نقد رمان نقد رمان جن زاده ی دورگه | ^m_a_k_i_a^ کاربر انجمن نگاه دانلود

^M_A_K_I_A^

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,595
امتیاز واکنش
17,359
نام رمان: جن زاده ی دورگه
نام نویسنده: مهسا صفری کاربر انجمن نگاه دانلود
ژانر: ترسناک
نام ناظر:
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

خلاصه: داستان زندگی یک دختر دبیرستانی سال آخری به نام مهسا و دوستش مبینا را نقل می کند که هر دو بی خبر از عمق وجودشان، زندگی می کنند. در این میان، موجودات غیر انسانی و خواب های موهومی که هر شب آنها را دچار تردید می کنند، به ذهن آنها هجوم می آورند، اما چرا باید آنها قربانی وحشت می شدند؟

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • آدینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,025
    امتیاز واکنش
    53,320
    به نام خدا

نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده
    -خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم
    -تند تند پست بزار
    -تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن
    و...........

برای درخواست نقد توسط "شورای نقد انجمن نگاه دانلود" می توانید به تاپیک زیر مراجه نمایید:

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

36598

هستی علیپور

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,989
    امتیاز واکنش
    7,911
    سلام رمانت رو دوست دارم.و تازه داره به قسمت های جالب میرسه.
    ازانکه روح خودشونو جداکردند یکم برام یجوری بود.حس میکنم میتونستی اون قسمت رو یکم جذاب تربنویسی.
    مشتاقم بدونم ک چه اتفاق هایی درانتظارشونه
    موفق باشی.

^M_A_K_I_A^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,595
    امتیاز واکنش
    17,359
    سلام عزیزم. ممنونم که رمانم رو می خونی و دنبال می کنی.
    اون قسمتی که کالبد اختری انجام داده شد، احساسات واقعی خودم رو نوشتم و چون تجربه ش رو داشتم، همون احساسات خودم رو نوشتم.
    خوشحالم که رمانم رو نقد کردی و خوشت اومد. مرسی

aramesh.d

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8
    امتیاز واکنش
    51
    سلام به نویسنده عزیز :)
    رمانت داستان جالبی داره و به نظر من قشنگه،
    ولی یه سری ایرادات داره که نیاز هست رفع بشه و از اونجا که این تایپیک نقده و من اجازه نقد کردن دارم، این کارو میکنم.

اسم رمان:

انتخاب اسم مناسب برای رمان یکی از مواردی هست که برای هر نویسنده مهمه،
    ما اولین چیزی که از رمانی که نمی شناسیمش توجه‌مون رو به خودش جلب میکنه، اسم اونه.
    موقعی که وارد سایت شده بودم و اسم رمانت رو دیدم، متوجه شدم که رمانت تخیلیه و درباره اجنه ست.
    اسم رمانت طوری بود که آدم رو کنجکاو می کرد بفهمه رمان در مورد چیه، هر چند من یه چیزایی حدس می زدم.
    حقیقتش فکر می کردم در مورد یه ملکه سرزمین جادوییه که نمیدونه ملکه‌ست و تو دنیای ادماست و بعد مشحص میشه جنه و... کلا می کردم یه رمان تخیلی با یه ایده کاملا کلیشه‌ایه.
    خلاصه بگم اسم رمانت قشنگه و آدم رو کنجکاو به خوندن میکنه ولی متاسفانه آدم رو یاد رمان تخیلی های کلیشه ای می اندازه.

خلاصه و مقدمه رمان:

عنصر بعد از اسم رمان تو جذب مخاطب، خلاصه و مقدمه رمانه،
    خلاصه رمانت به نطر من خوب بود، تردیدی که اسم رمانت روی خوندن یا نخوندن رمانت بهم منتقل شده بود با دیدن خلاصه کاملا از بین رفت.
    خلاصه مفید و خوب بود، آدم رو کنجکاو می کرد که رمان رو پیگیری کنه
    مقدمه رمان هم که شعر قشنگی گذاشته بودی و به موضوع رمان می خورد ولی خب خیلیا حوصله خوندن شعر رو ندارن و از این لحاظ برای مقدمه ممکن بود بد بشه،
    با این حال به نظر من هم خلاصه و هم مقدمه خوبی داشتی.

حس آمیزی و فضاسازی رمان :

فکر می کنم این دو عنصر توی نوشتن یکی از مهم ترین ها باشن،
    رمانت به خوبی از پس حس آمیزی بر اومده بود و تونسته بودی جاهایی که لازمه خواننده رو بترسونی، مثل قسمتی که مهسا تو اتاقش بود بعد اون جنه اومد سراغش.

ولی بعضی قسمت ها هم تقریبا ضعیف عمل کرده بودی مثلا اونجا که مبینا می خواست مهسا رو قانع کنه و قسمت بعدش که مهسا برون فکنی انجام داد.
    ولی بعدش حس آمیزی مربوط به فضای مدرسه تقریبا خوب بود ولی با این حال می تونست بهتر هم باشه.
    در کل توصیفات و فضاسازی خوبی انجام دادی و حس آمیزیت هم خوبه، ولی بهتره بازم تقویتشون کنی.

