نقد رمان معرفی و نقد رمان لانه ی ویرانی | بهارگل کاربر انجمن نگاه دانلود

Bbarraan199372

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2
امتیاز واکنش
5
سلام و خسته نباشید خیلی زیاد ب نویسنده گل...
من تا اینجا از اکثر مسائل رمان راضی بودم، ایده خلاقانه و جذاب، نثر و دیالوگهای ب جا، چیزی خاصی نبود ک باعث ازارم بشه، البته، البته اول رمان خیلی کش داده شده بود حدود 100 و خورده ای صفحه فقط توضیحات اولیه رمان بود ک آزار دهنده بود و من اون قسمتها رو تند رد شدم و ی جاهایی رو نخونده رفتم جلو ک ب اصل داستان برسم ، و اینکه مسائل مهم از اتفاقات گذشته و قارداش و اینها برای خواننده خیلی مبهم هستند و معماییه ک خواننده خیلی کنجکاو میشه بدونه و هرچی میره جلو کشف نمیشن و این هم ی ضعفه درسته ک معما بودن ی جذابیته ولی نه تا این حد ک خواننده ناامید بشه. اما خب کلیت داستان و محتوا خیلی جذاب هست ، یه مسئله ریز دگ هم ک خوب میشد اگه روشن میشد اونم اینکه اگر اونها فک میکردن گلبرگ فرزند شبنم هست باز هم خواهر ناتنی هرمز بود و نمیشد ازدواج کنند پس چرا مهری با هرمز ازدواج کرد؟ مگه مطمئن بودند ک مهری از مادر با هرمز خواهر نیست؟ این مسئله روشن نشده بود و کاش اشاره ای میشد ک مثلا میدونستن ک مهری یا همون گلبرگ تقلبی دختر شبنم نیست...
در هر صورت خسته نباشی عزیز و ممنون ب خاطر نوشتن این رمان زیبا و با ارزش...اینقد دوسش دارم ک دوست دارم 1000 صفحه دگ هم ادامه داشته باشه.

• پیشنهادات
  • مادر سه فرشته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    678
    سلام
    من تا اینجا فکر میکردم به خاطر سن گلبرگ که تقریبا با فرار شبنم یکی بوده هرمز و تیمور فکر می کردند که گلبرگ فقط دختر کهکشانه و قارداش و بقیه هم برای انتقام از کهکشان می خوان دخترش رو آزار بدن و با شبنمی که خیلی وقته مرده کاری ندارندباید یک بار دیگه جلد اول بخونم این خیلی نکته ی مهمی است و بها رجان حتما حلش میکنه .

بهارگل

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    829
    امتیاز واکنش
    326,685
    سلام عزیزمم....مرسی از محبتت....
    کسی فکر نمی کرد گلبرگ یا همون.مهرو داستان دختر شبنم باشه این قضیه خیلی جزبه جز روشن شد. اول داستان اگر یادتون باشه تاج الملوک گلبرگو سرخاک دید و بهش گفت با کهکشان رابـ ـطه داشتی و گلبرگ گفت نه...اون لحظه تاج الملوک ازدستش عصبی شد و هم.گلبرگ هم مهرو تعجب کردن. کم کم که رفتیم.جلو متوجه شدیم تاج الملوک بازهم بی دلیل از گلبرگ که در نقش مهرو بود نفرت داره به خاطره همین اون لونه سگد بهش داد و گلبرگ همون شب به هرمز گفت از من چرا بدش میاد میخواد کاری بکنه که ازاینجا برم. حتی مسیولیت دخترشم به اون داد و دربرابر کاراش سکوت می کرد. وقتی تاج الملوک رابـ ـطه هلما و گلبرگ و بعدا خیانتی که مهرو دید قصد عملی کردن ازدواج گلبرگ و تیمورد کرد.....وقتی اون شب مهمونی تیمور به اتاق عمه میاد عکس گلبرگ و شباهتشو میفهمم عمه اونجا بهش میگه این دخترو کهکشان به خاطر شباهتش به شبنم.بزرگ کرده و امکان نداره دختره شبتم باشه حتی تیمور میگه دختر شبنمه ولی عمه میگه نه عمو و پدرت خیلی دتبالش گشتن و امکان نداره اون با کهکشان باشه فقط کهکشان عاشقش بوده و این شبهاتو گذاشتن پای عشق کهکشان به شبنم. اون شب تیمورم به گلبرگ میاد میگه تو کی هستی که با کهکشانم رابـ ـطه داشتی و فلان و اونجا گلبرگ همه چیزو میگه حتی داستان زندگیشو......
    شبنم بعد فرارش گم شده هیچ کس نمیدونسته کجا پنهان شده تو حرفای عمه فهمیدیم جنازشو تو ترکیه پیدا کردن که هیچ کس نرفته بگیریش و تیمور( پدر هیرمتد )گفته دیگه اون جزو خانواده ما نیست. با این شبنم زنده بودا و جوری کهکشان صحنه سازی کرده که اون.مرده.
    خانواده کهکشانم مخفی بودن حتی دوستای صمیمیش نمی دونستن با شبنم ازدواج کرده.
    سن گلبرگ با فرار شبنم یکیه از زمان شروع تمام اتفافات....

