رمان های معروف که فقط اسم د کردند

• شروع کننده موضوع Noone
  • بازدیدها 2,222
  • پاسخ ها 57
  • تاریخ شروع

Behnam_Rastaghi

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
747
امتیاز واکنش
16,563
به نظرمن بعضی از دوستان فقط بلدن کپی کنن از رمان های دیگه حالا این کپی کردن حتما نباید عینا باشه همین که ایده همون باشه و یکمی هم تغییر پیدا کنه همینه ولی چیزی که خیلی منو آزار میده اینکه خیلی هاهم اصلا خوششون میاد که موضوع و رمان تکراری بخونن!!اصلا انگار تنها چیزی که براشون از یه رمان مهمه اینکه مثلا موضوع ازدواج اجباری باشه!اینجوری میشه که یه سری رمان های بی محتوا و تکراری تعداد طرفدار و لایکاشون بالا میره و این هم به سلیقه البته مربوطه ولی بنظرمن رمانی که حقش هست باید این تعداد لایک و طرفدارو داشته باشه خواننده ها باید رو موضوع و محتوای اثر بیشتر تمرکز کنن تا فقط یه سری روابط عاشقانه ی تکراری!

• پیشنهادات
  • kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    گلم من پیشنهاد دادم بسته بشه نگفتم که حتمی باید بسته بشه
    همه دارن یک حرفو تو قالبای مختلف میزنن
    بعدشم من فقط یه حرف زدم و تصمیم گیرنه مدیر ارشده. هر چند فکر کنم مدیر ارشد با باز بودن موضوع بیشتر موافق باشه

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    با قسمتی از حرفتون موافقم اما هیچ وقت نمیشه چیزی رو به دیگران تحمیل کرد
    شما میگید بعضیا فقط موضوع ازدواج اجباری براشون مهمه...اما یه سوال..فرض کنیم که نفر دنبال رمانیه که پایانش خوش نباشه...حالا اگه تعداد این افراد زیاد باشه همه باید جبهه بگیریم که چرا طرفدارای رمانایی که پایان تلخ دارن بیشتره!مطمئنم هرگز همچین کاری نمیکنیم چون یه عادت بد بین دوستان رایج شده که رمانای ازدواج اجباری رو بی محتوا جلوه میدن...و بر منکرش لعنت کع بعضی دوستان به خاطر علاقه ای که به این رمانا دارن و به خلطر اطلاعات عمومی کمشون یه ذره این ژانر ازدواج اجباری رو لکه دار مئکنن
    من به شخصه شدیدا عاشق رماناییم که عشقشون بعد از ازدواج شکل بگیره...وگرنه تو دنیای الانم بیشتر طلاق ها به خاطر عشق آبکی قبل از ازدواجه
    رمان باید با واقعیت جور در بیاد و من یکی از راهاشو پیدا کردم و اونم ازدواجه که با اجباری کردنش میشه طنزش کرد
    این حرفا رو زدم چون از بعضی حرفا دلگیر میشم

Behnam_Rastaghi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    747
    امتیاز واکنش
    16,563
    حرف شما متینه منم مثال زدم خانوم!من منظورم این نبود که ازدواج اجباری بی محتواست حتی ازدواج اجباری رو هم میشه با محتوا و جذاب نوشت ولی خب بعضی ها هستن از تقلید و کپی برداری یه همچین مضمون هایی رو مینویسن،مثلا درمورد ژانر ها ما ژانری به این اسم نداریم یا کل کلی نداریم ولی خب این اشتباه رایج شده با اموزش صحیح میشه به نویسنده های تازه کار فهموند که کل کلی همون طنزه یا ازدواج اجباری زیر مجموعه ی اجتماعی قرار میگیره...بیشتر این رمان ها بازم میگم بیشترشون نه همشون به بدنه ی قصه به صورت واحدیه یعنی تغییرات خیلی جزئی ولی خب یکی هم ممکن با قلم و تخیل قوی ای که داره درمورد این موضوع رمان بنویسه یه چیز متفاوت با ایده ی نوع که ازجایی هم کپی برداری نشده!من قصد توهین به کسی نداشتم مثه دوستان نظرم رو بیان کردم

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    نظر همتون درست و محترمه
    من همرو خوندمو دیدم همه دارن درست میگن
    نوجوون ها رمان های عاشقانه و همون ژانر های خاص که مدام تکرار شده و خودمون میدونیم رو دوست دارن
    و تعدادشون خیلی بیشتره
    این که یه نویسنده توانا میاد یه موضوع جدید و جذاب و هیجان انگیز رو ارائه میده باید منتظر خوانندگان جدید و با سن بیشتری ام باشه
    اینطوری که من دارم میبینم کم کم داره به علاقمندان کتابای هیجانی و جنایی و پلیسی اضافه میشه اما بازم تعداد
    طرفداران رمانای تکراری و کلیشه ای بیشترن.

در جواب بحث اصلی ، مثلا اگه بخوایم کتاب های چاپی رو مثال بزنیم بازم جواب سلیقه است. یکی از رمان های چاپی محبوب نوجوان امسال
    اقلیم هشتم بود اما زیاد مورد قبول دخترایی که دنبال ژانر عاشقانه و رویایی بودن قرار نگرفت.( خودم دیدم که میگما )
    رمانای اینترنتی خودمونم همینن. میبینیم که رمان معروفی که ارائه میشه کلی غلط املایی و اشتباه داره اما بازم مورد قبوله خواننده هاست.
    به نظر من کم کم باید این رمانا از بین برن و جاشونو به رمان های با ارزش بدن
    حتی انشاهایی که توسط نوجوونا تو کلاس درس خونده میشه منو یاد رمان های کلیشه ای و آبکی می اندازه
    اگه همینطور ادامه پیدا کنه ادبیات زیبای کشورمون با مطالب و جملات این رمان ها از یاد جوون های اهل مطالعه میره.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    همون بعضیایی که این کارو میکنن کاملا حق رو بهشون میدم...افراد برای شروع باید یه چیزی بنویسن و قطعا اولین کار بعضی از دوستان زیاد جالب نیست...حالا اگه این اولین رمان نه چندان جالب موضوعش ازدواج اجباری باشه، خیلی بیشتر مورد تهاجم منتقدان نه چنان حرفه ای قرار میگیره
    چون همونطور ک گفتم روی موضوع ازدواج اجباری حساس شدن خیلیا
    کلمه ی " موضوع" معادل فارسیه ژانره دوست عزیز :)
    یعنی من چه بگم ژانر ازدواج اجباری چه موضوع ازدواج اجباری فرقی نمیکنه...فقط یکم غیر حرفه ایه...
    خوب شما میگید با اموزش...ما که نمیتونیم افرادو به زور مجبور کنیم یه چیز رو یاد بگیرن.
    اینجا فضای مجازیه...همیشه اینو گفتم بازم میگم.هیچ انتظاری نباید از این فضا داشت...
    حرفای شما در مورد بعضی از کتابای چاپی صدق میکنه
    اینجا تالار بحث آزاده و همونطور ک از اسمش معلومه برای بحثه پس کسی به شما نگفته که توهین کردین
    بلکه نکته های به جایی هم تو حرفاتون هست

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158

من با حرفای تو خیلی موافقم نسترن جان :)
    فقط یه نکته ی کوچولو میگم در رابـ ـطه با حرفات
    حس میکنم تو از نوجوونای 12 یا 13 ساله انتظار یه رمان در حد رمان بینوایان داری
    به هر حال باید از یه جایی شروع بشه یا نه؟
    البته با اینکه خیلی عجله دارن و همین که یه موضوع میاد تو ذهنشون و همونو مینویسن، موافقم
    با شجاعت اعتراف میکنم حدود پنج یا شیش تا دفتر 100 برگ داشتم که قبلا با رمان نوشتن پرشون میکردم
    حالا که میخونمشون خندم میگیره...ولی بعد از اینکه مطمئن شدم یه موضوع خوب با قلم پخته تر میتونم بنویسم اومدم اینجا شروع کردم

