نقد رمان معرفی و نقد رمان اشک شوکا l چیکسای کاربر انجمن نگاه دانلود

• شروع کننده موضوع Chiksay
  • بازدیدها 2,870
  • پاسخ ها 6
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Chiksay

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,038
امتیاز واکنش
2,359
( اشک شوکا )

به قلم چیکسای

خلاصه

شوکا دختر عمو حسن ،رعیت اربـاب تیمور، در حال آماده کردن تدارکات عروسی با نامزدش رسول میباشد.
بهادر پسر تیمور بعد از سالها از فرنگ باز میگردد و به همراه دوستانش برای چند روز تفریح به روستایی که پدرش اربـاب آنجاست میرود و در آنجا شوکا را می بیند و حادثه آفرین میشود.
شوکا اشک می ریزرد برای بی پناهی و مظلومانه واقع شدنش....

منتظر نقدهای شما عزیزان هستم

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • deldar

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,028
    امتیاز واکنش
    2,468
    چیکسای عزیز اول ازهمه به شدت خوشحال شدم که برگشتی و نوشتنو شروع کردی
    نکته اولی که تورمان شما منوجذب کرد متن هایی بودکه به خواننده شک واردمیکرد یعنی درمورد متن یه فکردیگه میکردی ولی اینطورنبود مثل این دوتا
    ناگهان شبح انسان مانندی از پشت یکی از درختان جلویش ظاهر شد و با تمسخر گفت:
    -از من چی کوچولو؟ از منم نمی ترسی؟
    شوکا بادیدن زینال که روبرویش ظاهر شده بود چند قدم از ترس عقب رفت و جیغی از وحشت کشید.
    سطل از دستش به روی زمین افتاد. هر قدمی که زینال به جلو برمیداشت شوکا دو قدم عقبتر میرفت. ناگهان پایش به علفها گیر کرد و به روی زمین افتاد. تعداد شبح ها هر لحظه زیادتر میشد. شوکا در حالیکه نفسش به شماره افتاده بود به چهره ها دقت کرد. بهادر و دوستانش بودند که لبخندهای زشتی بر ل*ب داشتند و حلقه وار به سمت شوکا می آمدند
    نفس در سـ*ـینه شوکا حبس شد انگار که دستهای عزراییل به دور کمرش پیچیده شده بودند. حلقه دستها هرلحظه تنگ تر میشد و ترس شوکا و لرزش اندامهایش بیشتر. زبانش قفل شده و اجازه ی هر حرکتی از او گرفته شده بود. ضعف بر اندامهایش چیره و چشمهایش تیره و تار شد. بین دستها به پایین لغزید. در آخرین لحظات صدایی آشنا شنید :
    -نترس خانمی منم رسول...
    ازاین نکته خیلی خوشم اومد

Chiksay

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,038
    امتیاز واکنش
    2,359

سلام و ممنونم از اینکه به نکات ظریف نوشته هام توجه داری. تو این رمان سعی کردم همه حالتها و همه ی دایلوگها در شرایط واقعی باشه یعنی وقتی کسی این رمان رو میخونه دایلوگها رو تو دنیای واقعی شنیده باشه و خیلی اغراق نشده باشه. واسه نوشتن هر دایلوگ خودمو تو اون موقعیت قرار دادم و بهترین و منطقی ترین پاسخ رو بر اساس شخصیتها انتخاب کردم. :aiwan_light_give_rose:

deldar

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,028
    امتیاز واکنش
    2,468
    سلام بر نرگس عزیز من بازاومدم
    این خیلی خوبه که به طورنامحسوس تواین جریانی که برای شوکااتفاق افتاده ماجراهای سیـاس*ـی روهم واردکردی خب من به شخصه بیشتردوست دارم رمانی که میخونم ماجرای سیـاس*ـی داشته باشه تا احساسی
    درمورد پایان داستان اخرداستانای شماهیچوقت قابل پیشبینی نیست!اما من میگم شوکا پیش همین خانواده میمونه و کمکم وارد تهران و جامعه بازترمیشه وبه یه ادم دیگه تبدیل میشه

Chiksay

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,038
    امتیاز واکنش
    2,359

سلام عزیز.:wave1: ممنونم که وقت میذاری واسه رمان... به هیچ عنوان پایان داستان قابل پیش بینی نیست... در ضمن یکی از شخصیتهای اصلی داستان هنوز وارد نشده.. مثل رمانای قبلیم پایان خوش ولی منطقی داره در این رمان سعی کردم که از کلمات ادبی زیاد استفاده نشه محاوره ها کاملا عادی و مطابق صحبتهای عامیانه باشه وارد سیاست شدم ولی نه خیلی. تا اونجا که به داستان ربط داره هنوز اوج و هیجان داستان شروع نشده:campe545457on2:

*همتا*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,787
    امتیاز واکنش
    6,491
    اول از این که رمان تازه شروع کردین به شدت خوشحالم
    رماناتون رو دوست دارم
    نثر خیلی خوبی داره
    روند خیلی روونی دارن
    ویه پایان منطقی و اغلب غیر قابل پیش بینی
    امیدوارم اینم به خوبی رمانای قبلی باشه
    البته تا اینجا خیلی خوب پیش رفته
    به شدت منتظر پست بعدیم
    خسته نباشید

آخرین ویرایش:

Chiksay

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,038
    امتیاز واکنش
    2,359

سلام عزیزم... ممنونم وقت میذاری و میخونی...
    تلاشم تو نوشتن این رمان پیچیده کردن موضوع و خارج شدن از حالات کلیشه ای و تکراری و تعداد نسبتا زیاد شخصیتهای اصلی رمان بوده.. سعی کردم چون موضوع کمی پیچیده س و شخصیتهای اصلی کم کم وارد رمان میشن با نثر روونی بنویسم که خواننده ها دچار خستگی نشن.امیدوارم ادامه ی رمان هم مورد رضایتتون باشه :aiwan_light_yes3:

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا