دلنوشته کاربران دلنوشته پریشان | پارک ته یان کاربر انجمن نگاه دانلود

PARK_TEHYAN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
21
امتیاز واکنش
49
《بخش هشتم》

~تجربه~

گام دوم خیلی سخت نیست؛ فقط نیاز به کمی مطالعه و تحقیق دارد.
وقتی کتاب‌های خوب را می‌خوانیم، چیزهای زیادی را از آن می‌آموزیم؛ حالا اگر با دیگران هم صحبت بشویم هم، می‌توانیم از تجربه‌های آنها بسیار بیاموزیم.
بعضی کتاب‌ها، بر اساس واقعیت هر فرد و به صورت دقیق و رسا نوشته شده‌اند که بهترین کتاب‌ها برای استخراج تجربه‌های دیگران و استفاده کردن از آنها، در زندگی ما است.
کتاب‌هایی که منتشر می‌شوند، صرفا جهت خالی شدن ذهن و قلب نویسنده نیست. شاید بعضی‌هایشان اینگونه باشند؛ ولی همه‌ی کتاب‌ها، این ویژگی‌ها را ندارند.
هر نویسنده‌ای، هدفی از نوشتنش دارد؛ هدف من و تو هم با هم متفاوت است و هنگامی که آنها را می‌خوانیم، کمی متوجه می‌شویم که به دنبال چه چیز بوده‌اند.
من خودم را می‌گویم؛ عاشق کتاب هستم و کتاب های زیادی خوانده‌ام. البته خواندن برای من به تنهایی کافی نیست؛ من نکات ناب و مهم را یادداشت برداری می‌کنم و در زندگی در جایی که مشکلی برایم پیش می‌آید، از آنها استفاده می‌کنم.
و به‌نظرم مثبت ترین نکته در کتابخوانی هم، استفاده از تجربیات نویسنده است. البته این نکته هم قابل ذکر است که ما می‌توانم از هر چیزی تجربه بگیریم؛ از حرف یک بزرگتر، یک دوست قدیمی و حتی حرف های یک غریبه که ناگهان به گوشمان می‌خورد. برای اینها باید جایی داشته باشیم! مسلّماً همه‌ی این ها در ذهن ما نمی‌ماند ما انسانیم و گاهی فراموشکار. چه خوب است دفتری داشته باشیم که تجربیات دیگران را در آن بنویسیم و از آنها، ایده‌های جدید خلق کنیم و در کارهایمان از آنها استفاده کنیم، تا در کارمان موفق تر بشویم و شانس خود را برای قبولی در آن کار، بالا ببریم.
من همیشه با خودم می‌گویم هیچ‌چیز بهتر از تجربه‌ی بالا در هر کاری نیست؛ پس تا می‌توانید، تجربه‌های مهم و خوب دیگران را یاد بگیرید و در زندگی‌تان استفاده کنید؛ به عبارتی، به دنبال تجربه‌های دیگران باشید، تا موفق تر بشوید!

• پیشنهادات
  • PARK_TEHYAN

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    21
    امتیاز واکنش
    49
    《بخش نهم》

