نقد رمان معرفی و نقد رمان آلاله‌|فاطیما کاربر انجمن نگاه دانلود

fatima_.98

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
192
امتیاز واکنش
3,428
«به نام خدا»
نام رمان : آلاله
نام نویسنده : فاطیما98
ناظر رمان: @rita.ros
ژانر: اجتماعی - عاشقانه

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

خلاصه رمان:

حاصل ازدواج اشتباه حامد و سودابه، طلاق است. سودابه به نقطه ای رسیده است که دیگر تحمل رفتارهای عجیب حامد را ندارد.
حاصل ازدواج اشتباه شهرناز و رستم، زندگی بدون محبت، عشق، عاطفه و صمیمیت است.
یکی می رود و یکی دیگر می ماند؛ اما پایان هرچه باشد، زمستان در راه است، فصلی که آلاله ها می‌میرند.

*دوستای گلم لطفا اسپم ندید که شرمندتون نشم.
*این رمان برام خیلی مهمه و دوس دارم بهترین باشم لطفا با نقدای سازندتون راهنماییم کنید.

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • «n-i-y-a»

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,909
    امتیاز واکنش
    53,694
    به نام خدا

نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده
    -خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم
    -تند تند پست بزار
    -تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن
    و...........

برای درخواست نقد توسط "شورای نقد انجمن نگاه دانلود" می توانید به تاپیک زیر مراجه نمایید:

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

سمانه امينيان

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    275
    امتیاز واکنش
    3,685
    شهر ارزو. ساعت آنلاين هر روز ٢تا٤عصر و شب١٠الى١١
    سلام به عزيز دلم
    پارت هاي پاياني بي نهايت عالي و زيبا نوشته شده بود. توصيفات كامل و روند داستان خيلي خوب كنترل شده عزيزدلم
    فقط يك مسئله هست كه بيماري هاي مازو......و يا ساد....جن.....تحت شرايط خيلي خيلي سختي تنها قابل كنترل هستن و نه در مان كامل
    موضوع خيلي خوبي رو داري مانور ميدي كه بي نهايت بايد با حقيقت كامل پيش بري تا باور پذيري خوبي به خواننده بده
    من يك رمان از اين نوع بيماري به اسم قفس رو خوندم كه كمك خيلي بزرگي مَي تونه بهت بكنه تا عميقا بتوني اين بيماري رو درك كني عزيزكم و مَي توني اطلاعات بسيار خوبي به خواننده انتقال بدي
    كمكي هم خواستي من هستم كنارت
    يا حق

آخرین ویرایش:

fatima_.98

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    192
    امتیاز واکنش
    3,428

سمانه امينيان

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    275
    امتیاز واکنش
    3,685
    شهر ارزو. ساعت آنلاين هر روز ٢تا٤عصر و شب١٠الى١١
    فاطمه جان سلام عزيزم
    دو نكته ي مهم به نظرم اومد كه اولي فوق العاده و دومي خوب نيست و بايد خصوصي حرف بزنيم
    اولين نكته تغيير روند داستان به روي زندگي سياوش بود و اينكه چقدر با قدرت اين مسير روايت رو به سمتش عوض كردي و جا داره بگم افرين عشق دلم . به خوبي تونستي تمام حواس و احساسات خواننده رو از نقطه ي حامد به نقطه ي زندگي سياوش برسوني و واقعا از اين خط سير داستان بي نهايت لـ*ـذت بردم اماااااااا
    نكته ي دوم كه به نظرم بايد پارت اخر ويرايش و دليل اصلي بيماري حامد و يك قسمت كه رو به كليشه رفته رو تغيير بدي
    خصوصي منتظرتم عزيز دلم❤️
    موفقيتت خواسته و ارزوي قلبي منه :aiwan_lggight_blum:

