داستانک کاربران داستان کوتاه زندگی با طعم دوستی | نگین بایرام زاده

Anne.sherli

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
244
امتیاز واکنش
795
گذر از رودخانه
ظهر یک روز دل انگیز بهاری به یکی از هزاران طبیعت زیبای ایران رفته بودیم .
نور زرد و طلایی رنگ خورشید به طبیعت جان بخشیده بود و منظره ی جالبی را ایجاد کرده بود .
محو طبیعت بودم که صدای آتیلا رشته ی افکارم را پاره کرد :
- کامی به نظرت زیرانداز رو کجا بندازیم ؟
نگاهی به محیط اطرافم کردم ؛ زمین مملو از سبزه های تازه و زندگی بخش بود . درخت های کوتاه و سر سبزهم در میان چمن ها چشمک می زدند . کمی آنطرف تر رودخانه ای در جریان بود که آن سمتش دشت شقایقی قرارداشت و منظره ی بکر و فوق العاده ای داشت .
نگاهم را از طبیعت گرفتم و رو به آتیلا و محمدرضا گفتم :
- بریم اون سمت رودخونه ، جای خیلی قشنگیه .
آتیلا جهت نگاهم را دنبال کرد و سپس گفت :
- ووووی واقعا فوق العاده است ، پس چرا زودتر ندیدمش ؟!
محمدرضا هم گفت :
- آره واقعا قشنگه ، اما ظاهرا رودخونه خیلی عمیقه و آبم با سرعت هر چه تمام تر جاری می شه . چه جور می خوایم ازش رد بشیم ؟
آتیلا نیشخندی زد و گفت :
- عین آدم !
ضربه ای به بازویش وارد کردم و گفتم :
- عه آتیلا !
آتیلا سرش را خم کرد و گفت :
- آتیلا و کوفت ، آتیلا و مرض . خب چند تا سنگ می ذاریم تو آب و رد می شیم دیگه !
کمی فکر کردم و دیدم که راست می گوید ، اینجور هم می شود ؛ بنابراین رو به محمدرضا و آتیلا گفتم :
- فکر خوبیه ، این دور و ورا که سنگ نیست بریم بگردیم ببینیم می تونیم یه چیزی پیدا کنیم تا تو رود خونه بذاریم و رد بشیم ؟
سری تکان دادند و به این ترتیب هر کدام به سمتی از باغ رفتیم . در حال جست و جوی سنگی بودم که به جسم محکمی برخوردم و سپس پخش زمین شدم . خودم از افتادنم خنده ام گرفت . جای آتیلا خالی که اگر می دید برای یک هفته سوژه ی خنده هایش می شدم . از روی زمین بلند شدم و لباس هایم را تکاندم .
به آن جسم سخت نگاه کردم ؛ تنه ی درخت قطع شده ای بود که روی زمین افتاده بود . با تاسف سری تکان دادم . معلوم نیست کدام آدم بی فرهنگی این درخت بینوا را قطع کرده است؟ اینگونه آدم ها فقط اسم انسان را یدک می کشند ، آن ها از حیوان هم بی ارزش ترند !
فکری به ذهنم رسید ، گوشی ام را از جیبم خارج کردم و شماره ی محمدرضا را گرفتم ...
پس از خوردن چند بوق جواب داد :
- بله ؟
به درختی تکیه دادم و گفتم : می گم ممد یه تنه ی درخت پیدا کردم ، زود آتیلا رو خبر کن و بیاین که ورش داریم .
محمدرضا کمی صدایش را بالا برد و پرسید :
- کجایی تو الان ؟
گوشی را به سمت آن یکی گوشم بردم و جواب دادم :
- از طرف رودخونه اگه یکم به سمت راست بیاین پیدام می کنین .
باشه ای گفت و گوشی را قطع کرد .
لحظاتی بعد دو تایی شانه به شانه ی هم به سمتم آمدند .
وقتی بهم رسیدند ، آتیلا نگاهی به تنه ی درخت انداخت و گفت :
- به نظرت می تونیم برش داریم ؟
با بی خیالی گفتم :
- چرا که نه ؟ کار نشد نداره ...
محمدرضا دستش را به تنه ی درخت چسباند و گفت :
- پس یا علی ...
من و آتیلا هم تنه ی درخت را گرفتیم و آن را کشان کشان به سمت رودخانه بردیم و آن را با سختی و مشقت فراوان همانند یک پل روی رود قرار دادیم ...
آتیلا بالای تنه پرید و گفت :
- اون وسایلا رو بدین بندازم اونور ...
وسایل ها را به دستش دادیم و سپس از روی رودخانه عبور کردیم و به دشت شقایق رسیدیم ...
روی چمن ها ولو شدیم و سه تایی به افق زل زدیم ؛ آسمان صاف و زیبا بود ...
چه قشنگ و زیبا بود که محمدرضا و آتیلا را داشتم ! اگر همه ی دنیا مثل ما سه نفر دست به دست هم می دادند الان مشکلی نداشتیم و دنیا گلستان بود ...
نه جنگی بود و نه دشمنی
تنها دوستی بود و مهربانی
زندگی مثل گذر از رودخانه می ماند ؛ بیایید دست به دست هم دهیم و از رودخانه ی زندگی گذر کنیم .
پایان

آخرین ویرایش:

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
537
پاسخ ها
45
بازدیدها
2,876
پاسخ ها