نقد رمان معرفی و نقد رمان متعهد نور | MASUMEH_EBADI کاربر انجمن نگاه دانلود

White Moon

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,744
امتیاز واکنش
20,639
به نام به حق ترین وارث همه چیز
نام
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
: متعهد نور(نام رمان ویرایش شد)

نام نویسنده: معصومه عبادی (MASUMEH_EBADI) کاربر انجمن نگاه دانلود
ژانر:فانتزی، عاشقانه (ژانر های غیر مرتبط حذف شدند)
نام ناظر: Mahbanoo_A
271331_uarth_ytr_rz_u_sb.jpg

(خلاصه ویرایش شد)
هشدار کتیبه ها به حقیقت می رسد. ظلمات آرام و بی صدا قدم به جسم خواهند گذاشت. در میان تلاطم سایه ها، متعهد نور دوباره چشم باز می کند. منجی و پایان دهنده تیرگی، دوباره معتمد بشر خواهد بود. این بار نبرد نور و تاریکی، در حصار جسم است. اما جسم را دیگر تاب و توان نبرد نیست و در این بین، عشق دوباره جان می بخشد.
باید بگم که در اوایل داستان خبری از تخیل نیست. باید صبر کرد. و اگه صبور باشید عاشقانه هم داره.

ممنون از شیوا بانو برای طراحی جلد.

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • «n-i-y-a»

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,909
    امتیاز واکنش
    53,694
    به نام خدا

نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده
    -خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم
    -تند تند پست بزار
    -تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن
    و...........

برای درخواست نقد توسط "شورای نقد انجمن نگاه دانلود" می توانید به تاپیک زیر مراجه نمایید:

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

36598

husnavalizadeh

.
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,550
    امتیاز واکنش
    13,490
    سلام، خسته نباشید.
    دختر مرده من اسمتو نمی‌دونم، اما رمانت رو چند پستیش رو خودندم. بر خلاف چیزی که فکر می‌کردم در اومد، همیشه فکر می‌کردم رمانت تخیلی باشه اینجوری بود اما شخصیت هات واقعی بودن، بجز بهار که متفادت بودنش حس می‌شد!
    خب خب بریم راغ نکته‌ای که منو تا اینجا کشوند. نمی‌دونم پارت چندم بود، ننوشته بودی، اما اونجا که بهار مشغول خوردن کیک و آبمیوه بود. خب آبتین اونجا یه جمع بندی کلی از دخترا داشت، نمی‌دونم لوس با مانتوهای رنگی رنگی! درسته نمی‌گم نیستن، اما جمع بندی کار درستی نیست. شاید هم من بد برداشت کردم و شاید هم شما قادر به رسوندن منظورت نبودی!
    در هر صورت موفق باشی(: رمان جذاب با قلم گیرایی داری.

White Moon

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,744
    امتیاز واکنش
    20,639
    سلام عزیزم. ممنونم. نظرت واقعا منو خوشحال کرد.
    خب به نظرت شخصیت پردازی خوب بود درسته؟
    برعکس دراومد. خب شاید چون اوایل رمانه و خب تخیل من با دیگر رمان های تخیلی متفاوته و یه جورایی تکیه بر واقعیت داره. این بار خبری از کنترل عناصر نیست
    بهار متفاوته با توجه به گذشته ای که داره.
    درسته یه جمع بندی بود :)
    این قسمت رو از دید اکثر پسر ها نوشتم. درسته که یه دختر هستم، اما شخصیتی که داره اینو میگه یه پسره. یه پسر با تفکرات و احساسات پسرانه
    البته درسته. منم منظور رو درست نرسوندم
    ابتین درواقع برای فرار از پاسخ به بهار اینو گفت
    چون اون جوری مجبور می شد بگه که با آشنایی قبلی، به دنبالش اومده
    تو هم موفق باشی بانو
    منو واقعا خوشحال کردی
    بابت نظرت و به کار بردن قلم گیرا ممنونم :)

Mahlaaaaaa

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    331
    امتیاز واکنش
    20,559
    به نام خدا
    •نقد رمان بر اساس پست هاي ارائه شده صورت ميگيرد.
    انتخاب اسم يكي از مهمترين عناصر يك رمان موفق هستش اسمي كه انتخاب ميشه بهتره جديد و جذاب باشه ژانر ها و موضوع رمان و در خودش جاي بده. اسمي كه انتخاب كرده بوديد وارث عطر رز و سيب بود. خوب اين اسم در وهله ي اول طولاني هستش و باعث ميشه در ذهن خواننده نمونه. مورد دوم اين اسم تكراري هستش و خيلي نويسنده ها و حتي از نويسنده هاي خودمون در انجمن از اين جور اسم ها انتخاب كردند. مورد سوم هماهنگي اسم با ژانر هست كه خوب اسم به هيچ عنوان ژانر فانتزي و نميرسونه و با همچين اسمي خواننده انتظار يك رمان درام و اجتماعي و داره. به طور كلي اسم بهتره عوض بشه.
    در رابـ ـطه با ژانر هاي رمان بايد بگم ژانري كه انتخاب كرده بوديد تخيلي، فانتزي، معمايي و عاشقانه بود. خوب ژانر فانتزي و عاشقانه فقط مناسب رمان هستند و ژانر هاي ديگه اي كه انتخاب كرديد هماهنگي خاصي با رمان نداره. مثلا ژانر معمايي اون طور كه من خوندم در رمان شما معماي عميقي وجود نداره كه بشه اون و در غالب ژانر معمايي در نظر گرفت.
    در رابـ ـطه با ژانر تخيلي هم، ما ژانري به اسم تخيلي نداريم و اون ژانر علمي- تخيلي هست كه به مباحث علمي ميپردازه و در تخيل بايد بحث علمي داشته باشه كه رمان شما اينطور نبود. همونطور كه گفتم ژانر فانتزي و عاشقانه بهترين ژانر هاي رمان شما هستند كه به خوبي هم در رمان ديده ميشن و هم در جلد ما ژانر فانتزي و داريم. تنها نكته مثبت در جلد همينه كه فقط و فقط ژانر فانتزي و نشون ميده، در جلد نه اسم و نه ژانر عاشقانه ديده نميشن و حتي جمله اي كه نوشتيد هم چندان ارتباطي با ژانر هاي ديگتون نداره. بهتره جلد ويرايش بشه.
    خلاصه اي كه براي رمانتون در نظر گرفتيد خلاصه محسوب نميشه، نويسنده ي محترم خواننده خلاصه ي رمان شما رو ميخونه تا اطلاعات كلي از رمان به دست بياره. شما از چه كسي سوال ميكنيد؟ از خواننده اي كه تازه ميخواد رمان و بخونه؟ من با خوندن خلاصه احساس كردم شما خيلي معني خلاصه رو متوجه نشديد، خلاصه متني مختصر و مفيده كه اطلاعات كلي اما سربسته به خواننده ميده و گره هايي در اون داره كه خواننده رو جذب خوندن رمان ميكنه. خلاصه رمان بهتره ويرايش بشه.
    شروعي كه داشتيد شروع جديدي نبود در خيلي از رمان هاي فانتزي اين موارد هست و بهتره كمي جديد بنويسيد، متاسفانه همه ي رمان هاي فانتزي مشابه هم شدند و نويسنده اي موفقه كه جديد بنويسه، جذاب و قابل كشش بنويسه. در شروعتون بخش كوتاهي از ي ماموريت و به قلم كشيديد و بعد زندگي عادي شخصيت اصلي! شما خواننده رو با كلي سوال تنها گذاشتيد و وارد رمان شديد، بهتر بود اينقدر گنگ شروع نميكرديد، شروع گنگ شرايط خاص خودش و داره و بهتر بود از همون زندگي عادي يا از همون پيشنهاد سفر شروع ميكرديد، نكته ي مثبتي كه در شروع بود استفاده ي درست از توصيفات بود، در رمان شما تمامي توصيفات به خوبي بيان شدند. همونطور كه ميدونيد توصيفات به چهار بخش حالت، احساس، ظاهر و مكان تبديل ميشند كه خوشبختانه شما در چهار مورد موفق بوديد و اين خيلي خوبه و امتياز مثبتي به حساب مياد.
    ديالوگ ها و مونولوگ ها كاملا مناسب بودن و انسجام داشتن ديالوگ ها مناسب سن و شخصيت هاتون بود و مونولوگ ها هم به خوبي تونسته بودن شخصيت ها رو توصيف كنن. شخصيت پردازي خوب رمان باعث ميشد كه خواننده به طور كامل با رمان انس بگيره.
    مشكلي كه بود ي مقدار تندي سير رمان در ابتدا بود كه باعث ميشد ي مقدار خواننده رو سرد كنه.
    شايد بهتر بود كمي بيشتر در ابتداي رمان موضوعات باز ميكرديد و بعد وارد اون سفر ميشديد؛ اتفاقات سفر و ي مقدار بيشتر باز ميكرديد و به طور كلي همون سيري كه از اواسط رمان پياده كرديد و از ابتدا هم همونطور شروع ميكرديد. در اواسط رمان به خوبي تونسته بوديد ايده ي رمان و به قلم بكشيد، هر چند همونطور كه گفتم ايده رمان هاي فانتزي جديدا همه مثل هم شده و خواننده ميتونه با قرار دادن اتفاقات جالب تر، گره هاي قابل كشش تر رمان و جذاب تر از قبل كنه.
    نثري كه استفاده كرده بوديد ادبي بود و به خوبي تونسته بوديد اين نثر و حفظ كنيد و با زاويه ديد سوم شخص زيبايي خاصي به رمانتون بديد. زاويه ديد سوم شخص از بهترين زاويه ديد هاست، به اين دليل كه دست نويسنده براي بيان حالات و احساسات باز تره.
    به طور كلي رمانتون جز موارد گفته شده مشكل ديگه اي نداشت.
    نويسنده ي محترم بابت تاخير در تحويل دادن رمانتون عذر ميخوام اما مسبب اين تاخير من نبودم و مشكل اينجا بود كه من نميتونستم وارد سايت بِشم و اين باعث شرمندگي شد. به هر حال اين نقد تنها نقد، از تيم نقد براي رمان شما هستش.
    موفق و مانا باشيد.
    "منتقد انجمن نگاه دانلود"
    6986F739-5F4B-4984-ACDD-D0F7C02BB9E6.jpeg

برخی موضوعات مشابه

بالا