژله ی پرتقال رو با یک ونیم
    لیوان آب جوش حل و بن ماری کردم رنگ خوراکی اضافه کردم و گذاشتم سرد بشه بعد دو تا بستنی لیوانی بهش اضافه کردم و خوب مخلوط کردم و اون دوتا ژله ی تو یخچال رو رنده کردم
    بهش اضافه کردم و خوب مخلوط کردم وریختم تو قالب.
    🍮🤩😋

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    #_خرما_با_مغز_بیسکویت

موادلازم📝
    ۵۲۰گرم خرما هسته گرفته شده.
    کره:۶قاشق غذاخوری
    پودر هل :۱قاشق چای خوری
    پودر دارچین:۱قاشق چای خوری
    بیسکوویت پتی پور ساده یک بسته
    کنجد به میزان لازم ✍طرزتهیه:
    برای تهیه این خوشمزه ابتدا باید خرما رو قشنگ بشورید و هسته هاشو جدا کنید و داخل ماهیتابه بریزید و حرارت رو ملایم کنید و با پشت قاشق چوبی یا گوشت کوب اون رو خوب له کنیدو پس از این که یکم که له شد کره رو اضافه کنید و آنها را خوب مخلوط کنید پودر هل و دارچین رو اضافه کرده و از روی حرارت بردارید. یک نایلون فریزر رو سطح کار باز کنید و خرما رو روش قرار بدید و یک نایلون فریزر روش بزارید و با وردنه اون رو باز کنید تا شکل مستطیل بشه و طبق کلیپ بیسکوویتها رو روش بچینید و رول کنید و پشت و رویش را کنجد بزنید و تو همون نایلون پیچیده وبه مدت یک ساعت بزارید یخچال و بعد برش بزنید..

😍😋

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    #فرنی (با نشاسته)
    ‌‌
    نشاسته ۱ پیمانه
    شکر ۱.۵ پیمانه
    گلاب نصف پیمانه
    شیر ۴ پیمانه
    آب سرد ۱ پیمانه
    خلال پسته یا بادام به مقدار لازم
    هل سبز

‌‌اگه میخوایین این فرنی سه رنگ بشه به سه قسمت کنید زعفران و یک قسمت هم پودر کاکائو بزنید
    برای تهیه فرنی با نشاسته ابتدا نشاسته را با یک پیمانه آب مخلوط و حل كنید. نشاسته حل‌شده را با دو پیمانه از شیر مخلوط كنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و به آرامی با قاشق چوبی آن را هم بزنید تا نشاسته گلوله نشود. بقیه شیر را به تدریج با نشاسته مخلوط كنید و مرتب هم بزنید. سپس شكر و گلاب را به آن بیفزایید و هم بزنید. وقتی فرنی به غلظت رسید، با كفگیر روی آن خطی بكشید؛ اگر جای كفگیر باقی ماند، فرنی به غلظت مناسب رسیده و آماده است.
    فرنی که به این سبک تهیه می‌شود را هم به صورت سرد و هم داغ می‌توان میل کرد.

🥰😍👏😋

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    #كيك_هويج ❤🥕🧁

تخم مرغ ۴ تا
    شکر ۱ پ سر خالی
    آرد ۲ پ
    هویج زنده شده ۱ پ
    ماست نصف پ
    روغن مایع یا کره ۱ پ
    عسل ۳ ق غ
    بکینگ پودر ۲ ق چ
    وانیل ۱ ق م
    دارچین ۱ ق م یا کمی بیشتر
    نمک ۱ پنس
    گردو خرد شده چند عدد

هویج را رنده کردم و ریختم روی دستمال تا نم هویج ها گرفته بشد
    تخم مرغ را با شکر و وانیل میزنیم تا کرم رنگ بشد
    ماست ،عسل و روغن را اضافه میکنیم و هویج را
    بعد میکسر را خاموش میکنیم و آرد را که با بکین و نمک الک کردیم را در سه مرحله اضافه می کنیم با لیسک به آرامی و از یک جهت هم میزنیم و گردو را اضاف کنید و در قالبی که از قبل با روغن جدا کنند چرب کردیم ریخته و حدود ۳۰ دقیقه فر گازی با درجه ۱۸۰ و فر برقی با حرارت ۱۶۰ پخت میکنیم
    و اما روغن جدا کننده که باعث میشد هر قالبی در برابرش نرم بشد و هیچ مایع کیکی به قالب نچسبد
    کره آب شده ۳۰ گرم +روغن مایع ۳۰ گرم + آرد ۳۰ گرم هر سه را با هم در حد یک دست شدن با چنگال مخلوط میکنیم و قالب چرب کنید

🍹🍕🍹

Reyhanehghassemii

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,912
    امتیاز واکنش
    1,416
    🍜طرز تهیه

ابتدایک بسته ژله الوئه وراروبا دولیوان ابجوش حل کردم روی سرکتری بابخاراب هم زده تاکاملا ذرات ژله حل بشه ودرقالب ریخته به قطر نیم سانت ومیزاریم داخل یخچال تاببنده وسپس میوه هاروروش چیده وازژله الوئه ورا روش ریخته یکسانتی بشه داخل یخچال گذاشته تامیوه هافیکس بشن وحرکت نکنن وسپس بقیه ژله رو روش ریخته بازم یخچال میزاریم ودرهمین فاصله یک بسته ژله انگور روبادو لیوان ابجوش حل کرده ووقتی کمی خنک شد نصف را روی ژله الوئه ورا ریختم نصف دیگرشو توی ظرف دیگه ریختم گذاشتم توی یخچال گرفت بعد باچنگال هم زدم روی ژله ی روی لیوان ریختم روشم بامیوهای تابستانی تزیین کردم .

#ژله_میوه ای

🍮🍹

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    14
    بازدیدها
    587
    بالا