شاید به خاطر همینه که بعضی از رمانای هم سنام و یکی دو سال بالا تر از من جالب نیستن:(
    وای من موتورم راه افتاد چقد حرف زدم O_o

نازی بانو(فائزه)

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    755
    امتیاز واکنش
    7,907
    دقیقا همین طوره منو دوستم نگـاه دانلـود دفتری مشترک داشتیم اون روز نگاش میکردیم واقعا میگفتیم چه فکری داشتید همچین چیزی را نوشتیم
    ولی به نظرم باید این جور نویسنده ها راهنمایی بشن نه که کلا نا امیدشون کنیم

Behnam_Rastaghi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    747
    امتیاز واکنش
    16,563
    ببینید اگه بخوایم واضع صحبت کنید شاید به قول شما ژانر همون موضوع باشه ولی خب هرکسی دلیل نمیشه به عنوان اولین کارش هرچقد دلش میخواد کپی برداری کنه و هرچی دوست داره بنویسه که!کسی که یه کاریو میخواد شروع کنه باید قبلش راجبش مطالعه ی مفید داشته باشه بعد به خودش این جرعت رو بده که دست به قلم ببره یه منتقد باید به اولین کار یه نویسنده توجه کنه ولی دلیلی براین نمیشه که نقد سازندشو نکنه!بعدشم این اشتباست که ما نویسنده ی مجازی رو با نویسنده ی چاپی جدا میکنیم!یا اثر اونارو برتر فرض میکنیم!شاید خیلی از آثار مجازی بهتراز اثار چاپی باشن به هرصورت یه نویسنده یا کسی که دست به قلم میبره برای نوشتن باید آموزش ببینه نمیشه که هرکسی هرچی دوست داره بدون مطالعه بنویسه اینجوری فقط وقت خواننده هاهدر میره،با هیچ دلیل و منطقی نمیتونیم بگیم چون یه نفر کار اولشه نباید راجبه نویسندگی و کاری که میکنه بدونه و راجبش کتاب بخونه چون وقتی وارد این عرصه یا هرکار دیگه ای میشیم باید راجبش بدونیم.و یه چیزی "مثل" ازدواج اجباری به هیچ وجه ژانر نیست و به قول شما موضوع هم نیست دوباره میگیم زیر مجموعه ی ژانر اجتماعی قرار میگیره.
    شما هم حرف من رو خوب متوجه نشدین نگفتم ازدواج اجباری کسی ننویسه،شما میگین کار اولشه درسته بنویسه ولی بدیع بودن مضمون و هسته ی کلی "باید"حفظ بشه و دلیل نمیشه چون کار اولشه بیاد رمانی "مثل"قرار نبودو کپی کنه به خورد مردم بده

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    حرف منم همینه

موافقم باهات

خوب مگه اون بنده خدا دست خودشه؟؟؟؟ مگه همه باید آی کی یو شون رو به سقف باشه؟!
    ناعادلانه حرف نزنید...نمگم کار خوبی میکنن اما دست خودشون نیس...هر چقدر هم قانون بذاریم کار خودشونو میکنن

به نظرم این بحث داره به بیراهه میره. بحث ما روی کتاب چاپی و غیر چاپی نیست

جواب کل حرفاتون همون چند خط بالاییه
    انتظار شما از فضای مجازی بالاست...مخصوصا از دوستانی ک اینجا رمانشونو تایپ میکنن
    اینجا فقط یه وسیلست برای روون شدن قلم نویسنده
    حرف منم نیست...بار ها مدیران ارشد و بقیه ی مدیران هم این موضوعو گفتن ولی هر دوستی که از راه میرسه دوباره همین حرفا رو میزنه
    ترجیح میدم دیگه ادامه ندم

برخی موضوعات مشابه

بالا