رمان کوتاه کاربر داستان کوتاه طُ همه دنیامی | آتنا تفنگدار کاربر انجمن نگاه دانلود

وضعیت
موضوع بسته شده است.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
33
امتیاز واکنش
143
پارت 10
توماج که نگاه خیره او را دید گفت: «چیزی شده؟»
_دارم فکر می‌کنم این همه جذابیت چطور تو یه آدم جمع میشه؟!
توماج خندید، ژستی گرفت و گفت: «نمی‌دونم همه از من می‌پرسن!»
سها با خنده قربان صدقه اش رفت. کمی بعد توماج گفت: «پارسا برنامه های منو بهم زد!»
_آخ عمو معطل ما شدی؟ جایی می خواستی بری؟
_ بله.فردا تا آخر هفته میرم تبریز!
سها فوری پرسید: «تبریز برای چی؟»
_دلم هوای اونجا رو کرده،می خوام برم دیدن دوستام و محله قدیمیمون. به یادآوری خاطرات گذشته احتياج دارم. انگار نفس کم آوردم! می‌دونی سها بعضی چیزها دیگه تکرار نمیشه و چقدر دیر به این موضوع پی می‌بریم که باید بعضی از خاطراتمون رو دست نخورده کنار بزاریم برای وقت هایی که توان ادامه دادن نداریم، اون وقته که باید گذشته رو دوره کنی، زندگی کنی،نفس بکشی...
سها مغموم گفت: «عمو تورو خدا زود برگرد! سها دلش برات تنگ میشه.»
توماج گونه او را نیشگون گرفت و گفت: «توماجم دلش برای سها تنگ میشه!»
سها وقتی دانست به سمت خانه نمی‌روند، فوری گفت: «عمو داری اشتباه‌ میری، هنوز مسیر ها رو بلد نیستی! تنها تو تهران گم میشی.» سپس خندید.
_نخیر گم نمیشم، خونه نمیریم که!
_پس کجا میریم؟
_صبر داشته باش! (سها بی طاقت گفت)
_وای عمو بگو دیگه!
و تا رسیدن به مقصد خواهش کرد و توماج با بی توجهی او را کنجکاو تر کرد. سرانجام نزدیک رستورانی ماشین متوقف شد. از ماشین که پیاده شدند، سها گفت: «ای عموی بدجنس بخاطر یه رستوران این همه منو اذیت کردی؟»
داخل شدند. توماج به سمت پله های انتهای سالن حرکت کرد. سها از اخرین پله که بالا آمد، چشم چرخاند. به نسبت طبقه پایین خلوت بود. توجه‌اش به میزی که گوشه سالن با گلبرگ های قرمز و شمع تزئین شده بود، جلب شد.
_عمو بیا بریم پایین! اینجا تولد بازی دارن میرن رو اعصابمون.
توماج دستش را گرفت، او را دنبال خود به سمت آن میز برد و گفت: «قراره ما بریم رو اعصاب بقیه!»
سها متحیر گفت: «نگو که این میز رو برای من حاضر کردی؟»
توماج با لبخند کجی گفت : «این میز رو برای تو حاضر کردم!»
سها دست جلوی دهانش گذاشت. چشمانش از هیجان برق میزد. پیش خدمت با کیک کوچکی جلو آمد، روی میز قرارش داد و رفت. سها حرفش نمی آمد . به سختی گفت: «هیچ تولدی اینقدر برام شیرین و دلچسب نبوده مرسی بهترین عموی دنیا!»
_این تولد به تلافی سالهایی که روز تولدت کنارت نبودم و چون قراره برم تبریز گفتم امشب باشه بهتره.
سها از پشت شمع های لرزان به چهره خندان توماج که جذاب تر از همیشه به نظر می‌رسید، زل زده بود. چشمانش را بست و شمع ها را فوت کرد. توماج همانطور که برایش دست میزد؛ تبریک گفت. جعبه ای روی میز گذاشت. سها هیجان زده جعبه را باز کرد. دستبند مرواریدی با آن پلاک چشم نوازش لب‌هایش را به لبخند باز کرد. پلاکی با طرح "طُ همه دنیامی".
_عمو این بی نظیره! واقعا نمی‌دونم چطور تشکر کنم.
توماج خوشحال از دیدن شادی سها لبخند بر لب، انگشتش را به کیک زد و روی گونه او کشید. سها بدون اعتراض با آن چشمان براق و عسلی رنگش به توماج نگریست وگفت :
_قبل از اینکه صورتمو پاک بکنم عکس بگیریم!
توماج دوربین موبایلش را روشن کرد، سها با آن لبخند عمیقش به لنز دوربین خیره شد.

• پیشنهادات
  • atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 11
    توماج گفته بود آخر هفته باز می گردد، اما بازگشتش به درازا کشید و سها را آشفته کرد. هر روز به جان افروز و مهران غر می‌زد و آن‌ دو بی توجهی می کردند. در آخر مهران عصبی گفت:
    _سها بس کن! یعنی چی بهش زنگ بزنیم که کجا مونده؟ خودش هر وقت بخواد برمي گرده.
    _آخه این همه مدت کجا مونده؟ خب چرا یه زنگ هم نزده؟
    _بلند شو برو پی کارت اینقدر اعصاب ما رو بهم نریز! دو ساعت خونه ایم بذار استراحت کنیم.
    سها برخاست و کلافه گفت: «شما هم منو خسته کردید! همش کار، کار، کار... اینقدر که برای کارتون وقت می ذارید برای من گذاشتید؟ همیشه خستگی هاتون برای منه.»
    سپس به اتاقش رفت و در را محکم بهم کوبید. خودش را روی تخت انداخت. دلتنگی‌هایش به بغضی مبدل شد و آنقدر گلویش را فشرد تا شکست.
    روز بعد بی حوصله کوله پشتی اش را برداشت و خانه را به مقصد دانشگاه ترک کرد. جلوی ورودی ساختمان، توماج که تازه از تاکسی پیاده شده و چمدانش را از صندوق عقب بیرون می کشید؛ سها را دید که از ساختمان خارج می شود.
    _سلام وروجک!
    سها که حسابی غافلگیر شده بود، بدون عکس العمل نگاهش می‌کرد. توماج به سمتش آمد و با خنده گفت: «زبونت رو موش خورده؟»
    سها با بغض بدون آنکه جوابی بدهد با گام هایی بلند دور شد. نگاه حیرت زده توماج بدرقه اش کرد. هیچ توجیهی برای رفتار او نداشت. کمی که گذشت شماره او را گرفت اما سها پاسخگو نبود. افکارش کمی مغشوش شد و ساعتی بعد خودش را به دانشگاهش رساند. ناچار با پارسا تماس گرفت و گفت گوشی را به سها بدهد. اما پارسا گفت که سها اصلا دانشگاه نیامده و او هم دلنگرانش بود.توماج آشفته چند بار دیگر با سها تماس گرفت. در آخر برایش پیام فرستاد. «سها جان! چرا جواب نمیدی؟ ما نگرانیم، لطفا اگه اتفاقی افتاده به من بگو مشکل چیه!»
