اخبار سینما و تلوزیون معرفی و نقد ویژه برنامه ماه عسل93

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 1,789
  • پاسخ ها 24
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
«ماه عسل» چند سالی است که افطارهای رمضان از شبکه سه پخش می شود ودر اغلب سالها احسان علیخانی مجری و تهیه کننده برنامه بوده است. سال 93 نیز تهیه کنندگی و اجرا بر عهده ی احسان علیخانی است.

IMG10524621.jpg

• پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    تیتراژ «ماه عسل» ضبط شد

جدیدترین تیتراژ «ماه عسل» با صدای مرتضی پاشایی و مهدی یراحی ضبط شد.

2014062812592318.jpg

به گزارش سينماخبر،تیتراژ ابتدایی «ماه عسل» با صدای مرتضی پاشایی و تیتراژپایانی با صدای مهدی یراحی پخش خواهد شد.

سال ۸۷ خواندن تیتراژ «ماه عسل» بر عهده محسن یگانه بود و در سال ۸۸ مهدی یراحی تیتراژ «ماه عسل» را خواند.

ترانه «ماه عسل» ۹۰ را مهدی یغمایی اجرا کرد و در سال ۹۱ موسیقی «ماه عسل» توسط بنیامین بهادری و تیتراژ پایانی آن نیز توسط حامد زمانی اجرا شد.

همچنین درسال 92 فرزاد فرزین خوانندهی تیتراژ ابتدایی این برنامه بود و خواندن تیتراژ انتهایی آن نیز برعهدهی مهدی یراحی بود.

«ماه عسل» چند سالی است که افطارهای رمضان از شبکه سه پخش می شود ودر اغلب سالها احسان علیخانی مجری و تهیهکننده برنامه بوده است. سال 93 نیز تهیهکنندگی و اجرا بر عهدهی احسان علیخانی است.

بر اساس این گزارش، ماه عسل طبق سالهای گذشته پیش از افطار از ساعت 19 از شبکه سه سیما به روی آنتن خواهد رفت.

ايسنا

bahar eb

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    214
    امتیاز واکنش
    32
    ای جون... یکی دیگه از فواید ماه رمضون اینه که چشت بیشتر به جمال احسان علیخانی روشن میشه..........:icon_razz:

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    علیخانی میزبان فوتبالیستها شد / بیرانوند: ماشین دایی را نشستم/ رحمتی: نارنجک هم میفروختم

احسان علیخانی در برنامه «ماه عسل» پنجشنبه 12 تیر میزبان سه فوتبالیست بود تا روایت روزهای سخت زندگیشان را پیش از مشهور شدن در مستطیل سبز برای مردم بازگو کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید مهدی رحمتی دروازهبان، رضا عنایتی مهاجم و علیرضا بیرانوند دروازهبان، سه چهره ورزشی بودند که مهمان برنامه ماه عسل شدند. زندگی این سه نفر یک موضوع مشترک داشت؛ سخت دوران کودکی و نوجوانی.

عنایتی اولین بازیکنی بود که از روزگار سخت دوران کودکی و نوجوانیاش گفت، از دستفروشی در مشهد و بازار امام رضا(ع)، سید مهدی رحتمی شرایط سخت خانوادهاش را توصیف کرد و از بلال فروشی مقابل پارک حرف زد. او حتی اعتراف کرد که در مقاطعی به همراه خواهر مرحومش که دوسال از او کوچکتر بوده، نارنجک و ترقه درست میکرده و میفروخته.

نوبت به روایت علیرضا بیرانوند دروازهبان نفت که رسید،اما هم رحمتی و هم عنایتی هم محو داستان زندگی این بازیکن جوان شدند که از لرستان به تهران آمده بود تا فوتبالیست شود؛«وقتی به تهران آمدم جای خواب هم نداشتم،دور میدان آزادی میخوابیدم.»

بیرانوند کارگری در خیاطی، پیتزا فروشی و ماشینشوئی را پذیرفته بود تا هم جای خواب داشته باشد و هم بتواند تمرین کند.

علیخانی: یک مدت هم رفتهگری کردی؟

بیرانوند: بله، فرصت شد به اون هم میرسیم.

