نقد رمان نقد و معرفی رمان تالار سیاه(جلد اول)| zahra.bghکاربر انجمن نگاه دانلود

zahra.bgh

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,354
امتیاز واکنش
68,918
نام رمان: تالار سیاه (جلد اول)
نام نویسنده : zahra bagheri کاربر انجمن نگاه دانلود
ژانر: تخیلی،فانتزی
ناظر: @سییما
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

خلاصه ی داستان: جنیس، دختری مغرور و خودساخته که سرنوشت تلخش او را در برابر مشکلات زندگی استوار کرده است. اما سرانجام روزی می رسد که مقاومتش در برابر یک آزمایش قرار گرفته و او طی حادثه ای با موجوداتی پلید مواجه شده و پس از رد پیشنهاد همراهی آن ها، به دردسری بزرگ می افتد.
اما رد پیشنهاد آن ها تنها به یک دردسر ساده ختم نمی شود، بلکه در انتها موجب می شود اتفاقات وحشتناک تری را تجربه کرده و با بزرگترین راز نهفته ی زندگی اش رو به رو شود...

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • «n-i-y-a»

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,909
    امتیاز واکنش
    53,694
    به نام خدا

نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده
    -خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم
    -تند تند پست بزار
    -تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن
    و...........

برای درخواست نقد توسط "شورای نقد انجمن نگاه دانلود" می توانید به تاپیک زیر مراجه نمایید:

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

36598

ムოεtɦყsイ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    370
    امتیاز واکنش
    3,316
    سلاااااااااااام:)
    خسته نباشید:)

رمانت معمایی و جالبه و هیجان انگیزه:)
    فقط اسماشون یکم همچی بگی نگی سخته:aiwan_lightsds_blum:

خیلی رمانت باحاله امیدوارم ادامش بدی و موفق باشی:)

zahra.bgh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,354
    امتیاز واکنش
    68,918
    سلام عزیزم. مرسی از اینکه نظرت و بهم گفتی و ممنون از لطف بی اندازه ات. ولی اینجا بخش نقده؛ یعنی تو باید ایرادات و انتقادات رو درباره ی رمان بگی

ムოεtɦყsイ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    370
    امتیاز واکنش
    3,316
    سلام مجدد :)

همه چیز رمان خوبه فقط اگه میشه یکم هیجان رمانو بالا ببرید
    و اینکه مبهم تر و معمایی تر بشه جذابیتش دو برابر میشه:)

روژین4305

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    11
    امتیاز واکنش
    104
    رمانای قبلیت خیلی عالی بود این رو زیاد دوست ندارم:aiwan_light_girl_sad:این رمانت زیاد هیجان نداره:aiwan_light_girl_sigh:

Mahlaaaaaa

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    331
    امتیاز واکنش
    20,559
    نقد رمان تالار سياه
    نقد بر اساس پست هاي ارائه شده صورت ميگيرد.

نام
    يكي از مهم ترين معيار هاي يك
    موفق هست و ميتونه در جذب خواننده خيلي به شما كمك كنه. نامي كه انتخاب كرده بوديد "تالار سياه بود" .با توجه به اينكه رمانتون تخيلي و فانتزي هستش ميتونستيد نام هاي بهتري انتخاب كنيد با خوندن نام بيشتر انتظار يك
    ترسناك و اتفاقات غير عادي و داشتم اما اصلا اينطور نبود، تالار سياه ميتونه نشانه ي وحشت باشه. به دليل اينكه جلد هم ژانر ترسناك و بيشتر نشون ميداد و جلد و تم اون با اسم
    هماهنگ بود، اما با ژانر نه. و در جلد و اسم ژانر ها ديده نميشدن.
    البته اين هم بگم كه موضوع
    هم بخش ترسناكي نداره پس نميشه ژانر ترسناك و اضافه كرد.
    مورد بعد اينكه
    شما چه در شروع چه در مقدمه و چه در موضوع حرف از معمايي ميزنه، و اون معما هستش كه خواننده رو جذب خوندن رمانتون كرده ولي در ژانر ها من ژانر معمايي رو نديدم. و بهتره اين ژانر و به
    اضافه كنيد.
    مورد ديگه راجب ژانر اينكه به رماني ميگن تخيلي كه در اون از ترکیب توصیفاتی همچون داستان‌های
    ،
    و
    استفاده شده باشه و به طور كلي جنبه ي علمي داشته باشه، تا اينجا كه من خوندم
    شما جنبه ي علمي اي نداشت و ژانر معمايي- فانتزي ژانر هاي درست رمانتون هستن
    خلاصه اي كه نوشته بوديد مثل شروع و مثل ديگر پارت هاي رمانتون تقريبا با
    هاي ديگه يكي بود. چرا همه ي
    هاي فانتزي بايد با يك دردسر و تهديد و اتفاقات عجيب شروع بشه؟ خلاصه اي كه ارائه داده بوديد سوال هاي چالش برانگيزي نداشت، البته به اون خرده نميگيرم چون در
    سوال مبمهمي وجود نداره و نويسنده بهتره با گذاشتن ايده هاي جذاب
    و از كليشه اي بودن خارج و دور كنه.
    شروع
    با قرار جنيس و جوناس شروع شد، معرفي دوشخصيت مهم
    در پارت اول. شايد كمي زود بود براي اينكه عاشقانه بودن و به ژانر معمايي تزريق ميكرديد.
    خيلي بهتر ميتونستيد حالت و احساس شخصيت هاتون و با توجه به زاويه ديد سوم شخص بيان كنيد. زاويه ديد سوم شخص زاويه ديد كاملي هستش و دست نويسنده در بيان توصيفات در اون بازه. و بر خلاف زاويه ديد اول شخص كه نويسنده فقط از جانب گوينده داستان ميتونه
    و بررسي كنه در سوم شخص اينطور نيست.شما خيلي خيلي بهتر ميتونستيد حالت و احساس جوناس و وقتي منتظره جنيس هست و بيان كنيد.
    و نكته اي كه در
    بود توصيف عالي مكان و ظاهر بود كه به خوبي از اون استفاده كرديد. مثلا شما در همون ابتداي
    با توصيف رستوران، فضا رو كاملا براي خواننده تداعي كرديد و در ادامه در رابـ ـطه با اتاق ، خونه و ... هم خوب توصيف كرديد. توصيف ظاهر هم خوب بود و ميشه گفت تمامي شخصيت هايي كه احتياج به توصيف داشتن، توصيف شدن.
    اشكالات نگارشي در
    ديده نميشد و اين خيلي ميتونه به جذب خواننده كمك كنه، چون همونطور كه ميدونيد اشكالات نگارشي و غلط املايي خواننده رو نسبت به خوندن
    سرد ميكنه.
    شما به خوبي نثر ادبي تون و حفظ كرديد اما در بعضي جاها ادغام نثر داشتيد كه با بررسي كلي برطرف ميشه. ادغام نثر يعني شما در متن انتخابي كه نثر ادبي بود گاهي به طور اشتباه از نثر محاوره و عاميانه استفاده كرده بوديد.
    در رابـ ـطه با شخصيت پردازي تون بايد بگم نتونستم با هيچكدوم از شخصيت ها انس بگيرم. ديالوگ ها خيلي با سن و موقعيت شخصيت ها تطابق نداشت. انسجام نداشتن و بعضي جاها به دليل زياد بودن ديالوگ ها چند خطي و رد ميكردم. قبل از نوشتن ديالوگ در اكثر جاها حالت و بيان نكرده بوديد و همه ي اينا باعث ميشد كه نشه با شخصيت ها همزاد پنداري كرد؛ و اينكه شما در جلد شخصيت اول داستان و خيلي ناراحت و غمگين و ضعيف نشون داديد در صورتي كه
    اصلا اينگونه نبود و همين باعث تناقض در شخصيت اصلي رمانتون ميشه.
    به طور كلي
    موضوع جالبي داره نويسنده ميتونه با قرار دادن ايده هاي جديد در رابـ ـطه با ارتباط شخصيت ها، عشق ، و حتي ايده هاي جديد در ژانر فانتزي رمانشو و خيلي بهتر از پيش بكنه.

