نقد رمان معرفی و نقد رمان کسی در میزند|*همتا*کاربر انجمن نگاه دانلود

*همتا*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,787
امتیاز واکنش
6,491
10885

نام رمان:کسی در میزند
نام نویسنده:*همتا*(مرضیه دهقان)

خلاصه:یونس ملکی...مردی که سال ها دیده نشده بود...اما حالا اومده و حقی رو طلب میکنه که باور داره ازش دزدیده شده...
و خونواده ای که درگیر یه گذشته مبهمه...و حالا درگیر یه مشکل بزرگ...

لازمه همینجا اول داستان یه توضیحاتی بدم:کل داستان از زبون دانای کله
شهر یا روستای خاصی تو داستان اسم بـرده نمیشه
هرگونه شباهت مکان یا اسم افراد کاملا اتفاقیه
بعد از یه مدت صفحه نقد هم زده میشه
منتظر نظر ها و همراهیتون هستم
دوستون دارم:aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:

ـــ.دوستان عزیزی که نقد میکنین این عبارات:تند تند بزار-رمانت خیلی قشنگه-ازفلان شخصیت متنفرم! و... نقد محسوب نمیشه! نظرات شخصیتونو میتونین داخل پروفایل نویسنده بزارین پس فقط وفقط اگه نقدی مربوط به اون رمان داشتین توی تاپیک نقدش پست بزارین.

منتظر نظر هاتون هستم
اینم لینک رمان
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • گیسو3

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    543
    امتیاز واکنش
    2,946
    سلام همتا جان خسته نباشی چقدر وحشتناکه درسته که بچه خودشون نبوده اما خب انس و الفتی که بین اونها بسته شده غیر قابله انکار واین درحالیه که یونسم پدر بزرگ پدرام محسوب میشه حتما میخواد پدرامو بزرگ کنه و بعدها بشه جا نشینه خودش بالاخره اون تشکیلاتی که توی این سالها درست کرده ادمی از جنس خود یونس میخواد ونمیخواد دست غیر بیفته مرسی خانمی بابت رمانت موفق باشی گلم

*همتا*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,787
    امتیاز واکنش
    6,491

گیسو جان از همراهیت با رمان تشکر میکنم
    خب مطمئنا با خوندن رمان اولین چیزی که به آدم القا میشه و به ذهن میرسه همینه
    اما خب واقعا همین قصدو داره؟ باید ببینیم

گیسو3

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    543
    امتیاز واکنش
    2,946
    سلام همتا جان خوبی خانمی خب شرطش امیدوارم ازدواج نباشه چون پسر داره شاید بخواد در ازای نگرفتن پدرام سمیرا رو برای پسرش بگیره که از این طریق بتونه با نوش در ارتباط باشه مرسی گلم خسته نباشی

*همتا*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,787
    امتیاز واکنش
    6,491

گیسو جان اول از همه از همراهیت تشکر میکنم
    مطمئن باش من برای وقت خواننده هام ارزش قائلم
    و دوست ندارم یه رمان تکراری و کسل کننده برای اونا بنویسم:aiwan_lggight_blum::aiwan_lggight_blum:

*همتا*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,787
    امتیاز واکنش
    6,491

شباهنگ(sirius)