~آرامش و صبر~

دیگر داریم به آخرین مرحله از این رویای بزرگ، نزدیک‌ می‌شویم.
    چقدر در راه صبوری کردی؟ استرس داشتی؟
    صبر؛ می‌‌خواهم بگویم که خیلی صبر کردی؛ این دیگر آخر خط است؛ فقط کمی دیگر صبر کن.
    از خاطراتت بگو؛ تا به الان چه برایت گذشت؟ به من که خوش گذشت؛ چون وقتی با هم یک اتحاد شدیم و دست هم را محکم گرفتیم و به دیگران یاری رساندیم، خیلی چیزها یاد گرفتیم و خیلی چیزها به دیگران آموختیم.
    حس سبکی و آرامش بسیاری در وجود من موج می‌زند. مثل کسی هستم که تازه متولد شده و قرار است دنیایی که برایش تلاش کرده و ساخته را ببیند. این دنیای زیبا، نتایج زحمات من و توست. من، به همه ما افتخار می‌کنم.
    از این‌ها که بگذریم، هنوز به مرحله آخر نرسیدیم و نباید اینجا تسلیم بشویم و همه چیز را تمام کنیم.
    در این قسمت، ما باید صبر کنیم و با آرامش خودمان نشان دهیم که ترسی نداریم؛ شاید اینطوری کسانی که قرار است ما را تایید کنند، کسانی که اگر بخاطر آن ها نبود، دست به هیچ یک از این کارها نمی‌بردیم و هیچ تلاشی نمی‌کردیم.
    آری، این آخرین مرحله خواهد بود. بعد از تایید مردم، که جزء اساسی ترین چیزهایی است که به آن نیازمندیم، می‌توانیم بر دنیا حکومت کنیم.
    اگر در این قسمت موفق بشویم و آستانه صبر و آرامش خود را بالا ببریم و مردم به ما اعتماد کنند، دیگر همه چیز تمام می‌شود. آن زمان، نتیجه تمامی زحماتمان را می‌گیریم و با تلاش و پشتکار بیشتری و با یک ورژن جدیدی از خودمان، شروع به کار می‌کنیم؛ پس نفس عمیقی بکش و مضطرب نباش؛ نگران چیزی نباش؛ مثل شعاری که داریم:«ما می‌رسیم، به هر چیزی که بخواهیم!»

PARK_TEHYAN

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    21
    امتیاز واکنش
    49
    《بخش نهایی》

~پایان و پیروزی~

همین‌جا صبر کن؛ این‌جا دیگر مرحله نهایی است. تبریک می‌گویم و خوش‌آمدی. تو الان توی جهانی هستی که خودت با دست‌های خودت اون رو ساختی.
    لـ*ـذت بخشه؟
    جذابه؟
    خفنه؟
    چه حسی داری؟
    اولین کاری که میشه توی این دنیا کرد، اینه که چشم‌هات رو ببندی و راحت نفس بکشی؛ مثل فیلم‌ها، دقیقا همون قسمتی که طرف خیالش راحته که دیگه دغدغه‌ای ندارد.
    دوم، مرحله راهنمایی کردن مردمی هست که منتظر تو هستند که براشون حرف بزنی، چطور به این‌جا رسیدی؟ چی شد که چنین چیزی به ذهنت اومد؟ چطوری عملیش کردی؟ مثل شخص‌های معروفی که ازشون مصاحبه می‌گیرند.
    و کسایی هم هستن که می‌گفتن: «رویاهای خیالی! دست از سرشون بردار؛ تو نمیتونی.» از اون بالا براشون دست تکون بده و میکروفون رو در دستت بگیر و بگو «من موفق شدم؛ هیچ چیز غیر ممکن نیست.»
    می‌تونی راجع به موفقیتت حرف بزنی؛ بخندی و هر کاری که آرزوت بود توی این دنیای جدید انجامش بدی، عملی کنی.
    جهانی که ساختیم، جهان انسان‌هاست؛ برای کسانی است که در کارشان، سیاست انسانیت دارند.
    همان اول هم قرار بود که تمام آرزوهات رو کنار بگذاری تا به انسانیت برسی و بعد دوباره آنها رو به واقعیت پیوند بزنی. نگو که پشیمان شدی!
    در جهان دیگری که به وجود آوردیم، برایت آرزوی بهترین‌ها و موفقیت های بزرگ تری می‌کنم.
    «رویای شما تاریخ انتقضا ندارد!
    نفس عمیقی بکشید و دوباره شروع کنید...♡»

...باید باور کنی تا بدستش بیاری...

PARK_TEHYAN

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    21
    امتیاز واکنش
    49
    ☆سخنان پایانی دلنویس☆

حقیقتاً این اولین دلنوشته و اولین متنی بود که شروع به نوشتنش کردم و تموم شد، می‌دونم حرفه ای نبود و مشکلات زیادی داشت ولی امیدوارم مورد پسندتون بوده باشه🙏

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    134
    بالا