چگونه رمانی با موضوع غیر کلیشه ایی و جالب بنویسیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Bitter opium

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
141
امتیاز واکنش
1,231
  • پیشنهادات
  • dorsawaj

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    809
    امتیاز واکنش
    27,677
    ژانر طنز:
    آخ دلم از این ژانر طنز خونههههه...خواننده دوست داره چیزی بخونه که لبخند رو به لبش بیاره،نه اینکه دختره بچه بهترین دکتره،پسره بچه بهترین مهندس شهر؛اینا با هم تو یه دانشگه هستن،یه اتفاقی میوفته اینا هی می خوان از هم انتقام بگیرن،بعد یهو همسایه می شن،بعد یهو عاشق هم می شن،بعد یهو مغرور می شن و هیچکدومشون نمی خوان اعتراف کنن،بعد یهو عشق دیرینه دختره گروگان میگیره دختره رو،پسره نجاتش می ده و یهو رمان می شه 10 سال بعد؛2تا بچه که کپی مامان باباشونن....
    خدا وکیلی جمع کنید این وضعیتو،یعنی چی آخه؟؟؟یه ذره خلاقیت بد نیست....همشون هم یهویی عاشق هم میشنا:/
    من به عنوان خواننده می گم از این رمانا ننویسید که اعصاب خواننده داغون می شه از این موضوع تکراری

dorsawaj

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    809
    امتیاز واکنش
    27,677

به نظر من در مورد دختر یا پسر باشه فرق نداره،رمان احساسی باید واقعیت رو نشون بده...نه اینکه دختره نه پول داره،نه خونه داره،نه خانواده داره،کارگر می شه،کلی سختی کی کشه،یهویی با صاحب کارش ازدواج می کنه..
    البته رمانی که من دارم می نویسم از رو واقعیته و از روی زندگی یه نفر نوشتم وگرنه کلا هر دو تاشون اشکشون دراومده..:aiwan_lightsds_blum:

برنو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    305
    امتیاز واکنش
    4,502
    از کسایی که با داستان های دخترهای بدبخت و تو سری خور مثل سیندرلا و سفید برفی و ...بزرگ شدن چه توقعی میشه داشت ؟
    این تفکر پوسیده تو ذهن بچه های نوجوون تثبیت شده که ازدواج دروازه های خوشبختی رو به روشون باز میکنه در حالیکه ازدواج یه شروع تازه هستش نه یه پایان خوش ‌که همه با خوبی وخوشی زندگی کنن .
    البته الانم یه عده دارن از اونور بوم می افتن که اونم بحثش مفصله ،اگه مختصر آشنایی با مبانی فمینیسم داشته باشید متوجه منظورم میشید .

dorsawaj

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    809
    امتیاز واکنش
    27,677
    کاملا درسته...از ریشه به ما اشتباه یاد دادن...ولی الان نسبت به گذشته ها خیلی بهتر شده...دخترها می خواستن ازدواج کنن برن خونه شوهر که از دست پدر و مادرشون مثلا خلاص بشن..در صورتیکه این تفکر غلطه و هر کی با این نگرش ازدواج کرده دوباره برگشته خونه باباش...ضمن اینکه50% از رمانایی که من خوندم و خیلیهاشون هم به عنوان رمانهای موفق هستن موضوعشون همینه...جای تاسف داره واقعا

dorsawaj

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    809
    امتیاز واکنش
    27,677
    والله بخدا...شورشو در آوردن...همیشه هم وضع دختره ناجوره و یه لباس خواب سفید تنشه:// خیلی تخیلی می نویسن دیگه!!

amazing

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    54
    امتیاز واکنش
    625
    جدای از این ها
    لطفا لطفا لطفا درمورد هر چیزی که مینویسید یکم تحقیق کنید
    خود من بیشتر از بیست تا رمان با چیزایی خوندم که حتی اشتباه بوده
    آخه نویسنده محترم شما میخوای بری درمورد پزشکی بنویسی؟باشه بنویس ولی دیگه پزشکی باید هفت سال بخونی تازه میشی عمومی چطور با یه کنکور میری پزشکی رشته قلب!!!
    من که نمیدونم
    درمورد دین ها و کتاباشون رو هم یکم تحقیق کنید که حتی اگه میخواید شوخی هم کنید یکم بفهمید چی به چیه
    این رمانارو یه عده نوجوون دارن می خونن یکم بفهمید که هرچیزی رو کجا باید بنویسید
    جدیدا مد شده هرکی بیشتر از مسائل بووووق صحبت کنه رمانش مخاطب بیشتری داره مخصوصا بین قشر نوجوون بابا اینا فردا پس فردا میخوان برن تو اجتماع این چیزا رویایی شون میکنه
    هرکس و ناکسی که بهشون گفت عزیزم باور میکنن
    یه چیزی بگم باور کنید که اگه حتی یه نفر از نوشته شما مرتکب گناهی بشه اون گـ ـناه پای شما هم نوشته میشه بدون اینکه از گـ ـناه انجام دهنده اش کم بشه
    ولی بعضی وقتا یکم کلیشه توی رمان ها بد نیست به شرطی که رمان رو آبکی نکنید
    ++کسی درمورد شرکت معماری میدونه بهم کمک کنه کارشون چیه شرکتش چطوریه اگه میدونید لطفا راهنماییم کنید برای نوشتن رمانم لازمشون دارم و خب ایده ای که دارم تا اونجایی که خوندم کسی درموردش چیزی ننوشته

آخرین ویرایش:

برنو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    305
    امتیاز واکنش
    4,502
    یادتونه گفتم درباره شخصیت های مونث یه عده از اونور بوم افتادن !؟حالا اجازه بدین یه کمی بشکافمش ...
    فکر کنم دیده باشید رمان ها یا داستانهایی که شخصیت دختر یا زنی خودشو شکل مردها میکنه تا بتونه باهاشون همراه باشه یا با اونها رقابت کنه .الان دیگه یه عده اومدن رقابت زن و مرد رو علنی مینویسن و زن رو درجایگاه برابر مردان و حتی گاهی بالاتر قرار میدن.
    حالا حرف من اینه که چرا زن و مرد باید مقابل هم باشن ؟یعنی نمیتونن در کنار هم و مکمل هم باشن ؟ آخه چرا ؟!
    من اعتقادم اینه که برتری به جنسیت نیست بلکه برتری در اینه ک بتونی جایگاه درستت روپیدا کنی بدون اینکه بخوای ذات وفطرت پاک خودتو عوض کنی .
    حدیثی بود اگه اشتباه نکنم از امام علی علیه السلام که می فرمایند زن ریحانه است نه قهرمان .

amazing

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    54
    امتیاز واکنش
    625
    یه چیزی بگم ؟؟؟
    چرا هربار برای نشون دادن ثروت طرف باید از ماشین پورشه استفاده کنیم یکم به واقعیت نگاه کنید دوستان توی ایران شاید به زور یکی یا دوتا از این ماشین های گرون قیمت باشه
    بابا یه جور دیگه نشون بدید
    با تشکر

dorsawaj

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    809
    امتیاز واکنش
    27,677
    دقیقاااااا یه رمان تازگی داشتم می خوندم،دختره 18سالش بود و منتظر نتایج کنکور،ساعت 1شب می ره تو سایت می بینه،رتبه 1آورده دانشگاه تهران رشته قلب:/ خدا وکیلی فازشون چیه خدا می دونه...
    در مورد شرکت معماری هم سوال داری پیام خصوصی بده سوالاتو بپرس،تا جایی که بتونم کمکت می کنم:)

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا