تأثیرات رمان بر روش زندگی

نفس/نازنین

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4
امتیاز واکنش
27
  • پیشنهادات
  • Zynb_da

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    639
    امتیاز واکنش
    2,783

دقیقاً. آدم با خوندش مسلما حسرت میخوره
    ولی انصافا زیبا نوشته شده بود
    و به قول شما زندگی زیبایی داشتن

Zynb_da

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    639
    امتیاز واکنش
    2,783

اول تشکر بابت ایجاد بحث .. خیلی خوبه که از اعضای نگاه به این موضوع توجه کنه و تا حدودی یادآور این مسئله باشه ..
    از نظر من با توجه به صحبت بعضی از دوستان که باهاشون موافق بودم .. رمان های عاشقانه ای و درام که ما میخونیم یه جور سرگرمی به حساب میاد .. و با توجه به تجربه ای که اکثریت تو این زمینه داریم به خوبی اینو میدونیم که چنین داستانایی صرفا از تخیل و افکار نویسنده بهره میگیره و یه جورایی از حدش خارج میشه . پس تاثیر گرفتن ازشون چیز منتقی به نظر نمیاد .ولی این استثناء هم وجود داره که خواه یا ناخواه تحت شعاعش قرار بگیریم . با این نظر شما هم موافقم و اینو تایید میکنم رمان هایی امسال دو جلد آدم و حوا شدیدا رو آدم تاثیر میذاره بخصوص اینکه محتوا به زیبایی و مهارت نویسنده بیان شده باشه
    در آخر هم اضافه میکنم من به عنوان نویسنده سعی میکنم چیزی رو بنویسم که ماورای طبیعت و اتفاقات زندگی و جامعه نباشه و زندگی خواننده رو به طور مثبت در بگیره جنبه ی منفی ای نداشته باشه

هنگامه ندیم کار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    807
    امتیاز واکنش
    14,850

Unidentified

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    848
    امتیاز واکنش
    7,688
    سلام
    چه بحث جالب و خوبی :)
    برای من هم اتفاق افتاده که رمانی رو بخونم و تا مدت ها بهش فکر کنم و از ذهنم بیرون نره...
    رمان خوندن دیگه یکی از بخش های مهم زندگی من شده و جدا هم نمیشه!
    آره خوب قبول دارم واقعا برای من هم اتفاق افتاده که دلم بخواد مثل دخترای توی برخی از رمانا آرمانی زندگی کنم و فک میکنم این اقتضای سنم هم باشه ولی خوب مغز آدم مرتبا داره تغییر میکنه و تاثیرات مختلفی هم می گیره و پخته تر میشه؛ ربطی هم به اینکه رمان عاشقانه هس یا ژانر دیگه ای نداره...
    واقعا روی ذهن و زبان تاثیر دارن و چقدر خوب میشه که بیشتر کتاب های معروف و پیشنهاد شده یا پرفروش ها رو بخونیم اینطوری کتاب های خوبی رو هم مطالعه میکنیم و وقتمون هم هدر نمیره :)

_._

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    223
    امتیاز واکنش
    5,393
    سلام
    خیلی وقت ها ادم وقتی ذهنش ازاده و رمانیو میخونه یه گوشه از ذهنش جای میگیره و تاثیرگذاره
    همیشه کتاب خوندن و کار های نویسنده ها (گوش دادن به اهنگ و دیدن فیلم)همه تاثیراتی رو روی افراد و نحوه زندگیمون میزاره...
    خوده افراد وقتی دارن مینویسن به اینم فکر کنن که واقعا این چیزی که مینویسن ارزش داره؟اگه تبدیل به واقعیت بشه قابله هضمه؟!
    متاسفانه بعضی داستان ها شامل مطالبی هستن که خوب نیست و گاهی تاثیرات بدی میذاره!!

سوزان۲۰

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    57
    امتیاز واکنش
    667
    اتفاقا بعضی از دخترها به دید مثبت نگاه نمیکنن ونکات اموزنده رو بهش توجه نمی کنن وبراین عقیده هستن چرا شخصیت این پسر فلان وفلانه همسر اینده من تیپ شخصیتی به این صورت نداشته باشه
    وبرعکس بعضی از دخترها به دید مثبت میخونن ورمان هیچ تاثیر بدی روشون نمیزاره

ELIFA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    536
    امتیاز واکنش
    19,053
    رمان باید منطقی باشه.البته بجز تخیلی ها.روی من که تاثیر نمیذاره.بجز کتابای استاد تالکین

آرسين

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,332
    امتیاز واکنش
    15,156
    شايدنمى دونم !!!!

♡نیلو♡

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15
    امتیاز واکنش
    475
    رمان جدال پر تمنا اولین رمانی بود که منو به سمت رمان های مذهبی کشوند ، خیلی دوستش داشتم.آدم وحوا هر دو جلدش و بهترین رمان عاشقانه مذهبی برای من بخون برای من بمون هردو جلدش که مو به مو از حفظم.
    رمانهای پگاه هم حس خوب متفاوت بودنو بهم میده اما زندگی رو هرگز نمیشه با دقیق ترین رمان ها مقایسه کرد باید واقعیت هارو قبول کنیم.آرمانی فکر کردن بد نیست اما زندگی رمان نیست!

برخی موضوعات مشابه

بالا