●شخصیت زن رمان چجوری نباشه و چجوری باشه؟●

Ҡį♏įȺ

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
395
امتیاز واکنش
17,140
والا همه نویسنده ها مینویسن شخصیت دختره رمانم
چشم رنگیه
یا خیلی ریزس یا قدبلنده (همه ی این آدمای معمولیم که ما می بینیم فتو شاپن)
یا خیلی پولداره یا خیلی بدبخت
با دوس پسر مخالفه ولی کلی دوسته پسر داره
یا لاغره یا چاق (اکثراهم باربیه مادر زاده)
فکرای مضخرفم خیلی میکنن
واینکه همیشه یه رقیب عشقی دارن
این مواردو اگر میارید داخل رمانتون خیلی اغراق نکنین لااقل

• پیشنهادات
  • maria1377

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    485
    امتیاز واکنش
    7,157
    الان تو رمانا دخترا اندامشون باربیه .بابا اخه عزیز من یه اندام مثل نی قلیون کجاش حذابیت داره، الان همه میرن کلی به بدنشون ژل تزریق میکنن اون وقت تو‌میگی اندام زیبای عین باربیم!برو عمو!

دختره میزنه گریه هرچی میشه، دست و پا چلفتی فقطم فحش میده. جالبه پسره هم عاشق ایناش میشه!

و نکته ی بسیار مهم!!!!دختره ده کیلو ارایش روی صورتشه بعد میگه خودم خوشگلمااا فقط با این ارایش ملیح!دقت داشته باشید ملیح! خوشگل تر شدم.

خداوندا شفای عاجل!

DESPINA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    377
    امتیاز واکنش
    8,196
    واااقعا باهات موافقم
    آرایش ملیح دختره شامل یه رژ جیگگری و سه کیلو کرم پودر و مداد ابرو و یه نمه سایه و ریمل و خط چشم و رژ گونه و............ میشه بعد پسره هم میاد عاشق معصومیت چهره اش میشه:|||
    بعد یه چیز دیگه
    من موندم چطور ممکنه که دختره با روزی نیم مثقال درس خوندن رتبه ۹۵ کنکور بشه؟ من یه دوستی داشتم کووووور شد بس که خوند حتی سر ناهارشم درس میخوند بعد اخرش رتبش شد ۱۲۱ اخه دیگه چقدر اغراق؟؟؟

ghazal-m

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    959
    امتیاز واکنش
    9,572
    دخترای رمان ها بی اندازه غیر طبیعی شدن.
    همه خوشگل های خدادادی با بینی های عملی خدادادی و لب های خوش فرم و از این قبیل توصیفات که نتیجه اش از بین رفتن اعتماد به نفس خیلی از دخترای جامعه در دراز مدته. متاسفانه خیلیا رو میشناسم که تحت تاثیر این موضوعات قرار گرفتن! :|||
    همه پولدار و خوشتیپ و خوش سلیقه هستن. همه از دم یا خوشرو و شیطون و یا بی اندازه مغرور. یعنی حد وسط این دو رفتار تو جامعه نیست؟ مسلما خیلی بیشتر و طبیعی تره!
    اینکه دختر توی رمان با پسرا راحته بد نیست چون به فرهنگ خانواده مربوطه ولی دختر با حجاب هم کم نیست و متاسفانه این قبیل دخترا کلا از یاد بـرده شدن!

roro nei30

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    392
    امتیاز واکنش
    4,514
    شما اصلا نباید به این فکر کنیم که باید این دختر رو شاد و وووو نشون بدیم
    نباید بخوایم دختر ساده و معمولی مثل ما باشه
    هیچ کسی شبیه اون یکی نیست باید یه شخصیت بسازی که با تمام دخترای رمان ها که پولدار شاد و خیلی چیزای گلیشه ای دیگه فرق کنه

لی لی فر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    166
    امتیاز واکنش
    518
    در رمان ها با ژانر عاشقانه مخصوصا مجازی ها ،با آنکه نویسنده ها زن هستند و تخیلات و رویاهای ناقصشون رو (البته یه 10درصدیااینطوری نیستن)عنوان میکنند ،به شخصیت زن ها توهین میکنند ،کاری به شخصیت اصلی زن در رمان در حال حاضر ندارم ،ولی بقیه رو به حد معذرت می خوام یه حيوون پایین میارن ،نویسنده ها بجای اینکه به زن و شخصیت زن ارزش بدهند همیشه زنان دیگر در رمان هایشان آدم های هـ*ـر*زه ،بد و عوصي از نظر مردان و حتی خود زنان جلوه داده میشن ،رمان های ژانر عاشقانه مجازی اکثر یکسری توهمات یک زنه کهدهيچ مطالعه ای ندارد نه شخصیت انسان ها چه مرد چه زن چه اجتماع ،فقط آن چه که در تصورات کوته فکر خودش است رو به قلم میاورد ،من توهین نمیکنم ولی خزعول هم تحویل نمی دهم

