نقد رمان معرفی و نقد رمان افسانه‌ی یاقوت سیاه | اِلارا کابر انجمن نگاه دانلود

دوست دارین جلد بعدی چطوری باشه؟ از کدوم شخصیت‌ها بیشتر خوشتون میاد؟

• جلد بعدی اول شخص و محاوره باشه.

• جلد بعدی سوم شخص و ادبی باشه.

• «سِن»

• «چارلی»

• «ادلر»

• «وِندا»

• «کلارا»

• «آنیس»

• «دیمیتری»

• «کیریس»

• «جاستین»

• «هوگو»

• «جیسون»

• «تانا»

• «شبح»

نتایج فقط بعد از شرکت در نظرسنجی قابل رویت است.

اِلارا

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
441
امتیاز واکنش
23,034
سلام عزیز
اگه روند داستان به نظر کند میاد و به قول شما کش پیدا کرده برای این هست که تمام این جزئیات لازم هست تا وقتی اتفاقات اصلی رخ دادن برای خواننده مبهم نباشن.
مثلا اگه من ننویسم که سن چطور قوی تر شد و در ادامه اون یهو بیاد بزنه یه ارتش رو منفجر کنه، خب این برای خواننده غیر واقعی جلوه میکنه.
راستش شخصیت سن مثل قهرمان‌های دیگه نیست و قدرتی از خودش نداره، اون داره سعی میکنه خودش رو به حد قدرت یاقوت برسونه.
اما ممنون از نظرت، سعیم رو میکنم به روند سرعت بدم تا خسته کننده نشه.
امیدوارم همچنان دنبال کنی عزیز.

• پیشنهادات
  • DEAD_QUEEN

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    12,060
    امتیاز واکنش
    36,145
    سلام عزیزجان
    اول که باید بگم روان مینویسین و این موضوع خیلی به رمانتون کمک کرده
    موضوع رمانتون هم تکراری نیس و اصلا به دنبال کلیشه های همیشگی که تو رمان تخیلی به خصوص اگه درمورد سلطنت باشه نیست
    مقدمه ای که نوشتین کامله به نظر من . نه جوری هست که بشه ازش تا آخر رمان رو فهمید و نه باعث میشه که رمان گنگ بشه برای خواننده
    روند داستان و طوری که درمورد اتفاقاتی که برای سن میوفته نوشتین عالی بود که اصلا خسته کننده نیس و خواننده میخواد هرچی سریع تر ادامه رو بخونه
    من فقط یک اشکال میتونم ازتون بگیرم :
    یک سری غلط املایی متن داشت که البته طوری نبود که خیلی واضح باشن ولی قطعا نبودشون برای نوشتتون بهتره
    قلمتون پایدار و آرزوی موفقیت براتون:aiwan_lggight_blum:

اِلارا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    441
    امتیاز واکنش
    23,034
    سلام عزیز
    ممنون از نقد روحیه بخشتون، شما لطف دارین.
    در رابـ ـطه با غلط های املایی، هر چند وقت یک بار من پست ها رو ویرایش میزنم تا همین موضوع برطرف بشه و مطمئن باشین تا جایی که بتونم این غلط ها رو درست میکنم.
    ممنون که گوشزد کردین.
    همچنین برای شما آرزوی موفقیت هر چه بیشتر در تمام مراحل زندگیتون دارم.

DARKEVIL

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    480
    امتیاز واکنش
    6,197
    سلام رمانتون همچنان خوبه فقط من دیگه واقعا دلم برای سن و چارلی می سوزه از بس تمرین میکنن...میدونم با جزئیات باید بنویسید ولی دیگه داره خیلی خیلی طول میکشه حداقل خلاصه تر بگید تا رمانتون دیگه هیچ مشکلی نداشته باشه ممنون از رمان خوبت

carnelian

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    189
    امتیاز واکنش
    1,679
    با سلام ، چند تا نکته و توصیه دارم :
    ۱_ اولین چیزی که به چشم می خورد روان بودن اتفاقات و تعریف از وقایع به حد خوب و کافیه ( نه کم توضیح داده شده ، نه خیلی زیاد ، جا داره باز تر بشه مسائل اما اگه خواستی مسائل رو با تجزیه تحیلیل بیشتر بگی حواست باشه خیلی از کل گویی فاصله نگیری ) و این نکته مثبته .
    ۲_بعضی واژه ها در متن خوب جانمایی نشدن یا من اینطور حس کردم : سرسرا سالن ورودی قصر محسوب میشه ، یعنی اتفاقات پست۱ همه ش تو سالن ورودی و خروجی قصر که حاوی سقفه اتفاق افتاده ؟
    ۳_ از همه مهمتر وقتی می خوای یک شخصیت تعریف کنی اینه که بزاری خواننده ویژگی های اخلاقی ش رو پیدا کنه و شخصیت رو مورد قضاوت قرار بده نه اینکه بگی: من خوش بختم ، سلام من فلانی ام با این ویژگی ها ...( این یه حقه نویسندگی برای تاثیر بخش تر کردنشه ، حتیدر توصیف چهره )
    موفق باشی خیلی نخوندم رمانت رو اما تا جایی که خوندم نظراتم رو نوشتم ، حس میکنم اگه کمی کار کنی در این حیطه جای حرفی داری :-)

اِلارا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    441
    امتیاز واکنش
    23,034
    سلام عزیز
    یه نفس نسبتا راحت بکش چون یه خبر خوب برات دارم.
    تمریناتشون دیگه تموم شد این پست جدید رو که بزارم از پست بعد دیگه تمرین ندارن و اتفاقاتی قراره بیوفته که احتمال زیاد شوکه بشید.
    ممنونم عزیز خوشحالم همراهی شما رو دارم و امیدوارم از اینجا به بعدش رو هم دوست داشته باشید.

