مصاحبه با Miss Farnoosh نویسنده عزیز انجمن نگاه دانلود

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
ارسالی ها
9,323
امتیاز واکنش
41,933
به نام خدا

سلام دوستان
مصاحبه ای رو با نویسنده ی حقوق دان انجمن خانم Miss Farnoosh انجام دادم امیدوارم خوشتون بیاد

آثارشون:رقـ*ـص دل _شعله شب _ترانه ات میشوم_برخاک احساس قدم میگذارم

خودتونو به طور کامل معرفی کنید
فرنوش گل محمدی هستم
متولد نهم شهریور سال 76
تاریخ دقیق بخوام نام ببرم پنج سال و دوماهه که دستی بر قلم دارم

چطور شد که اومدین طرف نویسندگی؟
راستش من اصلا رابـ ـطه خوبی با نویسندگی یا رمان خوندن نداشتم تا جاییکه یادمه هم انشاهای دوران دبستان و راهنماییم تماما به عهده پدرم بود :)
ولی خب کم کم انگار سلایقم تغییر کرد و به ندرت این بوی کاغذ و جوهر خودکار بود که میتونست باعث ارامشم باشه.. با جمله های کوتاه رفته رفته شروع کردم وبا نوشتن رمان این ارامش یا همون نویسندگی وجودم تکمیل شد

رشته ی حقوق چه ارتباطی می تونه با نویسندگی داشته باشه؟
درظاهر شاید این تفکر باشه که هیچ ارتباطی باهم نداشته باشن ولی خب لازمه موفقیت در حقوق فن بیانی بالا هست،نوشتن هم چون از ذهن تراوش میکنه وشاید این تجربه رو داشته باشیم که خوندن هر جمله توی حرف زدن روزانه مون میتونه تاثیری کم و بیش ایجاد کنه..این نظریه ای هست که البته خودم دارم و فکر میکنم که باهم مرتبطن
چی باعث شد بعد از اینکه رمان شعله شب از انجمن حذف شد ناامید نشیدودوباره نوشتن یه رمان دیگه رو شروع کنید؟
قبل از هر چیز عشق و آرامشی که حرکت قلم بهم هدیه میکنه، و بعد از اون هم کیفیت کارم،همیشه کیفیت از کمیت برام تو الویت بوده و هست وتا جاییکه بدونم میتونم کاری بهتر از قبل رو ارائه بدم اینکارو میکنم
نظرتون درمورد صحنه های+۱۸در رمان چیه؟خودتونم تو‌رماناتون از این صحنه ها استفاده کردین؟
ببین نمیگم هیچ نویسنده مجازی ای هست که استفاده نکرده باشه..چرا... ولی مهم اون حدود خط قرمزی هست که باید رعایت بشه و جدیدا نمیشه!متاسفانه الان خیلی مثلا نویسنده ای!! هستن که فکر میکنن فقط با این صحنه ها میتونن رمان رو جذاب وپرخواننده کنن وشدیدا در اشتباهن و من هم شدیدا با اینکار مخالف!من هم مستثنی نبودم..استفاده کردم اما تا بحال نذاشتم این حدود و قداست قلم از بـ..وسـ..ـه فراتر بره.
ازبین دوستان دانشگاهیتون کسی شما رو به عنوان نویسنده رماناتون می شناسه؟
بله چند تا ازدوستای صمیمیم هستن که اتفاقا خاطره جالبی هم برام یاداوری شد:
سرکلاس منتظربودیم که یکی از دوستان با هیجان رمانی که خونده بود رو تعریف میکرد منم فقط متعجب مونده بودم که این موضوع چقدرشبیه رمان شعله شبِ خودمه!تا اون لحظه اطلاع نداشتن ولی بعد از اینکه فهمیدن نویسندش خودمم،تا امروز به عنوان عزیزترین مشوق هام محسوب میشن و ازشونم ممنونم

به جز ژانر عاشقانه قصد نوشتن رمان با ژانر دیگه ای رو ندارید؟
هر نویسنده ای قدرت قلمش روی یه ژانر متمرکزه و فکر میکنم که قدرت قلم منم توی عاشقانه نویسی باشه..خیلی دوست دارم رمانی باژانر ترسناک بنویسم ولی خب تو امتحانش موفق نبودم وتا اینجا میتونم بگم استعداد به غیر از عاشقانه قلم زدن رو نداشتم
تابه حال عاشق شدین؟
با اطمینان میگم که نه
چرا رمان هرگز نخواهی شد رو ادامه ندادین؟
سوژه هرگز خام بود و علی رغم دوست داشتن زیادش،نتونستم زیاد روش مانور بدم از طرفی الان ذهنم تماما درگیر رقـ*ـص دلِ...دست نگهداشتم تا سر فرصتی مناسب تر ویرایش و ادامه ش رو شروع کنم
طبق گفته ی خودتون شعر نوهم می گید اشعارتون رو جایی منتشر کردین؟
تا الان نه
دلنوشته وداستان کوتاه هم می نویسید؟
بله،هر سوژه ای که فکر کنم واسه داستان کوتاه مناسبه مینویسم ولی خب ارتباطم با دلنوشته خیلی خیلی قوی تره
رماناتون چه تاثیری روی زندگی شخصیتون داشته؟
شاید این حسن رو داشته که وقتی خودمو جای رفتار شخصیتام قرار میدم واقع بین تر شدم و جزیی نگر..حداقل میشه گفت تا الان خوب بوده
دوست دارید در نویسندگی به کجا برسید؟
به بی نهایتِ قلم
دوستش دارم و باعشق مینویسم نمیتونم حد و مرزی واسش در نظر بگیرم
تا هرجا که خدا کمکم کنه ادامه میدم

