دلنوشته کاربران روزانه نویسیِ دلنوشته انسان به امید زنده است | HananehKH کاربر انجمن نگاه دانلود

HananehKH

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
643
امتیاز واکنش
6,615
#انسان به امید زنده است.
در این لحظه، ناامیدی به تمام وجودم رخنه کرده و نمی‌دانم چگونه از پس مبارزه با آن بربیایم. افکار مختلفی من را از امید دور می‌کنند و به سوی ناامیدی سوق می‌دهند. جملاتم روی خودم تاثیری ندارند‌؛ اما به شدت نیاز دارم بشنوم. کسی چیزی بگوید و خیالم را از آینده راحت کند. نمی‌دانم چه به سرم می‌آید و همین وهم مرا از پا درآورده. آنقدر فکر کرده‌ام که سردرد امانم نمی‌دهد. انگار ناامیدی تا تمام لایه‌های مغزم رسوخ کرده و تنم را فلج. قدرتش را دست کم گرفته بودم. لاکن در این بین، ته ذهنم با قلبم یکی شده و امیدی کمرنگ سو می‌زند. آینده برایم بسیار نامعلوم و نامفهوم است. حال چاره ای جز صبر ندارم. ای کاش امید کوچکم، رشد کند و بر این ناامیدی پیروز شود!

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • HananehKH

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    643
    امتیاز واکنش
    6,615
    # انسان به امید زنده است.
    امروز احساس بهتری دارم. انگار امید کوچکم کمی رشد کرده. با تمام توان و به هر سختی که بود، علف‌های هرز فکر و خیال را از تنه‌ی نحیفش دور کرده‌ام. کود اطمینان به پایش ریخته‌ام تا بتواند با آفت ناامیدی مبارزه کند و کمی جان بگیرد. دلم می‌خواهد رشدش را ببینم و پیروزیش را جشن بگیرم.

آخرین ویرایش:

HananehKH

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    643
    امتیاز واکنش
    6,615
    #انسان به امید زنده است.
    با هم به آسمان شب زده خیره شده‌ایم. هر دو به یک نقطه می‌نگریم؛ اما افکارمان متفاوت است. من در فکرم به دنبال آینده‌ای ملموس از اتفاق خوب هستم و او...
    راستش نمی‌دانم به چه فکر می‌کند که اینطور بدون پلک زدن، ساعت‌هاست تکانی نخورده. از کنجکاوی اشباع می‌شوم و صورتم را در نیم رخش تنظیم می‌کنم. «حتما چیز خوبیست که در فکر غرق شده ای.»
    پس از یک آه طولانی، چشمانش را می‌بندد. ابتدا فکر می‌کنم مرا نشنیده گرفته؛ اما کمی بعد، با صدای بمی جواب می‌دهد: « به همه چیز و هیچ چیز.»
    تعجب نمی کنم. زیرا وقتی انسان زیاد از حد مغزش مشغول است، گاهی اینطور می‌شود. دوباره به جایم برمی‌گردم. «من ولی به آینده فکر می‌کنم. آینده‌ای دور؛ اما شدنی.»
    از صدای خنده‌اش، حیرت می‌کنم. « خوب است، لااقل درمیان ما کسی امیدوار است.»
    این بار نگاهم را به ستاره‌ای که از پس ابر سیاهی درحال بیرون آمدن است، می‌دهم. «یادت باشد قبل از امید داشتن، باید ایمان داشته باشی که امیدی در راه است!»

آخرین ویرایش:

HananehKH

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    643
    امتیاز واکنش
    6,615
    #انسان به امید زنده است.
    همه آدم‌ها شب که به بالین خواب می‌روند، صبح را به امیدی آغاز می‌کنند. یکی به امید دیدن کسی که قلبش را به تپش می‌اندازد یا عزیزی که دوستش دارد، دیگری به امید روزی بهتر. حتی بعضی‌ها هم هستند که با فکر کردن به گذراندن روزمرگی‌هایشان، به خود امید می‌دهند. حرفم این است؛ ما آدم‎‌‌ها برای گذراندن یک شب طولانی و تاریک، نیاز به یک امید روشن برای صبحی سپید داریم.

آخرین ویرایش:

HananehKH

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    643
    امتیاز واکنش
    6,615
    #انسان به امید زنده است.
    گر صبر کنی، از بذر پوسیده ناامیدی، امید جوانه خواهد زد.

HananehKH

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    643
    امتیاز واکنش
    6,615
    #انسان به امید زنده است.
    در من، جنگی درحال وقوع است. جدالی پر تنش که لشکر ناامیدی را به سمتم روانه کرده. سربازان بی‌دفاعی در سرزمین ذهنم، منتظر سپاه امید هستند. سرتا پا گوش شده‌اند تا صدای پایی که از دور می‌شنوند را تشخیص دهند. لشکر ناامیدی که شمشیر برنده‌ی خود را بالا می‌برد، می‌فهمم که این بار قصدش فتح آرزوهایم است. شمشیرش درست درحال فرود آمدن بر قلب تپنده‌ی افکارم سایه انداخته که چیزی مانع فرودش می‌شود. نگاهم به امیدی که قدرتش بر شمشیر ناامیدی غلبه کرده می‌رسد. امیدی کوچک؛ اما درخشان و قوی که من را از چنگ ناامیدی درونم نجات می‌دهد و سرانجام، پیروزی در این جنگ را از آن من می‌کند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    131
    بالا