آخرین ویرایش:

اِلارا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    441
    امتیاز واکنش
    23,034
    سلام عزیز
    اول از همه ممنون که این قدر با دقت میخونی و وقت گذاشتی و نقد کردی، واقعا خوشحال شدم.
    درباره مورد اول حتما همینطور خواهد بود و سعی میکنم این روند روانی که فرمودی رو حفظ کنم، ولی برای باز کردن بیشتر موضوع در این جلد جایی نیست چون توضیحاتی هست که به گذشته (جلد دوم) برمیگرده.
    در رابـ ـطه با مورد دوم راستش رو بخوای کمی گیج شدم و منظورتون رو متوجه نشدم، خوشحال میشم اگه زحمتی نیست موضوع رو برای من بیشتر باز توضیح بدی.
    درباره‌ی مورد آخر:
    حق با شماست ولی، جمله‌ی من خوشبختم از طرف سن یه طعنه درباره‌ی شرایطی که داره بود، منظورم زندگی اشرافی محدودش بود که در ادامه میبینیم نه این که واقعا خوش بخت باشه.
    شاید باید من طوری مینوشتم که خواننده این رو احساس کنه، ممنون گوشزد کردین.
    توصیف ظاهر رو به شما حق میدم و مطمئن باشین این قسمت ها ویرایش میشن.
    ممنونم از توجه‌ای که کردین و خوشحال میشم بازم از نظراتتون استفاده کنم و امیدوارم رمان رو همچنان دنبال کنین.

carnelian

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    189
    امتیاز واکنش
    1,679
    با سلام
    در مورد مورد ۲:معنی سرسرا:محوطه ای در مدخل سرای که مسقف است. (فرهنگ فارسی معین ). گشادگی که درچند اطاق یا راه روها بدان باز شود: سرسرای عمارت.و شما در پست ۱ اینطور روایت کردی که سالن سرسرا ( کلا سرسرا به تنهایی همون معنا میده و سالن به نظرم کنارش آوردن شاید از زیبایی نوشته هم کمتر کنه و صرفا هر دو یک معنی رو دارن و احتیاجی به ترکیب سالن سرسرا نیست و سرسرا کفایت میکنه ) و خواننده این مفهوم رو دریافت میکنه که تو یه سالن که در واقع جشن ها و میهمانی های سلطنتی برگزار میشه این اتفاق افتاده و جادوگر اومده و نفرین کرده و تولد و مراسمه برگزار شده اما ...در واقع وقتی به کلمه دقت میشه سرسرا معنی لابی هتل میگیره انگار یه اتاق که حکم ابتدای ورودی قصر رو داره و مناسب برگزاری میهمانی و یا شاه نشین نیست ( امیدوارم تونسته باشی منظورمو بفهمی)
    و در مورد مورد آخری که گفتم منظور صرفا به کلمه خوشبختم نیست کل رو میگم خودت رو بزار جای من خواننده وقتی یه رمان یا هر مطلبی رو میخونی دوست داری یا به عبارتی تشنه ی کشیدن اطلاعات به وسیله ی خودت باشی جذاب تره مثل کشف شخصیت مقابل در وقتی میخوای رابـ ـطه ی صمیمی با کسی برقارار کنی یا اینکه بیاد خودش از صفاتش بگه ؟ از نظر من نوعی اینطور جذابه که در جریان داستان اطلاعات به صورت سلسه مراتب قابل فهم باه مثلا :
    نمونه ۱_ چشمانش را باز کرد ، سوزشش اندکی او را رها نمی کرد سراسیمه به سمت آینه رفت و با دیدن چشمان سرخ شده ی خود ناسزایی به مسببش داد .
    نمونه۲_ سلام من زیبا هستم از ویژگی هام اینه که موهام مضکی و خوش حالته و پوستم سفیده و رنگ چشمام سبزه
    در نمونه ۲ میشه همین اطلاعات رو جذاب تر به خواننده منتقل کرد از شواهد توثیفی که میتونیم استفاده کنیم مثلا: به سبزه ها نگریست ، میشد در چشمانش شادابی آن صحنه را حس کرد : هارمونی آن دو گوی سبز و شیطنت افسارگسیخته ی دخترک دیدنی بود ! با شیطنت تلاطم گیسوان طلایی اش را به باد می سپرد ...گویی او جزئی از این بکر طبیعی بود
    حالا نه به این سختی سخن ولی کلی منظورم به اینه خود شخصیت تعریف نکنه از زاویه ی دیگه ای اون ویژگی ها درک بشه
    حتما اگه نکته ای بود باز هم برات نظر میزارم موفق باشی!

اِلارا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    441
    امتیاز واکنش
    23,034
    درسته حالا متوجه شدم چی میگین.
    چشم حتما این قسمت ها رو ویرایش میکنم.
    مرسی از نقدی که کردی،خوشحال میشم بازم نظراتتون رو بدونم.

مرلین

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    115
    امتیاز واکنش
    3,747
    سلام دوست عزیز
    ممنون بابت رمان زیبات
    موضوعی جالب که کمی دخل و تصرف باعث بهتر شدن میشه
    در بعضی از موارد من به شخصه حس می کنم توضیح کمه و باید بیشتر بازش کنی.
    ولی با این حال بسیار خوبِ و کارت عالیه
    دست مریزاد داری

برخی موضوعات مشابه

بالا