نقد رمان معرفی ونقدرمان دریا | faraکاربرانجمن نگاه دانلود

• شروع کننده موضوع FATEMEH_R
  • بازدیدها 901
  • پاسخ ها 10
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
ارسالی ها
9,323
امتیاز واکنش
41,933
خلاصه رمان درمورددختری به اسم دریاست که بعداز۱۸سال خانواده واقعیش پیداش می کنن واون مجبورمی شه باهاشون زندگی کنه وبرادرش به دلیلی که دریانمی دونه مدام اذیتش می کنه اما....

• پیشنهادات
  • Iris_75

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    70
    امتیاز واکنش
    354
    سلام عزیزم رمانت واقعا عالیه من از همون ابتدا به عنوان مهمان رمانت رو دنبال میکردم تنها مشکلی که داره اینه که اشتباه نگارشیت یه کوچولو زیاده ایراد دیگه ای نمیتونم بگیرم
    شخصیت دریا رو دوست دارم ولی فقط یه کم زیادی مهربونه تو دنیای واقعی همچین آدمی کم پیدا میشه کاش بعضی جاها بد میشد و جواب آرشام رو میداد
    موفق باشی :spi4n::6:

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    9,323
    امتیاز واکنش
    41,933

ممنون عزیزم بابت نظر وتشکرات دریا الان ترجیح می ده سکوت کنه وبه آرشام فرصت بده اما در ادامه رمان زمانیکه واقعیت مشخص بشه به خوبی از خجالت آرشام درمی یاد
    ازاینکه می بینم یه نفر رمانمو دنبال می کنه خوش حالم وروحیه می گیرم لطفا اگه بازم نظری داشتی بگوبابت اشتباهات نگارشی هم حرفت درسته متاسفانه دانشجو هستم وقصد دارم قبل از بهمن که دانشگاه شروع می شه تایپ رمانمو تموم کنم به همین دلیل اشتباهاتم زیاد شده

Iris_75

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    70
    امتیاز واکنش
    354
    اینجور که پیداست قراره بین دریا و رهام اتفاقاتی بیفته ولی بهتر نیست که همسر دریا از این خانواده نباشه؟:391:من ازشون دل خوشی ندارم درسته که رهام مثل بقیه شون نیست ولی من یه غریبه رو ترجیح میدم :4:
    و اون قسمت هایی که دریا ناراحت میشه کاش یه کم آب و تاب دار تر بود و احساساتش بیشتر بیان میشد

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    9,323
    امتیاز واکنش
    41,933

آرشام اون قدرهاهم که نشون می ده بدنیست باخوندن ادامه رمان شاید تاحدودی به آرشام حق بدی فعلابرای قضاوت درمورد رهام وآرشام زوده
    درادامه قراره ناراحتی هاواتفاقات زیادی برای دریا بیفته وسعی کردم آب وتابشو بیشترکنم دریا الان آرومه اما به زودی طوفانی می شه
    ممنون ازنظرت

Iris_75

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    70
    امتیاز واکنش
    354
    د دادی و ف مصرف رو جا انداختی

Iris_75

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    70
    امتیاز واکنش
    354
    سلام
    عزیزم بابت تموم شدن رمانت بهت تبریک و خسته نباشید میگم رمان خیلی خوبی بود به خصوص به عنوان اولین رمانت، من نه نویسنده هستم و نه منتقد خوبی میخوام نظرم رو در قالب یک خواننده بگم، اول از همه موضوع رمانت جذبم کرد موضوعی بود که کمتر بهش پرداخته شده بود یا به عنوان یک موضوع کلیشه ای توی رمان بود توی سایر رمان ها میدیدم که دختر نقش اصلی مشکلات زیادی داشت و اواسط یا اواخر رمان میفهمید که فرزند یک خانواده ی دیگه است ولی اینجا موضوع اصلی رمان این بود (در یک کلام بکر بودن ایده ی رمان جذبم کرد).فکر میکردم رمان طولانی تر از این باشه و دوست داشتم دریا با یه فرد دیگه ای سرنوشتش رقم بخوره ولی خب رهام هم فرد مناسبی بود انتظار یه عشق آتشین تر رو داشتم ولی زیادیش هم خوب نیست، در کل خوب بود همین دیگه
    منتظر رمان های بعدیت هستم موفق باشی​