    بی هدف در کوچه وخیابان پرسه زد. نمی‌دانست برای یافتن او به کجا باید برود.
    تا شب خبری از سها نشد. مهران طول و عرض اتاق را طی می‌کرد و سیگار می کشید. افروز هم که از زور استرس معده درد گرفته بود؛ برای تسکین دردش مسکنی خورد و گفت :
    _آخه مگه میشه جواب هیچ کدوم از ما رو نده! چی شده یعنی؟
    توماج کلافه گفت: «مهران پاشو بریم کلانتری من دارم دیوانه میشم! این دختر از صبح حالش خوب نبود.»
    افروز همان طور که می گریست، گفت : «اره مهران بلند شو یه کاری کن!»
    مهران کتش را از روی مبل برداشت و موافقت کرد. به سمت در می رفتند که در باز شد و سها که بی حال به نظر می‌رسید، داخل شد. هر سه نفس راحتی کشیدند. مهران اما از خشم می لرزید. با فریاد گفت:
    _تا الان کدوم گوری بودی؟ چرازنگ می‌زنیم جواب نمیدی؟
    سها با صدای مرتعش گفت: «چون تو خونه جا مونده بود!»
    _چرا دانشگاه نرفتی؟
    سها بی توجه به چهره کبود مهران گفت : «چون دلم نخواست!»
    مهران عصبی سیلی محکمی به صورت او کوفت. صدای اعتراض توماج و افروز برخاست.
    سها با گزیدن لبش از ریزش اشک‌هایش جلوگیری کرد و فوری به اتاقش گریخت. به موبایلش که روی تخت بود نظر انداخت، با دستهای لرزان آن‌ را به دست گرفت. به خود لعنت فرستاد که چرا سایلنتش کرده. 50 تماس بی پاسخ و 10 پیام خوانده نشده. یکی، یکی پیام ها را خواند. به آخرین پیام که رسید اشکش سرازیر شد. «هیچ می فهمی داریم دق می کنیم؟ این کارها چیه؟»
    انگشتهایش روی صفحه کلید به حرکت در آمد. «حالا دیدی بی خبری چه حالی داره؟ از دوریت دق کردم. اصلا فهميدی؟»
    پیام را ارسال کرد. ثانیه ای بعد توماج به اتاقش آمد، کنار او جای گرفت و گفت :
    _معذرت می‌خوام وروجک، خب تو چرا زنگ نزدی؟... سها چرا نگام نمی‌کنی ؟
    سر او را بالا آورد و با دیدن اشک‌هایش گفت: «به مهران حق بده کنترل رفتارش رو نداشته باشه، ما همه خیلی نگران شدیم.»
    سها به سختی گفت: «کی به من حق میده؟ خودش گفت چند ساعت بیشتر خونه نیستند و من اعصابشون رو بهم می زنم!»
    _سها جان این چه حرفیه؟ من نمی‌دونم چه اتفاقی بین شما افتاده ولی....
    سها میان کلامش پرید و گفت : «من همیشه تنها بودم! هیچ کسی حرف منو نمی‌فهمه.»
    توماج دست دور شانه های ظریفش انداخت، او را به خود نزدیک کرد و گفت: «من تنهات نمی ذارم وروجک!»
    _تو هم مثل اونایی! سرگرم کارهات که میشی منو یادت میره! تو این مدت که نبودی... من... خیلی اذییت شدم.
    توماج پیشانی اش را بوسید و گفت: «ببخشید عشق عمو! قول میدم دیگه تنهات نزارم تو فقط گریه نکن. خب؟»
    سها با صدای خشداری گفت: «عمو خیلی خوبه که خونت دست مستأجره و اینجا هستی!»
    توماج خندید و گفت: «اره اینجام ولی فقط تا آخر هفته! چون نمی‌دونم تا کی قراره ایران بمونم؛ یه خونه اجاره کردم .»
    _ چرا؟ اینجا مگه چشه؟
    _نمیشه عزیزم به مامانت سخت می‌گذره!
    چهره مغموم او را که دید گفت: «ولی یه خونه همین نزدیک اجازه کردم.»
    سها ملتمس گفت: «عمو نمیشه بمونی؟»
    توماج به چشمان گریانش نگریست. سها بی طاقت از او می خواست ترکشان نکند. آرام پرسید: «چیه سها؟ تو چته؟»
    _هیچی فقط می‌خوام نزدیکم باشی!
    _هستم! (سها دست او را کنار زد و گفت)
    _نه داری دور میشی! الان از خونمون میری حتما چند روز دیگه هم برمی‌گردی سوئد!
    _فعلا قصد ندارم برگردم.
    سها با گریه گفت: «اگه خواستی بری چی؟»
    توماج سکوت اختیار کرد. سها اکثرا تنها بود و حال که توماج بازگشته و اوقات بیشتری با او سپری می کرد، وابسته اش شده بود. تصمیم گرفت با مهران صحبت کند. باید به او می فهماند اگر کارت اعتباری سها همیشه پر باشد کافی نیست. او به محبت و توجه بیشتری احتیاج دارد.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 12
    بعد از آن ماجرا مهران سعی کرد وقت بیشتری با سها بگذراند؛ اما سها خودش را به کمک به توماج برای نقل مکان به خانه ای جدید مشغول کرده بود. خانه مبله بود، اما توماج باید ظروف آشپزخانه خریداری می کرد و دستی به سر و رویش می کشید. سها در تمامی مراحل لحظه ای از کمک کردن دریغ نکرد.

"چهار ماه بعد "
    باران با غرولند جزوه های کپی شده را به سمت سها گرفت و گفت:
    _هیچ معلومه کجایی؟ چرا دانشگاه نمیایی؟ سهای بیچاره، استاد کاظمی گفت حذفت کرده!
    سها بی تفاوت گفت: «مهم نیست!»
    _وای سها چقدر بی خیال شدی!
    سها خندید و باران با چشم غره گفت: «زهر مار نیشت رو ببند. انگار بهش تی تاب دادن! معلوم نیست سرت کجا گرمه ها!»
    سها به جزوات نگاه کرد و گفت: «چقدر هم زیاده!»
    باران که حرصی شده بود؛ ضربه ای پشت گردنش زد و سها معترض شد. باران گفت:
    _حقته! چرا سراغ پارسا رو نمی‌گیری ؟ حسابی از دستت شاکیه!
    _ برای چی؟
    _خودتو به اون راه نزن!صبح کلی با من صحبت کرد. چرا در مقابل ابراز احساساتش بی توجهی کردی؟
    _وای چقدر این پارسا خاله زنکه! اومده از من پیش تو شکایت کرده؟ نظرم نسبت بهش عوض شد.
    _سها مسخره نشو! صبح کم مونده بود جلوم زار بزنه. شما یکی دوماه نیست که همدیگه رو می‌شناسید، همه هم می‌دونن که نسبت به هم بی علاقه نیستید!
    _اره بی علاقه نبودیم، ولی الان انتخابم پارسا نیست!
    باران با چشمان گشاد شده گفت: «چی میگی؟ حالت خوبه؟!»