و اما یه نکته خیلی مهم!

دوست من! هر انسان تقریبا هفت کالبد داره و کالبد اختری یکی از اوناست!
    پرواز روح هم یه چیز دیگه ست!
    این که می گید کالبد اختری همون پرواز روحه کاملا اشتباه‌ست،
    کالبد اختری کردن؟ مگه داریم همچین چیزی؟!
    عزیزم پرواز روح و چیزی که شما تو رمان ذکر کردید اسمش کالبد اختری کردن نیست! اون اسمش برون فکنیه که بهش پرواز روح هم میگن.
    من مدت ها روی این موارد تحقیق کردم ولی تا به حال نشنیدم جایی به برون فکنی بگن کالبد اختری.
    درسته که کالبد اختری با پرواز روح ارتباط دارن ولی دو موضوع جدا هستن.
    این قسمت از رمان نیاز هست اصلاح بشه، چون ممکنه خیلی از خوانندگان رمان گیج بشن و به اشتباه به برون فکنی بگن کالبد اختری.

و یه مورد دیگه، برون فکنی خطرناک هست و با یه بار تلاش ممکن نیست،
    و همون طور که خودتون هم ذکر کردید تو بار اول شخص نباید بیشتر چند متر دوبار بشه چون خطرناکه، پس چطور مبینا تونست تو بار اول تا مدرسه بیاد و هیج بلائی هم سرش نیاد؟(البته اگر مبینا انسان باشه و موجود ماورایی چیزی نباشه)

این مورد رو شاید بشه تو قسمت های بعدی باز کنید ولی مورد اول نیازمند اصلاح هست و خوبه که اصلاحش کنید.

چیزایی که احساس کردم لازمه رو گفتم، مخصوصا اون نکته تفاوت کالبد اختری با برون فکنی که خیلی وقت بود می خواستم بگم ولی چون تایپیک نقد نبود نمیتونستم بگم.

امیدوارم نقدم باعث ناراحتی شما نشده باشه.♡
    بی صبرانه منتظر تایپیک جدیدتون هستم، با آرزوی موفقیت برای نویسنده گلمون :)

aramesh.d

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8
    امتیاز واکنش
    51

سلام گلم:aiwan_light_blumf:
    ببینید، در مورد اینکه شما احساسات خودتون رو به کار بردید و چیز زیادی اضافه نکردید اشکالی نداره،
    من نمی گم اون قسمت ها رو تغییر بدید، فقط میگم خوبه با احساس تر نوشته بشن.:aiwan_light_give_heart2:
    و اینکه اون چیزی که می گید همون برون فکنی کالبد اختریه، نه خود کالبد اختری!
    و اینکه برون فکنی روح هیچ فرقی با برون فکنی کالبد اختری نداره. D:
    کسی که اینکار رو انجام میده نمیگه کالبد اختری کردم، میگه برون فکنی کردم یا برون فکنی کالبد اختری انجام دادم.
    منظور من اینه که استفاده این کلمه به تنهایی غلطه، چون کالبد اختری کردن معنی نداره، درستش برون فکنی کالبد اختریه.
    در مورد مقدمه شعر هم منم قبول دارم خیلی قشنگه ولی مشکلش اینجاست که آدمای بی حوصله شعر نمیخونن وگرنه مشکلی نداره، من خودمم برای مقدمه رمانم از شعر استفاده کردم.
    در کل فکر می کنم خیلی قسمت ها منظورم رو بد رسوندم، فکر کنم الان یکم واضح تر شده باشه.:aiwan_light_yes:

در کل ممنون ازت نویسنده عزیز به خاطر نوشتن رمان و انتقاد پذیر بودنت:aiwan_light_girl_in_love:

Elle marie

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,432
    امتیاز واکنش
    19,501
    سلام و درود بر مهسای عزیزم:aiffwan_light_blum:
    من رمانت رو دنبال می کنم و به نظرم عالیه!ولی چند تا اشتباه کوچیک داره.
    بعضی جاها می خواستی پست ها رو طولانی تر کنی.
    نمی دونم منظورم رو متوجه میشی یا نه.منظورم اینه که یک چیزی رو بیش از حد توصیف می کردی.
    و یکی دیگه
    کالبد اختری چندان کار آسونی نیست.برای انجام دادنش اول باید همه ی چاکرا های بدن باز باشن و بعدش به خلسه فرو بری.مهسا هم قبلا همچین اتفاقی براش نیفتاده بود که بخواد بهش آگاهی داشته باشه و بدونه چیکار کنه.

برای انجام دادن کالبد اختری زمان زیادی لازمه و یاد گرفتنش ممکنه سال ها طول بکشه.
    ولی در کل قلم خوبی داری و رمانت هم عالیه.
    منتظر قلم های جدیدت هستم:aiwan_lggight_blum:

mersana1870

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9
    امتیاز واکنش
    44
    رمانت رو دوست دارم چون داستان جالبی داره...قلم خوبی هم داری:aiwan_light_blumf:

ولی اگه میشه ی خورده به مهسا حس بده :/ اون خیلی بی احساس تر از لکتو هست :/ یا می ترسه یا بی خیاله همین :/

برخی موضوعات مشابه

بالا