M.Hamed

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    32
    امتیاز واکنش
    446
    سلام خدمت‌ نویسنده‌ آلاله و دوست عزیز من :)
    بیش از یک ساله همراه آلاله‌ام؛ و این افتخاری بیش نیست که رمانی به این زیبایی و همچنین خلق صحنه هایی که به واقعیت بسی بسیار نزدیک‌ست را خوندم.
    نام رمان «آلاله» که به تازگی به «فصلی که آلاله ها میمیرند» تغییر کرده و زیبا و همچمین پر مفهوم بود!
    نام رمان آلاله طبق گفته خودتون به این دلیل نبود که چون اسم شخصیت اصلی دختر رمان آلاله است نام گذاری شده است بلکه عمق دیگه‌ای داره، آلاله وقتی برای من توضیح داده شد نه ساده و بی معنی بلکه برام این نام جذابیت خاصی پیدا کرد و قشنگ تر از نوشتار ساده‌اش اومد...و حالا با تغییر نام خواننده نام ساده آلاله از نظر نوشتار دیده میشه رو نمیبینه، بلکه اندکی ترغیب میشه تا به صحفه رمان سری بزنه و دلیل «فصلی که آلاله ها میمیرند» رو با کنجکاوی دنبال کنه و در کل هر دو نام با سلیقه من جور بود.
    جلد رمان هم باز هم از نگاه سطحی ی آلاله رو نشان میده که از همون نظر سطحی هیچ ارتباطی با محتوای رمان نداره و چرا این عکس برای جلد انتخاب شد؟! طبق توضیح گفته شده که آلاله گلیست که شرایط خاصی برخوردارست و نگه داری مرتبط خود رو داره و این عکس گلی رو نشون میده که در شیشه‌ای و فضایی گرفته و بی هیچ نوری گذاشته شده است که به آلاله‌هایی که دور و اطراف خود ما هستن اشاره داره و باید به این عمق نگاه شما تبریک گفت :)
    خلاصه و مقدمه ابهامی که در متن قبل بود رو دوست داشتم و بیشتر پسند کردم و همچنین این با وجود اینکه کمی موضوع رمان رو بازگو کرده، ایرادی از شخص منِ خواننده نداشت.
    روند رمان نه روی دور کند ضعیف و نه تند سریع‌ست، ارامش‌وار به همه‌ی موضوعات پرداخته شده از طلاق حامد و سودابه و کودکی آلاله تا شکفتن جوانی آلاله شاید با دیدن صحفات به این فکر بیاییم که در رمان زیاده‌گویی شده است اما نه بلکه این، رمان صحنه صحنه جلو رفته و باز کردن گرها اون رو هیجان انگیز و زیبا کرده است؛ شاید بعضی اوقات این رو بگم که کاش این صحنه بگذره زودتر و برام جذابیتی نداشته باشه اما؛ با نگاهی که به همون صحفه ها انداختم این رو هم درک کردم جاهایی برای فهمیدن بعضی از موضوعات هست!
    برای توصیف مکان‌های مختلف...چیزی که وجود داره این هست ک باید در مکان مکان‌ها رو کامل توصیف کرد تا خواننده بتونه به اون ها فکر و همچنین تصور کنه اما من با این موضوع مخالفم! و همچنین در رمان الاله خوشبختانه این اضافه‌گویی خسته کننده رو نداره و کمی با ذهن خواننده بازی میشه تا خود به پردازش اون مکان بپردازه، و همچنین برای چهره تکه تکه توصیف شده است و این باعث ماندگاری بیشتر در ذهن خواننده است مثلا برای آلاله شخصیت اصلی داستان مانند داستان های کلیشه‌ای یکباره به پردازش چهره و اندام و... نپرداخته و ارام ارام انها را بازگو کرده است به عنوان خواننده مثلا این در ذهن من هست که موهای آلاله فر هست و خیلی از حالت دیگرش که این تکه‌گویی باعث ثبات در ذهن شده است.
    یکی از خوبی های روون بودن قلم است که با هیجان آمیخته شده است.
    در هر رمانی شخصیت های خوبی و بدی وجود داره مثلا شخصیت حسام، حسام در اولین مورد پسری مهربان، دلسوز و نگران آلاله بود که با پارت‌های بعدی خواننده ناگهان یکّه خورد و آن شخصیت کاملا محو شد! و باید تبریک بابت این نوع نوشتار به نویسنده گفت :)
    کنجکاو شخصیت سیاوشم...این که چطور می‌خواد کنار بیاد؟ چه کاری میخواد برای این هیولای درون خودش بکنه؟ که انشالا مثل حسام این قصد و نداشته باشید به دوباره یکّه زدن...:aiwan_light_bdslum:
    با رو شدن خیلی حقایق دلم برای شمسه و حتی شخصیت حامد گرفت؛ انتظار همچین ادامه‌ای نداشتم...این مادر و پسر انگار هر دو برای زجرکشیدن آمده بودند و خیلی زود هم رفتن :(
    در کل رمان آلاله رو دوست دارم و میپسندم هر چند که با روحیه من سازگار نیست و رمان‌های که لطیف‌تر است و شاید بیشتر پسند کنم اما...اما قلم قوی و روون شما و همچنین به این زیبایی به نقش کشیدن صحنه‌ها برایم بسیار جذاب و همچنین فوق العاده هیجان انگیز است که تند تند به دنبال ادامه‌اش باشم و گرهای ذهنم رو باز کنم و درکل خیلی ممنون بابت اینکه می نویسید :)
    خیلی خیلی موفق باشید.:aiwan_lggight_blum::aiwan_light_heart:
    .
    .
    .
    ‌.
    حالا آشتی؟Hanghead

@fatima_.98

fatima_.98

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    192
    امتیاز واکنش
    3,428

مبینای عزیزم مرسی بابت همراهی یکسالت با آلاله و سیاوش که همه جوره با بد قولی های من کنار اومدی.
    ممنون از نقد زیبا و دلنشینت :campeon4542:
    آلاله اگه الان خواننده های بیشتری داره صد در صد به خاطر لطف بیش از اندازه تو و خانم امینیان هست. خوشحالم که دارمت:aiwan_light_air_kiss:
    امیدوارم این همراهی گرمت رو تا انتهای آلاله و حتی رمان های بعدی داشته باشم.

M.Hamed

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    32
    امتیاز واکنش
    446
    خیلی خیلی زیاد لایق همراهی بوده و همچنین شما :)
    :aiwan_light_heart:
    مطمئناً اینا لطف نبوده بلکه آلاله لایقش بوده بهترینا نصیبش شه و حتی بیشتر که خب شرمسارم کاری نتونستم بکنم امیدوارم همیشه درخشان باشه :)
    تا جایی که هست و هست من همراه شما خواهم بود :)

برخی موضوعات مشابه

بالا