    _آره از همیشه بهترم. تو خودت رو قاطی این ماجرا ها نکن، من خودم جواب پارسا رو میدم.
    _داری شوخی میکنی؟ نه!
    _نه من تصمیمم رو گرفتم. انتخابم یکی مثل پارسا نيست!
    باران بی طاقت گفت: «حرف میزنی یا بزنم لهت کنم؟»
    سها با زبان لب‌هایش را تر کرد و خیره در چشمان منتظر باران گفت: «انتخابم کسی بجز توماج نیست.»
    باران خندید. سها پوفی کشید و گفت: «زهر مار!»
    باران یکدفعه جدی شد و گفت: «چرت نگو بابا!»
    سها با اخمی گفت: «شوخی نیست. من توماج رو دوست دارم!»
    باران لبش را گزید و با چشمان وحشت زده اش گفت: «هیچ می‌فهمی چی میگی؟ زده به سرت؟توماج؟! وای باورم نمیشه!»
    _بابت جزوه ها ممنون.
    می‌خواست برود که باران جلویش را گرفت. هنوز هضم آنچه که شنیده برایش سخت بود. کلمات را در ذهنش برای گفتن جمله ای کنار هم گذاشت و گفت: «یه دقیقه صبر کن، واضح بگو چه خبره!»
    _واضح تر بلد نیستم بگم.
    _دیونه اون هم سن باباته!
    _مگه بابام چند سالشه؟ فقط زود ازدواج کرده واگرنه هم سن و سال هاش هنوز مجردن!
    _اره مجردن، ولی زنشون یکی هم سن خودشونه نه یکی که جای بچه اشون باشه!توماج با تو چیکار کرده؟ چی تو گوشت خونده که هوایی شدی؟
    سها عصبی گفت: «بفهم چی میگی! توماج هیچی نگفته. قراره خودم شب تولدش بهش بگم.»
    _سها تورو خدا از این حرفها نزن! تپش قلب گرفتم، حالم بد شده. داری منو می ترسونی!
    _نترس! من فقط عشق واقعیم رو پیدا کردم. اگه قرار نیست برام خوشحالی کنی، پس چرت و پرت تحویلم نده.
    سپس بازویش را از دست باران رها کرد و با گام‌ هایی بلند از مقابل چشمان وحشت زده او دور شد.

سها مدتها برای شب تولد توماج برنامه ریزی می‌کرد. اینکه چطور به نحوی او را از خانه بیرون بکشاند تا خانه را تزئین کند، ذهنش را حسابی مغشوش ساخته بود. دلش نمی خواست پدر و مادرش از جریان تولد با خبر شوند چرا که می خواست به عشقش اعتراف کند و حضور آنها مانع از انجام آن کار می شد.
    در یک تصمیم ناگهانی قرار بود همان شب ، مهران به همراه توماج به استخر بروند و سها که در پوست خود نمی‌گنجید؛ از روز قبل کیک را سفارش داد و نزدیک رفتن آن‌ دو به استخر، به افروز گفت که حال باران خوب نیست و باید به دیدارش برود. سر راه بادکنک های باد شده‌ و کیکی که سفارش داده بود، تحویل گرفت و به خانه توماج رفت. خوشحال بود که توماج کلید یدک را به آنها داده بود. فوری به محض رسیدن دست به کار شد. اول خانه را مرتب کرد و بعد گل برگ های پر پر شده را روی میز ریخت. بادکنک ها را بالای میز رها کرد. به انتهای روبان های آویزان شده که پنجا سانت از میز فاصله داشت، برگه یادداشتی چسباند. روی هر کدام جمله ای نوشته بود. برای آشپزی فرصت نداشت. از رستوران غذا مورد علاقه توماج را سفارش داد. مقابل آیینه ایستاد. شومیز آبی نفتی با شلوار جین سفید به تن کرده بود. موهایش را دور شانه پخش کرد. کمی مضطرب بود و هیجان داشت.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 13
    بعد از گذشت مدتی با مادرش تماس گرفت و ضمن گفتن اینکه تا ساعتی دیگر با آژانس به خانه باز می‌گردد؛ پرسید پدرش بازگشته یا نه.
    افروز _چند دقیقه پیش تماس گرفت و گفت نزدیک خونه توماج ِ
    سها ترسیده پرسيد : «می خواد بره خونه توماج؟»
    _نه فقط توماج رو می رسونه.
    سها نفس آسوده ای کشيد و همانطور که شمع های روی میز را روشن مي‌کرد، ارتباط را قطع و فوری چراغ سالن را خاموش کرد. مدتی نگذشت که صدای چرخش کلید در قفل نشان از آمدن توماج بود. سها لبش را گزید. خوشحال بود که در به سالن دید نداشت. توماج داخل شد و از راهروی ال مانند عبور کرد. دست برد تا چراغ را روشن کند؛ که از دیدن شمع و کیک چندلحظه بی حرکت ماند و بعد کلید را روشن کرد. سها کف زد و گفت: «تولدت مبارک!»
    توماج حیرت زده لبخند عمیقی زد. زبانش بند رفته بود. به خیال آنکه مهران و افروز هم هستند، برگشت تا در را باز کند، که سها گفت :«کجا میری؟»
    _درو برای مهران باز کنم.
    _کسی پشت در نیست!
    _تو تنهایی؟!
    سها سرش را به علامت مثبت تکان داد. توماج با گام هایی آهسته به سمت میز رفت و گفت: «چه کار کردی وروجک! خیلی غافلگیر شدم. چرا به افروز و مهران نگفتی؟»
    _چون می‌خواستم تنها باشیم. نمی‌خواهی شمع ها رو فوت کنی؟
    توماج نگاه از او گرفت و لبخندی روی لب راند. شمع 41 سالگی اش را فوت کرد. سها برایش دست زد. توماج به نوشته های روی روبان نگاه کرد. «با تو دنیام یه شکل دیگه است، میشه تمام زندگیم بشی؟»، «تو تنها دلیل حال خوب منی»، «چقدر خوبه که هستی»، «گرمای دستات آرامش منه»
    صدای سها باعث شد سرش را پایین بیاورد.
    _اینم از کادو!
    توماج جعبه را باز کرد و با دیدن ادکلن خندید. سها گفت: «دیدم خیلی برات سخته که ادکلنت رو عوض کنی؛ این شد که خودم دست به کار شدم!»
    توماج نزدیک گردنش اسپری کرد و بو کشید.
    _عاليه! ولی این ادکلن خیلی گرونه چرا زحمت کشیدی؟
    ناخودآگاه نگاهش باز هم سمت نوشته ها کشیده شد. خواندن آن جملات حالش را دگرگون کرد و افکارش را بهم ریخت. سها گفت: «قابلت رو نداره . بیا بریم شام بخوریم تا سرد نشده. ته چین سفارش دادم.»
    توماج لبخند زورکی زد و گفت : «مامانت نگران نشه؟ بهتره نیست بری خونه؟!»
    _نه، گفتم خونه بارانم.
    _دروغ گفتی؟
    سها بی تفاوت گفت: «خب مجبور شدم!»
