نقد رمان معرفی و نقد رمان فرمول خاص| عِلیماژ کاربر انجمن نگاه دانلود

🍫 Dark chocolate

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,828
امتیاز واکنش
38,895
نام رمان : فرمول خاص
نام نویسنده: عِلیماژ(zhila.hh)کاربر انجمن نگاه دانلود
ناظر : @*یـگـانـه*
ژانر : اجتماعی ، عاشقانه
خلاصه : زمان می گذرد و همه را در میان تاریخچه اش جا می گذارد ، حال زمان بیرحم تر از هر بار عزیز ترین یاس را بـرده و یاس مجبور است که گاهی به تنهایی این بار را به دوش بکشد .بعد از فوت پدر یاس مسیولیت اداره ی کارخانه به دست او می افتد و حال یاس در تلاش است بتواند نام کارخانه ی پدرش را مانند قبل سرپا و سرفراز نگه دارد و برای همین دست به کارهایی می زند که ...
لینک رمان :
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • ~*~havva~*~

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,276
    امتیاز واکنش
    23,187
    به نام خدا

نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده
    -خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم
    -تند تند پست بزار
    -تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن
    و...........

برای درخواست نقد توسط "شورای نقد انجمن نگاه دانلود" می توانید به تاپیک زیر مراجه نمایید:

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

36598

maria1377

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    485
    امتیاز واکنش
    7,157
    سلام گلی، من منتقد نیستم ولی می تونم بگم قلم گیرایی داری. داستان آدمو جذب می کنه، نمی دونم همچین موضوعی تا حالا در مورد نوشته شده با نه ولی از نظر من جدید می یاد.

فقط یه چیزی، این پستی که الان ارسال کردی دو تیکه آهنگ گذاشتی، که سفارش میشه در حد چند خط از اون آهنگ و نویسنده بزاره.
    همین فقط موفق باشی

🍫 Dark chocolate

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,828
    امتیاز واکنش
    38,895
    سلام عزیز جان،درست می گین حتما کمترش می کنم. راستش اخه دو تا قصد داشتم که توی متن هم نوشته شده، یکی اشتباه خوندن شعر، یکیم زیاد خوندن و رو اعصاب بودنش ولی کمش کردم الان.
    لطف شما رو می رسونه :)
    راستش منم نمی دونم همچین چیزی مثل رمان من وجود داره یانه ، منظورم اینه که رمانرمانی مثل رمان من وجود داره که تکراری باشه یا خیر. اما من ایده های جدیدو برا نوشتن انتخاب میکنم. مثلا همین فرمول خاص یه بار که داشتم صبحونه شوکولات صبحونه می خوردم به ذهنم خورد25r30wi
    جالبم اینه که تند تند بقیش تو ذهنم ساخته میشد .
    خوشحالم که خوشتون اومده و به شدت از همراهی گرمتون سپاس:) :campeon4542::biggfgrin:

آخرین ویرایش:

Ghazalhe.Sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    874
    امتیاز واکنش
    5,170
    با سلام خدمت شما دوست عزيز
    اسم رمان: تركيب فرمول خاص، بدون توجه به ژانرها توى ذهنم ژانر علمى -تخيلى و فانتزى اومد؛ با خوندن ژانر عاشقانه اول فكر كردم احتمالا رمان بايد روايتگر يه عشق آتشين بين دختر و پسر داستان باشه. برخلاف نظر اوليه و با خوندن متن ها، الان فكر مى كنم فرمول خاص مربوط به تركيب خاصى هست كه ياس پيدا كرده!
    ژانر: چون گفته شده رمان روند آرومى داره، تا الان فقط ژانر اجتماعى رو ديدم ولى هنوز ژانر عاشقانه ديده نشده!
    خلاصه:در حالى كه مبهم بود اطلاعاتى رو هم به خواننده منتقل مى كرد و از نظر من ايرادى نداشت!
    مقدمه: رمان فاقد مقدمه بود! ( البته مى شه با تغير قسمت راز و نياز رو به عنوان مقدمه، قلمداد كرد! )
    شروع: با صحنه اى از آتش سوزى شروع شده بود كه، شخصيت اصلى در يه ساختمان نيمه كار گير كرده بود؛ شروع خوبى بود و اين گره رو در ذهن ايجاد مى كرد كه، چرا ياس بايد تو ساختمان در حال آتش گير كنه؟ هدف از زندانى كردنش چى بوده؟
    پيشنهاد: به نظر من اگه بعد از نقطه آغازين، چند ماه قبل نوشته بشه؛ بهتره!
    روند:با توجه به گفته شما، رمان روند آرومى داره؛ فقط اميدوارم اين روند آروم، خسته كننده نشه كه اون وقت باعث دفع خواننده مى شه تا جذبش!

