نقد رمان معرفی و نقد رمان تهمت و عشق ‍‍| MISS SAHELکاربرانجمن نگاه دانلود

MISS SAHEL

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
146
امتیاز واکنش
2,899
سلام !
انتقاداتون باعث پیشرفتم می شه :)
اما باید ذکر کنم که اولین رمان من هستش پس زیاد انتقادای بزرگ نکنید که باعث ناامیدیم بشه . باتشکر
اما راجب رمانم:
ژانر:عاشقانه-غمگین- طنز

درباره ی داستان:رمانم بایه تهمت اغازمی شه یه تهمت ....تهمتی که برای ارضای حس فراگیر جاه طلبیه .... درباره ی قدرت یک مرد ... مردی اسیر خواسته هایش ... مردی اسیرقدرت ... تهمت می زند تا تا به رخ بکشدقدرتش را... وچقدرخوب که زمین گرداست انقدرگرد که هرچه تندتر بدوی بیشتر به خودت نزدیک می شوی ... خودواقعیت ... کسی که سالهاست برای جاه طلبی گمش کرده ای ...

خیلی سعی کردم رمانم کنجکاو کنه و متفاوت باشه ... بعضی جاها که حس کردم زیادی غمگین شده کمی طنز بهش اضافه کردم بعضی جاهام که زیادی شاد بود یکم غمگینش کردم یعنی سعیموکردم یکنواخت نباشه ... درضمن درمورد همشون یا تحقیق کردم یا خودم قبلا انجام دادم! پس اگه بازم دراین مورد اشکالی دیدید خوش حال میشم برطرفش کنم ...

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

درضمن لطفا از پست های اسپم خودداری کنید;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • AEEN

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    507
    امتیاز واکنش
    24,849
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

Abgin

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10
    امتیاز واکنش
    137
    سلام ساحل عزیز.شبت بخیر و شادی
    عزیزم رمان زیبات رو خوندم.امیدوارم بتونی پر انرژی ادامه ش بدی.

اسم رمانت یه جورایی همه چیزو قابل پیش بینی کرده.من اسم و که دیدم گفتم اره دیگه پسره تهمت میزنه و این وسط ماجراها پیش میاد و آخرش هم عشق.
    جلد رمانت جالب نیست.نه تهمت و نشون میده ن عشق رو.بالاخره یکی شون رو باید نشون بده یانه؟
    مقدمه ای که نوشتی تقریبا خوبه.بهتر بود از ذوق نویسندگی خودت بهره میبردی و مقدمه ای بدیع خلق میکردی.چون این متن و من بارها خوندم.وتوی رمان اصلا بهش توجه نکردم.
    شاید این مناسب باشه:
    " گاهی نمی فهمی اما
    سخت می شکنی قلب پیر ومچاله شده ام را
    بابغض که دست به گریبان میشوم
    انگ میزنی به بچه بودنم
    اشک که میریزم
    پوزخند میزنی
    ن به من
    به خودت
    به بازیچه شدنت دست دخترکی گریان وناتوان
    این روز ها
    جواب حال واحوالشان را فقط خوبم میدهم
    کیست که برایش از درد ذهنم بگویم؟
    کارم از قلب گذشته است
    قلبم این روزها پیرتر از آن است که حتی بتواند اشک بریزد
    آری
    این منم
    دختری از تبار عاشقی
    امادیدگانت
    پری رویان میبیند وبس
    چ بسا
    این صورت وسیرت کاری زپیش نمیبرند
    توبرو
    اینان بامن
    سالخوردگان را جه به هم قدم شدن باتو؟"
    خلاصه ت خوب بود.کامل و جذاب.نه اضافه گویی کردی ن به خواننده اطلاعات دادی.

ابتدای رمانت راستشو بخوای من کاملا گیج بودم.شهرزاد کیه؟ساحل کیه؟چ ربطی بهم دارن؟
    گذشته س یا آینده؟لطفا اگه زمانا باهم تفاوت دارن تیتر بزن مثلا: یک سال بعد،تا خواننده گیج نشه.
    ایده ی رمان هرچند کلیشه ای شده.هم خونگی واتاق جدا وکل کل و ...،ولی میتونی باخلق حوادث و جذابیت رمان و افزایش بدی.
    آوردن my friend ارشیا توی خلال داستان اصلا مناسب نبود.تکراریه.تقریبا تو بیشتر رمان های هم خونگی مشاهده میشه.

از نظر ویرایش و املا هم چند جایی باید بیشتر دقت میکردی.
    ساحل به عنوان دختری که قبلا بهش تجـ*ـاوز شده باید از ریسمون سیاه وسفیدم بترسه.اصلا معقول نیست که به این راحتی پاتو خونه ی پرهام بذاره و باهاش ناهار بخوره.همین طور وقتی یاد تجـ*ـاوز میفته کمی بااحساس تر توصیف کن.
    شیطنت های ساحل و قسمت خوانندگیش خیلی خوب بود.توصیف حالات ساحل عالی بود.
    شخصیت پرهام وخیلی سریع وارد داستان کردی.خیلی زود عاشقش کردی و خیلی زودتر فارغ.
    در عرض یک هفته پرهام عاشق شد،شکست عشقی خورد و خواستگاری رفت و خیلی راحت هم باقضیه کنار اومد.بیشتر شبیه سیاهه لشکر هستش.
    شخصیت پردازی وفضاسازی خیلی مهم هست.نویسنده باید این امکان وبه خواننده بده که بتونه شخصیت هارو توی ذهنش مجسم کنه.
    همین طورمکانی که شخصیت اصلی درش قرارداره.یه توضیح کلی کافیه وقدرت صحنه سازی نویسنده رو نشون میده.

پرهام خیلی راحت تونست وارد اتاق ساحل بشه.درصورتی که خونش یه طبقه بالاتر قرار داره وخیلی سخت هست از راه تراس وارد خونه کسی بشی.
    اون لحظات وباید بیشتر به تصویر میکشیدی.مسلما لحظات استرس زایی خواهند بود.ولی خیلی زود از روش گذر کردی.انگار که یه کار عادی هست.
    ساحل با اون همه کتکی که میخوره باید دردی هم بکشه یانه؟هرچقدرم تحمل داشته باشه وقوی باشه باید کمی هم به دردی که تحمل میکنه اشاره بشه.ولی اون بعداز این که به هوش میاد پامیشه وپذیرایی و آشپزی میکنه.
    {بی توجه به رنگ پریده ام به آشپزخانه رفتم و کمی غداخوردم ...که صدای زنگ آمد...}
    زیاد از ... استفااده میکنی.راجع به متنی که آوردم هم باید بگم چینش لغات اشتباهه.این دوجمله رو باید از هم جداشون کنی.با نقطه یا ویرگول وکمی هم ویرایشش بدی.کاربرد ... غلطه.
    (بی توجه به رنگ پریده ام به آشپزخانه رفتم وکمی غذا خوردم.همین که آخرین قاشق غذارا فرو دادم ،صدای زنگ آمد.)
    خودگویی های ساحل هم زیادن.
    ولی در هر صورت رمانت زیبا و جالب هست.انشالله از نقدی که کردم ناراحت نشی و بهره ی کافی رو ازش ببری.
    امیدوارم تو تک تک لحظات زندگی شاد باشی و لبخند و از یاد نبری.
    در پناه خد. یا حق

آخرین ویرایش:

MISS SAHEL

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    146
    امتیاز واکنش
    2,899
    نه عزیزم ناراحت نشدم . چون اولین رمانمه و مسلما اشتباهاتی داره .
    بالا جواب دادم بازم اگه مشکلی بودخوشحال میشم بگی دوست گلم.

narniy97

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2
    امتیاز واکنش
    3
    سلام من چطور میتوانم رمان رو دنبال کنم؟

برخی موضوعات مشابه

بالا