رحمتی و عنایتی هم هر دو تصدیق کردند که با شنیدن روایت بیرانوند، فهمیدهاند که سختیهای زندگی آنها خیلی کم بوده است.

علیخانی از بیرانوند پرسید، زمانی که در ماشین شوئی کار میکردی، ماشین فوتبالیستی را هم شستی؟

جواب بیرانوند «نه» بود، البته با این توضیح که «یکبار علی دایی آمد کارواش، بچه ها گفتند تو ورزشکاری بیا برو پیش دایی، با او آشنا شو، من گفتم نه، نمی روم.»

مهدی رحتمی در بخشی از صحبتهایش به نخستین باری اشاره کرد که به همراه پدرش برای دیدن یک بازی فوتبال راهی ورزشگاه شده بود: «پدرم علاقه زیادی به فوتبال داشت و یادم هست که وقتی چهارسالم بود، برای نخستین بار با پدرم به ورزشگاه رفتیم.»

علیخانی: چه بازی بود؟

رحمتی: اتفاقا بازی پرسپولیس و استقلال بود.

علیخانی: یادت میآید کدام دربی بود.

رحمتی: نه، خیلی کوچک بودم.

علیخانی اما گریزی به باخت معروف استقلالیها مقابل پرسپولیس زد:«کاش زودتر دنیا میآمدی تا بازی معروف 6 تایی را میدیدی.»

رحمتی: آن 6 تا که در حد حرفه، کی دیده.

علیخانی اما سریع این بخش را جمع کرد تا تبدیل به کل کل آبی و قرمز نشود، اما نتوانست جلو خودش را بگیرد و از علاقهاش به پرسپولیس نگوید:«البته همه میدانند که من پرسپولیسیام.»

برنامه پنچشنبه علیخانی پشت صحنه زندگی ستارههایی را نشان داد که حالا دستمزدهای چند صد میلیونی میگیرند، اما برای رسیدن به این جایگاه از همه چیز خودشان مایه گذاشتهاند.

عکس تزئینی است.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    واکنش احسان علیخانی به انتقادهای مربوط به بغض هایش در «ماه عسل»

احسان علیخانی روز گذشته در برنامه «ماه عسل» انتقادهایی از سوی رسانهها و فضای مجازی مبنی بر اینکه «احسان علیخانی چقدر خوب بغض میکند» مطرح شده بود، پاسخ داد.

2014070314130483.jpg

به گزارش سينماخبر، این مجری تلویزیون با اشاره به اینکه چند روزی است یک جریان در رسانهها و فضای مجازی رخ داده است که میگویند «احسان علیخانی چقدر خوب بغض میکند»، اظهار کرد: در حالی که این گونه نبوده و شاید یکی دو بار این اتفاق پیش آمده باشد. به هر حال ممکن است یک قصهای خوشحالمان کند بخندیم و یک قصهای هم غمگینمان کند. کما اینکه اعتقاد راسخ دارم به اینکه عمدهی موضوعات عمیق دنیا تلخ است و این حقیقت است.

علیخانی در ادامه صحبتهایش به عکسالعمل خود نسبت به صحبتهای میهمانان برنامه اشاره کرد و گفت: به هر حال با توجه به روایت غمانگیز و یا خندهداری که ممکن است میهمان برنامه داشته باشد، عکسالعمل نشان میدهم و نمیتوانم حس واکنش برعکسی را نسبت به حرفهای میهمانان داشته باشم.

بنابر گزارش ایسنا، احسان علیخانی این مطلب را به دلیل اشک ریختن یکی از میهمانان «ماه عسل» در لابهلای برنامه روز گذشته عنوان کرد و سپس گفت: با اشک ریختن شما باز میگویند در برنامه سوم و چهارم «ماه عسل» میهمانی آوردند که اشک میریزد.

«ماه عسل» روز گذشته یازدهم تیر ماه میزبان دو باربر به همراه فرزندانشان و همچنین میهمان دیگری که عنوان شده بود در «گرمخانه شهرداری»زندگی میکند، بود.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    سایت الف: مهمانان برنامه"ماه عسل" را اسپانسرهای تبلیغاتی انتخاب می کنند

سایت الف در یادداشتی نوشت:

برنامه ماه عسل یکی از پر بیننده ترین برنامه های ماه مبارک رمضانه اما بعضی از قسمت های آن باعث انتقاد از آقای علیخانی میشه. وباعث میشه که بیننده ها فکرشون به جایی بره که این برنامه از اسپانسرهای نامریی یا تبلیغ غیر مستقیم برای بعضی شرکتها بشه.

