❧ زبان روسی ❧

وضعیت
موضوع بسته شده است.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
35,488
امتیاز واکنش
104,218
۴- آداب معاشرت

russian-people.jpg

در کشور روسیه میان افراد آشنا و نا آشنا تفاوت هایی وجود دارد. بسیار مهم است که شما فرق بین این دو را از هم تشخیص دهید. این مسئله برای روس ها اهمیت زیادی دارد و به آن حساسیت نشان می دهند. هنگامی که برای نخستین بار به کسی معرفی می شوید، باید از لغت رسمی «Вы» به معنای «شما» استفاده کنید. پس از آشنایی بیشتر می توانید او را «ты» به معنای «تو» خطاب نمایید.

• پیشنهادات
  • ☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    ۵- مشکل فعل ها در زمان آینده

moscow-1029651_960_720-w700.jpg

شما نمی توانید در زبان روسی فعل های زمان آینده و اول شخص را با یکدیگر به کار ببرید، زیرا فعل ها برای اول شخص فرم آینده ندارند. شما قادر هستید عبارات «تو خواهی برد» و «او خواهد برد» را استفاده نمایید، اما به کار بردن «من خواهم برد» اشتباه خواهد بود. استفاده از «من برنده خواهم بود» می تواند این خلاء را پر کند.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    ۶- قوانین جالب برای نامگذاری اشخاص

6161_Top-24-Most-Beautiful-Russian-Women-w700.jpg

اسن روس ها از سه بخش تشکیل شده است: نام، نام خانوادگی و نام تباری. مورد آخر در ادامه نام پدر قرار می گیرد و برای پسرها «ovich» و برای دخترها «ovna» خواهد بود. به عنوان مثال، اگر اسم فردی ایوان باشد، نام تباری برای پسرش ایوانوویچ و برای دخترش ایوانووا است.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    ۷- راز زنده ماندن زبان روسی

1ca45ef2df116dff0aff2a4493e5067d-w700.jpg

انیماسی یک اصل دستوری و معنایی در زبان هاست که بر اساس آن، موارد قابل لمس و قابل درک مورد خطاب قرار می گیرند. به عنوان مثال، کلمه «мертвец» به معنای «مرد مرده» زنده تر از «труп» به معنای «جسد» است، زیرا مورد اول روح دارد و مورد دوم فاقد این ویژگی است.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    ۸- یکی از زبان های رسمی در سازمان ملل

1-1-w700.jpg

روسی یکی از زبان های رسمی سازمان ملل متحد به شمار می رود. دیگر زبان ها عربی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و چینی هستند.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    ۹- گستردگی در اوراسیا

Russian-Speaking-Countries.jpg

زبان روسی در اروپای شرقی و آسیای شمال غرب مورد استفاده قرار می گیرد. بیش از ۱۵۰ نفر فرد بومی با آن صحبت می کنند و ۲۵۰ میلیون نفر نیز به عنوان زبان اول و یا دوم، تسلط نسبی به روسی دارند. کشورهایی مانند روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان، بیشترین استفاده از این زبان را دارند.

زبان یاد شده در کشورهایی مانند مولداوی، نروژ، لتونی، استونی، لیتوانی، لهستان، رومانی، اوکراین، فنلاند و برخی کشورهای مناطق یاد شده نیز کم و بیش به کار گرفته می شود.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    ۱۰- شباهت به انگلیسی

maxresdefault-7.jpg

از هر ۱۰ لغت روسی، یکی از آن ها شباهت زیادی به نسخه انگلیسی خود دارد. به عنوان مثال، «проблема» با تلفظ «problema» معنای مشابه با «problem» (مشکل) دارد. «кофе» با تلفظ «kofi» نیز همان معنای «Coffee» (قهوه) را می دهد.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    ۱۱- هنگام به کار گیری استرس دقت کنید

1-2-w700.jpg

در زبان روسی، محل به کار گیری استرس از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال استرس «я плачу» روی بخش دوم قرار دارد و در صورت رعایت این نکته معنای «من در حال پرداخت هستم» می دهد. حالا اگر استرس همین کلمه روی بخش اول باشد، معنای آن به «من گریه می کنم» تغییر می یابد.

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا