برای رمان چارت بنویسیم!

Elif

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
238
امتیاز واکنش
2,991
*بسمه تعالی*

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان نگاه دانلودی عزیز

تا حالا ممکنه برای شما دوستانی که دست به به قلم شدین این مشکل پیش اومده باشه که در اواسط رمان یکدفعه بمونین که چی بنویسین و چیکار کنین و روال کارتون بهم بخوره!
من شخصا برام پیش اومده و وقفه ای که برام پیش اومد باعث شد دیگه نتونم با رمانم ارتباط برقرار کنم.
همونطور که هر چیزی راه حلی داره این مشکلم بی راه حل نیست.

چارت یعنی چارچوب و ساختار نوشته و داستان
که برای نویسندگان از جمله افرادی که تازه دست به قلم شدن چارت میتونه یک کمک موثر باشه تا دچار سردرگمی در نوشته نشین و بدونین که در هر فصل چه اتفاقی بیوفته و این باعث نظم و عدم اشفتگی کار شما میشه و شما در تمام طول کار بلدین چجوری بنویسین و چی بنویسین.
این کار از بی هدف نوشتن و بداهه نویسی نیز جلوگیری می کنه
و حالا چجوری چارت رو بنویسیم؟!

نوشتن چارت خیلی راحت و اسونه
شما قبلا تو ذهنتون حتما داستانو کامل کردین و میدونین چی به چیه الانم این رو باید روی کاغذ بیارین
به فرض مثال این میتونه چارت یه رمان باشه :
فصل اول:اشنایی بهروز با تینا
فصل دوم:استخدام شدن تینا در شرکت بهروز
فصل سه:مرگ مادر تینا
فصل چهار:
و...
فصل بیستم:ازدواج تینا با بهروز

"پایان"
این یک نمونه از چارت بود که سیر اتفاقات توش نوشته شده بود و نویسنده با توجه به این ساختار میتونه به رمان نظم بده و تا اخر پیش بره !
من اهمیت چارت رو براتون توضیح دادم البته که نوشتن چارت اجباری نیست ولی برای نویسندگان نو پا نوشتن چارت قبل از رمان
میتونه موثر باشه.
البته باید توجه داشته باشین که در چارت فقط اتفاقات و زمان رخ دادنش رو مینویسین و نباید از دلایل چیزی گفته بشه!
اگر بخواین دلیل بنویسین اون میشه پلات که گسترده تر و به مراتب سخت تر از چارت هستش که اگه بشه اون رو هم بزودی توضیح خواهم داد.
امیدوارم تاپیک تکراری نباشه :) و مطلب مفید واقع شده باشه.

با ارزوی موفقین روز افزون برای انجمن نگاه و نویسندگان عزیزش
قلمتان مانا
در پناه حق:biggfgrin:

برخی موضوعات مشابه

بالا