مصاحبه با شاهتوت(راز) نویسنده عزیز

فاطمه تاجیکی

مدیر بازنشسته
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,423
امتیاز واکنش
47,929
به نام خالق هستی...

سلام به نگاه دانلودی های عزیز...
در خدمتتون هستم با مصاحبه ای جذاب از
شاهتوت(راز) عزیز.
اینم مصاحبه:

نیم نگاهی به آثارهای ایشون:
قفس_جهنم سرد_رئیس کیه_راند دوم_مردی میشناسم_مستی برای نوشید*نی گران قیمت_لجبازی آقابزرگ_ زلزله مخرب_تلما_ناردانه_نبض یک مرد_من و دلدارم_چون آب در آبگینه

شاهتوت عزیز یه بیوگرافی کوتاه از خودتون بدید:
راز
25 ساله
دانشجو
متاهل

من تبریزی هستم و تهران زندگی میکنم...

خب راز عزیز چیشد که به سمت نویسندگی کشیده شدید و دست به قلم زدید؟
نوشتن با چیزی که الان مینویسم متفاته من مدت های زیادی می نوشتم
اصولا از بچگی قدرت رویا سازی بالایی داشتم و برای عروسک هام داستان سازی میکردم اما نوشتن و از آشنا و مقاله و داستان کوتاه شروع کردم تا 15 16 سالگی که تبدیل شد به رمان
معمولا انشا... داستان های کوتاه یا مقالات خوبی مینوشتم.

راز عزیز تا حالا مجموعه داستان های کوتاه نوشتید؟داستان های کوتاهتون و رمان هاتون رو به چاپ رسوندید؟

داستان های کوتاهم مجموعه داستان هایی هستن که توی سایت های مختلف منتشر میکنم و تعداد بی شماری هستند.
دل نوشته هام به طور معمول توی نت منتشر نمیشن.
برای چاپ یه سری از نوشته هام در حال مذاکره با انتشارات های ایرانی هستم، سعی میکنم برای انتشارات کتاب جدید آماده کنم و از نوشته هایی استفاده کنم که توی نت منتشر نشدن.
هر چند برای رمان عروس شاهی یا اسم مجموعه رمان ها با نام آوای باراتا که مجموعه ای از رمان هایی با سبک فانتزی تاریخی هست، که قراره به زبان انگلیسی منتشر بشه.
و همچنین قفس که قراره به زبان ترکی منتشر بشه.

جرقه های داستان هاتون از کجا سرچشمه میگیره؟

نمیشه گفت همشون از یه جایی میان. هر کدوم از داستان ها از سمت و سویی به وجود میان و سر چشمه میگیرن.
گاهی از یه خط داستان
گاهی از یه فیلم
گاهی از مردم توی خیابون یا هرجایی.

جرقه ی نبض یک مرد از کجا سرچشمه گرفت؟

نبض یک مرد اتفاقی بود که برای یکی از آشناها اتفاق افتاده بود، من زندگی اونا رو نوشتم.

راز گل نویسنده های مورد علاقه تون توی دنیای اجتماعی کیا هستن؟
نمیشه گفت نویسنده مورد علاقه؛ من معمولا نوشته ها رو ستایش میکنم. شده کتابی از نویسنده ای خوندم و بقیه نوشته هاشون به نظرم خیلی بد به نظر رسیدن. هر نوشته ای برای من جای خودش و داره و نمی تونم علایقم و بر اساس نویسنده ها تقسیم بندی کنم.

رمان های چاپی که از خوندنشون پیشمون نشدی:
من معمولا کتاب های چاپی ایرانی زیاد نمیخونم، بیشتر به زبان های اصلی مطالعه میکنم اما:بوف کور، چشم هایش، من او، ثریا در اغما، چراغ ها را خاموش میکنم، بامداد خمـار، سووشن و...تعداد خیلی بیشتر هم هست.

کدوم یکی از شخصیت های رمانتون رو بیشتر دوستدارید؟و کدوم شخصیت بیانگر شخصیت اصلی شماست؟
مطمئنا نمیشه بین بچه ها فرقی گذاشت من نمیتونم بین بچه هام فرق بذارم.
تقریبا هیچکدوم بیانگر شخصیت اصلی من نیستن. شخصیت اصلی من کمی تا قسمتی از سها و آتش هستند البته فقط درصدی.

به نظرتون موفق ترین رمانتون کدوم بود؟
راند دوم.

بهترین و جذاب ترین اتفاقی که در دوران نویسندگی براتون افتاد چی بود؟
پیدا کردن بهترین دوست و خواهرم

تا حالا شده از نوشتن دلسرد بشید و بخواید دیگه ادامه ندید؟
خیلی زیاد...نوشتن برای من تفریحه... گاهی از این تفریحی که دارم خسته میشم گاهی احساساتی پیدا میکنم که من و از داستان زده میکنه گاهی چیز هایی میبینم که باعث میشه حتی متنفر بشم.

چه حسی دارین که قراره رمان هاتون به دو زبان دیگه چاپ بشه؟
خب، من دوست داشتم نوشته هام به زبان فارسی منتشر بشه ولی در حال حاظر وضعیتی که دارم از شرایط نشر میبینم باعث میشه کمی دلسرد بشم. دوست دارم سبک نوشته هام به زبان فارسی هم مورد پذیرش می بود اما متأسفانه این شرایط محیا نیست.
نوشته هایی مثل آوای بارتا و قفس هم ارزش زیادی برام داشتن که بخوام به نشرشون توی نت اکتفا کنم.

به نظرتون رمان هاتون برای چه رده سنی افراد جامعه مناسب هست؟
نوشته های من بیشتر برای افرادی رده سنی18به بالا مناسب هست.
البته خواننده های پایه من 30تا 60 سال رده سنی دارن.

باتوجه به تجربه ای که در عرصه ی نویسندگی دارید یک توصیه کوتاه برای نویسندگان نو قلم:
امیدوارم بیشتر تلاش کنن.

تاکی به نوشتن ادامه میدید؟
نمیدونم شاید تا همین امروز شاید تا لحظه مرگ.

راز گلم خودتون رو در یک جمله توصیف کنید:

من یعنی بهترین تلاشم برای زندگی.

یک جمله در مورد خدا:
تمام بود و نبود من

بزرگترین شعارتون:

پیروزی در جنگ

نظرتون در مورد انجمن نگاه دانلود:
دوستداشتنی

یک صحبت کوتاه با هوادارانتون:
ممنونم برای بودنشون و حضور دلگرم کننده شون.

اشتباهی که هرگز تکرار نمیکنید:
ریسک نوشتن برای خواننده ها.

حرف آخر:
ممنونم از محبتی که به من داشتین و امیدوارم هر روز موفقیت روز افزون نگاه دانلود رو شاهد باشیم.

عزیزان امیدوارم از این مصاحبه لـ*ـذت بـرده باشین و آروزی موفقیت برای شاهتوت(راز)عزیز در زمینه ی نویسندگی و زندگی داریم و ازشون تشکر ویژه میکنیم برای پذیرفتن دعوت ما برای مصاحبه.
مواظب خودتون باشید منتظر باشید بازم سوپرایز داریم براتون.

یاحق...

صفحه پروفایل ایشان در انجمن :
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

مصاحبه کننده : فاطمه تاجیکی
منبع : negahdl.com

برخی موضوعات مشابه

بالا