مصاحبه باmalihe2174نویسنده عزیز انجمن

فاطمه تاجیکی

مدیر بازنشسته
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,423
امتیاز واکنش
47,929
به نام خالق هستی...
سلام کاربران عزیز در خدمتتون هستم با نویسنده عزیز انجمن malihe2174 امیدوارم مورد پسند قرار بگیر.

نیم نگاهی به آثار های ایشون:
کامل شده:عشق در حین نفرت، اون روی زندگی، مهبد، بر فراز عشق و تاریکی.
در حال تایپ:در امتداد خوشبختی.

بیوگرافی کوتاه ایشون:

ملیحه کرمی متولد شش دی ماه هفتاد چهار متولد رشت ساکن انزلی مجرد عاشق نویسندگی و موسیقی.

خب ملیحه جان چیشد پا به عرصه ی نویسندگی گذاشتید؟
خب من بعد از خوندن کلی رمان حس کردم که وقتشه خودم رو محک بزنم برای همین گشتم دنبال اصول نویسندگی و بعد که مطمئن شدم بهشون واقف شدم قلم دست گرفتم هرچند پدرم مخالف نویسندگیه و اونو وقت تلف کردن می دونه.

ملیحه بانو اولین رمانی که نوشتید اسمش چی بود؟ایا اون رو در فضای مجازی منتشر کردید؟
اولین رمانی که نوشتم عشق در حین نفرت بود که از انجمن دیگه ای شروع کردم و هم زمان تو نگاه هم نوشتمش و برای دانلود رفت من اولین کارم رو با مجازی شروع کردم.

ایده هاتون از کجا سرچشمه میگیره؟
از جامعه م و.البته زندگی پر درد و فراز و نشیب خودم و بقیه اشخاص زندگیم.

خب ملیحه جان ایده ی اولیه نوشتن زندگینامه آقای مهراد چطور به ذهنتون خطور کرد؟
یه روز گرم تابستونی بود که تصمیم گرفتم یه قدم مثبت برای جامعه ام بر دارم وقتی درخواست بردن یه بچه ی کار به بهزیستی با بی رحمی و نامهری مسئولین رد شد تصمیم گرفتم زندگی مهراد جان رو که من به عنوان اسطوره قبولش دارم بنویسم.

بانو شخصیت کدوم رمانتون رو بیشتر دوستدارید؟و شخصیت شما بیشتر به کدوم یک از شخصیت های رمانتون شبیه؟
من از ایهان و باربد تو رمان اون روی زندگی خیلی خوشم میاد من در اصل کپی برابر اصل باربدم. سعی میکنم منطقی و محکم و تکیه گاه باشم. یه دنده و لجباز و سمجم هستم مثل باربد.

عزیزدلم تا حالا شده از نوشتن دلسرد بشی؟چرا؟
اره خیلی زیاد. خب نوشتن ژانر رئال سخت و سنگین. کلا نوشتن رمان آسون نیست. ولی بیشتر عدم درک مخاطب ها نقد های با هدف تحقیر و توهین و اینکه همش مخاطب فکر میکنه نویسنده باید دربست بشینه و پست بزاره دلسردم میکنه. حالم واقعا خراب میشه و همه چی رو ول میکنم اما عشق به نویسندگی وادارم میکنه برگردم و بنویسم.

نویسنده ی عزیزم کدوم یک از اعضای خانواده بیشتر ازتون حمایت میکنه؟
بر خلاف پدرم، مادرم خیلی تو این موضوع حمایتم میکنه همین چند روز پیش دوباره تشویقم کرد به نوشتن جا داره از مادر عزیزم و حمایت هاش صمیمانه تشکر کنم.

بانو بگین ببینم بدترین اتفاقی که در طول نویسندگی براتون افتاد چی بود؟
بدترین اتفاق در یک انجمن دیگه برام رخ داد با مدیران و رفتار زننده شون به مشکل برخوردم و رمانی رو که کلی طرفدار داشت و زحمت کشیده بودم حذف زدن تا ماه ها دپرس بودم و به کل قیدش رو زده بودم.

بهترین نویسنده مجازی از نظر شما کیه؟
نظری راجع به این موضوع ندارم کلا من به اسم توجه نمیکنم به محتوای کتاب نگاه میکنم برای همین زیاد اسم های نویسنده های مجازی یادم نمی مونه.

بهترین نویسنده اجتماعی از نظر شما چه کسی میتونه باشه؟
گیسوی پاییز رو نوشته هاشون رو دوست دارم فکر میکنم از بهترین هاش باشن.

خب بانو به جز نویسندگی در چه زمینه ای فعالیت دارید؟
در زمینه ی موسیقی فعالیت میکنم ولی خب در حد ساز زدن. اشپزی رو هم مدام دنبال میکنم.

چرا malihe2174 رو بعنوان نام کاربری انتخاب کردید؟ایایکی از اعداد2174عدد شانش شماست یا همینجوری به ذهنتون رسید؟
حقیقتش 21سن واقعیم و هفتاد چهار سال تولدمه این دو عدد رو در کل دوست دارم.