توصيفات:توصيفات مكان، ظاهرى و شخصيت ها چند جا رعايت نشدهبود ولى در كل خوب بود!
    باور پذيرى: اينكه تو مدت كمى، يه دختر بيست و چند ساله بتونه رئيس يه برند معروف بشه و تو مدت كمى موفق بشه، يكم باورش سخته؛ هرچند كه اون كارخونه از پدرش بهش ارث رسيده باشه! از طرفى يه مرد تقريبا چند سال بزرگ تر از خودش، بتونه رقيبش و موفق هم باشه؛ هرچند بعداً معلوم مى شه از راه خلاف پول به جيب مى زده! فقط اميدوارم مثل اين رمان هاى كليشه اى( برسام و ياس) عاشق هم نشن!
    اشكالات:بيشتر اشكالات رو ليست كردم و براتون مى فرستم! ( البته ممكنه بعضى ها از چشمم دور مونده باشه! )
    علايم نگارشى: متاسفانه جز علامت ويرگول و نقطه، گاهى علامت تعجب از علايم نگارشى ديگه خبرى نبود!
    پيشنهاد:به بخش آموزش ويراستارى، تايپك علايم نگارشى سر بزنيد!

ايده: ممكنه ايده تكرارى باشه ولى با وجود اين، با اضافه كردن بخش هايى از تكرارى بودن خارج شده! ( البته من خودم مشابه رو نخوندم! )
    نثر:نثر شما ادبى و در ديالوگ ها محاوره(شكسته) بود؛ با اين حال قوانين شكسته نويسى چند جا رعايت نشده بود. براى مثال:
    كتابم رو به جاى كتابمو
    شركت رو به جاى شركتو
    و…
    پيشنهاد:لطفا قسمت هاى گفت و گو شخص با خودش رو تو گيومه«…» قرار دهيد!
    زاويه ى ديد: «اول شخص، زاويه ى مناسب ترين براى ژانر اجتماعى و عاشقانه هست! » البته، اين حرف من نيست؛ زاويه ديد شما داناى كل بود و از نظر توصيف حالات دستتون بازتر هست؛ نكته مثبت اينه كه نيازى به پرش راوى نيست و اين خودش باعث، يكپارچگى متن مى شه!
    شخصيت پردازى: اطلاعات هر شخصيت به مرور زمان به دست مياد؛ ( نكته مثبت) با اين حال ابهاماتى هم وجود داره. مثل، سن ها و رشته تحصيلى ياس!

در آخر دوست عزيز، من منتقد نيستم؛ خودم هم در حال نگارش هستم و با توجه به تجربه ى اندكم رمانتون رو خوندم و نقد كردم. اميدوارم نوشته ام بتونه بهتون كمك كنه و براتون مفيد باشه!
    به اميد موفقيت روز افزون شما!

آخرین ویرایش:

🍫 Dark chocolate

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,828
    امتیاز واکنش
    38,895
    سلام دوست عزیز
    اول از همه از خوندن دقیق و نقد سازندتون ممنونم
    و بابت وقتی که گذاشتین
    بعدش باید بگم که الان اولای رمانه. دارم اروم اروم میام جلو و همون طور که معلومه اروم اروم همه چیز مشخص می شه
    ژانر عاشقانه توی داستان هست ولی هنوز وارد داستان نشدیم انچنان
    علائم نگارشی با توجه به شرایط موجود استفاده شدن.و بیشتر چهار تای اصلی هستند ینی نقطه ویرگول علامت سوال و تعجب.
    من تا حالا رمانی نخوندم که موضوع مشابهی داشته باشه و حقیقتا خواننده ها هم چنین نظری ندارن. صرفا ساخته ی ذهن خودمه و همه ی اتفاقات همینطورن و سعی کردم هیچ کدوم مثل رمانای دیگه نباشن. علت نوشتن موفقیت ها و ..ی یاس ؛ باید بگم که برای هر اتفاقی دلیلش رو به طور واضح توضیج دادم و دلیل نوشتن همچین چیزایی اینه که موفقیت شاخ و دم نداره! غول نیست! تو همین کشور خودمون سرچ کنین ببینین چقدر ادمای موفق کم سن هست! برای همین ژانر اجتماعیه!
    مقدمه رو من هنوز ننوشتم چون فعلا کاملش نکردم و قطعا خواهم گذاشت.
    فرمول خاص..‌ چیزی که به ذهن میاره و توی رمان توصیف شده منظور ترکیبی نیست که یاس بدست اورده! با دقت خوندین ولی تصور می کنم چیزی که تو ذهنتون تصور کردین سرسریه. چون من خیلی جاها دلیل نوشتن فرمول رو نوشتم. و اینکه چرا خاصه . ژانر تخیلی نمی دونم شما چرا فکر می کنین اما من هیچ چیز تخیلی ای توش ندیدم و خیلی چیزاش مسائلی هستن که به طور رایج تو جامعه رخ میدن.البتع بیشتر جاها رو بهتون حق می دم چون هنوز به پارتای جدی تر نرسیدیم. ولی اینکه گفتین با فرمول خاص عشق اتشین رو تصور کردین! واقعا تصورش برام سخته! خصوصا که حتی با خوندن خلاصه هم نمیشه چنین چیزی رو نتیجه گرفت. دیگه نثر، شکسته نویسی و این چیزا رو راستش من بلد نیستم نمی دونستم تجربه نداشتم.حتما تحقیق می کنم و اصلاحشون می کنم.
    در نهایت از همراهی شما سپاسگزارم
    و نقد پر متحواتون و این طور نقد ها رو خیلی دوست دارم چون باعث پیشرفتم میشن. ممنون که انقدر دقیق و کامل گفتین.
    با ارزوی بهترین ها
    ژیلا.ح
    عِلیماژ

Ghazalhe.Sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    874
    امتیاز واکنش
    5,170
    من تصورات اوليه رو گفتم، تخيلى قبل از خوندن ژانر و خلاصه، عشق آتشين هم در نگاه به ژانر نه خلاصه و… به ذهنم رسيد! ايده ام گفتم مشابه نه دقيقا همون موضوع چهار چوبى، و بله درست موفقيت ممكنه تو سن كم اتفاق بيوفته ولى رايج و متداول نيست؛ مگه استعداد يه جوون استثنايى و به قولى نخبه باشه طرف و اگه ياس نخبه باشه… ! در آخر خوشحالم كه نقدم بهتون كمك كرده و مفيد بوده!

Lady_s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    161
    امتیاز واکنش
    1,865
    سلام عزیز
    من منتقد نیستم وقصدم نقد نیست فقط به عنوان خواننده رمان این مطالب رو میگم
    موضوع داستان خوبه ولی به نظرم یکم کند پیش میره یعنی یک جاهایی ادم دلش میخواد بزنه جلو
    دوم اینکه چون یک مقداری ابتداش هیجانی بود من بازم دنبال هیجان میگشتم ولی خب دیگه تکرار نشد
    وسوم اینکه اینا فقط نظر منه درکل خوبه چون هر رمانی به دلم نمیشینه ولی از رمان شما خوشم میاد
    موفق باشی: )

🍫 Dark chocolate

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,828
    امتیاز واکنش
    38,895
    نه
    اتفاقا من می خواستم اینو مشخص کنم
    که حتما لازم نیست استعداد انچنانی باشه
    اتفاقا با فکر و کمی تلاش بدست میاد!
    رایج نیست چون کسی برای رسیدن به خواسته اش تلاش نمی کنه.
    کارایی که یاس می کنه کارای خیلی بزرگی نیست! کمی فکر‌کوچیک! همین! و بعد به کمک تجربه های بقیه !!

🍫 Dark chocolate

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,828
    امتیاز واکنش
    38,895
    ممنونم از نقدتون جانا‌
    همراهی شما برای من خیلی مهم و با ارزشه.
    بله قبول دارم
    برا همین بعضی قسمتای هیجانی رو گذاشتم ولی بازم کمن دیگه
    ایشالا بیشتر می کنم چشم