چگونه رمان پلیسی بنویسیم؟

دوست دارید بیشتر به چه بحثی پرداخته بشه؟

• نقد و بررسی رمان های ژانر پلیسی

رای: 17 34.7%
  • مباحث آموزشی

رای: 36 73.5%
  • معرفی رمان های موفق پلیسی

رای: 21 42.9%

• مجموع رای دهندگان
    49

شقایق بانو

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15
امتیاز واکنش
114
من یه سوال دارم.توی رمانها گفته میشه که دختر به ماموریت مخفی فرستاده میشه.میخواستم ببینم این چنین چیزی حقیقت داره؟؟آخه فکر نکنم توی ایران یه دختر جوان بتونه بره توی باندهای مختلف به عنوان نفوذی

• پیشنهادات
  • ZoHa.RS

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    140
    امتیاز واکنش
    617
    اولین چیزی که فوق العاده با شعورم بازی کرد رمان چشمان سرد بود که دختر و پسره در سن بیست و خورده ای به درجه ی سرهنگی رسیده بودند.
    واقعاااا چنین چیزی ممکن نیست.هست؟
    تمام ماموریتا نقش نفوزی رو دارن دخترا و اصلا از پلیس زنی که چادر سر میکنه خبری نیست.اصولا هم پسره فوقققق العاده جزابه و رفتاری داره که در منش یک پلیس نیست.و به همچین دختره.
    [BCOLOR=rgb(252, 252, 255)][BCOLOR=rgb(252, 252, 255)].[/BCOLOR][/BCOLOR]

آبی ترین دیدار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    84
    امتیاز واکنش
    777
    بعله در ایران نفوذی خانوم داریم.حتی در بعضی از فیلم ها هم اشاره شده.ولی نکته قابل توجه اینکه به خاطر ماموریت کسی رو به عقد موقت کس دیگه در نمیارن.
    عقد دایم و عقد موقت بسیار مبارک هستند و با اینکار ازشون استفاده ابزاری می شه.

نگار 1373

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    365
    امتیاز واکنش
    15,770

ببینید جواب این سوال چیزیه که اکثرا وقتی جوابشو می شنون براشفته میشن و من خیلی خیلی خیلی سر این ماجرا بحث داشتم.
    داریم، ولی نه از اون مدلا که همه دارن به تصویر می کشن.
    در واقع باید گفت هر دختری تو ایران اگه به این هدف بخواد وارد نیروی انتظامی یا سپاه یا ارتش (نکته: ارتش اصلا نیروی زن قبول نمی کنه به جز به عنوان پزشک یا پرستار که اون هم فقط بعضی سالها درخواست می ده به تعداد محدود هم نیرو قبول می کنه) بشه که بخواد خودمونی بگیم، از دیوار راست بالا بکشه و ژانگولر بازی خانومای پلیسی که فیلمای پلیسی نشون دادن رو در بیاره، باید بگیم از این خبرا نیست.
    در موارد کاملا استثنایی از خانوما به عنوان نفوذی استفاده میشه و اون هم هزاران اما و اگر داره. اجازه ی حمل اسلحه و این حرفا هم که جای خود دارد!!
    بخدا همین صدا سیما باعث شده خیلیا فکر کنن تو نظام چه خبره. بیشتر خانومای نظامی در ایران کادر اداری هستن و چیزی که به تصویر کشیده می شه جز یه سری تخیلیات بیش نیست.
    مثلا وقتی این قدر روی حجاب تاکید می شه، شما خودتون بگید، آیا می شه یه خانوم پلیس رو به عنوان نفوذی فرستاد وسط پارتی مختلط؟ :/
    یا آیا میشه یه خانوم که مجرده رو به خاطر یه عملیات عقد یه پلیس دیگه کرد؟ :/
    خودتون رو جای اون شخص بذارید. جواب خانواده رو چی باید داد؟؟ معلومه که این حرفا داستانی بیش نیست و تماما بی اساسه.

آخرین ویرایش:

نگار 1373

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    365
    امتیاز واکنش
    15,770

نگار 1373

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    365
    امتیاز واکنش
    15,770
    یه پست آموزشی امروز بذاریم و خیرشو ببنییم، خخخ

خب امروز می خوام یه مختصر در مورد سلاح های کمری گازی صحبت کنم.
    سلاح های گازی، سلاح های تمرینی هستن و به جای فشنگ از ساچمه استفاده می کنن.

داخل قسمتی که خشاب اسلحه جا میگیره، سلاحای گازی جای خشاب قابل تعویض از یه کپسول کوچیک برخوردارن. کپسول گاز Co2، و دلیل نامگذاری این سلاح ها هم به خاطر کپسول گازیشون هستش.