انتظارتون از خواننده های رمانتون چیه؟
خواننده هام همیشه خداروشکر بهم لطف داشتن و واقعا واقعا ممنونشونم،انتظارم اینه که وقتی رمانی خوندن و باب میلشون نبود ضعف و قوت رمان رو بگن تا بتونم توی بعدیها بهتر برطرفش کنم،گاها برام پیش اومده که کلمه ای مثل "مزخرف_چرت_ننویس بابا"امیدم واسه ادامه کم رنگ شده!در هرحال این کلمه هم خودش یه نظره و برام محترم
از کدوم رمانتون بیشتر استقبال شد؟فکر می کنید دلیلش چی بوده؟
توی نگاه دانلود،ترانه ات میشوم، در صفحه اصلی به اوج رسیدو انتظار صدو بیست لایک رو در عرض یک شب نداشتم..بعد از اینکه شعله شب استارت خورد خواننده های ترانه پای ثابت شعله شدن...
دلیلش هم مطمئنم بخاطر ژانر طنزش و استقبال کاربرا از رمان طنز بود

کدوم رمانتون رو بیشتر دوست دارید؟
سخته انتخابش چون با هرکدوم چند ماه زندگی کردم
شعله شب رو دوست دارم بخاطر پیشرفتم ترانه ات میشوم بخاطر لحظه های خوبی که باهاش گذروندم،رقـ*ـص دل رو هم که فعلا نظری نمیتونم بدم تا تکمیلش

الگوتون در نویسندگی چه کسی هست؟
تا اینجا شخص خاصی نیست،سعی میکنم بیشتر خودم واسه خودم الگو باشم
اهل نقد کردن هم هستین؟
شدید
نظرتون در مورد نقدهایی که بهتون می شه چیه؟
من روی نقد و حرفایی که منتقدم میزنه خیلی حساسم... دلم میخاد نه تنها منوبلکه هر نویسنده ای که منتقد کارشو میخونه نظرشو با احترام بیان کنه تا متقابلا احترام بگیره...خیلی برام پیش اومده شخص کارمو خونده و در اوج بی احترامی نظر میده و وقتی جواب توهینشو میگیره میگه که "تو انتقاد پذیر نیستی!" جالبه که برام احترام توی توهین به کارم خلاصه میشه و اگر تصدق نقدش!! برم میشه انتقاد پذیری من!...
چی شد که به انجمن نگاه دانلود اومدین وموندگار شدین؟
انجمن قبلی که متاسفانه از بین رفت و نام نمیبرم خیلی سخت گیری برای تایید رمانا انجام میداد،دنبال جایی بودم که بدونم صرف نظر از خواننده ها برای کارم ارزش قائل بشن و زحمتم با یه کلمه"نه"نادیده گرفته نشه و نگاه دانلودم همون انجننی بود که توی اون بحبوحه یه جای فوق العاده بود... ترانه استارت خورد و با وجود دوستای گلی که پیدا کردم از جمله خودت،موندگار شدم
یه انتقاد یا پیشنهاد به تیم مدیریت انجمن؟
انتقادی نمیمونه کادر مدیریت همه چیز رو عالی ساماندهی میکنن... و پیشنهادم اینه که با تبلیغات بیشتر نگاه رو بیشتر توی چشم بیارن خصوصا الان که خیلی از نویسنده ها بخاطر کمبود انجمنهای مختلف و معروف نبودنشون، اینستاگرام رو برای فعالیتشون انتخاب کردن
بزرگ ترین آرزوتون چیه؟
سلامتی خانوادم
رسیدن به اون منصبی که با توجه به رشته ام از خودم انتظار دارم و امیدوارم که با توکل برخدا بتونم بدستش بیارم

حرف آخر...
امیدوارم نقد و نظردهی درباره رمانا به اندازه ای برسه که کاملا بشه اسم نقد رو روش گذاشت
و در اخر ممنونم از شما فاطمه جان دوست گلم بابت وقتی که برای مصاحبه گذاشتی وخواننده ها،انجمن وکادر عزیز مدیریت که تلاششون رو برای پیشرفت ما انجام میدن.
به امید پیشرفت بیشتر و بیشتر انجمن محبوبمون

ممنون بابت وقتی که گذاشتین

اینم لینک پروفایلشون
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش:

برخی موضوعات مشابه

بالا