وبعضا بعضا این القا به بیننده ها بشه که ماه عسل دچار شعار زدگی شده. وسوژه هاش تکراری شدن. انتخاب کسانی به عنوان مهمان که جایزه قرعه کشی میلیونی بـرده اند، شرکت هایی که اخیرا در تلویزیون تبلیغ می کنند و هر هفته بصورت مستقیم از تلویزیون برندگان خودرا انتخاب می کنند. در مورد این شرکت ها ونوع جایزه دادنشون بحثهای زیادی هست، وکارشناسان در مورد همه گیر شدن این رویه هشدار دادند، هرچند تعداد این شرکت ها درحال افزایش است دلایل هشدار کارشناسان هم یکیش کم شدن کیفیت جنس مورد نظر، یکی کمیاب شدن این اجناس در بعظی جاها، خرید غیر ضروری وهیجانی مصرف کننده، تهییج کودکان به خرید اجناس جایزه دار توسط والدین و....

اما دعوت ماه عسل از برندگان خوش شانس این محصولات و دادن رنگ و بوی عرفانی و حس ماه عسلی به این جایزه ها ناخوداگاه آدم رو به جایی سوق میده ازخوش بپرسه چه چیزی باعث شده که ماه عسل از بین انبوه سوژه های ماه عسلی (به قول علیخانی) از این برنده ها دعوت کنه؟ آیا این ایده همان شرکت ها نیست که میخوان اینبار غیر مستقیم و در قالب برنامه ماه عسل مردم رو بیشتر به خرید تسویق کنن؟ آیا این باعث نمیشه شرکت های بیشتری تشویق به جایزه دار کردن محصولاتشون بشن؟

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    دفاع تهیه کننده و مجری ماه عسل: این برنامه برند است و برای تغییرش ریسک نمی کنیم

نسیم آنلاین نوشت:

احسان علیخانی تهیه کننده و مجری "ماه عسل" این برنامه را اثری سوژه محور می داند که با بهره گیری از تم هایی محدود قصه هایی نامحدود در بستر آن روایت می شود.

احسان علیخانی تهیه کننده و مجری ویژه برنامه "ماه عسل" با تاکید بر سوژه محور بودن این برنامه گفت: ما در ماه عسل مبتنی بر سوژه ها پیش می رویم. من هیچ تفکیکی بین قصه ها قائل نیستم. ممکن است قصه ای مخاطب را به خنده وادار کند. قصه ای باعث بغض مخاطب شود. در ذهن او سوال ایجاد کند یا اساسا هیچ احساسی را برای او به دنبال نداشته باشد. مثل این که بخواهیم ده فیلم را ده شب ببینیم. طبیعی است که نسبت به هر یک واکنش خاصی خواهیم داشت.

او درباره تلخ بودن روایت بعضی از سوژه ها در این برنامه ادامه داد: به دلیل این که مبتنی بر قصه پیش می رویم، ممکن است در جاهایی احساس کنیم که بعضی قصه ها بیش از حد مخاطب را آزرده خاطر می کند و از آن ها صرف نظر کنیم اما باز هم خود من اعتقاد ندارم که قصه ای تلخ است بنابراین باید از آن پرهیز کرد. چراکه فکر می کنم طرح قصه های تلخ اتفاقا تاثیرگذارتر است.

تهیه کننده و مجری برنامه "سه ستاره" در پاسخ به این که چرا برنامه با تغییرات بسیار کم نسبت به سری های قبل روی آنتن رفته است، گفت: ماه عسل یک برنامه برند است و بینندگان ما را با یک شاکله نسبتا ثابت پذیرفته اند و برنامه برایشان با ویژگی های مشخصی تعریف شده است. تغییر آن ریسک پذیری بالاتری دارد تا حفظ این ثبات. ضمن این که خود برنامه بستری است برای این که سوژه های مختلفی در آن اتفاق بیافتد. این برنامه فضایی کلی در ذهن مخاطب ایجاد کرده است که دستکاری آن ریسک دارد.