بهارگل

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    829
    امتیاز واکنش
    326,685
    اره همه همین فکرو میکردن و کسی با شبنم کاری نداشت....انتقام تیمور سر پدر و عموش بود...حتی خبر نداشت شبنم پناه کهکشان شده هیچ کس خبر نداشت. قارداشم از رو عشق و معمایی که گنگه شبنمو می خواست.

Bbarraan199372

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2
    امتیاز واکنش
    5
    سلام و ممنون از پاسختون ، من اینقد ریز سن ها نشدم البته چند جا تاکید سن ها رو دیدم اما تعجب کرده بودم ک مثلا چرا اینقد مهمه ک گلبرگ 23 یا 25 سالش باشه و متوجه راز پنهانش نشده بودم برای همین این مسئله خیلی مبهم مونده بود برام،،،
    خلاصه که رمان عالیه و اصلا به فشار اطرافیان اهمیت ندید آروم آروم هرجوری ک بهتره و راحتید ادامه اش بدید.

مادر سه فرشته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    678
    درسته برای همین گفتم چون تو روند رمان بعد از اینکه تیمور و گلبرگ ازدواجشون عملی شد هرمز فهمید مادرش به کهکشان پناه بـرده فقط یک چیز ذهنمو مشغول کرده مگه زمینها به نام شبنم نبوده پس اگر از پناه بردن شبنم به کهکشان بی خبر بودند چطور برای رسیدن به زمینها به دختر کهکشان نزدیک شدند.و چطور متوجه شدند زمینها دست کهکشان است.

بهارگل

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    829
    امتیاز واکنش
    326,685
    سلام خانم گل.... شبنم وقتی تورج زمینارو به نامش میکنه به نام کهکشان میزنه که عمه میگه تورج دیوونه شد وقتی فهمید و به خاطر همین تیمور وتورج شک کرده بودن شبنم رفته پیش کهکشان و کشیکشو می دادن. کهکشانم میگفته زمینارو ازش خریدم. دارم پستارو ویرایش میزنم اگر پیدا نکردی اون قسمتو بگو واست صحفشو بزارم

Aramis joon

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    21
    امتیاز واکنش
    148
    سلام بهار گل عزیز:biggfgrin:
    پست جدید واقعا عالی بود دلم حسابی واسه هیرمند سوخت گـ ـناه داشت باهاش اینجوری برخورد کنن .:aiwan_light_cray:
    این هلما هم عجب مارموزیه خیلی حرص در بیاره Snapoutofit
    سردرگمی گلبرگم هم قابل درکه تا میاد به هیرمند امیدوار بشه و اعتماد کنه یه اتفاق دیگه می افته .
    رمان سقف کاغذی رو قبلا خونده بودم فکر می کنم برای نودهشتیا بود دوستش داشتم :aiwan_light_heart:
    قلمت مانا گلم :aiwan_lggight_blum:

RSN0021

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1
    امتیاز واکنش
    11
    سلام من تازه شروع به خوندن لانه ویرانی کردم
    فکر میکنید کی تمومتموم فصل دومش؟
    پست گذاشتنتون روزای خاصیه؟

بهارگل

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    829
    امتیاز واکنش
    326,685
    سلام عزیزم...نه روزای خاصی نیست متاسفانه.... ولی فصل اخر شروع شده و پستای انتهایی رمان هستیم با توجه به نحوه پست گذاریم احتمال میدم تو مرداد تموم بشه

برخی موضوعات مشابه

بالا