نقد رمان معرفی و نقد رمان رازِ تلخون|Ava Banoo کاربر نگاه دانلود

Ava Banoo

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
724
امتیاز واکنش
61,759
« به نام خداوند جان آفرین»
دسته بندی: رمان
نام اثر: رازِ تلخون (جلد دوم اسارتِ عشق)
ژانر: عاشقانه_جنایی_معمایی
نویسنده: سارا رحیمی تبار(Ava Banoo)
ناظر: NAZ-BANOW
زاویه دید: دانای کل

توجه:
دوستان عزیز تمامی مطالب جلد یک و جلد دوم با تامل و تحقیق فراوون نوشته شده و اگر جایی از متن رمان بود که با حقیقت منافات داشت، صبر و تحمل داشته باشید. در خلال جلد دوم تمامی ابهامات برطرف میشه.

پیشگفتار:
رازِ تلخون دنباله رو اتفاقاتی هست که در جلد یک به آن ها پرداخته شده. داستان از آن‌جایی شروع شد که دلیار با فکر اینکه نوشین او را از باند قاچاق بیرون آورده تا جایگزین دختر از دست رفته اش باشد، وارد خانه کیاراد می‌شود.
طی یک سری اتفاقات با شاهرخ پسر نوشین برخورد می‌کند و جرقه آشنایی و سرانجام ازدواجشان زده می‌شود.
در این میان تهدیدهای گاه و بیگاهی که از سمتی فردی ناشناس شاهرخ را نشانه گرفته، آن ها آشفته و مضطرب می‌سازد. شاهرخ در حالی که در تلاش برای پیدا کردن آن فرد است، با بهانه گیری ها و حرف های مشکوک دلیار مواجه می‌شود. دلیار که از رفتارهای مشکوک کیمیا،پرستار پدر شوهرش، به تنگ آمده، تلاش می‌کند تا چهره واقعی او را به شاهرخ نشان دهد. اما شاهرخ نمی پذیرد و همین موضوع دیوار جدایی میان آن دو می‌کشد.دلیار با تلاش فراوان و با کمک سپهر مدارکی علیه کیمیا جمع آوری می‌کند؛ امّا درست در زمانی که همه چیز خوب و مطابق نقشه به نظر می‌رسد، کیمیا پا به فرار می‌گذارد و مسبب اتفاقات تلخی می‌شود...
تاپیک جلد اول:

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

خلاصه:
خــ ـیانـت همیشه زیر پا گذاشتن وفاداری نیست. گاهی پنهان کاری بزرگ ترین خــ ـیانـت محسوب می‌شود.
دلیار دختریست با یک گذشته‌ی شوم و دردناک... گذشته ای که سایه به سایه در تعقیب اوست و مجال آسایش به او نمی دهد. گذشته ای که گذشته نیست...
ازدواجش ، فصل جدیدی از زندگی را برای او رقم می زند؛ امّا افسوس که این اتفاق خوش، دروازه ی ورود مشکلات و حوادث تلخ بسیاری را به روی او و شاهرخ می گشاید.
دلیار همچنان بر پنهان ماندن راز خود پافشاری می کند؛ امّا دادگاه سرنوشت حکم به گـ ـناه کاری اش صادر می‌کند و مجازاتش این است که او باید چهره حقیقت را برملا سازد. حقیقتی که هم شیرین، هم تلخ است.
حقیقتی به هراس انگیزی تمام ترس های دلیار...
و در این میان طوفان حوادث به پا می خیزد و شاهرخ و دلیار را بیش از پیش در گرداب حقایق فرو می برد...
حقیقتی که زنگاری از جنس گذشته گرفته است...
حقیقتی که بوی خون می دهد...
حقیقتی که تاوان برملا شدنش جان آدمیست ...