تا حالا شاید شنیده باشید که فلان شخص به خاطر دفاع از خودش، مجوز حمل اسلحه داره. اسلحه ای که می گن از همین نوع گازی هستش و اینجا باید بگم که گرفتن مجوز این سلاح کار فوق العاده سختیه و به این راحتیا امکان پذیر نیست (پس پیش خودتون نگید آخ جون! میرم یه مجوز می گیرم و به به!:campe45on2: ).

از این سلاح به جز موردی که گفتم فقط برای تمرین نیروهای مسلح استفاده می شه و شما به عنوان یه شخص عادی نمی تونید یه باشگاه تیراندازی ثبت نام کنید و انتظار داشته باشید یکی از این سلاحا دستتون بدن برای اموزش.

یادمه یکی از اشنایان میگفت میخوام هر طور شده برم یکی از این تفنگ گازیا جور کنم! پرسیدم چرا مگه رییس جمهوری که جونتو تهدید کنن و پی اش باشی؟ گفت نه میخوام باهاش برم شکار گنجشک. :/ 25r30wi
    خخخ اینو گفتم که بدونید این سلاح ها از فاصله ی زیاد آسیبی وارد نمیکنن و در بهترین حالت اگه بخوایم بگیم کشنده باشه، شلیک باید به یه عضو از نقاط حساس بدن اونم زیر 10 متر فاصله برخورد کنه. بعد از تمرینی بودنشون، بیشتر حالت اسلحه دفاع شخصی دارن.

چون کپسول گازشون سر هر بار استفاده شدن 20 تا 30 بار میتونن ساچمه شلیک کنن و این فشار، انقدر زیاد نیست که آسیب خیلی خطرناکی برسونه. دقیق اطلاع ندارم در این مورد ولی شنیدم که قیمت کپسول هاشون هم زیاده و به صرفه نیست.

آخرین ویرایش:

نگار 1373

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    365
    امتیاز واکنش
    15,770

خیر عزیز اون که شما می فرمایی سپاه هست.
    پدر بنده ارتشی بازنشسته هستن که سالهای سال در نیروی زمینی ارتش به کشورش خدمت کرده.
    ما نیروی ارتشی خانوم نداریم مگر پزشک و پرستار.
    میتونی تو گوگل سرچ کنی.
    اگه ارتش نیروی زن قبول می کرد، با تمام عشق و علاقه به سمتش پر می کشیدم ولی صد حیف...
    حتی مهندس هم استخدام نداره وگرنه من جای معماری، عمران می خوندم.

آخرین ویرایش:

نگار 1373

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    365
    امتیاز واکنش
    15,770
    و همچنین این که باید بگم یکی از فامیل های نزدیکمون، سرهنگ هستن (خانم) و این قانونی که شما میگید وجود نداره.
    فرمانده هم هست اما در سپاه. باز هم بگم که اون فرمانده ای که فکر می کنید نیست. ولی این حرف که زن سرهنگ نداریم صحت نداره و دلیل اینکه درجات بالاتری از خانم ها ندیدیم، به این دلیله که بعد از انقلاب به مرور نیروهای خانم به استخدام در اومدن و در نتیجه به مرور زمان درجه هاشون بالا میره.

نگار 1373

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    365
    امتیاز واکنش
    15,770

گفته بودم که این نتیجه اش می شه.
    من از روی منبع حرف می زنم. نظامی نیستم اما از آشنایان کمک می گیرم. مثل پدرم یا فامیل...
    من زمانی برای ورود به نظام خیلی تحقیق کردم، خیلی! حتی بقیه فکر میکردن من شاید دارم به خاطر هیجانش به این شغل فکر می کنم.
    نه این دلیلش نبوده و نیست. من فقط قصدم خدمت خالصانه به کشور و وطنم بود که به خاطر ماجرایی از استخدام شدن منصرف شدم.
    نمی خوام بگم اطلاعاتم بالاست، ولی در نوع خودم تلاش کردم و نشد.

نگار 1373

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    365
    امتیاز واکنش
    15,770
    جدای تمام این حرف ها
    ما فقط میخوایم نویسنده ها رو کمک کنیم.
    از این به بعد فقط پست اموزشی ارسال کنیم و باور کنید اگه بخوایم، همه مون (از جمله خودم) می تونیم رمان هایی کاملا حرفه ای بنویسیم. با کمک هم و با ارسال مطالب صحیح.

برخی موضوعات مشابه

بالا