~•سرمه•~

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    27
    امتیاز واکنش
    247
    سلام
    خوب داستانتون قشنگ بود...
    نثرکتاب هم خوب بود..[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)][/BCOLOR]
    اما چون این صفحهٔ نقد و [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)] دوست دارم به نویسنده‌ها اگه بتونم! کمکی‌ کنم در مسیر پیشرفت,[/BCOLOR] نکاتی‌ رو میگم که امیدوارم نویسندهٔ عزیز ناراحت نشن.
    راستش Fara خانوم..اگه هدفتون نوشتن یک کتاب برای سنین ۱۵ الی ۱۸ بوده فکر کنم کارتون میشه گفت خوب بود اما اگه هدفتون نوشتن یک داستان پخته بود برای همهٔ سنین شاید نکات زیر بهتون کمک کنه

مورد اول اینکه: غلط املایی در متن وجود داشت ..زیاد نه اما خوب کم هم نبود یه نمونش که باعث شد این اشتباه تو ذهنم پررنگ بشه استفاده از کلمهٔ عمرا بود که ۲،۳جایی‌ نویسنده به صورت امرا نوشته بودنش

نکتهٔ دوم: فضاهای داستان یه مقدار ثبات نداشت..منظورم اینه که یهو از امروز به فردا میپپرید یا از یک جا به جای دیگه..

مثلا پستی بود که جلو در خونه‌ دریا ، دریا با پریا و پرهام با رهام مواجه می‌شدن بدون اینکه نویسنده بگه رهام اونجا بود یا ماشینش جلو در بود یا این که بگه جلوی در با راهم روبرو شدیم..فقط نوشته بود از ماشین پیاده شدیم و با رهام دست دادیم من دوبار جمله‌ رو خوندم که مطمئن بشم نویسنده اشتباه به جای پرهام رهام ننوشته باشه

نکتهٔ سوم هم بعضی‌ شرایط غیر قابل باور بود..مثلا مراسم پرهام و آرام. آرشام به زور پریا رو کنار خودش مینشوند یا با گرفتن دستش اینور‌و اونور میبردتش..خوب این یه مقدار غیر واقعی. خواهرداماد بشینه کنار و کاری نکنه یا این که کنار یه پسر غریبه بشینه و اون پسر به زور اینور‌و اونور ببرتش بعد این وسط کسی‌ به اونا کاری نداشته باشه. مثلا صاحب مجلس باید سرش شلوغ باشه و یا به خانواد‌ش کمک کنه..
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]اما خوب....[/BCOLOR]
    یا حضور خیلی‌ کمرنگ پدر دریا..پدری که بعد از ۱۸ سال اونو پیدا کرده بود.....که یک مقدار زیاد جالب نبود برای من..انتظار حضور و پشتیبانی بیشتری رو از پدر دریا داشتم..که ایشون هم یا سر کار بودن یا سفر‌های یهویی
    همچنین احساسی‌ که بین آرشام و پریا ..یا رهام و دریا به وجود اومد...بدون زمینه یا بدون مقدّمهٔ بود..
    خوب خواننده‌ میتونه حدس بزنه پسر داستان کیه..اما باید یک جوری شکفتن این احساس آروم آروم بیان بشه که خواننده بتونه باهاش ارتباط برقرار میکنه و این عاشق شدنو لمس کنه.
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]نه [/BCOLOR]ا[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]ین که[/BCOLOR][BCOLOR=rgb(255, 255, 255)] یهویی هر دو پسر به طرز خیلی‌ لوطی واری غیرتی‌ بشن و برای دو دختر داستان تعیین و تکلیف کنند یا دستور بدن بهشون
    [/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]آرزوی موفقیت و پیشرفت بیشتری رو براتون دارم[/BCOLOR][BCOLOR=rgb(255, 255, 255)][/BCOLOR]
    ..

آخرین ویرایش:
    وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا