مصاحبه با نیایش یوسفی نویسنده عزیز انجمن نگاه دانلود

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
ارسالی ها
9,323
امتیاز واکنش
41,933
به نام خدا

سلام دوستان
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
ای رو با نویسنده ی مهربون انجمن، خانم نیایش یوسفی انجام دادم و امیدوارم مورد پسندتون باشه.

آثارشون: ریشه در حسرت - نفوذی - سونامی عشق

خودتون رو به طور کامل معرفی کنید.
نیایش یوسفی متولد دی ماه ۷۰ هستم و همچنان در گیر اینم که چرا اسمم رو به خاطر اینکه تو شب یلدا متولد شدم ، یلدا نذاشتند.
چرا ژانر عاشقانه پای ثابت رماناتون بوده؟
این ژانر رو خیلی دوست دارم و مهمترین دلیلش اینه که خودم عشق رو تجربه کردم . احساسی که عشق به انسان میده تو هیچی نمیتونه تجربه اش کنه . هر چند توصیف عشق کار خیلی سختی هست ولی من سعی داشتم تو رمانام به خوبی اونو جلوه بدم.
چرا تصمیم گرفتین رمان نفوذی رو بازنویسی کنید.
رمان نفوذی ، اولین کار من بعد از یک دوره ، دوری از نوشتن بود . با خاطره ای که شوهرم به نقل از یکی از دوستانش برام تعریف کرده بود ایده و موضوعرمان تو ذهنم شکل گرفت.
نفوذی رو نوشتم و خدا رو شکر ازش راضی بودم چون با اینکه رمان اولم بود و فکر نمی کردم اصلا دیده بشه ولی استقبال خوبی ازش شد . علت بازنویسی هم مشکل نگارشی اون بود وگرنه تو موضوع اصلی هیچ تغییری داده نشد .

جنجال برانگیزترین بازخوردها و نظرات مربوط به کدام رماتنون بود؟
مطمئنا رمان ریشه در حسرتم زیادی بحث برانگیز بود.
به پیشنهاد یکی از دوستانم رمان رو هم در سایت نگاه و هم در کانال تلگرام تایپ میکردم که همین امر سبب شد اونجوری که بخوام ، نشد. ریشه در حسرت داستانش عالی بود ولی ریتم تند رمان از کیفتش کم کرد . انتقادهای زیادی به این رمان شد و حرف همه منتقدین هم شیب تند رمان بود. این شد که دیگه به قول معروف پشت دستم رو داغ کردم تو تلگرام رمان ننویسم .

تا چه حد روی باورپذیری رماناتون حساسید؟
خیلی ! شاید میشه گفت به طور صد درصد !
رمان نفوذی همون جوری که از اسم و ژانرش پیداست درباره انسان هایی بوده که شاید اطراف ما وجود دارند و ما نمی دونیم که در خفا چه کارهای عظیم و بزرگی رو انجام میدن همونایی که واسه امنیت جامعه مجبور به گمنامی هستند. ریشه در حسرت هم با ژانر عاشقانه اجتماعی مشکل خیلی از دخترهای جامعه رو به تصویر کشید. سونامی عشق که در حال حاضر تایپ میشه ، هم با موضوع اجتماعی و باور پذیری داره نوشته میشه. درسته در بعضی جاها نویسنده مجبور به اغراق میشه ولی این نمی تونه واقعی بودن رمان رو زیر سوال ببره.

بهترین دستاوردی که رماناتون براتون داشتن، چی بوده؟
بهترین دستاوردی که رمان هام بهم داده بهتر زندگی کردنم و بیشتر عشق ورزیدن به نزدیکانم بوده.
گاهی احساس می کنم از وقتی که نوشتن رو شروع کردم روحم لطیف شده و با دید دیگه ای به زندگی نگاه می کنم .
عجول بودن نویسنده در پیش بردن و اتمام رمان تا چه حد می تونه تاثیر منفی داشته باشه؟ چه راه حلی رو برای چنین نویسندگانی پیشنهاد می کنید؟
مطمئنا بیش از اون چیزی که فکر می کنند تاثیر بدی داره . شاید بیشترین انتقادهایی که به من نسبت به ریشه در حسرت شد به خاطر عجول بودن و ریتم تند رمان بود. شاید همون شد تجربه واسم تا با وسواس زیاد سونامی عشق رو جز به جز ، با حوصله و صبر زیاد بنویسم .
چطور می شه در رمان ها بین عقاید مختلف اعتدال ایجاد کرد؛ به طوریکه به هیچ کس توهین نشه؟
خوب ، میدونیم اعتدال و میانه روی همانطور که از نامش پیداست به معنای انتخاب راه میانه و عدم تمایل به دو طرف افراط و تفریط بوده . یه نویسنده باید همه ی جوانب رو در نوشتن رمان در نظر بگیره و با تعصب و افراط گری باعث رنجش دیگر عقاید نشه.
به نظرتون بزرگترین ضعف یه رمان چه چیزی می تونه باشه؟
ایده پردازی نادرست و رعایت نکردن قواعد کار
بزرگترین مساله ای که باعث تحول شما به عنوان یک نویسنده شد، چی بود؟
شاید گفتن اینکه از بچگی عاشق نوشتن بودم ، زیادی کلیشه ای شده ولی واقعیت اینه که من نوشتن رو از نه سالگی و با مرگ یکی از بهترین های زندگیم شروع کردم . دلنوشته هایی که کودکانه نوشته میشدند تا کم کم باعث شد به این کار علاقه مند بشم.
داشتن یا نداشتن تگ تا چه حد می تونه کیفیت یه رمان رو تضمین کنه؟
شاید یه دلگرمی باشه واسه نویسنده تا علاقه اش به نوشتن بیشتر بشه و کیفیت کارش بهتر و یا اثر سوء پیدا کنه و باعث غرور کاذب نویسنده و افت کیفیت کارش بشه.به نظر من تاثیر خاصی نداره .
اولین قدم برای نویسنده شدن چیه؟
اول باید بفهمیم که اصلاً نویسندگی چیه؟ نویسنده کیه؟ دوم مطالعه زیاد و خوندن رمان های آدم های مشهور .
شخص خاصی مدنظرتون هست که دوست داشته باشید آثارتون رو بخونه و نطرشو بدونید؟
تا به حال بهش فکر نکردم.
نوشتن دلنوشته بیشتر بهتون آرامش می ده یا رمان؟
دلنوشته
قسمتی از دلنوشته تون که بیشتر از همه دوستش دارید؟
خــدایــــا

نمی دانم چرا گاهی چنان در وجودم رسوخ می کنی که هر لحظه شوق رسیدن به تو را دارم .
آنقدر که تمام آرزوهایم فقط دوبال می شود
برای پرواز سوی آسمانت !!!
آنجایی که نزدیک به توست.

چطور شد که با انجمن نگاه دانلود آشنا شدین؟
زیاد به این سایت سر میزدم و رمانهای درخواستیم رو از اینجا دانلود می کردم.
همین برو و بیاها باعث شد افتخار این رو داشته بشم تا یه عضو کوچکی از انجمن بزرگ نگاه دانلود بشم.
اگر انتقاد یا پیشنهادی به تیم مدیریت دارید، بفرمایید.
همه چیز عالیه
یه پیشنهاد به نویسندگان تازه کار؟
در همه حال مطالعه داشته باشند کتاب های علمی، تخیلی، داستان، رمان
و در مرحله بعد حتما و حتما با حوصله و وسواس زیاد رمان بنویسند.
بزرگترین آرزوتون؟
بزرگترین آرزوم برآورده شدن تمام آرزوهاست .
حرف آخر...
ممنون از توجهی که به من داشتید و امیدوارم همیشه و در همه جا موفق باشید.

ممنون بابت وقتی که گذاشتین‌

اینم لینک پروفایلشون
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

• پیشنهادات
  • *~SAEEDEH~*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,075
    امتیاز واکنش
    70,793
    موفق باشین:aiwan_lggight_blum:

mahaflaki

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    491
    امتیاز واکنش
    37,621
    موفق باشین :aiwan_lggight_blum:

^M_A_K_I_A^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,595
    امتیاز واکنش
    17,359
    برات آرزوی موفقیت می کنم. به نظرم توی زندگیت موفق هستی و امیدوارم به همین روال پیش بری.
    قلمت مانا:aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:

برخی موضوعات مشابه

بالا