ifera

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20
    امتیاز واکنش
    125
    خب خب بذارین بگم..
    خواهش میکنم قبل اینکه رمان بنویسین کتاب کلبه عمو تم و فیلم های سه گانه فیفتی(بقیه شو نمیگم) نگاه نکنین.. شخصیت و داستانی که شما دارین خلق میکنین ناخودآگاه تو ذهن خواننده تاثیر میذاره شما داری داستان رو از نگاه یه قهرمان میگی.. اما چیزی که شما خلقش کردی یه توسری خور بدبخته که به غیر از ظاهر بسیار زیباش هیچی نداره.. هیچی..
    کاش شخصیت زن رمان چه منفی چه مثبت چه خاکستری.. یه انسان قوی باشه.. نه کسی که در بطری نوشابه رو هم نمیتونه باز کنه.. همیشه شخصیت مرد برتر نباشه.. همه محو زیبایی افسانه ایش نشن..
    به نظرم یه سری از نویسنده ها کاملا دارن اشتباه میزنن.. شخصیت زن یجوری باشه که نذاره کسی بهش زور بگه خودشو بکشه بالا.. نیازمند به مرد نباشه..

ifera

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20
    امتیاز واکنش
    125
    این نکته رو هم یادآوری کنم که خیلی خوبه شخصیت زن ارای مدارج بالایی علمی باشه.. عالیه... ولی یجوری باشه که با واقعیت جور دربیاد.. چنین شخصیتی بلاخره باید یجوری باشه که من خواننده باور کنم.. نه اینکه بعد تصادف پیاده شه کل کل الکی کنه.. باید منطقی باشه.. اعتماد به نفس داشته باشه.. بدونه با هر شکلی زیباست..
    و نکته بعدی اینکه میشه شخصیت زن وقتی داره لباس پرو میکنه لباس کاملا اندازه اش نباشه؟میشه ساق پاهای خوش تراششو روی هم نندازه؟ میشه وقتی آرایشش تموم شد حرکات آکروباتیک جلوی آینه برای خودش درنیاره؟ میشه یه کم عادی باشه؟ من خودم رزمیکارم هی از آسمونو زمین دارم ضربه میخورم ولی بازم جراتشو ندارم از روی نرده راه پله سر بخورم Hanghead

hanieh.salehi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    441
    من تا حالا توی رمان ها از همه جور شخصیت زنی خوشم اومده. "ملانی" بر باد رفته رو دوست داشتم با اینکه شاید زیادی آدم خوبی بود :). "ژاکلین" قتل در نیل رو دوست داشتم با اینکه برای رسیدن به هدفش دست به هر کاری می زد. "آریا"ی نغمه آتش و یخ رو دوست داشتم با اینکه از عالم و آدم نفرت داشت. "مارال" کلیدر، "گردآفرید" و "رودابه"ی شاهنامه، "هرماینیِ" هری پاتر، آنه شرلی (و تقریبا اکثر زن های توی کتاب آنه شرلی، از جمله ماریلا، سوزان، دوشیزه کورنلیا، لسلی و ...)، جودی ابوت... و خیلیای دیگه.

شاید یه ویژگی مثبت توی همه ی این زن ها، اینه که می تونستن روی پای خودشون بایستن. اونا مستقل بودن، شخصیتشون شل و ول نبود و چهارچوب محکمی داشت. به شدت وفادار بودن، حالا یا به خانواده، یا به عشقشون، یا به اصول اخلاقیشون. اونا زن های واقعی بودن و هیچ وقت تسلیم نمی شدن. حتی خیلی وقتا شخصیت های خشنی هم نبودن و خیلی آروم بودن، ولی یه قدرتی داشتن که هیچ چیز نمی تونست جلوش رو بگیره. البته توی شخصیت یه زن قدرتمند بودن به معنی بی ظرافتی و تظاهر به مردانگی نیست، بلکه منظورم اون سرسختی در عین نرمشِ خاص زن ها هست و اون قدرت زایشی که به همه چیز زندگی میده، قدرتی که میگه "زن چراغ خونه است".

یه ویژگی دیگه که خیلی توی شخصیت یه زن دوستش خواهم داشت، نگاه طنز داشتنش به مسائله. خانم ها معمولا خیلی منفی نگرتر از آقایون هستن و خوشحال میشم ببینم زنی هست که میتونه به همه ی مشکلات و بدبختیاش بخنده و باهاشون دست و پنجه نرم کنه.

شخصیت هایی که ازشون نفرت داشتم: "سرسی"، "سانسا" و "دنریس" بازی تاج و تخت (اولی خودخواه بود، دومی ترسو و سومی هم دوباره خودخواه)، "بلا"ی توایلایت (بی عرضه، احمق، وابسته، توسری خور... هر چی بگم کم گفتم!)، تقریبا اکثر شخصیت های زن رمان های ایرانی که اسم بردنشون از حوصله این مطلب خارجه (البته نمیشه در این مورد خیلی به نویسنده ها خرده گرفت، چون با توجه به فرهنگ ما زن با صلابت و قدرتمند خیلی کم پیدا میشه، ولی بعضی از نویسنده ها واقعا دیگه شور رو از مزه می برن.)، و کلا هر موجود لوس و ننر و جیغ جیغویی که اسم زن رو با خودش یدک می کشه :aiwan_lightsds_blum:)

برخی موضوعات مشابه

بالا