مصاحبه با *نونا بانو* نویسنده عزیز انجمن نگاه دانلود

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
ارسالی ها
9,323
امتیاز واکنش
41,933
به نام خدا

سلام دوستان
مصاحبه ای رو با نویسنده دوست داشتنی انجمن خانم *نونابانو*انجام دادم امیدوارم مورد پسندتون باشه

آثارشون : (سه گانه سلحشور) دروازه ی زندگی، دروازه ی مرگ_بازگشت وارث_ارتش عقاب

خودتونو به طور کامل معرفی کنید.
زهرا.د هستم، با نام مستعار نونا بانو، هجده سال و ده ماهه تقریبا!!! فرزند آخر خانواده و تهران نشین!
چه چیزی باعث شد وارد عرصه نویسندگی شید؟
اتفاق خاصی برای من نیوفتاد، راستش بار اول{حدود چهار سال پیش} فقط اینکارو با جنبه ی تفریحی و وقت گذرونی شروع کردم، ولی حالا میفهمم اینطورا هم نیست!!باید اصولی تر جلو برم.
هدفتون از نوشتن چیه؟
هدفم رو روی رسوندن یه پیام مثبت متمرکز کردم. تمام تلاشم رو میکنم تا در نوشته هام یه پیام و اثر مثبت به خواننده انتقال بدم.
چه چیزی باعث دلسرد شدن شما از نویسندگی می شه؟
هوم....راستش تا به حال تجربه نکردم ولی فکر کنم کم مخاطب بودن
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
باعث بشه دلسرد بشم، به هر طریقی بخوایم نگاه کنیم، مخاطب ها برای ما در درجه اول قرار دارن.

بهترین مشوقاتون چه کسایی هستن؟
مادر عزیزم.
نظرتون درمورد انیمیشن و انیمه چیه؟
خیلی جالب و بامزه اند....یه بعد دیگه از سینما که میتونه هر قشر و رده ی سنی رو به خودش جذب کنه.{البته این فرهنگ زیاد توی جامعه ی ما رایج نیست.}
رمانتون در دنیای واقعی چه بازخوردی داشته؟
افراد کمی مطلعن که من نویسنده ی رمانم، ولی همون تعداد افراد هم نظراتشون مثبت بوده و نوع نوشتنم رو دوست داشتن.
چطور نقدی رو می پسندین؟
نقد با دلیل موجه....نقدی که بعد از خوندن کامل
باشه نه فقط صرف خوندن چند خط یا چند صفحه، گفته بشه.

به نظرتون نویسندگی در فضای مجازی چه آینده ای داره؟
هم میشه گفت آینده ی خوبی داره هم گفت نه. تو فضای مجازی چون کسی ، فرد دیگه ای رو نمیشناسه، خیلی راحت تر میتونیم بیایم و بنویسیم... شاید به دلایل مختلف، تو حقیقت شروعش سخت باشه...مثلا خجالت، مبتدی بودن یا مشکلات چاپ و...
البته میتونه از ادامه ی مسیر هم جلوگیری کنه. شاید یه نویسنده با خوندن نقدا و نظرات منفی،دلسرد بشه و نوشتن رو حتی با وجود ساده و تازه کار بودن، بذاره کنار.
تو دنیای مجازی، هرطور که باشه، بازم باعث میشه آدم اعتماد به نفس بگیره و کار رو دنبال کنه. خود من، برای
اولم مخالفها و نقدای منفی و موجه زیادی داشتم، کارم خیلی ابتدایی بود و تمام تلاشم اینه که روز به روز بهتر بشم.

از سه گانه ی سلحشور کدوم رو بیشتر دوست دارین؟چرا؟
راستش، جلد سوم رو {البته دوستان هنوز باید صبر کنن!}بیشتر از دو جلد دیگه دوست دارم.
چرا نوشتن جلد سوم رمانتون رو متوقف کردین؟کی دوباره ادامش می دین؟
خب، واقعا متاسفم که اینطور شده ولی چون چندین مشکل شخصی با هم پیچ و تاب خوردن، بهتر دیدم تا به زندگیم یه زمانی بدم تا شرایط مساعد بشه. به احتمال نود درصد، ادامه ی جلد سوم رو در تابستان 96 تایپ میکنم.
سلحشور را تا چند جلد ادامه خواهید داد؟
فعلا که تا سه جلد پایان دادم. البته نمیدونم در آینده چی پیش میاد، شاید این سه گانه، دنباله ای هم داشته باشه و یا شاید نه.
به جز ژانر تخیلی در ژانرهای دیگه هم
نوشتین یا قصد نوشتن دارید؟
اولم ژانر اجتماعی بود که قصد دارم در آینده ویرایش بزنم و....ایده ی چند
دیگه با موضوعات اجتماعی، عاشقانه ، ترسناک و جنایی-روانشناسی هم در ذهن دارم.

چه انتظاری از خوانندگان رماناتون دارین؟
صبوری!
به جز نویسندگی در چه زمینه هایی فعالیت دارین؟
تو زمینه طراحی و نقاشی هم دستی داشتم که چند سالی میشه به خاطر درس کنار گذاشتم. ولی تو ذهنم دارم که از تابستون بعضی فعالیتها و تفریحاتم رو دوباره انجام بدم.
چطور با انجمن نگاه دانلود آشنا شدین و موندگار شدین؟
خیلی وقت بود که میدونستم یکی از سایتهای رمانه ولی تا پارسال که به انجمن اومدم، ارتباطی با انجمن نداشتم. جو صمیمی و برخورد خوبی که افراد دارن، باعث شده هنوز بیخ ریش بچه ها باشم!
انتقاد یا پیشنهاد به تیم مدیریت انجمن؟
به محتوی رمانها نظارت بیشتری داشته باشن.
یه توصیه به نویسندگان تازه کار؟
خب....منم خیلی پخته نیستم و راه زیادی جلومه ولی، یه نکته ای که خیلی وقته خودمم درگیرشم، اینه که بیشتر به اجتماع توجه کنن....همه چیز گل و بلبل نیست ....تو اجتماعمون سوژه کم نداریم....خیلی داستان ها تو اطرافمون اتفاق میوفته که میتونیم ازش ایده بگیریم. همه ی اتفاقات و دیالوگ ها و روابط هم نباید ته ته خوشبختی و خوشی باشه. {البته نمیخوام منفی بگم ولی واقعیته.}
بزرگ ترین آرزوتون؟
فعلا، بزرگترین آرزوم اجابت شدن خواسته ایه که از خدا دارم{شخصیه!}
حرف آخر..
ممنونم از زحمات مدیران سایت که شرایط رو برای نوشتنمون فراهم میکنن.
سپاس از فاطمه جان برای این
.

ممنون بابت وقتی که گذاشتین

اینم لینک پروفایلشون

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • برخی موضوعات مشابه

بالا