    _فکر نمی‌کنم!
    سها بی توجه به آشپزخانه رفت و میز را حاضر کرد. توماج مُرَدد جلو رفت و پرسید: «چرا به افروز و مهران نگفتی؟»
    سها در آرامش پشت میز نشست. سکوتش توماج را کلافه کرده بود. او هم مقابل سها نشست. میلی به خوردن نداشت. به سها که غذا می خورد نگریست و کلافه گفت: «اونوقت مامانت قرار نیست بفهمه که اینجا بودی؟»
    _نه. توماج صبر کن غذامون رو بخوریم بعد صبحت می کنیم.
    توماج ابروهایش را بالا برد و پرسید: «توماج؟!»
    سها با دیدن چهره متعجب او گفت: «اشکال داره بهت بگم توماج؟ عمو یه ذره سنگین نیست؟»
    سپس چشمکی زد. توماج نفس پر صدایی کشید و گفت: «الان صحبت می‌کنیم بعدا دیره!»
    سپس منتظر به دهان سها چشم دوخت. سها لبخند زنان گفت: «تو شروع کن!»
    توماج با همان لحن متعجبش گفت: «من چی بگم؟»
    _من این موقعیت رو فراهم کردم تا بتونی حرف دلت رو بزنی، می‌خواستم خیالت رو راحت کنم و بگم منم همون حسی رو که تو داری، دارم!»
    توماج گیج شده بود. چینی به پیشانی انداخت وگفت: «متوجه منظورت نمی‌شم !»
    _راحت باش توماج.
    _من اصلا تو رو نمی فهمم!
    سها دلخور گفت: «داری ناراحتم می‌کنی!»
    توماج نمی‌خواست حدسش به یقین تبدیل شود می خواست خود را به نفهمی بزند بلکم سها این گفت و گو را ادامه ندهد.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 14
    از جا برخاست و گفت: «دیر وقته، بلند شو تا خونه برسونمت.»
    سها عصبی گفت: «این رفتار یعنی چی؟»
    _ من فقط میل ندارم شام بخورم. بابت امشب خیلی زحمت کشیدی، واقعا ممنونم.
    سها کلافه مقابلش ایستاد و گفت: «توماج من عاشقت شدم!»
    توماج با چشمان از حدقه درآمده به او خیره شد و زیر لب گفت: «چی میگی سها؟ شوخیت گرفته؟»
    سها یکه ای خورد و گفت: «یعنی چی؟ این چه سوالیه؟»
    _باور نمی‌کنم این تو باشی که این حرفها رو میزنه!
    _یعنی می خوایی بگی تو نمی‌دونستی؟ تو این حس رو به من نداری؟
    _نه این چه حرفیه؟ تو چت شده؟ من عمو توماجتم سها... عمو توماج!
    _نمی خوام عمو توماجم باشی!
    توماج کلافه پنجه لای موهایش برد و گفت: «تمومش کن، راه بیفت بریم.»
    سها درمانده گفت: «همین؟ جواب احساساتم اینه؟»
    _جوابی نداره. راه بیفت!
    سها به گریه افتاد. قلبش شکسته بود. اصلا فکرش را نمی کرد آنطور پس زده شود. با بغض گفت: «توماج اینطوری نباش!»
    توماج با تحکم گفت: «بهم نگو توماج!»
    سها صدایش را بالا برد و گفت: «نمی‌خوام بهت بگم عمو! اصلا تو مگه عموی منی؟»
    توماج دو دستش را روی شقیقه اش گذاشت و گفت: «وای سها... زده به سرت!»
    _اره زده به سرم،دیونه ام... دیونه تو!
    توماج از عصبانیت کبود شده بود. انگار در کوره ای گیر افتاده و راه فراری نداشت. حالت تهوع گرفته بود و گلویش از فرط خشکی بهم چسبیده بود. زیر لب گفت: «چی شد که اینطوری شد؟»
    _از خودت بپرس! تو اینقدر خوبی که نمیشه عاشقت نشد. اینقدر خواستنی هستی که نمیشه...
    توماج میان کلامش پرید و گفت: «خواهش میکنم تمومش کن!»
    سها اشکهای داغش را کنار زد وگفت: «چطور دلت میاد اینقدر بی تفاوت باشی؟ اولین باره که این حس رو به کسی دارم، توماج من دوستت دارم!»
    _این دوست داشتن اشتباهه عزیز من!
    _کجاش اشتباهه؟ قانعم کن!
    _من همسن بابات هستم! یادت رفته؟
    _خب باشی. سن فقط یه عددِ. این دلیلت واقعا پیش پا افتاده است!
    توماج از کوره به در شد و با فریاد گفت: «من عاشقت نیستم، دوستت ندارم و این دلیل کافیه تا دیگه ادامه ندی.
    سها وارفته نگاهش کرد. اشک‌هایش همچو سیلی جاری بود، هق هق درد مندش در خانه پیچید. توماج مستأصل روی مبل ولو شد. طاقت شنیدن صدای گريه او را نداشت. سها در میان گریه نالید: «دروغ میگی، دوستم داری!»
    توماج برای چند لحظه چشمانش را بست و دوباره باز کرد و گفت: «اره ولی نه اون دوست داشتنی که تو فکر توئه، سها اصلا انتظار نداشتم یه روز جلوم بایستی و این حرفها رو بزنی. تو قانعم کن که یکدفعه چی شد؟ مغزم داره منفجر میشه. من چه کار کردم که بد برداشت کردی؟»
    _خودت گفتی عشق تو یه لحظه اتفاق میفته. یه نگاه، یه لبخند، زندگی آدم رو زیر و رو میکنه. از من نپرس چرا عاشقت شدم چون نمی‌دونم!
    _چرا احساسات رو سرکوب نکردی؟ چرا به زبون آوردی؟
    _دلیل نداشت سرکوبش کنم!
    _فقط می‌تونم بگم متاسفم!
    سها سراسیمه پالتو اش را برداشت و از خانه بیرون رفت. توماج هم به دنبالش.
    _صبر کن برسونمت!
    _زحمت نکش.
    سها تقریبا می دوید.توماح بند کیفش را گرفت و کشید.
    _با این حال نرو. صبر کن سها!
    سها با حرص بند کیفش را آزاد کرد و گفت: «تنهام بزار، برو خونه و استراحت کن. برات مهم نباشه که چه بلایی قراره سرم بیاد.»
    توماج مبهوت به او که هر لحظه دورتر می شد خیره ماند.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 15
    باران به چهره ماتم زده سها نگریست و متاثر گفت : «نسکافت سرد شد، اصلا قیافت رو دیدی؟ این چه وضعشه؟»
    سها آهی کشید و گفت: «از اینکه بهش گفتم پشیمونم، یک هفته است ازش خبری ندارم. اگه دیگه نخواد منو ببینه؟ وای اگه برگرده سوئد چی؟»
    باران دست روی پیشانی گذاشت و گفت: «سها اینقدر این جملات رو گفتی دیگه داری حالم رو بهم می زنی!»
    سها به گریه افتاد و گفت: «اگه بهش نمی‌گفتم بیشتر می دیدمش.»
    _چقدر بهت گفتم کار درستی نیست. گوش ندادی دیگه!
    _من اصلا فکر نمی کردم توماج اینطوری برخورد کنه!
    _ تو خیلی بچه ای که فکر کردی توماج هم دوستت داره، به خدا جرأت نکردم به پارسا بگم چه مرگته، روزی چند بار می‌پرسه باهات حرف زدم یا نه؟ آخه چطور پارسا رو که‌ این همه دوستت داره ول کردی چسبیدی به یکی مثل توماج! عزیزم اون خیلی از تو بزرگتره، دنیای شما با هم فرق داره چرا عاقلانه فکر نمی‌کنی ؟
    _من می خوامش، برام مهم نیست!
    _میشه بگی چرا می خوایی؟
    _چون وجودش آرومم می‌کنه، چون همیشه حواسش بهم هست، چون خیلی عاقله و یه مرد واقعیه،خیلی هم متعهد و وفادار. برعکس پسر های این دوره و زمونه که امروز عاشقن و فردا فارغ! هیچ چیز دیگه برام اهمییت نداره و هرکاری می‌کنم تا به دستش بیارم.
    _نمی‌خوام آسیب ببینی!
    سها برخاست و با پشت دست اشک هایش را کنار زد و گفت: «برام مهم نیست ارزشش رو داره، الان هم میرم دیدنش!»
    کوله اش را برداشت و در قابل چشمان نگران باران از کافی شاپ بیرون آمد. مسیر طولانی را پیاده روی کرد و افکارش را سروسامان داد. هر چه با خود کلنجار رفت؛ توانایی مقابله با او را پیدا نکرد. از رفتن به خانه اش منصرف شد.
    یک هفته دیگر هم گذشت و از توماج خبری نشد. سها کلافه از پدرش پرسید: «چه خبر از توماج؟»
    مهران چپ، چپ نگاهش کرد و گفت: «توماج یعنی چی؟ مگه هم کلاسیت رو صدا میزنی؟»
    سها پوفی کرد و گفت: «الان که اینجا نیست! لطفا سوالم رو جواب بده.»
    _ آنفولانزا گرفته.
    چیزی در دل سها هوری پایین ریخت. فوری گفت: «توماج مریضه و شما هیچی نگفتی؟ واقعا که!»
    مهران ابرو بالا داد و متعجب گفت: «چیه حالا شلوغش می‌کنی ؟ یه سرماخوردگی ساده است. خودش گفت کسی نره تا نقاهتش رو بگذرونه.»
    _اخه تک و تنها تو اون خونه کسی نیست آب و نون بهش بده. من الان میرم اونجا!»
    _لازم نکرده!
    _ولی من میرم.
    افروز که تا آن لحظه ساکت بود گفت: «این وقت شب کجا می‌خوایی بری؟»
    _شب نیست، ساعت شش و نیمه. میرم و زود برمی‌گردم.
    مهران نفس پر صدایی کشید و گفت: «خیلی خب برو حاضر شو من میام.»
    تا وقتی به آن جا برسند؛ سها صد بار مرد و زنده شد. توماج که در را برایشان باز کرد و سها چهره رنگ پریده و چشمان گود رفته اش را دید، بغضش گرفت. به سختی سلام کرد . توماج زیر لب جوابش را داد. مهران دستی به شانه توماج زد و گفت: «چیکار کردی با خودت؟»
    توماج با صدای گرفته گفت: «چرا اومدین؟ بهت گفتم که خوبم.»
    _بله منتها سها خانم کم مونده بود با لنگه کفش بیفته به جونم که چرا نگفتم سرما خوردی!
    توماج بدون توجه به سها گفت: «خوبم بابا، بادمجون بم آفت نداره!»
    _منم گفتم بهش.
    توماج خواست بخندد اما سرفه مجالش نداد. سها فوری به آشپزخانه رفت و آب گرم آورد. توماج بدون حرف لیوان را گرفت و به سختی جرعه ای نوشید.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 16
    سها که اجاق گاز خاموش را دیده بود، برای پخت سوپ دست به کار شد. همان طور که از فريزر گوشت بیرون می آورد گفت:
    _بابا برو یکم سیب زمینی و هویج بخر تا سوپ بپزم.
    توماج _لازم نیست،زحمت نکش!
    _زحمتی نیست!
    مهران مداخله کرد و گفت: «توماج هیچ وقت سوپ نمی خوره!»
    سها_ولی باید بخوره! بابا لطفا برو بخر.
    توماج با لحن جدی گفت: «گفتم لازم نیست! بیا بشین.
    سها بی توجه رو به مهران گفت: «بابا اگه نمیری خودم برم؟»
    مهران نُچی کرد و همان طور که بر می برخاست گفت : «اسیر شدیم از دست این دختر!»
    توماج سعی داشت مانع رفتن او بشود. در آخر مهران گفت: « رو حرف سها خانم که نمیشه حرف زد! میرم و زود میام.»
    سها پشت کانتر آشپزخانه ایستاد و گفت: «چرا مواظب خودت نبودی؟»
    توماج حتی زحمت نگاه کردن به او را به خود نداد. قرصی از روی میز برداشت و به دهان گذاشت و با جرعه ای آب پایین داد. سها غمزده نفس پر صدایی کشید و مشغول خرد کردن پیاز شد و در قابلمه ریخت. سپس رفت تا ظروف کثیف را از پذیرایی بردارد که صدای خالی از احساس توماج دلش را لرزاند.
    _نمی‌خواد بهشون دست بزنی!
    سها بی توجه ظروف را به آشپزخانه برد و دوباره بازگشت تا روی کاناپه را مرتب کند. بالشت و کوسن را از روی کاناپه برداشت. همان موقع که پتو را تا می زد، توماج پتو را از دستش کشید و گفت:
    _مگه با تو نیستم؟ اصلا کی گفت سر خود بلند بشی بیایی اینجا؟ برگرد خونتون!
    سها بدون آنکه پلک بزند، با ناباوری به او خیره بود. با صدای مرتعش گفت: «احساس می‌کنم اصلا نمی شناسمت!
    توماج با همان لحن جدی گفت: «کاملا درسته! تو اصلا منو نمی‌شناسی . هنوز اون روی منو ندیدی!»
    _تظاهر نکن آدم بدی هستی چون بلد نیستی. چون این رفتار ها باعث نمیشه دیگه دوستت نداشته باشم!
    _اگه می دونستی با گفتن هر کدوم از این جمله هات چقدر از چشمم میفتی...
    سها میان کلامش آمد و گفت:« باشه خفه میشم ،ولی اینقدر تلخ نباش!»
    توماج گوشه پتو را رها کرد و به سرفه افتاد. سرفه ای بی وقفه. صورتش کبود شد و رگ های گردنش بیرون زد. سها سراسیمه برایش آب آورد اما او دستش را پس زد و خودش را به سرویس بهداشتی رساند. سها مغموم به آشپزخانه رفت و به اشک‌هایش اجازه باریدن داد.