*نويسنده ي محترم بهتره فونت مقدمه رو با فونت
    يكسان كنيد.

خسته نباشيد.
    "منتقد انجمن نگاه دانلود "
    323CEA98-6801-43B7-9AE9-6F79E0932C1E.jpeg

zahra.bgh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,354
    امتیاز واکنش
    68,918
    ممنون از نقدتون و وقتی که گذاشتین . ولی درباره ی این رمان باید بگم که حتما دلیلی داشته که این اسم و گذاشتم. راستش موضوع اینه که همه چیز از یک مکان به اسم تالار سیاه شروع میشه و جنیس در اونجا قراره به واقعیت برسه. دلیل انتخاب اسم من همینه و هیچ چیز دیگه ای نمی تونست مناسب رمانم باشه. البته دلایل شما مبنی بر القا شدن ژانر ترسناک درسته، ولی خب تالار سیاه هم مکان ترسناکی هست که جنیس در آخر پا به اونجا می ذاره، من فکر میکنم بهترین اسم ممکن و پیدا کردم. چون همه چیز از اونجا شروع میشه.
    و در رابـ ـطه با عکس جلد: خب؛ راستش الان جنیس غمگین و ناراحت و ضعیف نیست، ولی در اخر تبدیل به چنین دختری میشه. دلیل انتخاب جلد هم همینه. جنیس در آخرین صحنه های جلد اول به چنین روز و حالی می افته.
    اینا دلایل من برای تغییر ندادن این دو مورد بود، ولی در رابـ ـطه با نکته های دیگه ای که گفتین اگر توضیح واضح تری بدین حتما حتما اصلاح میشه. بازم ممنون و خسته نباشی عزیزم.

Mahlaaaaaa

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    331
    امتیاز واکنش
    20,559
    نويسنده ي محترم نقد رمانتون از نظر منتقدين اينه حالا اينكه شما دوست دارين اسم رمانتون و جلد چي باشه به علايق شخصي تون بر ميگرده و من تمام اشكالات اسم و جلد و گفتم. و هر كسي حالا چه منتقد چه خواننده اي كه كمي اگاهي بالاتري داشته باشه متوجه اين موارد ميشه. خواننده چيزي كه در جلد ميبينه رو در رمان انتظار داره اين كه شما ميگيد در اخر قراره اينطور بشه خيلي درست نيست، جلدي بايد در نظر گرفته بشه كه موضوع عمده ي رمان بر اون هست.
    در رابـ ـطه با اسم هم من گفتم چيزي كه اسم القا ميكنه به خواننده ژانر ترسناكه درصورتي كه رمان شما نه ترسناك هست و نه حتي ژانري كه انتخاب كرديد كه تخيلي هست. و همون ژانر هايي كه عرض كردم ژانر رمانتون هست.
    در رابـ ـطه با نقد هم خواهش ميكنم عزيزم هر جايي كه متوجه نشديد و الان ميگيد بايد توضيح بدم و بپرسيد بهتون
    توضيح بيشتر ميدم.
    موفق باشيد

zahra.bgh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,354
    امتیاز واکنش
    68,918
    باشه پس اگه اشکالی نداره من اسم و جلدم و همینطوری نگه می دارم عزیزم.
    من جاهایی که گفتین محاوره و ادبی و عامیانه قاطی شده رو می خواستم بدونم دقیقا کجاست؟ یا جاهایی که گفتین حس شخصیت ها نوشته نشده و چرا نتونستین ارتباط برقرار کنین.

برخی موضوعات مشابه

بالا