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ~*~havva~*~

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,276
    امتیاز واکنش
    23,187
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

آخرین ویرایش:

*بانو بهار*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,937
    امتیاز واکنش
    10,965
    خوب عزیز رمانت عالیه میتونست از این بهترم باشه حالا از هر نظر ولی جاییه بهتر شدن هم داشت از نظره من
    مخصوصا اون متن هایه عربی بود کجایی بود اونا رو که گذاشته بودی نشان از دقت زیادت بر رویه رمان بود که خیلی سعی کردی که برایه خواننده رمانت رمان خوبی باشه
    این نشانه سعی و تلاش تو، تو کارت بود
    و اینکه اسم شخصیت هایه رمانتم خوب بود و همرو یه شکل نزاشته بودی
    خیلی خوب تونسته بودی توصیف کنی خوب بود گلم
    من به شخصه از قلمت خوشم اومد
    به امید کارهایه بهتر عزیزم

س.زارعپور

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    881
    امتیاز واکنش
    96,880
    اول سلام...
    بعدشم من عاشق رمانتم.کلا از این رمانا که این شکلیه خوشم میاد......جلدت که عالیه...اسمشم قشنگه...یه شروع کلیشه ای هم نداره...نقد هم ندارم که بکنم...فقط منتظرم زودتر تمومش کنی برم دانش کنم...
    موفق باشی...:aiffwan_light_blum:

Ava Banoo

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    724
    امتیاز واکنش
    61,759

Ava Banoo

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    724
    امتیاز واکنش
    61,759

Mr.S

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1
    امتیاز واکنش
    14
    سلام آوا خانوم . قلم خوبی دارید . با توجه به اینکه اولین رمانتون هست ؛ ولی سبک نگارش رو به خوبی تونستید ادا کنید . داستان رمانتون در هاله ای از ابهام هست و به نظرم همین موضوع که نمی شه بفهمی دقیقاً قراره بعدش چی پیش میاد خواننده رو جذب می کنه . از حرف های کلیشه ای هم استفاده نشده و این خودش نکته مثبتی هست . همونطور که بقیه دوستان گفتن طراحی جلد رمان هم با موضوع یه جورایی هم خوانی داره . فقط یه نکته می مونه اونم اینکه اگه دوست دارید متن آهنگی که شخصیت رمانتون داره گوش می ده رو بنویسید ، کوتاهش کنید . لازم نیست کل متن آهنگ رو بنویسید . من خودم به شخصه هیچ کدوم از متن آهنگ های رمان رو نمی خونم . یه سری ریزه کاری های باید روی رمانتون انجام بشه ولی در کل به نظرم خوبه و می تونید تو زمینه نوشتن رمان پیشرفت خوبی داشته باشید .
    موفق باشید

Nazdokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1
    امتیاز واکنش
    13
    سلام بانو .:biggfgrin: این رمانت محشره !!!! :aiwan_light_bffffffffum: نمی دونم هدفت از اینکه گذاشتی برای نقد چی بوده ؟ به شخصه تا مقدمه اش رو دیدم خواستم بقیه اش رو بخونم که نشد و پیام اومد باید عضو بشم . منم به خاطر خوندن بقیه اش عضو شدم . ژانر رمانت رو دوست دارم . داستان رمانت متفاوته . به نظرم شخصیت هر کدوم از افراد رمانت رو با توجه به ویژگی هاشون خیلی خوب به تصویر کشیدی . ولی یه نظر شخصی دارم امیدوارم ناراحت نشی . به نظرم اگه ژانر رمانت جنایی هست کمتر باید طنز داشته باشه . راستش شخصیت شوخ طبع پری رو خیلی خوب درست کردی . من به شخصه خیلی خندیدم25r30wi25r30wi ولی خب به نظرم باید این ژانر طنز کمتر و اتفاقات جنایی بیشتری داشته باشه . قضیه ی این خواب هایی که دلیار می بینه چیه ؟؟ یه جورایی رمانت رو مثل پازل کردی که تا همه قطعاتش کنار هم نباشند نمیشه بفهمی موضوع از چه قراره . درکل دوسش می دارم
    خودت هم دوست دارم
    موفق باشی
    منتظر ادامه رمانت هستم

Ava Banoo

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    724
    امتیاز واکنش
    61,759

Ava Banoo

کاربر نگاه دانلود