    با شنیدن صدای مادرش چشم گشود. قاب عکس توماج هنوز در آغوشش بود. سرش همچون دیگی بزرگ شده و درد می کرد. به سختی در جایش نشست. افروز در آستانه در ایستاد و با دیدن چهره ورم کرده سها گفت:
    _از کی خوابی؟ بلند شو شب بد خواب میشی.
    سها موهایش را پشت گوشش زد. وقایع صبح مقابل چشمانش جان گرفت. آهی از سر حسرت کشید و زیر لب گفت: «اگه دوستم نداری چرا وقتی فهمدی می خوام خودکشی کنم با اون سرعت اومدی؟»
    برخاست و سلانه، سلانه به پذیرایی رفت. رو به مادرش گفت: «چرا اینقدر زود اومدی خونه؟»
    _کارم زود تموم شد گفتم بیام خونه رو مرتب کنم. تو که اصلا به روی خودت نمیاری!
    سها آهی کشید و روی مبل چمباتمه زد. افروز موشکافانه به سها نگریست. چند روزی میشد که او سخت در لاک خود فرو رفته و خبری از شیطنت هایش نبود. همانطور که میوه در ظرف می گذاشت گفت: «مثل قورباغه نشین! پاهات رو صاف کن، قوز نکن.»
    سها که انگار نشنیده باشد،بی توجه به تلویزیون خاموش خیره بود. افروز ظرف میوه را برداشت و نزدیک او نشست. بازویش را نیشگون گرفت. سها ترسیده از جا پرید و معترض بازویش را ماساژ داد. افروز پرسید:
    _به چی فکر می‌کنی ؟ هیچ معلومه چته؟
    سها تنها آه کشید. افروز سیبی به دستش داد و گفت: «جدیدا مشکلی برات پیش اومده؟»
    _چیزی نیست.
    _اگه چیزی باشه به مامان میگی دیگه اره؟
    سها زورکی لبخند زد و گفت: «اره مامان خوشگلم.»
    به جبران اتفاقاتی که صبح رخ داده بود؛ سها تصمیم گرفت روز بعد به خانه توماج برود. چند شاخه رز قرمز خریداری کرد و از خدا خواست توماج خانه نباشد. با پدرش تماس گرفت و از توماج پرسید.
    مهران _برای چی سراغش رو می‌گیری ؟
    _می‌خواستم بعد از ظهر باهاش برم بیرون ولی موبایلش رو جواب نداد!
    _پنجشنبه ها میره بهشت زهرا دیگه، حتما متوجه نشده تماس گرفتی. هر جا باشه تا ظهر برمي گرده.
    سها خوشحال خداحافظی کرد و آسوده خاطر به خانه توماج رفت. گل ها را در گلدان گذاشت و کمی خانه را مرتب کرد. از سوپی که دیروز پخته، هنوز کمی مانده بود. فوری برای پخت غذا دست به کار شد. چقدر غصه دار بود. اشک هایش بی اختیار روی گونه روان شد. کارهایش که به اتمام رسید؛ فوری لباس پوشید و برگه ای برداشت. رویش چیزی نوشت و روی میز، کنار گلدان گذاشت. سپس خانه را ترک کرد.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 17
    بی حوصله کلید در قفل چرخاند و داخل شد. بو کشید و متعجب جلو رفت. با دیدن اجاق روشن با شعله کم و عطر قیمه ای که در خانه پیچیده بود؛ چند لحظه بدون حرکت به قابلمه خیره ماند. توجه اش به گلهای گلدان افتاد. دسته کلیدش را روی میز می گذاشت که یادداشت سها را دید. «بخاطر دیروز معذرت می‌خوام. من هیچ وقت خودم رو نمی‌کشم ولی وقتی تو رو ندارم، وقتی منو نخواهی، مرده متحرکم!تو که اینقدر بی رحم نبوی! اصلا خبر داری شبانه روز کارم شده گریه؟»
    توماج کلافه کمی در خانه قدم زد. تصمیمش را گرفت. باید با او صحبت می کرد.

بعد از ظهر به سمت خانه مهران حرکت کرد. افروز با دیدنش خوشحال شد و از بی معرفتی اش گلایه کرد. سها صدای توماج را شنیده بود اما جرات نداشت از اتاقش بیرون بیاید. قلبش با شدت می کوبید و صدایش آنقدر بلند بود که به سختی حر فهای توماج را متوجه می‌شد. آمدن توماج به آنجا برای قلب منتظرش نشانه ای بود که می خواست از فرط خوشی ساعتها بی وقفه بدود. افروز صدایش زد گفت :
    _سها بیا دیگه عمو توماج اومده .
    توماج لبخند تلخی زد و زیر لب واژه عمو را تکرار کرد. سها به خود بد و بیراه می گفت. تا چند دقیقه پیش برای دیدار توماج به خدا التماس می کرد، اما حالا نمی دانست چرا توان مقابله با او را ندارد. آنقدر معطل کرد و در افکارش غرق بود، که با صدای ضرباتی که به در خورد از جا پرید. در به آرامی باز شد و قامت توماج که در قاب در نمایان شد سها یکه ای خورد. مبهوت نگاهش می کرد. توماج به آرامی گفت:
    _حاضر شو بریم بیرون، باید با هم صحبت کنیم.
    سها به جای خالی اش خیره بود. کمی زمان برد تا حرفهای او را درک کرد و بعد از آن انگار که در این زمان و مکان نباشد، نفهمید چطور لباس به تن کرده و از اتاق بیرون رفته. افروز با دیدن چهره رنگ پریده دخترش پرسيد:
    _سها جان حالت خوبه؟
    توماج نگاهش را به سها داد. سها با سر حرف مادرش را تایید کرد و دنبال توماج روانه شد. تا رسیدن به ابتدای کوچه هیچ کلامی بینشان رد و بدل نشد. توماج برای تاکسی دست بلند کرد و با توقفش، سوار شدند. سها به دست توماج که روی زانو گذاشته بود نگریست. به نرمی دستش را روی دست او گذاشت. اما توماج فوری دستش را عقب کشید. سها که حسابی توی ذوقش خورده بود با خود گفت:
    _نباید امیدوارم می‌شدم !
    توماج می خواست به کافه بروند اما سها که نفس کم آورده بود، اکسیژن می خواست. دلش مکانی بی هیچ چهارچوب و سقف می خواست تا توان شنيدن حرفهای تلخ توماج را داشته باشد و اندک اکسیژنی، که به ریه هایش وارد شود و از خفگی نجاتش دهد. توماج موافقت کرد و به پارکی در همان حوالی رفتند. مقابل هم پشت میز آلاچیق نشستند. سکوت سختی حکم فرما بود و هیچ کدام سخن نمی گفتند.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 18
    توماج کلافه هی چنگ لای موهایش می برد و سها با انگشتان دستش ور می رفت. در آخر بی طاقت گفت: «شروع کن!من خودم رو برای شنیدن حرفهای تلخت آماده کردم.»
    توماج که انگار رشته کلام را یافته بود، گفت: «تلخ نیست. واقعیته!»
    _واقعیت یعنی چی؟ توضیح بده لطفا!
    _واقعیت یعنی همین چیزی که داری می‌بینی.
    _واقعیت از دید من، با واقعیت از دید تو فرق داره!
    _فرق داره چون من دارم منطقی به این موضوع نگاه می‌کنم.
    _منطق یعنی چی؟ یعنی اینکه مانع علاقه مند شدنت به من بشه؟
    _سها! تو الان دچار هیجانات شدی و فقط داری این بازه از زمان رو می‌بینی . تو اصلا به چند سال آینده فکر کردی؟
    _آره تو ذهنم زندگیم رو در کنار تو تجسم کردم. نه یکسال، نه دوسال، تا همیشه...
    _سها من الان 41 سالمه، بیست سال آینده وقتی که هم سن من بشی دیگه از من هیچی باقی نمی مونه. من به فکر آینده توام، تو حق داری در کنار کسی باشی که هم سن خودت باشه. یکی که مثل خودت عاشق ماجراجویی باشه. نه یکی مثل من که همه این راه هایی که تو می‌خواهی بری و تجربه کسب کنی از قبل رفته باشه.
    سها بی تفاوت گفت : «برام مهم نیست!»
    توماج چند ثانیه سکوت کرد و در آخر پرسید: «چرا انتخابت یکی مثل منه؟»
    _چون می‌تونم با خیال راحت بهت تکیه کنم. تو حواست به همه چیز هست. خوب و بد رو از هم تشخیص میدی. بوی امنیت میدی و من فقط همین رو می‌خوام . اینکه یکی باشه تا باقی روزها دلم به بودنش قرص باشه. تو ثابت کردی که چقدر وفاداری و چقدر عاشقانه به پای کسی که دوستش داری می مونی، چقدر از جون و دل براش مایه میزاری. تو پر از تجربه ای. من نمی خوام تمام لحظات قشنگم رو از دست یه پسر که هیچی از زندگی نمی‌دونه حرص بخورم. نمی‌خوام با هم سن خودم ازدواج کنم. اصلا دلم نمی‌خواد ماجراجویی کنم! توماج اینقدر سختش نکن. من در کنار تو حالم خوبه، حتی با وجود این همه تفاوت!
    _این نظر توئه. نظر من... (سها میان کلامش آمد گفت):
    _توماج خواهش می‌کنم!
    توماج از کوره به در شد و گفت: «خواهش می‌کنی چی؟ تو از من چی می خواهی سها ؟ تو، تو بغـ*ـل من بزرگ شدی. تا دیروز عمو توماجت بودم. چطور از گفتن این حرفها شرم نداری؟»
    _گفتم که نمی‌خوام عموم باشی!
    توماج با فک های منقبض شده به او خیره ماند. سها هم که دیگر جلودار اشکهایش نبود؛ همان طور که می گریست، گفت:
    _باشه مخالفت کن ولی من تا آخر عمرم ازدواج نمی‌کنم.
    توماج بی حوصله گفت : «مثل بچه ها صحبت نکن!»
    سها با دست صورتش را پوشاند و هق، هقش قلب توماج را لرزاند و او را بر سر دوراهی قرار داد. سها جوری بی قراری می‌کرد و اشک می ریخت که تحت تأثیر قرار گرفت. نمی‌دانست اسم رفتارهای سها را چه بگذارد؟ سها عاشق شده بود یا دچار احساسات زود گذر؟ حس پدرانه اش گل کرد. برخاست و کنارش نشست و دست نوازش به سرش کشید. سها بریده، بریده گفت: «دوستت دارم توماج! بیشتر از هر کسی تو این دنیا.»
    توماج با لحن آرامی گفت : «منم دوستت دارم سها! ولی از من نخواه همچنین چیزی رو قبول کنم.»
    سها با قلبی مالامال از اندوه برخاست و در یک چشم بر هم زدن از جلوی چشمان توماج گریخت. با تمام توان می دوید. می خواست از او دور شود. طاقت نداشت‌ توماج از نخواستنش سخن بگوید و قلبش را لبریز از نا امیدی کند. او به امید نیاز داشت. حتی به کوچکترین توجه ای راضی بود. توماج دنبال سها روانه شد. نباید تنهایش می گذاشت. تا خانه او را بدرقه کرد. افروز برای شام منتظرش بود. نمی توانست نرود. قبل از وارد شدن به خانه، از سها خواست کمی طبیعی رفتار کند تا توجه افروز و مهران جلب نشود. سها به محض رسیدن به حمام رفت و یک دل سیر گریست. تصمیم تازه ای گرفت. باید جور دیگری با توماج برخورد می کرد. نمی‌خواست در حضورش آه و ناله کند. باید برای به دست آوردن دلش، ترفند های دیگری را به کار می برد.
    موهای نم دارش را دور شانه پخش کرد. بلوز شلواری پوشید، رژ کمرنگی به لبان رنگ پریده اش زد و از اتاق خارج شد. به کمک مادرش رفت و با انرژی میز شام را مهیا کرد و برای نشستن، صندلی کنار توماج را انتخاب کرد. توماج تمام تلاشش را می کرد نگاهش به او نیفتد و سها تمام حواسش به او بود. دست به سمت هر چه دراز می کرد، سها زودتر بر می داشت و به دستش می داد. توماج کلافه شده بود و علارغم اصرارهای افروز از خوردن دست کشید. موبایل سها به صدا در آمد. خود را به اتاقش رساند. پارسا پشت خط بود. با مکث ارتباط را وصل کرد و سلام داد. صدای سرد پارسا قلبش را لرزاند.
    _بیا پایین باید با هم صحبت کنیم.
    کمی زمان برد تا سها افکارش را جمع و جور کرد. حتما موضوع مهمی بوده که پارسا بدون هیچ سلام و احوال پرسی از او خواسته بود خانه را ترک کند.

atena_tf

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    143
    پارت 19
    مهران با دیدن سها که لباس پوشیده بود، گفت : «کجا به سلامتی؟»
    _پارسا پایین منتظر منه.
    افروز _خب بگو بیاد بالا!
    _گفت برم پایین! باید برم ببینم موضوع چیه!
    سپس متعجب از خانه خارج شد. ماشین او را مقابل خانه دید، فوری سوار شد و گفت: «حالت خوبه پارسا؟ این وقت شب اینجا چه کار می‌کنی؟»
    به چهره خسته و بهم ریخته او نگریست. پارسا با لحنی نه چندان آرام گفت:
    _چونکه طاقت نیاوردم تا فردا صبر کنم!
    _خب چی شده؟ داری منو نگران میکنی!
    پارسا نفس پر صدایی کشید و گفت : «تکلیف منو مشخص کن!»
    سها ابرو بالا داد و پرسید: «چه تکلیفی؟!»
    _من خیلی وقته منتظر جوابم. تو دیگه شورش رو درآوردی!
    سها متحير از شنیدن صدای بلند او گفت: «من ازت خواستم منتظر بمونی؟»
    پارسا با چشمان گشاد شده نگاهش می کرد و تند، تند نفس می کشید.
