نقد رمان معرفي و نقد رمان تولد مرگ|yeganeh.bayat كاربر انجمن نگاه دانلود

yeganeh.bayat

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
71
امتیاز واکنش
945
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

به نام اويي كه آغاز و پايانمان همه از سوي او و به سوي اوست
تولد مرگ....به قلم یگانه بیات
ژانر:عاشقانه.پليسي
سلام به شما دوست عزيزي كه در حال خوندن اين رمان هستي.رمان تولد مرگ .تولد مرگ به چه معناست؟متولد شدن دوباره مرگ و یا مرگ یک تولد؟رمان درباره ی چیه؟درباره ی چند نفره؟درباره ی عشقه؟ عشق توخالی؟ دوست داشتني پوشالي؟یا مرگ؟آخر رمان چجوریه؟آخرش خوبه يا بد؟تكليف نقش اول داستانمون چيه؟
برای پیداکردن جواب سوال ها بهتر نیست رمان و بخونید؟پس شروع کنین به خواندن رمان که آخرش معلوم نیست.معلوم نیست مرگ تولده یا تولد دوباره ی مرگ؟امیدوارم از خواندن این رمان لـ*ـذت ببرید.
(اسم رمان بر گرفته از یکی از آهنگ های علی باباست و در طول رمان از آهنگ های علی بابا استفاده زیادی شده.عاشقای علی بابا رمانو از دست ندن.هم چنين عاشقاي ديس لاو.عاشقتونم)
اين رمان اولين رمانيه كه من نوشتم و مسلما،مسلما،مسلما عيوب خيلييييييييييييي زيادي داره....اما بازم دوست دارم رمانم رو بخونين و انتقادات رو بهم بگين..هرچند رمانم در حدي نيست كه بخواين وقتتون رو پاش بزارين..اما باز هم ممنون ميشم اگه بخونين و انتقادات رو بهم بگين....مرسي

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • baten kaitos

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    603
    امتیاز واکنش
    463
    به نام خدا
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

فاطی گلی1380

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    86
    امتیاز واکنش
    2,621
    اول سلام..
    دوست گلم خدمتت عرض کنم که رمانت خیلی قشنگ هست..
    به نظرم نسبت به سنت واقعا رمان عالی نوشتی..
    صحنه هارو واقعا قشنگ توصیف کردی..
    یه نقد کوچولو دارم اینه که وقتی میخای حرف یکیو تو رمانت بنویسی بیا خط پایین که واضح تربشه..
    موفق باشی نویسنده عزیز..دوست دارررررررررم

SPHINX

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    347
    امتیاز واکنش
    5,293
    سلام نویسنده محترم
    موضوع رمان شما جذب کنندست و نثر خوبی داره ولی بنا به دلایلی از این جذابیت کم شده
    اول اینکه روند داستان زیادی تکراری بود یعنی در رمان های گذشته به صورت مکرر تکرار شده بود
    دوم اینکه چرا فاصله بین جمله هات نمیذاری؟اینجوری خسته کنندست
    سوم اینکه چرا اینقدر سوال توش هست؟هر یک از شخصیت های داستان تو هر جمله ای از خودشون سوال میپرسن و وقتی هم اونا نیستن راوی داستانه که سوال میپرسه.این همه سوال میتونه خواننده رو خسته کنه
    چهارم اینکه روند داستان خیلی سریعه مثلا به نظر من اراد فعلا نباید با سارا روبرو میشد تا خواننده یکم هیجان داشته باشه نه اینکه به این زودی همدیگرو ببینن و حال اراد بد بشه
    پنجم اینکه داستان از یه جا یدفعه میپره یه جای دیگه که اینجوری اصلا خوب نیس درواقع خواننده احساس میکنه قسمت هایی از رمان حذف شده!
    در اخر اینکه امیدوارم قلمتون پاینده باشه

yeganeh.bayat

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    71
    امتیاز واکنش
    945
    سلام.خيلي ممنون از نقدتون.اول بايد خدمتتون بگم كهبله..حق با شماست..موضوع رمان خيلي تكراريه..ولي من فعلا متاسفانه بيش از اين در توانم نيست...دوم اينكه كل داستان يه جورايي از زبان راوي و سوم شخص هست و هيچ جاي رمان خود شخصيت به تنهايي حرف يا فكر نميكنه...در مورد سوال هايي هم كه گفتين..بالاخره هركسي يه جور مينويسه...من هم در اين رمان دوست داشتم يه سري مجهولات يا يه جورايي سوال زياد تكرار بشه...و در مورد سارا هم حق با شماست...اما متاسفانه ديگه نميتونم كاريش كنم..چون بيشتر از حدود 20 فصل از رمان گذشته و مسلما خيلي سخته كه كل اين رمان و تغيير بدم...و متاسفانه اين رمان افتاد رو دور تند...و اگه دقت كرده باشين يه سري ستاره هست بعد اتمام هر چند بند يا پايان متن...اين ستاره ها به اين نشونه كه قضيه و اتفاقاتي كه مي افته وقتي به اون ستاره ها برسه ديگه در موردش توضيحي داده نميشه و مسلما من نميتونم دقيقه به دقيقه شون رو به تصوير بكشم...به همين خاطر اين ستاره ها رو گذاشتم تا بگم كه مكان و افراد و ديالوگ هاشون از اين به بعد عوض ميشه و اتفاقات و ماجراها به سمت يك نفر ديگه و يا مكان و زماني ديگه ميچرخه...وگرنه اين ننوشتن ها دليل بر حذف قسمت هايي از رمان نميشه...ولي بازم ممنون از نقدتون..اميدوارم بتونم اين اشكالات رو بر طرف كنم..هرچند خيلي از رمان گذشته..و اين اولين تجربه ي من هست و مسلما براي من با اين سن شايد كمي سخت باشه كه بخوام از الان و در اولين داستان و رماني كه دارم مينويسم بي نقص و عيب باشه...ممنون از نقدتون و وقتي كه گذاشتين براي اين رمان.....در پناه حق...

PARISA-R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    182
    امتیاز واکنش
    1,532
    سلام گلم ...
    اول باید خسته نباشی بهت بگم بابت رمان قشنگت..
    به عنوان اولین رمانت خوب نوشتی و فقط کمی ایراد داره...
    اول اینکه فاصله های بین جمله(که نفرات قبلی هم گفتن)یه مقدارمشکل برای خوانندهای رمانت ایجاد میکه...
    راجب قسمت ها خوب توضیح دادی طوری که خواننده گیج نمیشه ...
    خلاصه ی رمانتم به خوبی نوشته شده...

به امید موافقیت ...یاحق

yeganeh.bayat

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    71
    امتیاز واکنش
    945

شقایق بانو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15
    امتیاز واکنش
    114
    با سلام خدمت دوست گلم.
    اول از همه به نظرم قلم روانی داری و بهت تبریک میگم.
    منتها یه نقد کوچولو هم دارم و اونم اینه که آوردن متن اهنگ در داخل رمان اتفاقا زیبا هست اما به جاش!
    به نظره من اینکه انقدر تند تند و پشت سر هم آهنگ هارو گذاشتی،کمی تا قسمتی به متن زیبات ضربه میزنه!
    اما با همه این تفاسیر پر قدرت به راهت ادامه بده.
    قلمت سبز و پایدار:aiwan_light_blumf:

yeganeh.bayat

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    71
    امتیاز واکنش
    945

برخی موضوعات مشابه

بالا