نشرمجازی یا چاپی رو میپسندید؟
خب دنیای امروز مجازی تو دید تر و مورد پسندتره. اما چاپی هم برای اهل کتاب خوبه ولی من مجازی رو دوست دارم.

تاکی به نوشتن ادامه میدید؟
تا زمانی که حرفی برای این جامعه و متحول کردنش داشته باشم تا اخر عمر.

به نظرتون موفق ترین رمانتون کدوم بود؟
رمان مهبد و دو جلد دیگهش که باهاش تونستم یه گام برای بچه های کار و تغییر عقاید مردم بردارم.

بهترین و جذابترین خاطره ی زندگیتون:
روزی که بعداز سالها دوری مامانم رو تو مدرسه دیدم و بغلش کردم. بیشتر روزهای من تو زندگی ناخوشایند بودن تا جذاب و خوش.

خب ملیحه جان چه سبک موسیقی رو دوستدارید؟و خواننده مورد علاقه تون؟
خب من پاپ و بیکلام رو.دوست دارم. من هر اهنگی خوشم بیاد گوش میدم متکی به یه خواننده نیستم اما صدای عمران و مسعود صادق لو رو دوست دارم.

بهترین فیلم عاشقانه ای که دید؟
تایتانیک از نظرم دیگه اخر عاشقانه های دنیای سینما و هنره.

اشتباهی که هرگز تکرار نمیکنید؟
یادم نمیاد خطای بزرگی کرده باشم که بخوام هرگز تکرارش نکنم.

اگه بگن تا یک ساعت دیگه دنیا نابود میشه توی این یک ساعت چیکار میکنید؟
میرم پیش مامانم بهش میگم چقدر دوستش دارم و بابت لحظاتی که قضاوتش کردم و ناراحت شده ازش معذرت میخوام.

یه صحبت کوتاه با طرفداراتون:
ممنونم که همه جوره حمایتم کردن موقعی که زمین خوردم بلندم کردن. هرچی دارم از اوناس و هر کاری میکنم به عشق اوناس. بمونید برام.

باتوجه به تجربه ای که در عرصه ی نویسندگی دارید چه توصیه ای برای نویسندگان نوقلم دارید؟
خب من هنوز خودم رو حرفه ای نمیدونم اما پیشنهاد میکنم عزیزان نو قلم با تحقیق و یادگیری اصول نویسندگی دست به قلم شن و بپذیرن که فقط باید در صدد نقد و نظر خواهی و بالا بردن ظرفیت خودشون تو نقد پذیری باشن. اینجوری قلم پخته میشه

یه جمله کوتاه در مورد خودتون:
یه ادم صاف ساده و تنها.

یه جمله کوتاه در مورد نگاه دانلود:
خونه دوم من و یه اعتیاد غیر قابل ترک.

یه جمله کوتاه در مورد خدا:
همدم تموم بی همدم های دنیا.

یه آرزو واسه خودتون:
ارزو میکنم خدا بهم اون قدر قدرت بده که بتونم جلوی مشکلاتم سر خم نکنم.

یه آرزو واسه بهترین فرد زندگیتون:
امیدوارم همیشه زنده باشه و سایش بالای سرم. خودش میدونه چقدر برام عزیزه ولی جاش همه جای زندگیم خالیه اما با این وجود به بودنش از دور هم راضیم :(

یه آرزو واسه نگاه دانلود:
امیدوارم همیشه مانا باشه و یکی از بزرگ ترین و بیشتر از همیشه پر افتخار ترین انجمن نگاه دانلود بشه
و همچنین ارزو میکنم همیشه جایی برای پرورش فرهنگ ناب ایرانی باشه.

یه آرزو برای طرفداراتون:
ارزو میکنم دلشون شاد لبشون خندون و زندگی شون بی حسرت باشه.

حرف آخر:
حرف اخر اینکه ممنونم که منو برای مصاحبه انتخاب کردین. امیدوارم همیشه نگاه دانلود باشه تا هر کسی یه گامی برای بهتر شدن این جامعه ی رو به تزلزل برداره ... امیدوارم همیشه همه ی نگاه دانلودی ها و شما فاطمه ی عزیز مانا و خوش باشین.

تشکر ویژه میکنم از این نویسنده عزیز و گرانقدر که دعوت ما رو برای مصاحبه پذیرفتن.
همچنین امیدوارم در عرصه نویسندگی و زندگی همانند ستاره ای بدرخشند لباتون خندون دلاتون شاد منتظر باشید برای مصاحبه بعدی.

یاحق...

پروفایل نویسنده:
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

مصاحبه کننده:فاطمه تاجیکی

منبع:nagahdl.com

• پیشنهادات
  • <ghazaleh>

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    67
    امتیاز واکنش
    3,155
    ممنون از فاطمه عزيز بابت اين مصاحبه زيبا:)
    و ارزوي موفقيت دارم براي هردوتون ❤️❤️

برخی موضوعات مشابه

بالا