    پارسا _چرا اینقدر عوض شدی؟ چرا همش از من فرار می‌کنی؟
    سها کلافه گوشه لبش را جوید. از مواجه شدن با همچين روزی واهمه داشت. پارسا بهترین دوستش بود و لحظات خوبی را با هم گذرانده بودند. منکر علاقه قلبی اش به او نمی شد. اما همه چيز با آمدن توماج بهم ریخته بود. با جان کندن گفت : «اگه جوابم مثبت بود این همه مدت منتظرت نمی ذاشتم!»
    پارسا با همان لحن بلند گفت : «یعنی چی؟ توضیح بده تا بفهمم!»
    _جوابم منفیه!
    پارسا مشتش را روی فرمان کوبید و گفت: «این مسخره بازی ها چیه؟ کی پشت این قضیه است؟ کی قراره جای من رو بگیره؟ کی از من به چشم تو بهتر بوده که می خواهی پشت بکنی به همه روزهایی که با هم گذروندیم، به همه نقشه هایی که برای آینده داشتیم!»
    سها به سختی گفت: «کسی نیست!»
    پارسا با صدایی که دل سها را می لرزاند گفت: «پس یه دلیل برای جوای منفیت بیار!»
    سها از او ترسیده بود . پارسای همیشه آرام و شوخ، با آن چشمان قرمز و از حدقه در آمده جوری اخم کرده و می غرید که توانی برای قلب بی تاب سها نگذاشته بود. با صدایی لرزان گفت: «ما فقط می تونیم دوستهای خوبی برای هم باشیم!»
    پارسا بی طاقت اما شمرده، شمرده گفت: «پرسیدم کی قراره جای منو بگیره؟»
    _برای تو چه فرقی می کنه؟
    _بگو کیه؟
    سها در بد شرایطی گیر افتاده بود. سکوتش که به درازا کشید پارسا فریاد زد: « دِ حرف بزن!»
    سها تکانی خورد و فوری گفت: «نمی‌خواستم اینطوری بشه، واقعا متاسفم.»
    این را گفت و پیاده‌ شد. به سمت ساختمان دوید. پارسا هم دنبالش. سها در را هل داد و گفت: «دنبالم نیا!»
    سپس داخل شد. با گام‌ های بلند خود را به آسانسور رساند. دکمه ای فشرد و رو به پارسا گفت: «برو پارسا، لطفا برو.»
    سپس مقابل در ایستاد و مانع از ورود او به آسانسور شد. پارسا او را به عقب هل داد و دکمه را فشرد. سها وحشت‌زده به چهره کبود پارسا نگریست. زبانش سنگین شده و حرفش نمی آمد. با توقف آسانسور، پارسا بازوی سها را گرفت و دنبال خود کشاند. در خانه نیمه باز بود. بدون در زدن داخل شد. مهران با دیدنش گفت: «به به پارسا خان! کم پیدایی.»
    افروز با مشاهده چهره‌ برافروخته آندو پرسید: «چیزی شده؟»
    پارسا با دیدن توماج با پوزخندی گفت: «چه خوب که شما هم اینجایی!»
    سها دل، دل می زد. نمی دانست قرار است چه اتفاقی بیفتد.
    مهران _چرا جلوی در ایستادی؟ شام خوردی؟
    پارسا به تندی گفت: «چطور می‌تونم شام بخورم؟»
    مهران متعجب اول نگاهی به افروز انداخت و سپس از پارسا پرسید مشکل چیست. پارسا نگاه نفرت بارش را نثار چشمان متعجب توماج کرد و گفت: «بهتره شما بگی.»
    توماج گیج به نظر می رسید. اخم کوچیکی بین ابروانش نشست و گفت: «متوجه نمیشم!»
    _خودت رو به اون راه نزن!
    سها پا در میانی کرد و گفت: «چی میگی پارسا؟»
    پارسا عصبی غرید: «تو ساکت باش!»
    مهران از جا برخاست و کلافه گفت: «پارسا درست توضیح بده بفهمیم اوضاع از چه قراره؟»
    _من چرا توضیح بدم؟ به دوستتون بگید توضیح بده که از وقتی برگشته زندگی منو خراب کرده.
    توماج با مشاهده اشک های سها و رنگ پریده اش، تمامی ماجرا را دانست. در آرامش گفت: «داری اشتباه‌ می کنی پسر!»
    _انکار نکن. چی تو گوشش خوندی؟ چی بهش گفتی که از این رو به اون رو شده؟
    سها گوشه پالتو او را کشید و گفت: «تمومش کن پارسا! درست حرف بزن.»
    پارسا دست او را پس زد و با صدایی که از بغض مرتعش شده بود، رو به مهران گفت: «شما می دونستید چقدر سها رو دوست دارم. چطور اجازه می دید که...»
    توماج میان کلامش آمد و گفت: «داری اشتباه‌ می کنی!»
    پارسا نه صدای التماس های سها را می شنید، نه صدای قاطع توماج را. به سیم آخر زده بود. توماج دلش نمی خواست پارسا در مقابل مهران حرفهای نامربوطی بزند. جلو رفت و بازوی او را گرفت تا به سمت در هدایتش کند. پارسا دست او را پس زد و گفت: «آقا مهران متاسفم که اینو میگم ولی دوستت بدجور داره از اعتمادت سو استفاده میکنه، سها منو نمی‌خواد چون میگه عاشق توماج شده.»
    افروز دست جلوی دهانش گرفت. توماج کبود شده و سر به زیر انداخت. مهران بهت زده به سها نگریست. سها همیشه برای آنکه چطور موضوع دلبستگی اش را به پدر و مادرش بگوید با خود کلنجار می رفت. اما هیچ گاه دوست نداشت این حرفها را از زبان پارسا بشنوند و توماجش را به خــ ـیانـت در امانت متهم کنند. با گریه به سـ*ـینه پارسا کوفت و گفت: «دهنت رو ببند این چریاندیات رو تمومش کن!»
    پارسا با حرص گفت: «چیه نکنه می‌خوایی بگی حقیقت نداره؟»
    _نه! حقیقت این چیزی که میگی نیست.
    مهران بی طاقت در حالی که صدایش بالا رفته بود، گفت: «یکی بگه اینجا چه خبره!»
    سپس به آنها نزدیک شد و گفت: «توماج تو بگو!»
    توماج حرفی برای گفتن نداشت. سها که به پهنای صورت اشک می‌ریخت، نالید : «بابا در مورد توماج اشتباه فکر نکن، توماج خــ ـیانـت نکرده!»
    دل را به دریا زد. باید از توماجش طرفداری می کرد. حال وقت آن رسیده بود که عشقش را در مقابل همه اعتراف کند. با صدایی لرزان گفت: «من عاشق توماج شدم!»
    مهران یکه ای خورد. به سختی گفت: «هیچ می فهمی چی میگی؟»
    سها مستقیم به چشمان پدرش زل زد و با لبهایی لرزان گفت : «اره من عاشقش شدم.»
    مهران بی معطلی سیلی به صورت سها کوفت. در یک لحظه سکوت سنگینی حکم فرما شد و سپس با صدای گریه سها شکست.

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    50
    بازدیدها
    4,166
    بالا