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    51
    امتیاز واکنش
    349
    سلام. من همین الان رمانتو تا اینجا مطالعه کردم. نقاط قوت زیادی داشت مثل این که داستانو خوب ساختی و باعث میشه آدم وسوسه شه که بگه خب از این به بعد چی میشه و یا قبل از این ماجراها چه اتفاقی افتاده!
    از این نظرا خیلی خوب بود. قلم خوب و به شدت روونی داری. ولی چیزی که من می بینم توی اکثر رمانا اینه که به نشانه گذاری خیلی بی اعتنا هستن که متاسفانه شما هم با وجود این قلم لطیفت و کار خوبت همین مشکل رو داشتی. یعنی وقتی علامت سوال و ویرگول و ... رو نمیذاری، آدم چطور میخواد متوجه بشه که جمله سوالیه یا تعجبیه یا چی؟ چون ادم بالاخره اون جمله رو می خونه و می فهمه منظور چیه و حالت اون جمله چجوریه ولی وقتی تموم میشه، خواننده باید قبل از اینکه جمله رو تموم کنه با دیدن علامت تعجب بفهمه این جمله پرسشیه تا مزه ش از بین نره، یا وقتی ویرگول یا نقطه ویرگول(؛) میذاری، ادم میفهمه که اینجا باید مکث کنه و این باعث میشه یه احساس کمی به جملات اضافه بشه و جملات الکی و از روی بی حوصلگی کنار هم چیده نشدن؛ فقط تنها چیزی که خیلی ازش استفاده کردی و خیلی جاها هم بی دلیل بوده سه نقطه بود.
    و این که شخصیتات خوبن، از جملات قشنگی استفاده میکنن، مثلا طنز کلام دوستش خیلی خوبه، اما با توجه به این که ماشین سوار میشن نباید سنشون زیاد باشه، ولی نمی دونم چرا از اول که خوندم احساس می کردم یه دختر 15 یا 16 ساله باشه، وقتی از زبون یک فرد بزرگ تر می نویسی بهتره که حسِِ سنش رو هم منتقل کنی. برای مثال توی رمان زیتون کاملا احساس می کنی که دخترِِ اصلی سن نسبتا زیادی داره و به قول معروف سردی و گرمی چشیده ست، ولی از همین نویسنده کتاب بانوی قصه هستش که وقتی می خونی احساس می کنی یه دختر ریزنقش هست که فوق العاده احساسات لطیف و چجوری بگم؟ دست نخورده ای داره. یعین اینا رو با چند جمله ی اول احساس می کنی. با ترسیم فضایی که انجام دادن.
    شرمنده که اینقدر پرحرفی کردم ولی حیفم اومد با این قلم خوبت یه سری نکات ریز اینچنینی رو رعایت نکنی. البته من ادعایی ندارم که خودم قلمم خیلی خوبه. ولی احساس کردم توی رمانت جای یه همچین چیزایی خالیه. خوشحال میشم درمورد رمان منم نظر بدی و ایراداتشو بهم بگی. چون هیچ کس نمی تونه بگه ماست من ترشه و اشکالات خودش رو نمی فهمه.
    در آخر شرمنده از این همه پرحرفی و اینکه امیدوارم ناراحت نشی از حرفام.

*همتا*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,787
    امتیاز واکنش
    6,491

عزیزم اول از همه از وقتی که برای خوندن رمان گذاشتی تشکر میکنم
    و از نقدی که به رمانم کردی واقعا ممنونم چون واقعا نیاز داشتم یه نفر بیاد بگه اشکالاتم کجاست
    چون هممون میدونیم تا رمانی نقد نشه روند رو به رشدی رو در پیش نمیگیره
    خب در مورد علایم نگارشی من همیشه سعی کردم رعایت بشه اما چشم از این به بعد سعی میکنم بهتر رعایت کنم
    در مورد سنش هم خوب دختر داستان یه دختر نوجوون نیست...اگه دیدم این حس به خواننده منتقل میشه که سن دختر داستان کمه سعی میکنم ویرایشش کنم
    و در آخر اینکه لینک رمانت رو برام بفرست عزیزم

روشنک.ا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    391
    امتیاز واکنش
    4,479
    سلام عزیزم.رمانت از نظر من عالیه.هم داستانش جذاب و پر هیجانه و آدمو واسه ادامه ش تشویق میکنه هم قلمت عالیه.فقط زیاد از سه نقطه استفاده میکنی.ببین مثلا از نظر من سه نقطه رو باید بعد جملاتی بذاری که خیلی احساس و هیجان توش هست و از جایی که دیگه نمیشه اون حس رو تعریف کرد سه نقطه بذاری.بعدم از علامت تعجب بیشتر استفاده کن چون باعث میشه خواننده جملات رو ملموس تر حس کنه.ولی در کل به نظرم رمانت خیلی قشنگه و این ایرادهایی که گرفتم شاید خودمم توی رمانم زیاد رعایت نکردم ولی دوست دارم رمانت بی نظیر باشه*_*قلمت پایدار نویسنده ی عزیز:-*

*همتا*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,787
    امتیاز واکنش
    6,491

ممنون از همراهیت روشنک جان
    من تو بعضی جاها سه نقطه رو برای مکث زیاد به کار بردم ولی چون هم تو و هم شباویز گفتین زیاد استفاده میکنم
    سعی میکنم از این به بعد کمتر استفاده کنم

برخی موضوعات مشابه

بالا