او همچنین درباره این که بعضی از موضوعات برای دومین یا چندمین بار در برنامه طرح می شوند، توضیح داد: این یک اتفاق طبیعی است. ما تنها چند تم محدود در سینما داریم اما از همان چند تم هزاران قصه کار می شود. زیرا داستان ها نامحدودند و درام های متفاوتی را می توان به واسطه شان خلق کرد. در اینجا هم همین است. هر قصه را می توان زیر پرچم یک تم جای داد و یک عنوان برای دسته بندی آن پیدا کرد. اما قصه ها متفاوتند.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    ماه عسل غوغا کرد!!!+عکس

مهمانان دیشب ماه عسل مدتی از زندگیشان می گذشت. احسان متولد 63 بود. 5 سال بود ازدواج کرده بودند.
    سولماز: من سال 88 تصادف کردم. (روی ویلچر نشسته بود)
    هر دو مهمان زیبا رو بودند.

qxdestpn3shv63eexc9s.jpg

twxmhwc02z5d80sm15cw.jpg

bws1jzidyaeyuhrqk0bo.jpg

چند ماهی به عروسی ما مونده بود که مادربزرگم فوت کردند. مادرم حساسیت زیادی به حضور من به در مجلس مادر بزرگم داشت. مراسم مادربزرگم تبریز بود.

در اتوبان قزوین حادثه رخ داد. ساعت 8 و 30 دقیقه صبح. بعد از تصادف پدرم جابجا فوت کردند. مادرم هم در آمبولانس فوت کردند. دختر عموی من هم فوت کردند. فقط من باقی موندم. مدیون کسی هستم که کنارم نشسته است. چون 40 روز در کما بودم.

احسان: من بعد از تصادف به سمت محل تصادف حرکت کردم. به من گفتند حال سولماز خیلی بد است. در بیمارستان گفتند ایشان فلج شده و فقط گردنش تکان می خورد.

سولماز: دو سال هم نمی توانستم صحبت کنم.

سولماز قصه در برنامه ماه عسل هم به خوبی نمی توانست صحبت کند.

بعد از خروج از کام حس می کردم ناشنوا شدم. بعدا فهمیدم دست و پاهایم تکان نمی خورند. حتی حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده بودم.

از وفاداری احسان می گفت که در طول 40 روز لحظه به لحظه در بیمارستان همراه او بود. (اشک در چشمان احسان حلقه زده بود).

احسان: ارتباط خوبی با خدای خود دارم و از خدا همسرم را خواستم. نفس های همسرم پشت من باشد کافی است

سولماز: موضوع 88/12/12 بود. احسان حتی بعد از سال پدر مادرم برای عروسی گرفت. برای مخارج من احسان برشکست هم شد. از تحصیلات خود می گفت که کوچک ترین فرد در دانشگاهی خود بوده و با معدل بالا در دانشگاه پذیرفته شده بود.

ojgk7w6ky46i33s7kdsa.jpg

lwuaiicggnexn1wg0vw2.jpg

c0qmmv1yiji6wbn4gib8.jpg

سولماز می گفت: احسان پدر، مادر و همه کس من است.

علیخانی: به احسان نگفتی برو؟

سولماز: بارها گفتم. همه را جمع کردم و گفتم احسان برو. اما هرگز …

علیخانی: خسته نشدی؟

احسان: بگم نشدم دروغ گفتم. اولش خیلی خسته میشدم. الان اصلا.

علیخانی با کنترل بغض و اشک های خود در جواب حرف های سولماز فقط میگفت جذاب است.

سولماز بار ها گفت احسان منو دوست داره.

علیخانی: حرفی ندارم عالی بودید.

سما جون

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,624
    امتیاز واکنش
    953
    خدا برا همدیگه نگهشون. داره من حیف ندیدم برنامه رو انشاءالله به خاطر همسرش خدا کامل شفاش بده:icon_13:

این جور عشقها خیلی کمه. مخصوصا وفاداری مرد:icon_idea(1):

mahsa.m76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    173
    امتیاز واکنش
    443
    واقعا عشقشون جذابه...:icon_smile(1):

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    1